Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Mroziu Ale to nie była piłka odbita od obrońcy. Podjął interwencję, miał pecha. Tak samk, jak bywa czasem pech, gdy piłka wpadnie do bramki z rzutu pośredniego, bo ktoś niepotrzebnie ją dotknie (np. obrońca lub bramkarz, który zapomniał, że to pośredni).
0
@xoran Nie, zwycięzca nie awansuje na EURO czy do MŚ. To jest powszechny mit i nieporozumienie. Gra się wyłącznie o trofeum i kasę.
0
@gaq Gdyby to nie był rykoszet, to... tak. Niestety.
1
@gaq Szczerze, to gdybym ja układał przepisy, to gwizdałbym spalonego w każdej takiej sytuacji, niezależnie od tego, od kogo poszło to zagranie (oprócz nielegalnego zagrania ręką), ale z obecnych przepisów można wyciągnąć taki wniosek, jaki wyciągnęli sędziowie.
Do „przekrętu” jak dla mnie bardzo daleko. Jak będziemy wszystko nazywać „przekrętem”, „skandalem”, „hańbą” itd., to niedługo słów nam zabraknie.
7
A inni potrzebują grać raz u siebie, a raz na wyjeździe z tym samym rywalem. Panie Tebas, weź się pan zastanów nad sobą...
0
@gaq A gdzie tu był rykoszet?
0
@gaq Rozumiem kontrowersje, ale „przekręt” to byłby wtedy, gdyby VAR przegapił „rękę Boga” Maradony albo anulował gola z piłką metr za linią bramkową.
Tutaj po prostu uznali, że Garcia skasował spalonego swoją interwencją i tyle. Może głupie, może nie, ale gdzie tam do „przekrętu”...
1
@Remi70 Moim zdaniem Garcia nie ma racji. W tym przypadku nie ocenia się rozmyślności zagrania. Rozmyślność bierze się pod uwagę tylko wtedy, „gdy zawodnik wybija lub próbuje wybić piłkę lecącą do bramki lub bardzo blisko bramki i używa do tego jakiejkolwiek części ciała”. Tutaj trudno o takiej sytuacji mówić. Jak dla mnie Garcia skasował swoim zagraniem spalonego, zaryzykował, że tak może być. Przepis może trochę głupi, ale też nie był to przecież rykoszet.
9
Na czele bandy obcokrajowców stanęli oczywiście Valverde i Setién.
0
@arasz1819 Mógł pan Yuste użyć akurat tego argumentu, ale nie użył. Ja tam akurat do Koemana większych pretensji nie mam. Nie oczekuję po nim wiele więcej niż to, żeby przestał podkopywać morale drużyny, co robi konsekwentnie od iluś tygodni czy już miesięcy.
0
Swoją drogą wypadałoby chyba, żeby klub pokazał nowy projekt Espai Barça, skoro według Laporty taki jest. Bo to byłoby wręcz nienormalne, żeby dać socios compromisarios głosować nad wzięciem kredytu na coś, czego wyglądu i koncepcji praktycznie nikt jeszcze nie zna.
0
@jamesbond6 OK, tylko jak można na serio traktować to pitolenie, że przecież Pep był kwestionowany po czterech meczach na ławce Barçy, skoro Koeman ma ich ponad... 60? Kupa śmiechu. Życzę mu powodzenia, ale momentami ten wywiad jest niepoważny.
1
@DamianBarcaCule Czy Bartomeu startował w wyborach? Ile można o nim? Było, minęło, na szczęście już nie wróci.
4
Być może ma wiele racji, ale porównanie Koemana z Guardiolą czy Rijkaardem jest trochę bezsensowne, bo to przecież nie jest pierwszy sezon Koemana...
0
Osiągają pełne porozumienie gdzieś od początku sierpnia. Jedno wielkie błądzenie pismaków we mgle.
0
@endriuuu2 Nie można było, bo tak postanowił Laporta. :P
Co ci pismacy czasem wciągają, to ja nie wiem.
0
@barca87f Ten wywiad z Messim był przeprowadzony kilka dni wcześniej, już trzy dni temu były publikowane pierwsze fragmenty.
0
@barca87f Przecież ten wywiad z Messim był przed tym, co mówił Laporta, więc jak mu odpowiada? :P
14
Przecież ten artykuł w ogóle nie odpowiada na pytanie. :P
0
@Pawel1985 I dlatego o nim w ogóle nie pisać? Przecież to są kulisy jego odejścia z BARCELONY, a nie transferu między Rotorem Wołgograd a Dinamem Tbilisi.
1
@Lucassito Z drugiej strony mam wrażenie, że gdyby faktycznie Messi miał pretensje do Laporty, to dawno by już je dostatecznie wyraził. I to też może sugerować, że jednak nie do końca było tak, jak się mówi oficjalnie. Bo co w zasadzie zmieniło się 1/2 sierpnia, że Messi wrócił podpisać nowy kontrakt, którego nie było? Może faktycznie nic się nie zmieniło i od dłuższego czasu bardziej prawdopodobne było to, że Messi tej umowy nie dostanie, tylko Laporta opowiadał o swoich słodkich snach, a sam Messi rżnął głupa? Tak też przecież może być. Wiarygodność obu panów nie jest u mnie najwyższa.
1
@FC_BARCA_Fan No na drugi dzień to nie, ale tak czy inaczej szybko poszło. Ale sprzeczności w wypowiedziach Messiego i Laporty nadal nie widzę.
Zresztą trudno się spodziewać, że PSG nie miało wcześniej przygotowanego kontraktu na wszelki wypadek, skoro Messi był wolnym zawodnikiem od ponad miesiąca.
2
@neeed Mogą być „w opozycji”, ale nie mogą być „w kontrze”. ;)
2
@Tomek54321 Czy Coutinho był wtedy wolnym zawodnikiem? Nie widzę analogii.
1
@Kismeth Skąd osiem dni? 5 sierpnia Laporta ogłosił, że nic z tego nie będzie, 8 sierpnia była konferencja Messiego, 10 sierpnia był w Paryżu.
0
@Lucassito Pytanie, czy z dnia na dzień. Taka jest „oficjalna wersja”, w którą coraz trudniej uwierzyć.
7
„[...] skomentował Leo, w opozycji do wczorajszych słów Joana Laporty”.
Dlaczego „w opozycji”? Messi nie zaprzeczył, że miał wcześniej ofertę z PSG, a Laporta też nie powiedział, że Messi negocjował wcześniej z PSG, tylko że... miał ofertę. Nie widzę tu sprzeczności.
Po prostu mógł mieć ofertę, ale nic z nią nie robić, póki się nie okazało, że nie zostanie w Barcelonie. Oferta ofertą, negocjacje negocjacjami. Zresztą mógł po prostu toczyć je tatuś i tyle.
A pewnie było tak, że od tygodnie sytuacja zmierzała w tę stronę, że nic z tym nowym kontraktem nie wyjdzie, tylko trwało mydlenie oczu z różnych stron. Ale tego pewnie się już nie dowiemy.
0
„To skomplikowana sytuacja, ponieważ pod względem sportowym jest to bardzo potrzebny piłkarz”.
Być może. Tylko on jest częściej pacjentem niż piłkarzem. I nie ma pewności, czy coś się nagle pod tym kątem zmieni. Trudna sprawa.
1
„Jeśli nie miałoby to na mnie żadnego wpływu, byłby problem. Znaczyłoby to, że mnie to nie obchodzi, a prawda jest taka, że bardzo mnie obchodzi”.
Rozumiem. Tylko reagować można w bardzo różny sposób – od płaczu i rozsypania się do wzięcia się w garść i zaciśnięcia zębów jak nigdy wczesniej. Chciałbym mieć inne wrażenie, ale wygląda na to, że Sergiemu bliżej do tego płaczu. Tej woli walki i „pracy na pełnych obrotach” też nie do końca widzę...
A już zupełnie nie rozumiem, dlaczego oczekuje, że nie będą gwizdać na niego tylko dlatego, że jest od zawsze w klubie. Mam nadzieję, że to nie jest efekt uboczny wychowania w La Masii, skoro np. taki Piqué ma to w d....
2
@wroclawskifan „Opluł” to jak dla mnie nieporozumienie, ale po co w ogóle Laporta opowiada takie rzeczy? Jak fla mnie to kolejna dość nieudolna i średnio zakamuflowana próba zrzucania odpowiedzialności na innych.