Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Gdybyśmy wygrali wszystko do końca, to mielibyśmy 100 pkt znowu na koniec, najcięższe będą wyjazdy na Getafe i Osasunę, gdzie zazwyczaj ciężko nam się gra.
4
Lewandowski ośmiesza Ferrana xD
0
i brawo sędzia, to było wejście na żółtą.
3
To co miał Martin zrobić? Nie wybijać piłki i uprzejmie przepuścić zawodnika z Atletico?
0
@priest9999 w stałym miejscu i czasie? A czym jest ta praca - tylko zawody sportowe? Czy też treningi? A jak liczysz czas podróży i wyjazdów?
0
@Azazel_Pazuzu w odniesieniu do tego czym się zajmuje obecnie - dla mnie to nudna papierologia co najwyżej, a nie jakieś skomplikowane kombinowanie...chociaż jestem ciekawy, jaki mętlik mieliby urzędnicy z PIP kontrolujący mój przypadek, gdzie usłyszeliby, że nie mam pisemnej umowy tylko ustną, przychodzę do pracy i wychodzę kiedy chce, nawet na swoje biuro mam umowę najmu, a do tego w przynajmniej połowie czasu pracy, jak nie więcej zadaniuję się sam ;)
0
@ifoa Twoja pozycja negocjacyjna zależy od umiejętności i tego jaką wartość dodatnią wkładasz. Ja od lat nie mam nawet umowy pisemnej, bo żadnej ze stron takiej nie potrzeba. Stosunek zatrudnienia wybieram sobie sam, mam uzgodnioną kwotę kosztu dla pracodawcy i mam co chcę: UOP, zlecenie, JDG, fakturę na spółkę z o.o. - w zależności od tego co jest mi potrzebne w danym momencie.
1
@pt9 @Azazel_Pazuzu po pierwsze, to PIP nie ma jak wykazać, że usługi świadczysz "w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę", jeżeli obie strony współpracują, a więc nie ma mowy o stosunku pracy...nawet jeżeli by wprowadzili potem domiemanie przełamujące art. 6 kc, to wystarczy technicznie, że pracodawca postawi sobie drugą spółkę, w czasie postępowania sądowego zgodne oświadczenie, że umowa została rozwiązana, a fv będzie przechodzić przez tę drugą...jak przyjdą do drugiej, to znowu zaczniesz na pierwszą. A dwie spółki połączysz umową wspólnego przedsięwzięcia i wszystko gra. Sposobów na obejście tego będzie multum.
0
Nie wiem w czym problem ludzie widzą z tą ustawą o PIP, bo jeżeli "pracodawca" i "pracownik" nie chcą umowy o pracę, to jej nie będą mieli i tyle. Nikt ich do tego nie zmusi.
0
@APTAPT no właśnie ten turniej wydaje mi się, że będzie przez długi czas mało interesujący...przez 48 drużyn i 12 grup dobre drużyny zostały mocno podzielone i brakuje potencjalnych hitów w fazie grupowej, poza meczami Anglia - Chorwacja i Francja - Norwegia. Wydaje mi się, że często mecze będą na tyle mało ciekawe, że ludzie będą woleli się wyspać, niż oglądać Curacao, Haiti, Jordanie, Katar czy Republikę Zielonego Przylądka. Nie sądzę, by ludzie dla takich drużyn zarywali nocki. Już przy 32 zespołach nie zawsze wszyscy dowozili poziom i emocje sportowe, a co dopiero będzie teraz. Wiem, że mamy mało możliwości grania pomiędzy takimi wskazanymi wyżej drużynami a np. zespołami z Europy, ale rozszerzanie turnieju finałowego nie jest właściwą drogą. Już lepiej by było wprowadzić eliminacje w formie interkontynentalnych turniejów z turniejem finałowym na 16 czy 24 drużyny.
6
@tribo w klubie dobierasz zawodników do taktyki, w kadrze taktykę do zawodników.
1
Urban z Pietuszewskim postępuje tak samo jak Pekerman z Messim i Tevezem na MŚ 2006...efekt będzie podobny.
1
Patrząc na nasze "9", jakie przez lata grały i kupowaliśmy, jak np.
2007 - Henry (grał pierwszy sezon często jako "9")
2009 - Ibrahimović
2010 - Villa (chociaż nie zawsze grał jako "9")
2014 - Suarez
2022 - Lewandowski
to trzeba sobie jasno powiedzieć, że obecnie nie ma po prostu na rynku poza Haalandem żadnego zawodnika, który swoim "statusem" w światowej piłce dorównywałby tamtym zawodnikom, co tylko pokazuje moim zdaniem skalę upadku piłki nożnej. Jest coraz więcej świetnych zawodników technicznie i taktycznie, ale przy tym mają coraz mniej osobowości, nie posiadają takiej "aury" gwiazdy świtowego formatu.
0
@regatta52 no właśnie od czerwca ubiegłego roku już nie. Pewnie miał jakiś zakaz konkurencji, ale fajnie by było, jakby osoba z takim doświadczeniem wróciła do struktur klubu, niekoniecznie nawet na stanowisko dyrektora sportowego.
0
a w tych wyborach wybierany jest na raz jakby cały nowy Zarząd, czy Prezydent sobie go wedle uznania dobiera potem? Jeżeli to drugie, to czy jest jakaś szansa, żeby Txiki Begiristain wrócił do Barcelony?
7
Czyli w skrócie Argentyna obsrała zbroję przed ew. meczem z potężną Hiszpanią ;)
0
@Damian11 no zdecydowanie lepszy, Raphinhia 1,05 G/A na mecz, Neymar 0,96 G/A na mecz. Do tego rekord LM w zakresie G/A w jednym sezonie (22). W tym hattrick z Bayernem, do tego 5 goli i 3 asysty w 4 meczach z Realem, pamiętna bramka z Benficą czy Interem...więc nie tylko lepsze liczby, ale w momentach absolutnie kluczowych dla drużyny.
0
@Damian11 poprzednimi sezon Raphinhi na LS był lepszy od któregokolwiek Neymara w Barcelonie. Nam brakuje Raphinhi z poprzedniego sezonu.
5
Galatasaray to dla mnie taka drużyna, która ściąga zawodników po prostu po nazwisku i klubie w jakim grał, im głośniejsze, tym lepiej, ale że nikt w normalnych okolicznościach by tam nie chciał grać, to każdy z nich był albo niechciany albo jest po innych przejściach...i nagle z takiej ekipy jakby wyjętej z "ekipy karnej" robią ciekawie grającą drużynę na poziomie zaryzykuję ćwierćfinału LM. Fajna historia.
1
1. Wybór Czarnka był już zapowiedziany przez Kaczyńskiego w zeszłym roku wiele miesięcy temu, więc żadne zaskoczenie.
2. Czarnek ma dobre relacje z Bosakiem i Mentzenem, co pewnie zostało uznane za kluczowe przy ew. konieczności budowania koalicji.
3. Dobrze umie się wysłowić, dobrze wygląda w rozmowach, będzie dobry do spotkań wyborczych i debat.
0
Holandia stawia na łyżwy - tj. short track i łyżwiarstwo szybkie - efekt? 18 medali (8-7-3)
Niemcy stawiają na tor zjazdowy - tj. saneczkarstwo, skeleton, bobsleje - efekt? 15 medali (4-6-5).
Norwegowie stawiają na bieganie - tj. biegi narciarskie i biathlon - efekt? 21 medali (9-5-7)
Szwajcaria stawia na narty - tj. narciarstwo alpejskie i dowolne - efekt? 12 medali (5-5-2)
Francuzi podobnie jak Norwedzy stawiają na bieganie - tj. biegi narciarskie i biathlon - efekt? 14 medali (5-6-3).
Polacy stawiają na skoki narciarskie - efekt? 3 medale (0-2-1).
Włosi i USA podeszły do tego bardziej interdyscyplinarnie, ale doskonale widać że większość "potęg" zimowych stawia na dyscypliny, gdzie można uzyskać dużo medali (być może jest to też efektem lobbingu za ilością konkurencji). Nie mniej nie wydaje się wam, że jako Polska ustawiliśmy źle priorytety? Na dyscypliny gdzie jest stosunkowo mało medali? poza tym wszędzie wysyłamy ludzi po trochu, zamiast porządnie się skupić na jednym obszarze, jak państwa wymienione wcześniej.
Doskonale widać, że bez specjalizacji nie ma co liczyć na worek medali w nadchodzących kolejnych igrzyskach.
0
Kaori Sakamoto chyba przegrała złoto....:( strasznie mi przykro się zrobiło.
0
Zjawiskowa Alysa Liu, mimo iż kibicuję Kaori, ale jeżeli ona wygra, to też będzie ekstra. Super.
0
ten upadek Adeli to będzie prawdopodobnie różnica pomiędzy 2 a 4-5 miejscem niestety...mimo wszystko ZIO bez żadnego quada to słabo, patrząc na Pekin 2022.
1
Już za 1,5h zaczyna się punkt kulminacyjny igrzysk - rywalizacja solistek w programie dowolnym, walka zapewne pomiędzy Kaori Sakamoto, Alysą Liu i Adelią Petrosian, z możliwą niespodzianką z udziałem pozostałych Japonek. Poziom programu krótkiego był kosmiczny, więc liczę dzisiaj na piękny pokaz łyżwiarstwa figurowego i złoto Kaori ;)
0
Powiem wam, że jestem trochę zawiedziony, że Adelia nie zaprezentowała nic ze swojego repertuaru ultra-C. Jeżeli chce złoto, to w programie dowolnym musi mocniej zaryzykować. Czekamy teraz na to co pokażą Alysa i Kaori.
0
Powinni odwołać 3 serię i ją przełożyć na jutro rano.
0
@Criss18Barca Łyżwiarstwo figurowe nr 1 długo przed całą resztą. Potem Biathlon ze względu na szeroką czołówkę i nieprzewidywalność.
0
Strasznie mi przykro, że dzisiaj Domen przeskoczył Stocha w hierarchii najwybitniejszych skoczków w historii....czemu ten Nikaido musiał to zepsuć?! :(
3
Małysz - 3x mistrz świata na skoczni normalnej, do tego brąz i 2 srebro i brąz na IO,
Stoch - mistrz olimpijski na skoczni normalnej, do tego srebro na mistrzostwach świata,
Żyła - 2x mistrz świata na skoczni normalnej,
Kubacki - mistrz świata na skoczni normalnej, do tego brąz na IO,
Tomasiak - v-ce mistrz olimpijski na skoczni normalnej na IO.
Kurde, gdyby było więcej konkursów w PŚ na skoczni normalnej...