Kazragore
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: grudzień 2020
6 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Czy zamierzasz śledzić dokładnie występy Lewandowskiego w Chicago Fire?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@PizzerMan Ta. Ale w sumie nic specjalnego.
0
@PizzerMan Z ciekawszych rzeczy to jem kotleta czyli w sumie nie za ciekawie haha.
0
@AxelF Z Kanadą w artykule patrzę na date "News release
December 17, 2024 – Ottawa, Canada" czyli już po wyborze Trumpa. Dlaczego czekali do grudnia żeby ten plan pokazać? Wiadomo że dla nas jest to nie do sprawdzenia ale zakładam się że gdyby wygrała Kamala to sytuacja byłaby inna.
W drugim o Panamie jest napisane mniej więcej "Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa zwróciła się do Pentagonu z prośbą o opracowanie "wiarygodnych opcji militarnych" w celu zapewnienia nieograniczonego dostępu Stanów Zjednoczonych do Kanału Panamskiego - poinformowała w czwartek stacja CNN" Nie widzę tam "Gość pisze że OSOBIŚCIE ułoży plan agresji na Panamę" tym bardziej że na koniec jest"W 1999 roku USA przekazały kontrolę nad nim władzom panamskim". Nie wiem czy Ty myślisz że oni serio rozważają atak na Panamę... Moim zdaniem im chodzi o kontrolę portów a nie o to żeby podbić Panamę. Przypominam przy okazji że pierwsza kadencja Trumpa upłynęła bez nowych wojen co było fenomenem w historii USA.
"Jeśli ruskie pieniądze ratują od bankructwa miliardera który później zostaje prezydentem to jest tak samo naganne jak Schroeder- kanclerz który robi biznes z ruskimi. Ruskie pieniądze to zależność. A w 88 to pół świata z nimi robiło biznes, między innymi my, bo byliśmy w ich strefie wpływów.... Normalnie wijesz się jak węgorz." Tego całkiem nie rozumiem. Gdzie ja się wije? Pokazałem Ci tylko że z ruskimi każdy robił interesy od zawsze. Dlaczego Trumpowi wypominasz ruskie pieniądze z 1988? On wtedy nie myślał o prezydenturze... Ludzie to było ponad 30 lat temu.
W 88 my byli w ich strefie ale z początku 2000 już nie a bodaj Pawlak podpisał umowę na gaz chyba najgorszą w Europie. Nord streem też było kładzione po 1988 roku.
To nie jest prawda a przynajmniej nie do końca bo może i chcieli. Ale mi chodzi o:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/francja;sprzeda;rosji;okrety;desantowe;mistral,171,0,1533355.html
Ale ok nie sprzedali im tego.
Złoto. Tu masz to co mówiłem z onetu
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-zgromadzila-rekordowe-rezerwy-zlota-i-walut/ll83ywn
Tu nawet nowszy
https://kurierostrowski.pl/2023/10/02/miedzynarodowe-rezerwy-zlota-ukrainy-najwieksze-w-historii-pomimo-wojny/
1
@Pedri16Future Moim zdaniem jego usunięcie wyszło konfederacji na dobre chociaż tu akurat bardzo trafnie napisał.
0
@lithotripter Z jednej strony tak. Ale z drugiej ciekawe czy był artykuł na temat ile dzieci daja radości. Czy nawet o tym jak dzisiejsze dzieci wpłyną w perspektywie lat na sytuację gospodarczą. Ogólnie mi chodzi o korzyści z posiadania potomstwa. Czy są tylko te które pokazują jakby nie było negatywną stronę.
0
@Kgorecki2500 Mnie w tym całym tweecie dziwi tylko to że ktoś jest zdziwiony że dziecko oznacza że z prawnych rzeczy się rezygnuje albo przynajmniej ograniczenia a ktoś inny popełnił o tym artykuł (a przynajmniej tak wynika z nagłówka bo nie ma tam linku).
0
@AxelF W całej sprawie z tym kanałem chodzi o to żeby handel był swobodny z amerykańskiego punktu widzenia. Więc chodzi głównie o porty które kontrolowali Chińczycy (podobno je sprzedadzą). Bądźmy poważni nie zależy im na tym żeby podbić Panamę... A to że Pentagon sprawdza opcję to nic dziwnego. Podejrzewam że sprawdzają opcje różnych zdarzeń. Od tego są żeby mieć plan a nie działać na ślepo jakby co. Podejrzewam że symulują też co by było w momencie wojny atomowej no i co z tego?
Artykuł o Kanadzie jest z grudnia 2024 więc zakładam się że już po jakiś kontaktach z przyszłą administracją. Ale niech Ci będzie że i tak mięli to zrobić (szkoda że x lat wcześniej jakoś na to nie wpadli).
"Nie bez powodu prywatnie zbankrutował kilka razy, a od bankructwa kolejny raz ratowały go ruskie pieniądze w 1988 roku." Trump nie jest jedynym miliarderem który zaczynał praktycznie od zera. A z ruskimi pieniądzmi to jest głupi argument bo co jest złego że ruskie? Tym bardziej w 88. Cały świat z nimi robił interesy. Niemcy z nimi 2 rury kładli. Nasi politycy się z nimi ściskali a umowy na gaz my (chyba z przyjaźni) podpisywali za SLD lub PSL najdroższe w Europie. Teraz jest że Ruski zły a za rok (a pewnie wcześniej) po wojnie Europa zacznie z nimi handlować i tyle. Embargo było na ruskich po wejściu na Krym i Francuzi im chcieli sprzedać lotniskowce...
I na koniec faktycznie źle napisałem że walczą ok to był trochę skrót myślowy. Ale widzisz sam mówisz że ze wsparciem całego świata. I ruskich nie pokonali. To tylko pokazuje że oddawanie bo mamy mieć nowe kiedyś tam nie jest całkiem rozsądne. A żeby było zabawniej to część sprzętu ze stanów wylądowała gdzieś w Afryce co badała komisja kongresu.
Już nie mówiąc o tym co było napisane bodaj na onecie z rok temu że zapasy złota na Ukrainie są największe w historii. Mają tyle kasy to niech płacą na sprzęt za te starlinki. A nie non stop daj. A potem jedzie do Washingtonu i jeszcze pyszczy. Że sam jest. To mu powiedzieli że bez Polaków od początku to by było po sprawie. A przynajmniej takie latały informacje tutaj.
0
@fc20barca W sumie z ciekawości sprawdziłem kiedy powstało ministerstwo sportu. Było to w 2005. To jest przykład niepotrzebnego ministerstwa.
W XIX wieku np nie było ministerstwa kultury a kultura polska radziła sobie dobrze (mimo że Polski na mapie nie było).
0
@AxelF Kanada chciała ale dopiero po tym jak im Trump powiedział to zrobił. Nawet premier napisał:
Tu jest link z artykułem o kanale nie wiem czy przez ten czas coś się zmieniło.
https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-ruch-stanow-zjednoczonych-ws-kanalu-panamskiego-amerykanie-p,nId,7924580
"Nie jest ich winą?" Tu mi chodziło o to że do długu nie doprowadziła ta administracja.
""a walczy z NATO praktycznie." No ale zajechało onucami. Słowo w słowo ruską propaganda." Myślałem żeś jest poważniejszy niż co niektórzy tutaj ale widzę że nie... Gdyby nie wsparcie z zewnątrz to Ukraina by dawno padła. Sprzęt mają od kogo jak naie z NATO? Ale lepiej jechać onucami.
Pokaż mi tweet gdzie Musk mówi że im wyłączy ten starlink.
0
@4drian0 W sumie to myślałem czy nie kupić tego
https://store.steampowered.com/bundle/21478/FINAL_FANTASY_IVI_Bundle/
I jeszcze mnie interesuje Lies of P ale wiem że tam ma być dlc i pewnie jak wyjdzie to też będzie jakaś promocja na podstawkę. A wiem że jak bym to przeszedł to by mi się nie chciało wracać do dlc. Tak jak było z Elden Ring.
4
@Yoshi94 Bo Mentzen się nie zna na wydawaniu publicznych pieniędzy. A kibel za 650 tysięcy to trzeba umieć zrobić.
https://ibb.co/zVLkbSyy
1
Wczoraj na steam zaczęła się wiosenna wyprzedaż potrwa do 20 marca. Moją największą uwagę przykuł nowy "hit" od BioWare Dragon Age: Veilguard za pół ceny jakieś 4 miesiące po premierze hahahaha.
0
@AxelF Mi się wydaje że Ty uważasz Trumpa za "prezydenta świata" którego zadaniem jest dbać o świat. To jest prezydent amerykański i on dba o interes amerykański. I tyle. Ukraina się z nim dogadała na pewno nie za darmo. Kanada nagle powiedzieli że dadzą 1.2 miliarda na zabezpieczenie granicy. Nawet kanał panamski chciał odzyskać i było info że od Chińczyka kupiła firma amerykańska. Czy się to komuś podoba czy nie chłop jest ile? Drugi miesiąc? I działa na SWOJĄ korzyść. Można mówić o długu ale po pierwsze dług nie jest ich winą a po drugie podejrzewam że kto jak kto ale Ameryka może mieć dług jaki chce. Niestety świat działa tak że silny robi co chcę.
"My wyciągnęliśmy słuszny wniosek, że bez silnych sojuszników to jesteśmy nikim." A mimo to ślepo im ufamy. Wszystko rozdajemy bo wszystko MAMY MIEĆ.
To że rusek będzie potrzebował czasu na odbudowę sił też nie jest takie pewne. Zauważ że 2 lata temu "eksperci z telewizora" opowiadali jak to ruscy jadą na oparach "za chwilę nie będą mięli czym walczyć" minęło 2 lata a ruski w sumie wydaje się że gorzej nie ma niż miał a walczy z NATO praktycznie.
Nie wiem czy jego prawa ręka "popełnia wysrywy o wyłączaniu starlinka" widziałem tylko że coś było na zasadzie że bez tego nic by nie zrobili ale akurat tego jakoś nie śledzę bo szczerze mam to gdzieś to jest jego prywatne i może sobie z tym robić co chce. A to że napisał Radkowi żeby siedział cicho to się nie dziwię bo chłop nie wie co mówi co zresztą pokazał pisząc że "znajdzie alternatywę"... Powodzenia.
0
@AxelF "Jeśli dzięki temu ten bandzior nie przyszedłby do sąsiada, to jak najbardziej." Zależy jak na to patrzeć. Jeśli wierzymy w NATO to znaczy że oni nas nie bronią bo czy są czy nie to na nasze bezpieczeństwo nie wpływa. A nawet tak nielubiany tu Trump mówił że Polski by bronił.
Jeśli nie to też nie wiem czy oddawanie wszystkiego jak leci jest rozsądne bo przykładowo ruscy skończą na Ukrainie i tu wpadną przez Białoruś i czym się mamy bronić?
"W przypadku USA jest jeszcze jedna sprawa. One były GWARANTEM niepodległości" starożytni bodaj Grecy mówili że kto się opiera na sojuszu z silniejszym ten źle skończy. Gdyby nie oddali głowic jądrowych to by im po 20 latach nie wpadł nikt. My już po 39 my powinni wyciągnąć lekcję. Ale chyba nic z tego.
Wiadomo że Polacy też swoje robili nie ma krystalicznie czystego narodu. Ale w polityce międzynarodowej trzeba wykorzystywać okazję.
Czasem to jest brutalne. Mi się wydaje że my od lat 90 "taktowanie próbujemy" i efekty są marne. Polska jak trzeba coś załatwić w polityce międzynarodowej to zawsze jest jakieś ale. Bo się ktoś obrazi. A taki Trump powiedział nie ma i koniec. Żeleński pokrzyczał i za kilka dni już zmiękł. A dziś było że się dogadali. Ciekawe co podpisał.
0
Space Marine 3 oficjalnie. Moim zdaniem trochę za szybko. Podejrzewam że wsparciem II się skończy na trybie hordy. Szkoda liczyłem na nowe klasy. Ale zobaczymy co będzie
0
@AxelF "Jak bandzior wpada do twojego domu, to oczekujesz że sąsiad przyjdzie i powie, że schowa twoja żonę i może ci pomoże jak mu oddasz samochód?" To jest tak durne że aż nie wiem jak na to odpowiedzieć... Przecież tego się nie da porównać. Gdyby mnie ktoś zaatakował i siedział w moim domu trzeci rok to znaczy że sąsiad miałby mi zapewnić za darmo kasę na życie i środki żebym z nim walczył? Potem miałbym prawo żądać jeszcze więcej?
Co do sytuacji z czasu wojny też jest nietrafiona. Bo my z Anglią i Francją mięli umowy. A z Ukraińcami nic nas nie łączy. A nawet bym powiedział że przed wojną nasze stosunki nie były jakoś mega dobre. Co zresztą widać było w sprawie ekshumacji. A żeby było zabawnie u nich najwiekszymi bohaterami są ludzie którzy wyrzynali Polaków.
18
@Radko1976 Ciężko się do tego odnieść bo nie oglądam tvp czy tvn i nie wiem co mówi ale to jest trochę manipulacja ale pół biedy "Trzy lata temu był za Ukrainą teraz nie" otóż konfa od początku mówi że nie powinno się np dawać Ukraińcom 800+. Nie powinni my za darmo im dawać sprzętu. I że w czasie tej wojny można by coś na ukrach wymóc. Więc co to znaczy "być za Ukrainą"? Też jestem za nimi w kontekście kto lepszy oni czy ruscy dla nas ale nie za darmo i nie bezrefleksyjnie.
5
No i tyle chciałem zobaczyć. Na powtórce uefy widać wszystko. Real jak zwykle na farcie i się pewnie tak doczołgają do finału.
0
@bleble123 W tej całej sytuacji bym chciał zobaczyć potwierdzenie że były 2 kontakty. Babka z fify czy tam uefy w angielskiej telewizji twierdzi że mają możliwość to sprawdzać na var (bo np przy pół automatycznym spalonym dokładnie wiedzą kiedy był kontakt) więc niech to pokażą i będzie po sprawie.
1
@damianex10 Szczerze to ta zasada była bez sensu. A poza tym nie wiadomo jak by mecze wyglądały gdyby ona była. Bo odpadający grałby inaczej.
0
@Rastafarnianin Nigdy nie rozumiem jak się ludzie mogą przejmować takimi bzdurami.
0
@4drian0 Mnie ta gra nie interesuje ale zawsze cieszy jak na rynku gier pojawia się konkurencja. Simsy wyglądają jak z poprzedniej epoki. Ale też nie było rywala to i się zatrzymali.
To samo Blizzard z Diablo przez lata nie było z kim przegrać i się obudzili z ręką w nocniku. Rozwój PoE czy innych H&S pokazał że w Blizzardzie na tym polu brak pomysłów.
Ubisoft z AC się zatrzymał i poza nową lokacją gry są kopiuj wklej. Dobitnie to pokazuję komentarz jaki mi mignął gdzieś na YouTube odnośnie walki w AC Shadows "walka jest lepsza niż w Black Flag"... Tylko że BF było z 10 lat temu a od tego czasu było masę nie assassinów gdzie walka jest nieporównywalnie lepsza.
Zresztą to nie tylko gry. Ostatnio jest jakaś afera z nowymi kartami NVIDIA bo podobno mają strasznie słabe osiągi w porównaniu z poprzednią edycją (ale nie do końca śledzę ten temat).
0
@pride1899 Powiem Ci szczerze że po zagraniu w dwójkę jak wróciłem na event do jedynki to mi się źle grało. W dwójce jest kilka rozwiązań które znacznie ulepszają grę. Np w jedynce system gemów jest dużo bardziej uciążliwy. Respec za złoto też jest super rozwiązaniem. Nawet chłop od identyfikacji dużo daję haha.
2
Path of Exile 2
No to się dowiedzieliśmy 4 kwietnia startuje nowa "liga" w EA. Z nowości na 100% nowa klasa łowczyni. Coś jak amazonka w Diablo II. Mam nadzieję że to jest tylko teaser i tam na nią wyskoczy druid bo jedna klasa w 4 miesiące to trochę wolne tempo jak na to że premiera miała być po mniej więcej roku od startu EA.
0
@JBgomeS Chyba jakiś wariat. Przecież to jest chyba najbardziej daremny napastnik z topowych klubów.
0
Lewy dziś słabo.
0
Szkoda bo akcja ładna.
0
@SinMistico Tego to nie wiem trzeba by to sprawdzić.
0
W sumie moglibyśmy zmienić tych co mają ramadan.
4
Hansi do Roberta - ogarnij się.