3

@Bykunn Porównywanie zwykłej pracy do tej wykonywanej przez piłkarza już samo w sobie jest bez sensu. Do tego mówimy o kimś kto temu klubowi wiele zawdzięcza gdy w rodzinnym kraju się na niego wypięto. Mówimy o kimś w kogo zainwestowano duże sumy pieniędzy i załatwiono ciepłą posadkę dla ojca. O kimś kto otrzymał edukację o jakiej mógłby tylko pomarzyć gdyby został w kraju. Pomijam fakt że o Messiego bardzo dbano również gdy stał się dorosłym człowiekiem. Dlatego mnie nie dziwi że ludzi trochę oburza jego pensja a wielu tu zapomina jak widzę ile papa Messi wyciągnął na samym podpisie, więc czy jest tu miejsce na wdzięczność to pytanie do wszystkich którzy tak się oburzają na oburzonych.

1

Ogólnie autor powinien wyszczególnić kiedy to Messi ostatnio przedłużył kontrakt a było to stosunkowo niedawno bo 25 lis 2017 i należało by przypomnieć ile zgarnął za sam podpis bo to dopiero była skandaliczna kwota podobnej spodziewam się niebawem, jak również podobnych przykładów kreatywnej księgowości łamanej przez minę dla nowego zarządu jak w przypadku Antka.

Tak Messi jest najlepszy problem w tym że nie ma 30 lat i przedłużanie w takiej sytuacji kontraktu o pięć wydawało by się dobrym posunięciem. Nie ma 32 lata i w takiej sytuacji przedłużenie na kolejnych pięć już perspektywiczne nie jest, a spodziewam się umowy na pięć lat.

Nie zgadzam się że bez Messiego Barcelona nagle stanie się europejskim przeciętniakiem, mamy wspaniałych piłkarzy i tak jak Messi jest często zbawieniem tak też jest pewnym ograniczeniem zarówno dla trenera jak i piłkarzy.

1

@ViscaBarca123 On był kapitanem? Bo o ile zawsze chłodno podchodzę do wszelakich wybuchów euforii odnośnie młodych graczy. Przeczytałem powyższy artykuł jak i zapoznałem się z twoją wypowiedzią jaką mi wczoraj za-linkowałeś to jednak chyba nie za darmo dostał kapitańską opaskę.Mam nadzieję że w szkółce nie nastała ta moda że opaskę dostaje ten najmedialniejszy zawodnik.

0

@Transu96 Ja kupuję co tydzień Angorę, dlaczego bo wolę czytać artykuły w formie papierowej, wystarczająco wykańczam oczy przed ekranem w innych sytuacjach.

0

@bodzio10 Właśnie nie wiem dziś powtórka to sprawdzę co to za znawca.

1

Kiedyś zwróciłem już uwagę że ulubionym celem do wycierania sobie mord by wywalczyć nowy lepszy kontrakt jest Barcelona. Ma to zapewne związek z kompleksem jaki czują wobec Dumy Katalonii włodarze Paryskiego klubu. Nie spodziewałem się jednak że do tej długiej i jakże owocnej tradycji dołączy gość który kiedyś był socio tego klubu a na tą chwilę wiele na to wskazuje.

1

Włączam mecz wsłuchuję się w komentatorów, zadowolony bo to nie ferdek i cezary bez pazura i myślę sobie nie będzie źle. Niestety nie cieszę się zbyt długo bo pan komentator zaskakuje mnie słowami "najstarsi górale nie pamiętają Barcelony w 442" a ja zastanawiam się co to za gość i za co ja płacę.

1

ViscaBarca123 chyba wykituje przez to co się dzieje w ostatnim czasie.

1

@Classik10 Tak to czemu średnia wieku czołowych drużyn to zazwyczaj 27-28 lat, jeśli było by tak jak piszesz to ta średnia była by dużo dużo niższa. Przypomnij mi jakąś poważną drużynę mającą 4-5 zawodników poniżej 22 lat?

3

Bartomeu szykuje bomb... minę dla nowego zarządu. Fajnie że Messi zostanie do końca kontraktu ale ta podwyżka to naprawdę dyskusyjna sprawa.

0

@messi 94 Ale w Barcelonie nikt ci nie powie że pieniądze wydane na Ivana to była chybiona inwestycja, wręcz przeciwnie to jedna z najlepszych w ostatnich 2 dekad. Za to Walijczyk przyszedł za ogromne pieniądze i chociaż statystyki ma bardzo dobre i był w składzie tego potrójnego zdobywcy LM to jednak w Madrycie go nie kochają.

0

@cracker Zgadzam się ze wszystkim oprócz tego że to będzie mega grajek, choć też nie wiem jacy piłkarze są w twojej kategorii mega. Co do kubo kto wie jak skończy, mogę wymienić kilku wychowanków z większym potencjałem którzy albo przepadli albo grają w średnich drużynach.

0

@Grichon Ja też czekam na ukłon z jego strony wycofanie pozwu, ale jak pisałem to już kilka razy familia neymara jest na to zbyt wyrachowany.

0

Zaczyna się rozmiękczanie tych mniej pamiętliwych:)

1

@LuisSalvano Tu nie chodzi o mówienie prawdy tylko o wbijanie szpileczek jak jesteś na górze i chowanie się głęboko w norze jak jesteś na dole a w tym nasi defensorzy z powyższej grafiki są specjalistami.

9

Oby to kukułcze jajo zostało w Paryżu idealnie tam pasuje.

1

@wojtas__13 A może od początku chciał iść do Juve i z agentem dzięki Barcy wynegocjowali jak najlepsze dla siebie warunki, co robi większość czołowych zawodników. Teraz to można gdybać jak nie znasz go osobiście to możesz każdą historię sobie sklecić.

0

To bardziej Keita czy Balotelli? Oczywiście chodzi mi o charakter.

0

Wciąż czekam na wycofanie pozwu, dużo bardziej na moją wyobraźnię działają czyny a nie słowa powtórzone przez 6 osób. Ale na ten ruch rodzina 100% Jezus jest zbyt wyrachowana bo jeszcze mogło by się okazać ze stracą finansowo a to jest nie do zaakceptowania.

0

@Szklaner Mnie bardziej ostatnio kłuło jak czytałem że kubo będzie nam strzelał hattricki na Nou Camp.

1

@dejwidn Messi ma wiele rekordów które można pobić, choćby gole w El Clasico, czy gole po wejściu z ławki. 60 goli w reprezentacji Argentyny też nie brzmi jak nieosiągalny wynik. Przypominam że wiele jego rekordów w sekcjach juniorskich wydających by się nie do ruszenia podzielili między sobą Bojan i Deulofeu.

0

@Cwaniak4 Akurat Rosell czyli szef Bartka Puyola zdążył wykorzystać, gdy ten odszedł Bartek bardzo zabiegał o to by Puyol wrócił. Potem były jakieś niesnaski o zawodnika którego reprezentował Carles.

13

Wiele jego rekordów prawdopodobnie upadnie, podzieli się nimi wielu graczy ale że znów pojawi się zawodnik który w wieku 20-21 lat przez następne 12 będzie w top 1-2(i to jedynie okazjonalnie wyskoczy z top 1) na świecie ciężko mi uwierzyć. To właśnie ta nieludzka regularność budzi mój największy podziw.

0

@brzucho Znając szajka? No obserwując jego poczynania na rynku transferowym to Neymar dostanie podwyżkę i będzie grał albo wyląduje w najlepszym wypadku na ławce rezerwowych.

0

@szkutnik91 No dobrze może i Cou przychylnie patrzy na ten transfer tylko że drugi już mniej, no i trener od dwóch lat udowadnia że Chorwat to jego człowiek fundamentalny gracz w jego wizji Barcelony. Tak jak w tym kawale Ney ma 50% szans na transfer on chce...

0

@Chwytliwy MU coś tam się stało po odejściu Fergusona, nie wiem co ale to nie takie łatwe do wyleczenia.

0

@Kamiloza91 Uważam że sytuacja z Albą nie jest tak paląca jak z pomocą, tak mamy drugi garnitur który w teorii może stać się pierwszym tyle że tam już za rok zacznie się żonglowanie nazwiskami a jak uczy historia jeśli chcesz a dokładniej musisz sprzedawać to ceny lecą na łeb na szyje. Fajnie brzmi że nowi mogą uczyć się od starych tyle że EV nie umie rotować więc wolę młodych grających niż trzeci sezon papki ulubieńców naszego trenera.Bo mamy weteranów, młodych zdolnych za duże pieniądze i do tego wychowanków, tego jest za dużo, dodatkowo to ostatnie okienko kiedy za Ivana można dostać duże pieniądze.

1

@bartoszekkk Uważasz że za dwa lata ktoś da za obrońcę 150 mln, ja uważam że nie.

0

@Kamiloza91 Jeśli zmiennik Alby ma zagrać większość PK jakieś happy games w LM i 5-6 spotkań w lidze to nie widzę przesłanek by wydawać pieniądze, żaden zawodnik Alby na ławce nie posadzi, tym bardziej że 95% sezonu grał super. Jedyny problem to poważny uraz Alby wtedy doświadczony zmiennik byłby miły w kadrze.

0

Może tak na trening w "szybszym rytmie gry", zaprosić Busquetsa i Rakitića i to bynajmniej nie w roli nauczycieli.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?