0

Carlos Bianchi nieźle 'odleciał' w wypowiedzi na temat Barcelony nazywając ją przeciętną. Klub jako drużyna i instytucja może mieć swój gorszy okres. Taka kolej rzeczy, kiedy trafia się złote pokolenie, które wiedzie do licznych sukcesów. Tak czy inaczej Blaugrana w ostatnich 14 ligowych meczach zanotowała 11 zwycięstw i 3 remisy przy bilansie bramkowym 33:11. W okresie całego sezonu w LaLidze Barcelona kreuje największe zagrożenie pod bramką rywala i to ze sporą przewagą. Obecnie miejsce w tabeli może zawdzięczać głównie nieskuteczności i błędom indywidualnym. W tym samym czasie gloryfikowane przez Bianchi'ego PSG, które nie powinno mieć żadnego rywala w Ligue 1 jest na trzeciej pozycji ze stratą 4 pkt do lidera. Tak to już jest z opiniami 'ekspertów', którzy wysnuwają szeroko idącą opinię na podstawie jednego meczu.

0

@BarcaInfo Tonący brzytwy się chwyta. Niby wiemy, że w większości (jeśli nie we wszystkim), co Font mówi odnośnie Laporty ma rację, ale ... co to zmienia ?

3

@BarcaInfo Początkowo byłem lekko po stronie Font'a, lecz im bliżej do wyborów, tym bardziej Victor tracił cojones (nie tego typu prezydenta nam teraz trzeba) i aktualnie ma już bardzo nikłe szanse na wygraną.

0

@FanBarcy22 ja proponuję obgadać temat u Danki, na imieninach.

5

1

@Bobo25 @marcin000019 Popatrzcie na to z tej strony - czy Koeman każe swym zawodnikom popełniać głupie błędy indywidualne ? Czy każe im marnować setkę za setką ? To jasne, że przytrafiają się słabsze mecze, gdzie i on nie jest bez winy, lecz większość punktów tracimy przez brak koncentracji i skuteczności. Nasz bilans z ostatnich tygodni w La Lidze i tak jest zadowalający.

3

@ksobi Na początku sezonu takie mecze znacznie częściej nam się zdarzały. Teraz już rzadziej, dlatego dostrzegam pewien progres.

4

Wiem, że jest obecnie moda na krytykowanie Koeman'a lub stanie za nim murem, lecz spójrzmy na to obiektywnie. Barcelona w lidze zanotowała bardzo słaby początek, gdybyśmy wzięli pod uwagę ostatnich 15 kolejek to Blaugrana byłaby pierwsza z dorobkiem 11W-3R-1P przy bilansie bramkowym 35:13. Do tego dochodzi bardzo duża częstotliwość meczy, kontuzje kluczowych zawodników, wiele błędów indywidualnych prowadzących do straty bramki, braki w defensywie, słaba skuteczność pod bramką rywala. Dajmy tej drużynie czas.

1

@Hosh Nie, nic w tym wypadku. Zbieg okoliczności. Lecz muszę przyznać ... jest coś w Tobie z Sherlocka Holmesa :P

2

Niestety w zdecydowanej większości meczów w LaLidze w tym sezonie, w których traciliśmy punkty sytuacja wyglądała tak samo. Powinniśmy strzelić przyn. trzy gole i odnieść spokojnie zwycięstwo, a remisujemy lub przegrywamy.

Pora wrzucić na luz i popatrzeć na coś z góry :)
https://mobile.twitter.com/knowIedgehub/status/1362600183947685889

3

Atleti w tym sezonie często osiągało wyniki powyżej oczekiwań względem wartości wykreowanych szans i sytuacji bramkowych, do których dopuszczali. Byli bardzo skuteczni w ofensywie jak i mieli sporo szczęścia w defensywie. Z 34.6 xG w lidze strzelili 45 goli, natomiast z 22.7 xG, do którego dopuścili stracili jedynie 14 bramek. W ostatnich 7 meczach ligowych stracili już 9 goli. Widocznie szczęście im się powoli kończy, a zaczyna sprawiedliwość.

1

@Qlimax86 Był jakiś czas temu artykuł na stronie o finansach innych sekcji sportowych Barcelony np. piłka ręczna, koszykówka, w których chodź nasze drużyny notują bardzo dobre rezultaty to zarabiają mniej niż jest w nich inwestowane. Sponsorzy w mniej popularnych sekcjach są bardzo ważni.

34

Szczególnie zainteresowała mnie kwestia ze sponsorem w każdej sekcji. Jest to wręcz wymagane. Nie wiem, czy większość fanów to wie, lecz kilka sekcji jest nieopłacalnych. Nie przynoszą żadnych korzyści finansowych klubowi, mimo że osiągają dobre lub b. dobre wyniki. Sprawa nie cierpiąca zwłoki.

1

Nie wiem jak u was, ale ja miałem ciary :)
[z dźwiękiem]

0

@Abominacja To, że obaj mają po dwa punkty w klasyfikacji kanadyjskiej nie znaczy, że tyle samo kreują. Czas pokaże, kto miał rację ;)

0

@Arcze Nie można obwiniać wszystkich. Obejrz powtórkę z wczorajszego meczu patrząc uważnie na tracone gole i wyciągając wnioski, kto był za nie odpowiedzialny, a kto często ratował nam tylek, zwłaszcza przy dośrodkowaniach w nasze pole karne.

0

@Abominacja Nie jest lepszy, jeśli weźmiemy ich pod uwagę mających rytm meczowy. Mingueza jest często ogrywany i dopuszcza do niebezpiecznych fauli i dośrodkowań. Ponadto niewiele daje w ofensywie jak na bocznego obrońcę w Barcelonie. Duże braki Oscara widać szczególnie przeciwko dobrym skrzydłowym.

1

Bardzo lubię Lengleta odkąd tylko przyszedł do klubu, lecz w tym sezonie notuje niesamowity spadek jakości. Polecam każdemu zainteresowanemu obejrzeć tracone przez nas bramki w tym sezonie patrząc cały czas na Francuza. Popełnia mnóstwo błędów w kryciu, dużo fauli i bardzo łatwo go ograć.

Pique, Araujo, Dest (jeśli wróci do rytmu meczowego), Alba i to tyle jeśli chodzi o wymaganą jakość w tej chwili.

0

@Mow_mi_Douglas Przeciwko Barcelonie wystarczy, że drużyna z Topu zrobi 'żółwia' w obronie. Barca ze względu na swoją filozofię nie zmieni stylu na mniej ofensywny, nawet jeśli przynosiłby jej lepsze rezultaty.

0

@Coutinho007 Oczywiście, że tak. Wczoraj widoczne było jak ważny jest Pique przy obronie w stałych fragmentach gry. Razem z Araujo mogliby stworzyć naprawdę znakomity duet.

0

Porażka w takim stylu zawsze boli i najchętniej na gorąco by się wszystkich sprzedało i wszystkich kupiło :P Lecz analizując tak na chłodno ... Brak Fatiego, Roberto, dziewiątki. Fatalna postawa w defensywie w tym sezonie: Pique wracający po dłuższej przerwie bez rytmu meczowego, Lenglet bardzo obniżył formę, Mingueza/Umtiti obecnie to nie poziom Barcy, Dest wracał po kontuzji. Kadra wymaga przemodelowania, wielu zmian. Zwłaszcza defensywa. Ofensywa może Ci wygrać mecz, ale bez solidnej gry w obronie nie wygramy żadnego trofeum.

5

MaTS - Dest/Pique/Araujo/Alba - FdJ/Pedri/Puig - Griezmman/Dembele/Messi.
Całkiem przyzwoita jedenastka. Mam nadzieję, że obejrzymy w tym sezonie chociaż jeden mecz z jej udziałem :)

3

@BarcaInfo Teraz najważniejszy fakt: wypowiedział się po hiszpańsku czy francusku ? :D :D :D

21

@BarcaInfo Powiedziałbym nawet, że zaliczył dwie :)

53

Barcelona w ostatnich 12 meczach ligowych: 10 zwycięstw i 2 remisy. 29 bramek strzelonych i 10 straconych. Vamos equipo !

1

Granada jak do tej pory stworzyła większe zagrożenie od Atleti. Oto zmarnowana szansa Germana (0.57 xG) w pierwszej połowie :(


16

Na tego typu teksty reaguję ironicznym uśmieszkiem. Widzieć sobie następcę mogą, tego im nikt nie zabroni :)

2

Mam nadzieję, że wzmocnimy odpowiednio środek i boki obrony przed następnym sezonem. Sam Alba i Dest nie wystarczą, Lenglet zaniżył poziom, Umtiti jest obecnie niepewny, Mingueza to wd mnie nie ten poziom (pozwala zbyt wiele razy się ogrywać, co prowadzi do faulu lub wrzutki w pole karne). W dodatku Pjanic/Busi/Braithwaite/Firpo - 1/2 dwóch może odgrywać rolę zmiennika lecz nie cała czwórka. Mam nadzieję, że wraz z przyjściem nowego zarządu rozwiążemy ten problem.

Drużyna rośnie w oczach. Mam wrażenie jakby ostatnio urosły im ... wiadomo co :) VeB !!!


1

Betis złapał dobrą formę w tym roku, lecz nie zapominajmy o tym, że miał dzień przerwy mniej i także rozgrywali dogrywkę. Jeśli mam wskazać na największą widoczną u nich słabość ... defensywa. Betis broni bardzo słabo. Dopuszczają do sytuacji wartych 1.52 gola na mecz. Jeśli dodamy do tego zmęczenie i kilka kontuzji nasze szanse znacznie rosną w tym meczu. Pozostaje mieć nadzieję, że nasi będą skuteczni, a Puig będzie błyszczał passami za linię obrony Verdiblancos lub na wolne pole, którego dzisiejsi rywale zostawiają dosyć sporo. VeB !

69

Syn CR7: Tato, dlaczego moja siostra ma na imię Rosa ?
CR7: Ponieważ Twoja matka lubi róże.
Syn CR7: Dzięki.
CR7: Nie ma za co Cristiano Ronaldo Jr.


Feliz cumpleaños !

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?