Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Raczej „nieprawidłowości”, a nie „nieregularności”. ;)
0
Chciałbym temu panu przypomnieć, że wniosek o wotum nieufności został złożony jakieś dwa tygodnie przed ogłoszeniem, że wybory będą w marcu. Oczywiście tradycyjnie gdzieś tam „polityka” w tle, co jeden, to próbuje jakąkolwiek krytykę zarządu wiązać z „opresją rządu w Madrycie”, Puigdemontem czy kim tam jeszcze. Czy ta banda nie może zrozumieć, że duża grupa socios ma już do tego stopnia dość tego zarządu, że mimo pandemii i tak bliskiego końca kadencji jeszcze chce to przyspieszyć?
A to też hit: Wembley 2011 i Berlin 2015. Co te finały mają wspólnego z kadencją zarządu wybranego w czerwcu 2015?
No i najlepsze chyba – dla pana Moixa „mówienie o podarowaniu graczy za darmo jest populistyczne”. Fakty są populistyczne?!
Jeszcze o stadionie przecież nie mogło zabraknąć kwiatków: „pod koniec roku możemy dostać licencję na rozpoczęcie prac”. To też ciekawy, bo nie tak dawno Bartomeu święcie przekonywał, że problemem była teraz już tylko pandemia, bo gdyby nie to, „na Camp Nou byłyby teraz dźwigi”, chociaż przecież... nie ma na cały ten projekt pieniędzy, bo trzeba to zatwierdzić w nowym referendum. Czy oni wszyscy słyszą się nawzajem?
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
13
@joloskyy Chłopie, gość mówi, że nie ma do nikogo żalu, a Ty walisz „jakie to są płaczki”. Gdzie tu jest płaczek jakiś?
2
@Czarny_ck Akurat ta czerwona kartka to była co najwyżej wisienką na torcie jego legendarnego wręcz występu z Realem. Tyle że trudno kogoś oceniać po jednym meczu.
0
@StephanosCrushes O, kurde, przepraszam, nie ma tematu.
0
Czyli odrzucono ledwie [...]
2
To są te różnice kulturowe. U nas cierpią matki nad umierającym dzieckiem, padający z głodu, powodzianie czy pogorzelcy, a tam kopacz grający na lewej zamiast na prawej stronie boiska, drużyna przegrywająca 0:2 w złym stylu albo gość wypychany z klubu w mało elegancki sposób...
1
Jestem zawiedziony „Mundo Deportivo”, spodziewalem się, że „nikczemne fałszerstwa grupki awanturników i zdrajców” będą głównym tematem wydania...
Ewentualnie byczymi literami: „90 tysięcy socios nie podpisało się pod wnioskiem”.
0
@lunas To jest taka nowa taktyka zarządu – przyznawać, że jest/było źle, ale tylko na polu sportowym. Wyłącznie, reszta cacy.
0
„Na zgromadzeniu socios compromisarios są 4 tysiące osób, a 1000 z nich to senatorowie, których średnia wieku wynosi 88 lat”.
Osiemdziesiąt osiem lat? Średnia?!
Nic mnie już tam nie zdziwi.
0
@TenJeden Bo może teraz próbuje załagodzić swoje poprzednie błędy? Jedno nie wyklucza drugiego.
1
Señor Cardoner znowu w gazie. Gdyby nawet 49,9% socios podpisalo się pod wnioskiem, to przecież ten by powiedział, że 50,1% tego nie zrobiło. :P
1
@cyron1 Będziemy czytać i w jego przypadku akurat to rozumiem. Tu rzeczywiście było coś na rzeczy, a nie opowiastki o tym, że 18 lat temu ktoś chciał sprowadzic Messiego do klubu XYZ z Barcelony B i teraz mu się przypomniało.
0
Ciekawe, ile tak naprawde zabrakło do wyrównania tego limitu płac i ile z tej potencjalnej nadwyżki pożera Pjanić, ewentualnie ten brazylijski amigo z numerem 19.
I nadal nie rozumiem, jak rozważali sprowadzenie Martíneza bez pozbycia się Suáreza czy Dembélego. To się za bardzo kupy nie trzyma na pierwszy rzut oka.
0
@kamapl85 Ale jest też na zupełnie innym poziomie sportowym i ma zupełnie inną koncepcję budowania zespołu. To nie najlepszy przykład.
0
Powiem tak – jeśli niektórzy mają wątpliwości co do samych siebie, to przecież sami mogą zrezygnować.
0
@Jersi W Katalonii ogólnie mają większego hopla na wciskanie „demokracji” do czegokolwiek, ale też nie zgodziłbym się, że „demokracja” to tylko model ustroju państwa.
A co do tego, że Laporta tu jedzie pod publiczkę, to się zgadzamy. Tylko że niczym specjalnie się nie odróżnia od całej reszty. I sam Josep Maria też nieraz tym się podpierał...
0
@Jersi Nie wiem, ja tam jestem przyzwyczajony, że od dziesiątków lat w Barcelonie mówi się o „klubie demokratycznym”, „władzy demokratycznej” itd. Ale inna sprawa, że czasem idą w groteskę, bo nawet stadion w nowej projektowanej odsłonie nazywają „demokratycznym”.
W tym konkretnym przypadku, czyli wotum nieufności, akurat zupełnie to rozumiem.
0
@Jersi Chwila, chwila, a co tu jest nie tak? Główna władza (zarząd) jest wybierana demokratycznie, może być odwołana demokratycznie, przeprowadza referenda...
To nie jest jakieś PSG z władcą absolutnym.
0
„Oddalenie w czasie referendum”.
Ha, nie złapałem tego na początku, kto i po co ma się od kogo oddalać w czasie referendum. :P
Pewnie chodzi o „odroczenie referendum” albo „oddalenie referendum w czasie”.
2
@qbarca Ci to przynajmniej po kilkadziesiąt meczów rozegrali i sprowadzano ich z jakąś myślą, nawet jeśli kija później grali. Ale ten nowy ananas to może mieć nieraz problem z załapaniem się na 12-osobową ławkę...
7
@zibiku Żeby najpierw chociaż ławkę zobaczył, gdzie tam do boiska...
2
@ForcaMilosz Przepraszam, trochę namieszałem, chodziło o miejsce poniżej 7.
Ale ogólnie to jest bardziej skomplikowane. Tylko miejsca 1–3 po pierwszej fazie dają gwarancje utrzymania i jeszcze ewentualnie udzialu w barażach o awans do Segunda. Miejsca 4–7 dają przejście do grupy walczącej utrzymanie na trzecim poziomie, tam utrzymają się tylko dwie ekipy z siedmiu. Miejsca 8–11 to już gwarantowany spadek, tylko gra się o uniknięcie spadku o dwa poziomy, a nie o jeden.
To wszystko stąd, że RFEF wymyśliła podział obecnej Segunda Division B na dwie nowe ligi, a Tercera División będzie zepchnięta z czwartego na piąty poziom. I najgorsze ekipy spadną z trzeciego od razu na piąty. Na trzecim poziomie zostanie tylko 36 z 102 obecnych drużyn.
0
@ForcaMilosz Jeśli po pierwszej fazie rozgrywek Barça B nie będzie w piewszej trójce w swojej grupie, to z utrzymaniem może być spory problem. A gdyby była poniżej 6. miejsca, to spadnie na 100%, więc aż tak niewyobrażalne to nie jest.
4
A tak już na serio, to szanse tego skompromitowanego zarządu na utrzymanie się przy korycie po tym głosowaniu wcale nie są jeszcze takie małe.
Tam naprawdę mogą być jeszcze tysiące zwolenników obecnej władzy, ale i tych, którzy po prostu nie chcą już zmian przed wyborami. Nic mnie nie zdziwi.
1
Ogromna liczba dostarczonych kart przyspieszyła liczenie? :P
1
@indor Najłatwiejszy as, jaki przychodzi do głowy, to COVID. Już pewnie opracowują w gabinetach taki wariant zablokowania lub maksymalnego odroczenia głosowania.
13
@Litman @SamuraJack W tym sezonie, z powodu reformy rozgrywek, spadają aż 62 zespoły (!) ze 102, więc margines błędu będzie minimalny. Do tego aż 26 ekip zleci od razu o dwa poziomy w dół.
Już pod koniec marca będzie wiadomo, czy jeszcze bedą szanse na utrzymanie. Mam nadzieję, że pojawi się tu jakiś tekst o reformie, bo RFEF zrobiła niezły bigos.
0
@th@les Pamiętam, że jakoś na początku roku ktoś pisał o miesięcznej pensji w okolicach 8–8,5 mln € brutto, to zgadzałoby się.