Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Statystyki asystentów w topowych europejskich ligach.
Hiszpania - Messi 16, Portu 8, Suarez 8
Anglia - Bruyne 16, Alexander-Arnold 16, Traore 9
Włochy - Alberto 13, Gomez 12, Pellegrini 9,
Niemcy - Mylaaa (Muller) 20, Sancho 16, Nkunku 14
Francja - di Maria 15 (really?! ), Court 7, Slimani 7
2
Ciekawa sprawa z najlepszymi strzelcami w Europie jeśli wyjąć karne. Prawdę mówiąc, z otwartej gry nie wygląda to jakoś imponująco (z jednym szczytnym wyjątkiem)
Hiszpania - Messi 17 goli, Benzema 14, Gerard 12
Anglia - Aubameyang 16, Ings 16, Mane 16, Martial 14
Włochy - Immobile 17, Ilićić 15, Lukaku 14, Ronaldo 14
Niemcy - Lewandowski 29, Werner 23, Sancho 17
Francja - Mbappe 18, Yedder 15
6
Ostatnie występy "napakowanego jak kabanos" (Łazarek) Viniciusa są piękną ilustracją tego jak potężny wpływ na zespół ma będący w dobrej formie skrzydłowy. Jakie to okazało się proste: podajesz chłopakowi piłkę a ten uruchamia ile fabryka dała. Dodatkowo urzeka prostota takiego rozwiązania, zamiast klepać nieustannie piłkę w koronkowych akcjach szukając luk w defensywie, skrzydłowy samym minięciem obrońcy sam stwarza te luki. Niestety Barcelona sama pozbawia się rozwiązania, które jest praktycznym rozwiązaniem problemów ofensywnych. A czasami wystarczy wrócić do podstaw.
Trudno nie zauważyć, że Vinicius po przerwie to znacznie lepszy piłkarz. Jakby poprawił decyzyjność na murawie, aż przyjemnie się na chłopaka patrzy.
0
Moim zdaniem obrońca City zagrał barkiem. Wczoraj ta sama część ciała Carvajala odpychała rywala i był to bark.
6
Puig niepotrzebnie przyspiesza grę.Jeszcze zamęczy staruszków i po co to komu?
1
@Djzordon A pamiętasz jak Carvajal 2 razy wycinał Lewego w polu karnym z Bayernem w Monachium? On ma immunitet
4
El primer tanto del Real Madrid ante el Real Mallorca traerá polémica por el inicio de la jugada que acaba con el gol del brasileño Vinicius. Schuster y Valdano dan su visión en Radioestadio y creen que ha sido falta de Carvajal.
Za ondacero: o ile mój ułomny hiszpański mnie nie myli, to Szuster i Valdano uważają, że Carvajal faulował. A to chyba nie są oszalali "Katalońce"?
0
@Tasde Ty udajesz, ze nie widzisz, że Carvajal pracuje całą ręką plus barkiem?
0
Wejście bark w bark, przedramię od dziś to część barku. Real zmienia anatomię człowieka czy przesadzam?
34
@Pawel1980 Bosak reprezentuje środowisko, które w społeczeństwie ma niszowe poparcie. Oczywiście czasem większe, czasem mniejsze, ale z reguły urokowi pana Bosaka (jak i Mikke) ulegają ludzie młodzi, stąd popularność na La Rambli. Potem młodzież dorośleje i dokonuje innych wyborów.
Zresztą gdyby odrzucić poglądy, pan Bosak jest opanowanym mówcą, elokwentnym a nawet sympatycznym. Tyle, że dla mnie rasizm i mizoginizm ukryty za uśmiechem jest bardziej niebezpieczny niż ten jawny, nieskrywany.
Dopóki poparcie utrzymuje się w przedziale mikroskopijne - bardzo małe, nie ma problemu.
2
Wycinek sezonu: 5 meczów 4 wygrane, 1 remis. Bramki 8:0
Trochę wygląda to jak bilans Chelsea z pierwszego pobytu Mou w tym klubie, a okazuje się, że to 5 ostatnich meczów Barcy. Barca zabetonowała bramke.
1
XXI wiek, masa przeróżnych źródeł wiedzy, informacji a Ty dalej nie umiesz obliczyć po co podwyższa się wiek przejścia na emeryturę. Wybacz, ale Ty piszący o korzystaniu z wiedzy brzmisz jak farsa
1
@MESSIah16 "mądrych nadal nie chce przybywać" - doskonała autoironia
1
@lucas/catalan Jak się ma rozumowanie 4-klasisty z podstawówki, to rzeczywiście można tak to uzasadnić.
"Uciąć sobie pogawędkę" to przecież rozmawiać za pomocą ostrego narzędzia, które tnie.
1
@lucas/catalan
To uzasadnij
1) dlaczego uważasz, że ta akcja nie jest rasistowska?
2) co w takim razie oznacza ta akcja?
17
Uff, żadnych młodych. Ale byłem zestresowany...
0
@MESSIah16 Mam to wpisane w danych.
Uwielbiałem Effenberga, który był pozornie leniwym i nieruchawym zawodnikiem, ale inteligencją nadrabiał te braki z nawiązką. Mistrz czytania gry, hegemon środka pola, znakomity podający i lider wielkiego Bayernu Ottmara Hitzfelda, zresztą zwycięskiego w LM.
3
@RadekACCA Ktoś. Czyli rząd, wiadomo.
Ktoś chce nas otruć. Ktoś chce nas zabić. Ktoś chce nas zniewolić. Ten mityczny ktoś. Wszystko wyjaśnione ktosiem, za którego można podstawić co się komu żywnie podoba.
Komisja PiS-owska nijak nie wykazała udziału PO w tej aferze. Ale wykazali udział współpracujących prawników i parę innych osób w tym szwindlu.
Nie dorabiaj nieuzasadnionych teorii.
3
@ArdoFCB Aaa Niemcy im rozkazują. No tak.... Psychiatryk czeka
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
@MESSIah16 Twoje zdanie mnie specjalnie interesuje, bo jesteś de facto fanatykiem, a fanatyzm cechuje bezmyślność i brak empatii. Jeśli do Ciebie piszę to raczej z litości
2
@MESSIah16 Ponieważ uważam, że Ty jesteś na innym biegunie niż Niemcy, moje wyjaśnienia nic na dadzą. Skoro udajesz, że nie rozumiesz mądrej decyzji PO dot. emerytur i sporego poparcia wśród ich elektoratu, co świadczy o ich inteligencji , to zakutego betonu nie zamierzam kruszyć kilofem.
Rozmawianie przez odnoszenie się do części wypowiedzi, przypomina mi pogawędkę z rosyjskim trolem. Jak rozmawiać z kimś kto, jak Ty, wysrywa z siebie wpisy z prędkością karabinu maszynowego. Mniej pisz, więcej myśl, to wyjdzie wszystkim na dobre.
3
@draxidox To prawda. Również wyraził zgodę na demolowane sytemu prawnego, szczucie na prawników, nauczycieli, imigrantów, ludzi o innych niż hetero orientacjach, na niespotykany w dziejach nepotyzm, osłabienie pozycji w strukturach europejskich, sprostytuowanie procesu stanowienia prawa, obsadzanie komuchami i osobami wulgarnymi Trybunału, bezprawie i bezkarność "swojaków itd. itp.
To wszystko widać i wyborcom to nie przeszkadza. Co więcej, bezwolny podporządkowany Kaczyńskiemu prezydent, potraktowany jak kundel przez Obamę i Trumpa, niezdolny do podejmowania samodzielnych decyzji i działający na wezwanie "do nogi" też przypada połowie społeczeństwa do gustu.
Nic na to nie poradzę. Tacy są Polacy
3
@ArdoFCB Przestałeś czytać bo jesteś z tej 2 grupy.
Inteligentni Niemcy podnieśli wiek emerytalny, wyborcy PO też to rozumieli parę lat temu. Jest to zwykłe rozumienie prostych ekonomicznych spraw, które jak widzę Ciebie przerastają. Bierzesz kalkulator i liczysz. Masz elementarną inteligencję, podnosisz wiek emerytalny, bliżej ci do jaskiniowców-populistów, przestajesz czytać i słuchać i nic Cię nie obchodzi. Proste. I tak z wieloma sprawami.
25
@MESSIah16 Podniesiony wiek emerytalny wbrew woli narodu. Popłakałem się ze śmiechu. Posłów wybiera się by podejmowali decyzje, ale okazuje się, że nie mogą ich podejmować, bo istnieje domniemana wola narodu. Skoro PO wygrało wybory, to oznacza, ze ta inteligentna część wyborców (w dodatku większość) dała zgodę rządowi na podniesienie wieku emerytalnego.
Dlaczego? Żeby w przyszłości emeryci nie żyli w nędzy min. z powodów zapaści demograficznej.
Nie może być tak, że o emeryturach decyduje słuchacz Zenka Martyniuka, bo taki typ nawet nie interesuje się tym dlaczego podnosi się wiek emerytalny.
Wnioskuję, że Ty razem z prymitywną propagandą jaką tu uskuteczniasz, też utożsamiasz się z tym słuchaczem Zenka. Można popierać pisowskich populistach, ale rozważny człowiek musi zrozumieć dlaczego pewne decyzje należy podejmować wbrew wyborcom i to dla dobra wyborcy
3
@Valverde_In Najgorszą skrajnością jest gdy nie przestrzega się podstawowych praw obowiązujących we wspólnocie. Odpowiednik PiSu w domu, to gospodarz, który wchodzi w trakcie obiadu na stół, sra, wybiórczo podkrada kotlety z innych talerzy po czym wyciąga portfel i rozdaje kasę członkom rodziny.
Pytanie czy ta kasa usprawiedliwia sranie i złodziejstwo. Z Twoich dzisiejszych wpisów wnioskuję, że wg niektórych osób tak.
PS. Oczywiście do restauracji (UE) rodzina nie chodzi bo tam srać nie wolno.
4
@MSN1998 Na duda-poziomie. To potrwa bardzo długo ale w końcu wystękasz wszystko co chcesz.
5
Rozumiemy Cię. Oglądanie meczu bez piłkarzy na murawie też byłoby dziwne.
2
@th@les Mylisz się tylko w jednym. Ówczesne media publiczne miały wyższy poziom. Obecne są ordynarne, nie dbają o pozory, a fanatyzm prawicowo-religijny wydaje się być jeszcze gorszy od fanatyzmu komunistycznego.
Wtedy jakość "Dziennika" była niejako wymuszana przez wielkiego brata ze Wschodu. Dziś, rynsztok "Wiadomości" jest kreowany z własnej woli, w pełni oddając ohydny charakter i moralną karłowatość twórców tego programu, ale i funkcjonariuszy odczytujących niespotykanie tępą propagandę, skierowaną do bezrefleksyjnych odbiorców.
0
@MarioVeB! Umarłem po tych 2 ostatnich linijkach