0

Hiszpania do półfinału to ma autostradę, 1/16 drugie miejsce, 1/8 drugie miejsce, 1/4 Belgia, potem dopiero w 1/2 Francja.

0

Infantino zrobił demonstrację do podręcznika jak należy pochodzić do Trumpa.
Oficjalnie słodzić przed kamerami do porzygu, włazić w dupę, dobrze dać jakiś randomowy order (byle był złotego koloru) etc. Na tym Trumpowi zależy przede wszystkim.
A potem - poza kamerami, trzeba po prostu ostro negocjować swoje interesy...a ten teatrzyk może tylko w tym pomóc.

1

@Commando można by łatwo temat załatwić, likwidacja 800+ i innych "plusów" to prawie 100 mld by było.

1

Z jednej strony wreszcie jakaś naprawdę dobra zapowiedź ze strony Rządu, a z drugiej - patrząc na ich dotychczasową skuteczność i realizację obietnic, to można mieć wątpliwości...dzisiejsze składki już są za wysokie, a co dopiero jakieś podwyżki...

1

Ferran zdziwiony, że owinął dłoń jak Yamal i Raphinhia, ale jemu akurat skilla od tego nie przybyło ;)

1

@Luciano99 a słynny burofax od Messi'ego to nie był obrzydliwy względem reszty zespołu i kibiców? No był. Zmieniło to jakoś generalnie postrzeganie ludzi względem niego, czy ludzie szybko zapomnieli? Tu będzie to samo. News na 5 min.
edit. poza tym ja raczej widzę w komentarzach zaskoczenie, szok czy szyderę, a nie oburzenie.

3

ale Wy wiecie, że Papszun powiedział co powiedział, żeby ułatwić sobie przejście do Legii? Żeby go najlepiej zwolnili dyscyplinarnie albo przynajmniej obniżyli oczekiwania finansowe za rozwiązanie kontraktu? Bo pewnie Legii nie stać na jego wyciągnięcie z Rakowa i trzeba rzeźbić ;)

1

@fenix1983 wydatki pod działem "rodzina" to 98 mld, chyba głównie 800+ to jest plus parę mniejszych socjali, nie biorę żadnych to nawet nie znam pełnej oferty :)
a 13,14, dopłaty do brakujących środków na emerytury w ZUS to zapewne pod największą pozycją "Obowiązkowe ubezpieczenia społeczne" - 196 mld ;)

0

@Ryoumen ale podwyżki uwzględniasz w planowanych dochodach przecież.

0

W budżecie na 2026 r. zaplanowane jest prawie 919 mld PLN wydatków, w tym aż 90 mld, tj. 9,8% pójdzie na obsługę zadłużenia. Dużo. Dla porównania na "Oświata i wychowanie" zaplanowane jest ledwo 4,7 mld (edukacja do poziomu szkoły średniej włącznie), a dla kontrastu "Szkolnictwo wyższe i nauka" prawie 41 mld. Dochody państwa zaplanowane na 647 mld, wydatki na zbrojenia + wojsko na 109 mld, deficyt 272 mld, nawet gdybyśmy zlikwidowali całą armię, to nadal byłby spory (163 mld).

0

@Karol145 Polecam edukację, chociażby wspaniałe raporty autorstwa Grant Thornton. W Polsce produkuje się tyle aktów prawnych, że nikt nie jest w stanie się z nim właściwie zapoznać. Są robione pośpiesznie, słabo merytorycznie i nakładają na przedsiębiorców i obywateli coraz więcej obowiązków.
https://grantthornton.pl/publikacja/barometr-prawa-edycja-11/

2

Nawet nie wiecie, jak będziemy mieli wspaniały przyszły rok. Żadnych nowych ustaw! Marszałek będzie procedował tylko te ustawy, z którymi będzie się ideologicznie zgadzał, Prezydent będzie podpisywał też tylko te, z którymi się będzie ideologicznie zgadzał. Szykuje się więc rok bez (prawie) żadnych nowych ustaw.
Paradoksalnie rządowi i prezydentowi słupki poparcia wystrzelą w górę, bo nie będzie wreszcie dobijania obywateli nowymi podatkami, daninami, opłatami, nakazami, zakazami etc. Ja jestem zadowolony.

1

@Aragorn33 nie zgodzę się. Chodzi o to, by przedstawić bardzo korzystny dla ludzi program, kupić tym wyborców, nie spełnić go, a potem przekonać wyborców, że w zasadzie się do zrealizowało. I akurat szczyt takiego podejścia zaprezentował nam ostatnio Donald Tusk, który zrealizował najmniej istotne części programu i przekonuje, że generalnie dowiózł temat. Bo przepraszam Ciebie bardzo, ale dla większości wyborców liczy się przede wszystkim to, ile im zostaje w portfelu. Kwota wolna 60k to była bardzo mocna propozycja, bo dla prawdopodobnie 95% rodzin w Polsce albo i więcej fakt posiadania rocznie do wydania więcej o ok. 6000-7200 zł więcej ma naprawdę znaczenie.

0

@Aragorn33 chciałem napisać, że to bez znaczenia jaki kto program przedstawi i niejako zaapelować, by nie tracić czasu na emocjonowanie się tym. Cała klasa polityczna raczej nauczyła już Polaków, że po wyborach mają gdzieś cały ten program (poza rządem Szydło, ale tam to w sumie by wyszło lepiej, jakby ten program olali i go nie wprowadzili, z 500+ na czele). W normalnym państwie Rząd powinien mieć z góry założony plan działania i go sukcesywnie realizować, podczas gdy (nie tylko w Polsce) od lat Rada Ministrów pełni funkcję jednostki straży pożarnej i zajmuje się tylko gaszeniem pożarów (jak wybucha akurat jakaś medialna afera w danej materii). W takich okolicznościach powinniśmy chyba jednak głosować bardziej na ludzi, niż program.

2

@Aragorn33 jak to mawiał klasyk - cóż szkodzi obiecać?

0

@Aragorn33 Co za różnica jaki program? Przecież i tak go będą realizować co najwyżej w trzydziestu paru procentach stosownie do liczby otrzymanych głosów i tylko w zakresie tych najmniej istotnych postanowień. Tusk dał przykład jak należy debili wyborców rozgrywać programem.

3

Fajny gość, żeby zgruzować politykę KO w sprawie służby zdrowia, niespełnione obietnice etc., a wpuszczają telefony od jakichś upośledzonych widzów, co nawet jednego konkretnego zarzutu nie są w stanie sformułować...

0

@July_6_BcN to może podnieść z 30000 do 39300 chociaż...31% z tego co obiecano...chyba byłoby uczciwie? xD
@mrboom ale dzięki temu zamiast extra pieniędzy np. na wycieczkę na mecz Barcelony, będziesz miał...no nie wiem, coś innego xD

2

Zembaczyński - może i nie dostaniecie podwyżki kwoty wolnej z 30k do 60k (3600 PLN rocznie do "kieszeni" pracownika), ale za to pracodawcy muszą teraz zamieszczać w ogłoszeniach o pracę "widełki płacowe". Chyba wszyscy się zgodzimy, że taka zmiana prawna jest dla nas wszyskich ekwiwalentna w stosunku do tego co pierwotnie nam obiecywano? :)

1

@Aragorn33 te 6-7%, a nawet więcej pewnie kwalifikuje się jako pewien margines w życiu społeczno-gospodarczym. Dla nich opanowanie Polski przez Ruskich to szansa na "nowe rozdanie", na polepszenie swojej sytuacji społeczno-ekonomicznej. Na takich osobach opierały się historycznie rewolucje - francuska, bolszewicka etc.

0

@Aragorn33 w czasach Królestwa Polskiego tzw. kongresówki czy np. PRL czy wszystkim Polakom żyło się źle? Części się dobrze powodziło, Czartoryski nawet został Ministrem Spraw Zagranicznych Rosji w czasach Katarzyny II. Pewnie to mogło być nawet w tych granicach 6-7% akurat. Co więc w tym dziwnego?

0

Abstrahując od tego konkretnego przypadku, to świetnie ilustruje działanie naszego państwa, które w procesach karnych wprowadza samospełniającą się przepowiednię.
1. Prokuratura (Państwo) podejrzewa kogoś o przestępstwo.
2. Obowiązuje oczywiście domniemanie niewinności.
3. Niezależnie od tego, zajmujemy takiej osobie wszystkie rachunki bankowe i uniemożliwiamy zaciąganie zobowiązań.
4. Skoro już podejrzanego nie stać na opłacenie profesjonalnej opieki prawnej, to ruszamy z postanowieniem o przedstawieniu zarzutów i późniejszym aktem oskarżenia.
5. Oskarżony pozbawiony profesjonalnego wsparcia prawnego w 9/10 przypadków przegrywa proces. Obrońcy z urzędu to jest żart, bo za takie pieniądze jakie im się za to oferuje, to w dupie mają tych oskarżonych.
6. Państwo ogłasza sukces, mamy wspaniałe państwo prawa.
Ode mnie dobra rada - żyjemy w bandyckim państwie, zarówno za PiS, jak i teraz za PO. Kto ma możliwość to polecam - załóżcie spółkę z o.o., udziały trochę podzielcie pomiędzy najbliższymi (dla siebie umowy użytkowania + do szuflady zwrotne umowy przeniesienia własności udziałów), fakturujcie tam chociaż trochę swojego wynagrodzenia i odłóżcie sobie tam trochę pieniędzy w celu ew. obrony przed tymi bydlakami z PO i PiS.

1

Komentarz usunięty

2

@Karol145 Co ma za znaczenie czym się firma zajmuje? Oferuje stawki, pracownik albo je akceptuje, albo nie. Jeżeli są one nieadekwatne do rynku, to nikt tam nie powinien pracować. Bez pracowników firma szybko zamknie zakład, sprzeda nieruchomość i powstanie pewnie coś innego.

0

@sebasarna ale przecież jako gospodarz mieliby 90 czy 95% biletów?

0

Ciekawe czy Ukraińcy na finał baraży wynajmą Narodowy ;)

3

@Karzel raczej obawiam się, że większość (albo i wszyscy) posłowie komisji dostają wcześniej przygotowane pytania przez większych/mniejszych specjalistów, a rola posłów (dobrze płatna) sprowadza się do wykazania się umiejętnością odczytania tych pytań ;) bo tak naprawdę, to chyba mało jest dopytań podczas tych komisji, tj. sytuacji, gdzie po odpowiedzi świadka ad hoc pojawia się inteligentne/błyskotliwe pytanie odnoszące się wprost do udzielonej wcześniej odpowiedzi.

23

Posłowie, przedstawiciele narodu, elita intelektualna...piękne jest to państwo ;)

2

Chciałbym tylko zauważyć, że zakazano sprzedaży, a nie spożywania...czyli jak posłowie sami "zaopatrzą" sejmowe lodówki w wódkę, to będzie już ok? :D asystenci posłów będą mieli pewnie nowe obowiązki xD

13

@SelloutCrowd Masz rację, do dzisiaj nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jak takie USA, ChRL, Japonia, Szwajcaria czy Norwegia radzą sobie bez obecności w UE. Przecież wszyscy mieszkańcy tych krajów są niespełna rozumu, że nie chcą należeć do tak światłej instytucji. Za 20 lat będą żałować, jak UE w świecie nowych technologii im odjedzie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?