0

@Murazor Jego nieobecność jest tylko wyższą formą obecności.

Po prostu są ważniejsze rzeczy do ciągłego grzania w TV i covid został wycofany na z góry upatrzone pozycję oczywiście z myślą przewodnią " ja tu jeszcze k... wrócę".

Można się śmiać i oburzać ale dopóki wojna trwa mamy spokój nikt nie podaje ilu zarażonych ilu zmarło ilu zmartwychwstało.
Nie ma pierniczenia o zmuszaniu do szczepień ani jakiś paszportów covidowych znikły kwarantanny.

Mnie tylko zastanawia co by było gdyby wojna wybuchła z rok wcześniej stawiam że covid zniknął by tak samo jak zniknął. Bo był by "lepszy" temat dla mediów. Ludzie żyli by normalnie nie popadało by tyle firm. Może nawet ilość zgonów w Polsce była by mniejsza niż te nadmiarowe (bodaj) 200 tysięcy.

1

@BorzyKrzys Jako fan filmów z Panem Eastwoodem nie uznaje "Django" za western haha western to było "Bez przebaczenia".

"Django" widziałem raz i więcej nie mam zamiaru. Film jest moim zdaniem tak denny że aż trudno napisać o nim coś pozytywnego. Ciekawa rzecz że w google jest napisane iż film podobał się 92% użytkowników a wspomniane "Bez przebaczenia" 82%. Nie rozumiem jak to jest możliwe..... Może ja jestem za stary z nie robi na mnie wrażenia "rozwałka" a w takim google oceny dają pewnie ludzie młodzi. Niemniej jednak jest to niepojęte...

4

@FioletoweOczy Łapać złodzieja :)

4

@IronSanHybrid Nie musicie przepowiadać meteorytu. Wy macie powiedzieć jaka inflacja będzie a nie 5 a może 7 jak będzie tarcza to 6 nie będzie to 12.

0

@Mario96w Tak jak mówię nie gram. Nie moje klimaty widzę Hogwart myślę Harry to jest cała moja wiedza na temat tego uniwersum.

Po prostu dużo ludzi o tym piszę a pojawił mi się artykuł to wkleiłem. Bo może się komuś przyda.

0

@Kondziubarca Pomylił imperatora z gościem co sprawdza licznik gazu?

1

Widzę że jest tu dużo ludzi co gra w tą grę o Harrym Potterze (nie gram). Może kogoś zainteresuje pad.

https://www.ppe.pl/news/313450/hogwarts-legacy-z-oficjalnym-dualsense-sony-zaprezentowalo-kontroler-dla-czarodziejow.html

1

@hayek Już wiadomo że my przegrali z Villarrealem! Stawiać domy brać kredyty :)

A tak na poważnie to lubię Tomasza moim zdaniem dobrze mówi o lidze i dobrze się go słucha. Nie zauważyłem żeby był jakiś ultra za jednymi lub drugimi.

0

@Rl9k1nG Masakra co ci ludzie wystawiają na licytację.... Bo ktoś jest niby znany i lubiany (w życiu nie słyszałem o tej babce) to c... wyjście na basen.
Rozumiem koszulkę albo paletkę medal albo coś takiego ale wyjście na basen czy kolacja z jakąś babką.... hahahahaha. Już bym wolał iść na kolację z żoną / dziewczyną czy nawet moim psem a pieniądze można wpłacić i tak nikt mi nie broni.

No chyba że ktoś naprawdę ma takie kompleksy i uważa że spotkanie z jakąś "gwiazdą" to jest szczytowe osiągnięcie i już można tylko umrzeć.

Może ja jestem za stary i mnie takie rzeczy dziwią..... ale ja tego nie rozumiem.

Gdyby ona była jeszcze jakoś super ładna to ok rozumiem chłop młody z kasą się napalił bo myśli wiadomo czym zamiast mózgiem (a i tak nie ma na nic szans).

0

@DonMatteo901 A tam dużo. Dla niej to jak mrugnięcie.

1

@Bulbazaur17 Kolejny dowód na to że jesteśmy śledzeni na każdym kroku. Wlasnie pokazał mi się taki artykuł "akurat" w temacie:

https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/usa-byla-martwa-przez-niemal-pol-godziny-mowi-ze-spotkala-jezusa/lf655lq.amp

2

@Bulbazaur17 Moim zdaniem koncepcja boga została wymyślona żeby ludzi prostych "trzymać za mordę" dobrze to było widać w średniowieczu gdzie kler obrastał tłuszczem a ludziom wmawiali że praktycznie wszystko jest grzechem. Wcześniej to samo robiła kasta wykształcona czyli kapłani albo inni pseudo prorocy. Nie będziecie grzeczni to wam zabierze Ra słońce będziecie nas słuchać no to MY pogadamy z Ra i odda. Dlaczego my? No bo tylko MY możemy a nie jakieś ciemniaki jak wy.

A prawda jest taka że gdyby dziś wyszedł chłop i w czasie zaćmienia zaczął wydzielać to by go zamknęli na psychiatrii. Wszystko można wytłumaczyć naukowo tylko trzeba na to czasu.

Zakładając że trafiamy na życie w kosmosie na poziomie nas z epoki kamienia. Jak myślicie za co oni by nas wzięli? Nagle pojawia się ktoś z nieba jest huk dym i ogień normalne ładowanie rakiety a oni max co widzieli to jakaś dzida z kamyka i patyka. A jeszcze byśmy im pokazali że rozmawiamy z kimś przez telefon to by było "o kur.. rozmawia z duchem bo nie widzę nikogo ale słyszę głos".

Następna sprawa. Pewnie oni są brudni nie znają higieny czy medycyny żyją krótko. A my po np 100+ lat czyli ich 5 pokoleń " cholera nieśmiertelni albo przynajmniej długowieczni".
A na koniec my odlatujemy do siebie oni z pokolenia na pokolenie opowiadają o nas historię tylko że ci co nas widzieli już dawno nie żyją a i żaden nie wie co to jest technologia i rodzą się mity o bogach co latają w rydwanie albo mają skrzydła no bo lata. A co lata ma skrzydła bo tak widzę w naturze.

Kiedyś w książce trafiłem na taki wykład:

"Od najwcześniejszych czasów nasz gatunek dążył do zrozumienia prawideł rządzących kosmosem. Tam, gdzie nie sięgał umysł, pojawiała się ślepa wiara, łatająca luki w rozumowaniu. Dlaczego słońce przebiega nieboskłon? Nie wiem, przypiszę to więc słonecznemu bóstwu pędzącemu w złotym rydwanie. Dlaczego jesteśmy śmiertelni? Nie znam odpowiedzi, ale wierzę, że sprawcą jest szkielet z kosą, który zabiera dusze w zaświaty.
Wierzenia religijne, wiara w demony i duchy, w zaświaty i inne zjawiska nadnaturalne, służyły tylko temu, byśmy czuli się pewniej w obliczu bezmiaru kosmosu. Wszelkie modlitwy i talizmany miały dawać pocieszenie, były podporą dla intelektu i światłem wśród mroku. Teraz jednak znamy już kosmos. Zrozumieliśmy naturę rzeczywistości. Zobaczyliśmy gwiazdy od nieznanej dotąd strony i pojęliśmy, że nie napędza ich żaden mechanizm, że nie ciągną ich żadne rydwany. Zrozumieliśmy, że bóstwa są nam zbędne, nie potrzebujemy więc również demonów, diabłów ani duchów."

Była to część wykładu Kyrila Sindermanna naczelnego iteratora 63 floty ekspedycyjnej Synów Horusa z serii Herezja Horusa gdyby ktoś był ciekaw. Mimo iż jest to fikcja literacka moim zdaniem idealnie pasuje do dyskusji o wierze. Jest tu żelazna logika.

Kiedyś jak ludzie łapali grypę to wioska uważała że to kara za grzechy.
Teraz nikt tak nie myśli bo wiemy więcej.

1

@Comentateiro W Polsce powinno się ograniczyć prawo wyborcze. Gdyby człowiek mógł głosować tylko jeśli posiada działkę / mieszkanie a do tego najlepiej raz w życiu to może by nie głosowali na oszołomów okrągłostołowych którzy tu rządzą (a w zasadzie rozkradają co się da) od ponad 30 lat raz jedni raz drudzy.

Nie powinni też móc głosować ludzie którzy siedzą w więzieniach albo pobierają jakikolwiek zasiłek od państwa (żeby nie mogło głosować 500+ czyli nie zachodziło by niebezpieczeństwo kupienia wyborców ich pieniedzmi).

Do tego ograniczenie ilości kadencji. Oraz szubienica i konfiskata majątków (łącznie z przekazanym np żonie a uzyskanym w czasie pełnienia funkcji publicznej) za działanie na szkodę państwa czy łapówkarstwo.

No i może za jakiś czas byłoby tu normalnie.

0

@Sau_Ron Nie wiem. Grałem tylko druidem barbem palem i czarodziejką. Amazonką w sumie przez 20 lat nie grałem dłużej niż godzinę wolę walkę z bliska ( no i sorc mf) niby można na dzide zrobić ale jakoś się nie złożyło.

0

@Sau_Ron Duriel na koszmarze jest prostszy niż na normie. Zwłaszcza na HC solo to jest dopiero masakra.

0

@DonMatteo901 To jest ktoś znany niby?

0

@Hubsao Bo ja im nie ufam zdaję się że WINSTON CHURCHILL powiedział "NIEMCY POWINNO SIĘ BOMBARDOWAĆ CO 50 LAT, PROFILAKTYCZNIE, BEZ PODANIA PRZYCZYNY” i miał rację oni podniosą łeb i wywołają zamieszanie na skalę światową. Chociaż teraz robienie IV Rzeszy dobrze im idzie bez karabinów więc może nie będzie wojny mimo to ja bym nie ryzykował.

0

@Hubsao Kula w łeb dla każdego szkopa to i tak niewystarczająca kara. Powinien cały kraj być zrównany z ziemią i zasadzić jakiś ryż albo inną pszenicę. Naród który praktycznie wywołał dwie największe wojny powinien przestać istnieć a oni mają się świetnie.... Patrząc na takie zdjęcia można ich tylko coraz bardziej nienawidzić.

Wiadomo że np w starożytności też były masakry ale tu było to na zasadzie zinstytucjonalizowanej.

1

@Rl9k1nG Chłop jedzie za granicę ale żeby założyć garnitur i wyglądać poważnie to czasu nie ma szkoda że jeszcze błota tam nie napier..... Wszystko to gra na emocjach "patrzcie walczę ale jestem kozak" no dobra my wiemy że bohater kontynentu przyjechał będziemy bić pokłony a Polscy politycy nawet pocałują w d... jeśli jaśnie Pan poklepie po pleckach a gdyby tak jeszcze zechciał Pan powiedzieć dobre słowo na zachodzie to damy się wyj....

Ja bym go nawet do parlamentu w takim stroju nie wpuścił. W czasie II wojny światowej premier Wielkiej Brytanii w czasie wystąpień zawsze był ubrany odpowiednio. Nawet Stalin praktycznie zawsze albo mundur albo inny garnitur. Jakieś zasady "dobrego smaku". Jak nie masz czasu ubrać garnituru bo taka walka to jakim cudem żeś wyjechał z kraju? Jakim cudem z żoną robisz sesję zdjęciową? Czy tak zachowuje się facet? Tam bomby nad głową a tu fotki? Kabaret.

0

@mordini123 Szczerze to pierwszy raz słyszę o jakimś DAZN... Kiedyś był canal+ i była LM PL i LL teraz Eleven Polsat C+ jakieś DAZN czy inne Viaplay coś tam.... Naprawdę dobrą decyzją była rezygnacja z TV. Już wolę odpalić stream po chińsku nawet niż płacić za 5 różnych kanałów.... A za chwilę sobie umyśli ktoś nowy i płac następnemu.

6

@Janas11224 Jeszcze kwestia ile. Bo jak zaproponowali 5-10 milionów no to już lepiej go zostawić. On ma 23 lata dopiero. Gdyby skreślać każdego po kilku wpadkach to Dembele już dawno sprzedawał by frytki w jakimś McDonald.

1

@Hubsao Z nowymi grami mam to samo. Ale na serie w które gralem te powiedzmy 20 lat temu czekam cały czas. Nowe Diablo nowy Baldur albo Total war czy Souls'o podobna gra.

Żeby coś nowego dla mnie było to musi mnie zainteresować koncepcja albo klimat ale mało która nowa seria to robi. Ostatnio to chyba Ghost of Tsushima bo mnie interesuje klimat azjatycki (Japonia Chiny) i Horizon Zero Dawn ale to z 5 lat temu ( czy kiedy to było).

0

@prokofiew Na wikipedii jak się komuś nie chce szukać:

Rahaf Mohammed (formerly Rahaf Mohammed Mutlaq al-Qunun Al-Shammari; Arabic: رهف محمد مطلق القنون الشمري) is a Saudi refugee and author who was detained by Thai authorities on 5 January 2019 while transiting through Bangkok airport, en route from Kuwait to Australia.She had intended to claim asylum in Australia and escape her family who she says abused her and threatened to kill her for, among other reasons, leaving Islam, an act that is a capital offence under Saudi law. After she had appealed for help on Twitter and gained significant attention, Thai authorities abandoned their plans to forcibly return her to Kuwait (from where she would be repatriated to Saudi Arabia), and she was taken under the protection of the United Nations High Commissioner for Refugees and granted refugee status. On 11 January 2019 she was granted asylum in Canada and arrived in Toronto the next day.

A w "życie osobiste"
After moving to Canada, Mohammed started a relationship with Lovolo Randi and had a daughter. She abandoned both.

In 2022, she released her first book, titled Rebel: My Escape From Saudi Arabia to Freedom.

She is bisexual.

Czyli chyba prawda.

0

@Kondziubarca Juve potem City teraz PSG... Hmmm ciekawe może się okaże że sprawdzą Real Madryt xD

0

@Joe_Pesci A tam cowboye lepiej space marines

https://zapodaj.net/a6c6362ef1708.jpg.html

3

@Faro Naprawdę nie wiem co Ty widzisz w tym Torre.

Dostał w pucharze 45 minut z Ceuta i nic nie pokazał dostał 59 w pucharze z Intercity i szału nie było.

Chłop jest młody i do tego ma konkurencje która sobie radzi lepiej to nie dziwne że jak dostaje jedną drugą szansę i nie daje liczb to ława. Niestety ale tak jest. Jedyne co może zrobić to zacisnąć zęby i na treningu się wykazać żeby znowu dostać szansę wejść na 10-15 minut i dać gola / asyste lub jakieś zagrania typu "wow". Pokazać wszystkim "jestem".

A on w godzinę z trzecią ligą nic nie pokazał no to o czym Ty mówisz? Jaką on ma szansę dostać? Wyjść na MU bo może nie być np Sergio?

Puig też był taki że z jakiegoś powodu był o niego płacz a teraz mamy Pedriego Gaviego FdJ i chyba nikt nie jest takim wariatem żeby stwierdzić że Puig jest lepszy od któregokolwiek z nich ale po prostu nie dostał szansy od Xaviego.

1

@require W końcu jakaś dobra wiadomość.

2

@DaPidejpi Mario top. Przeszedłem niezliczoną ilość razy.

2

@Coutinho007 Ale jaki młody.

0

@Janas11224 Kupilem sobie krzesło za prawie 2000 a całą dyskusję na ten temat zakończyłem prostym zdaniem "a tak z ciekawości ile mi na to dałeś?" I to jest najlepszy sposób.

Jeszcze mam drugi crit w przypadku mniejszych rzeczy tj np gry za 250-300 czyli sarkastyczne " wiadomo że lepiej jest kupić pare paczek papierosów po 15 zł albo lepiej" ( cudownie działa na palaczy bo wybija wszelkie argumenty).

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?