Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Jak tam Vidal, doleciał już do Mediolanu?
0
@Warszawiak86 Których wypłacenia mimo to mają się podobno domagać.
0
Zainteresowanych „krótkim podsumowaniem” wojaży Vidala na linii Barcelona – Mediolan zapraszam tutaj: http://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9008254#comment
5
Dla zainteresowanych krótkie podsumowanie dotychczasowego „coraz bliższego odejścia Arturo Vidala z Barcelony”, lecącego od kilku dni do Mediolanu i trenującego w Ciutat Esportiva jednocześnie, choć już pożegnał się z kolegami. Zapraszam!
>> 22.08: Vidal rozmawia o przyszłości z Pirlo, Buffonem i Koemanem
>> 24.08: Koeman przekazuje Vidalowi, żeby szukał innego klubu
>> 27.08: Inter chce kupić Vidala lub wypożyczyć go z opcją kupna
>> 28.08: Barça chce sprzedać Vidala Interowi za 10–15 mln €, ale Inter chce go za darmo; Juventus też nie składa broni
>> 30.08: Vidal trafi do Interu za symboliczną kwotę, „lub z pewnością nie zapłaci 20 milionów, których początkowo domagała się Barça”
>> 31.08: agenci Vidala prowadzą rozmowy z Barcą, aby mógł odejść za darmo, Inter czeka na rozwój sytuacji i jest gotów na złożenie oferty kontraktowej
>> 01.09: do wyboru: 1) porozumienie Vidala z Interem (kontrakt 2 + 1), ale Juventus nadal mąci; 2) Vidal odejdzie za odejdzie za darmo lub symboliczną kwotę, a Barça zaoszczędzi na jego pensji, tylko nie wiadomo, czy trafi akurat do Interu, bo to zależy od losów Martíneza
>> 02.09: Barça puści Vidala do Interu za darmo, ale tylko jeśli Włosi zluzują z oczekiwaniami za Martíneza
>> 03.09: do wyboru: 1) Barça zgadza się na odejście Vidala („może to nastąpić nawet dziś”), a ten będzie miał czas na dopięcie porozumienia z Interem; 2) „całkowite porozumienie Inter – Vidal” (dwuletni kontrakt), Inter zapłaci Barcelonie „symboliczną kwotę”
>> 04.09: Vidal leci do Mediolanu na testy w najbliższy poniedziałek lub wtorek, odejdzie za darmo lub symboliczną kwotę, a Barça „docenia też możliwość zaoszczędzenia na jego pensji”; nadal w grze Juventus
>> 06.09: Vidal chce od Barçy pieniędzy za ostatni rok kontraktu; umowa z Interem zależy od odejścia z Barçy za darmo, do tego pozostaje sprawa sądowa Vidal – Barça o zaległe premie
>> 07.09: „dziś wieczorem lub jutro rano Vidal przyleci do Mediolanu”, do tego chce zrezygnować z reszty pensji w Barcelonie
>> 08.09: „Arturo Vidal coraz bliżej odejścia z Barcelony”, porozumienie Barçy z agentem Vidala przypieczętowane
>> 09.09: Barça już dogadała się z Interem („operacja wydawała się już domknięta”), ale jednak nie – Włosi nie chcą płacić nawet zmiennych
>> 12.09: do wyboru: 1) Inter skłonny zapłacić za Vidala, ale nie 25 mln €, jakich chciała Barça; 2) Vidal przejdzie za darmo lub symboliczną kwotę, nie chce pieniędzy za resztę umowy z Barçą; 3) „może polecieć już dziś do Mediolanu, by domknąć porozumienie z Interem”; 4) „Vidal może oficjalnie przejść do Interu już w poniedziałek 14.09”
>> 13.09: do wyboru: 1) Vidal leci jutro do Mediolanu, by dopiąć porozumienie, Inter rozważa zapłacenie symbolicznej kwoty; 2) Barça dostanie niewielką kwotę plus zmienne; 3) Vidal przejdzie za darmo
>> 14.09: do wyboru: 1) Vidal może dziś rozwiązać umowę z Barçą; 2) Vidal zostanie jutro zawodnikiem Interu, „porozumienie osiągnięte, brakuje tylko oficjalnego ogłoszenia”; 3) „Vidal o krok od Interu, może polecieć dziś do Mediolanu”; Inter negocjował sprzedaż Martíneza w sekrecie, by nie zepsuć operacji związanej z Vidalem; 4) „Vidal może polecieć do Mediolanu dziś lub jutro”; 5) Vidal na treningu w Ciutat Esportiva
>> 15.09: do wyboru: 1) porozumienie Barçy z Interem – transfer za 500 tys. € + zmienne, Vidal rezygnuje z „większej części” przysługującego mu wynagrodzenia, ale „otrzyma pozostałą kwotę, która nie jest wysoka”, dzisiaj udaje się do Włoch, a wcześniej opróżnił szafkę i pożegnał się z kolegami; 2) Planes: „negocjacje dotyczące możliwego odejścia Vidala są zaawansowane, operacja nie jest jeszcze zamknięta”
>> 16.09: „Vidal ma przybyć dziś do Interu”
>> 17.09: Vidal trenuje z Barceloną
>> 18.09: „ogłoszenie transferu Vidala opóźnia się i zależy od odejścia Diego Godína z Interu”; „istnieje jednak pełne porozumienie Vidala z włoskim klubem i nikt nie spodziewa się, by mógł on trafić gdzieś indziej”; Vidal nadal trenuje z Barceloną
Podsumowując krótko: Vidal zawarł z Interem porozumienie około 15 razy, jakieś 10 razy był już w drodze do Mediolanu, zgodził się na rezygnację z pensji za kolejny sezon, nie zgodził się też na to, będąc w podróży do Włoch odwiedził też kilkakrotnie treningi w Ciutat Esportiva, a do Interu przejdzie za darmo lub za symboliczną kwotę, a może nawet ze zmiennymi.
Do wyboru, do koloru!
I pamiętajcie, nie ma co przesadnie łykać tej papki, to bardziej przemysł rozrywkowy...
3
@tomasz.s94 Ten samolot do Mediolanu już chyba trzy razy okrążył Ziemię, wliczając międzylądowania...
8
@4Fabregas4 Z Roberto jest tylko jeden problem – ktoś musiałby chcieć go kupić. Kolejki nie widać.
0
@Szklaner Fajnie, fajnie, tylko obaj chcą te pieniądze i tak dostać. I pewnie rzeczywiście jakąś przynajmniej część z nich dostaną. Takie deale Bartomeu...
1
@StephanosCrushes I wczoraj chyba też. Zresztą tak samo jak Suárez, który niemal równocześnie trenował w Ciutat Esportiva i leciał do Włoch na egzamin z języka. ;)
1
@StephanosCrushes Vidal w sumie chyba piąty dzień leci do Mediolanu, to też jest takie pewne. Pismaki dają nam rozrywkę każdego dnia.
1
@jakub1906 Na tej pensji, którą mają wypłacić Suárezowi jako odprawę? ;)
17
„Katalończyków nie stać na transfer, dopóki nie sprzedadzą Suáreza i Vidala”.
A to po tym będzie ich stać? Przecież za obu panów Barça dostanie w porywach jakieś 1–3 mln euro...
0
Czasem to naprawdę wolałbym rozdzielić Barcelonę i Barcelonę B na dwie odrębne rubryki, ten miks Suárezów z Lariosami jest dość zabawny. ;)
1
@kamyk34 Obecna wersja statutu, ale tylko po katalońsku: http://fcbarcelona-static-files.s3.amazonaws.com/fcbarcelona/document/2019/07/15/b5411ba8-2e5c-455c-b87e-74ed5ff582b4/Estatuts-102018.pdf
9
@bary Obawiam się, że nie do końca trafiłeś ze znaczeniem tego powiedzonka. To bity Bartomeu musiałby coś takiego raczej powiedzieć. ;)
0
Chwila, chwila. Przecież dymisja samego Bartomeu nie oznacza automatycznie dymisji całego zarządu. Któryś z wiceprezydentów wszedłby na jego miejsce, chyba Cardoner.
2
Są i w tym zarządzie ludzie, którzy zachowują rozum i godność człowieka.
0
@fenix1983 Potrzeba 2/3 głosów. Jeśli na to ewentualne głosowanie zmobilizuje się głównie grupa przeciwników zarządu, jakąś szansę mają. Ale nie zdziwiłbym się, gdyby Bartomeu miał nadal sporą grupę zwolenników (w końcu bohatersko zatrzymał Messiego, a do tego socios karmieni „MD” czy „Sportem” mogą wiedzieć swoje) i obronił się.
2
@Litman Plus rozwalony projekt Espai Barça, który miał przecież pracować na przychody w czasach po Messim...
18
@Agent005 A z czym w zasadzie tu się nie zgadzasz?
12
To jest jakaś totalna żenada, że taki temat w ogóle istnieje. Co jeszcze...?
1
Suárez jednocześnie w Perugii i Barcelonie, tak jak ojciec Messiego był jednocześnie w Rosario, Manchesterze i Mediolanie. Kochane pismaki. ;)
1
@daro22 Zależy od frekwencji. W skrajnym wypadku może wystarczy nawet tylko nieco ponad 11000 głosów (ale to tylko wtedy, gdyby niemal 100% głosów było przeciw zarządowi).
1
@PeeM I bardzo się cieszę. :)
0
@Penguin007 Przy wotum ws. Laporty frekwencja wyniosła 33%, ws. Núñeza było 44%. Za odwołaniem Laporty było 61% głosujących, więc obronił się.
0
@PeeM Ale może być przecież tak, że zarząd nadal ma poparcie ponad 1/3 potencjalnych głosujących.
0
@Penguin007 Choćby 50% frekwencji wydaje się skrajnie nierealne, przecież nie ma nawet meczów z kibicami. W poprzednich wyborach przeydenckich brało udział jakieś 45% socios...
0
@lyshkozz Niekoniecznie. Za przeprowadzeniem głosowania trzeba było zebrać podpisy 15% uprawnionych. Gdyby oni wszyscy poszli głosować przeciw Bartomeu, czyli ok. 16500 osób, to już spełniliby kryterium frekwencji, a Bartomeu musiałby zebrać ponad 8200 zwolenników.
Na liczbach:
uprawnieni do głosowania: ~110000
10% uprawnionych: ~11000
podpisani pod wotum: ~16500
2
@lyshkozz Nie. Statut podaje dwa progi konieczne do odwołania zarządu, oba muszą być spełnione naraz:
a) 2/3 głosów za odwołaniem,
b) liczba głosów za odwołaniem musi być co najmniej równa 10% liczby uprawnionych do głosowania.
1
„Władze mogą zostać odsunięte głosami 2/3 socios, o ile dotrzymana zostanie 10% frekwencja” – tu jest nieścisłość. To za odrzuceniem zarządu musi zagłosować co najmniej 10% z uprawnionych do głosowania.
0
@MARCOS37 I tak może nie wystarczyć. Zwłaszcza gdyby były jaja z podpisami elektronicznymi.