Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@barteq Przytoczyłem Ci, że dla tworców Przepisów Gry ciągnięcie rywala i brak możliwości zagrania piłki powodują wykluczenie. Oba te przypadki zaszły w tej sytuacji.
Jeszcze raz przypomnę – Piqué dał się wyprzedzić, oni nie biegli równolegle. Gdyby tak było, pewnie spróbowałby wybić piłkę. A tu nie miał nawet jak, bo był spóźniony.
0
@AxelF Moim zdaniem napastnik wyszedł na pozycję zgodnie z przepisami, miał lepszy refleks.
0
@barteq Pozwolę sobie zacytować Przepisy Gry jeszcze raz:
„Jeżeli zawodnik we własnym polu karnym popełnia przewinienie na przeciwniku, które pozbawia przeciwnika realnej szansy na zdobycie bramki i sędzia w związku z tym przyznaje rzut karny, zawodnik przewiniający zostaje napomniany, jeżeli przewinienie wynikało z walki o piłkę; we wszystkich pozostałych sytuacjach (np. trzymanie, ciągnięcie, popychanie, brak możliwości zagrania piłki) przewiniający zawodnik musi zostać wykluczony”.
0
@AduŚ07 Święcicki i Chabiniak.
1
@FutbolToMagia Obawiam się, że to pokłosie nieporozumienia, jakoby tzw. podwójne karanie wykluczeniem i karnym zostało usunięte z przepisów. A całkowicie nie zostało (zresztą słusznie, ja sam wróciłbym do dawnego stanu i dawał wtedy czerwoną zawsze).
0
@Wymyslilemtosobie Spokojnie, nie gryzę. :P
Gdyby biegli obok siebie, to byłoby pół biedy i czerwonej mogłoby nawet nie być. Ale niestety przez cały ten czas Piqué gonił.
0
@adukla Gdyby Piqué spróbował wybić rywalowi piłkę, ale nie trafiłby, to raczej zostałby z żółtą. Tyle że nie miał za bardzo jak próbować, bo przegrał pozycję, a rywal skutecznie go blokował.
Moim zdaniem sędzia nie miał już wyjścia.
0
@Wymyslilemtosobie Nie wynikało z walki o piłkę, bo Piqué w żadnym momencie nie miał szansy na jej zagranie, gdyby nie wytrącił rywala z równowagi. Nie podjął tu nawet próby wybicia piłki, bo napastnik skutecznie mu to uniemożliwiał.
6
Piqué powinien go po prostu już odpuścić, bo ewidentnie przegrał pozycję, a tamten przecież mógł nie trafić. Pewnie sam liczył, że czerwonej nie dostanie, ale nawet jeśli tak, to w ogóle nie wiem, po co narażał się choćby na żółtą, skoro nie miał żadnych szans zatrzymać rywala zgodnie z przepisami.
21
@pomi11 „Jeżeli zawodnik we własnym polu karnym popełnia przewinienie na przeciwniku, które pozbawia przeciwnika realnej szansy na zdobycie bramki i sędzia w związku z tym przyznaje rzut karny, zawodnik przewiniający zostaje napomniany, jeżeli przewinienie wynikało z walki o piłkę; we wszystkich pozostałych sytuacjach (np. trzymanie, ciągnięcie, popychanie, brak możliwości zagrania piłki) przewiniający zawodnik musi zostać wykluczony”.
14
@gabrielos1899 Nie, to nie jest tak do końca. „Podwójnej kary” nie ma tylko wtedy, jeśli faul wynikał z walki o piłkę:
„Jeżeli zawodnik we własnym polu karnym popełnia przewinienie na przeciwniku, które pozbawia przeciwnika realnej szansy na zdobycie bramki i sędzia w związku z tym przyznaje rzut karny, zawodnik przewiniający zostaje napomniany, jeżeli przewinienie wynikało z walki o piłkę; we wszystkich pozostałych sytuacjach (np. trzymanie, ciągnięcie, popychanie, brak możliwości zagrania piłki) przewiniający zawodnik musi zostać wykluczony”.
1
@mr_robot Ale jak to widzisz? Miał być tylko karny, bez kartek?
1
@MeMyselfAndI Przede wszystkim to w ogóle te sytuacje nie są podobne. Tam nie mogło być przecież karnego za wejście Pickforda, bo był spalony. Czerwoną powinien dostać (sędziów ewidentnie zaćmiło), ale przecież tam nie pozbawił rywala szansy na gola, jak zrobił to Piqué...
11
@Rhaan Ale to rywal wygrał pozycję (bez naruszenia przepisów) i to Piqué musiał go powstrzymywać, aż ostatecznie uniemożliwił mu po prostu dalszy bieg. Nie ma tu alternatywy karny albo czerwona – bo za co miałby tu dostać czerwoną, gdyby nie było karnego?
Poza tym ten napastnik co najwyżej blokował Piquégo ręką, ale cały czas był już wtedy przed nim. To Piqué przegrał to starcie już parę sekund przed faulem, którym musiał się ratować.
1
@Hasszz Stara, czyli która?
11
@mr_robot Nie no, ale w ostatniej fazie Piqué szarpnął go solidnie za koszulkę i wytrącił kompletnie z równowagi. Czerwona kartka za pozbawienie rywala realnej szansy na zdobycie bramki bez walki o piłkę.
20
Niestety Piqué dostał tę czerwoną słusznie. Mógłby dostać żółtą, gdyby podjął próbę wybicia czy odzyskania piłki, ale tego akurat nie zrobił, bo przegrał pozycję. Koeman albo nie zna przepisów, albo po prostu broni swojego dla zasady.
3
@Zip To jest rekord, jeśli chodzi o czasy Ligi Mistrzów. Gdyby liczyć od powstania Pucharu Europy, rekord ma Bayern – 43 mecze w latach 1969–1991.
0
@Jarema1987 Tylko ciekawe, skąd wtedy akurat koniec grudnia, a nie jakiś inny termin.
0
Jak do końca grudnia? Przecież zgodnie ze statutem głosowanie ws. wotum nieufności powinno się odbyć najpóźniej 20. dnia roboczego od ustalenia przez Komisję ds. Wniosku o Wotum Nieufności, że złożono dostateczną liczbę podpisów. Jeśli dobrze liczę, to jest 3 lub 4 listopada.
To znaczy inaczej – nie rozumiem, w jaki sposób Generalitat miałaby wpłynąć na przesunięcie terminu głosowania, bo chyba o to chodzi?
0
@HypeR Gdyby to było wszystko takie proste... Może po prostu organizm krzyczy „dość!”, jak u Vermaelena.
0
@catalanian09 Jest wystarczająca liczba podpisów, ale to jeszcze nie głosy. Tak samo jest u nas, gdy grupa mieszkańców chce odwołać np. burmistrza lub radę gminy – mogą zebrać odpowiednią liczbę podpisów, ale jeszcze odpowiednia liczba ludzi musi przyjść i zagłosować w referendum.
Wbrew pozorom ten zarząd może jeszcze się obronić.
8
Czemu uparliście się na Ferencvárosi, zamiast prostego i tradycyjnego Ferencváros? ;)
24
Tak szczerze to ja bym dał odpocząć Messiemu...
3
Umtiti to tam kiedyś będzie jeszcze na chodzie jako zawodowy piłkarz, czy nie ma się co łudzić?
1
@PatrychoO Jajcarska, pseudomarketingowa jednorazowa zmiana nazwy Getafe na Fe: http://www.fcbarca.com/96887-getafe-zmienia-nazwe-na-mecz-z-fc-barcelona.html
38
To nie był debiut Desta, tylko jego pierwszy mecz w wyjściowym składzie.
1
@Suzu Nawet po Bayernie ogromna większość zainteresowanych nie raczyła napisać nic, no to co dopiero po Getafe. ;)
0
Tak na marginesie, jak dla mnie to bardziej po prostu Ferencváros, a nie Ferencvárosi. Tak jak HSV to już bardziej Hamburg niż Hamburger.
0
@sokot A ja nawet w sumie nie wiem, po co miałby to oglądać drugi raz, skoro wszystko widział doskonale. Po prostu gdzieś tam mózg sędziemu nie pomógł...