0

@Comentateiro Yamal do stycznia był co najwyżej na względnie dobrym poziomie, a to więcej, niż pół sezonu. Cała jesień Barce ciągnął Lewy i Rapha. Yamal obudził się w styczniu/lutym, gdzie zagrał świetnie z Realem i Interem.

0

@Comentateiro Bo popularność bierze się z bycia dobrym, zwłaszcza w piłce, co nie oznacza, że wybiera się z tych dobrych najlepszego. Nawet Messi przyznał, że w jednym z plebiscytów ZP powinien zdobyć Lewy. Kurtuazja? Wątpię. Świat uważał podobnie.

Rapha zjadł liczbami Yamala i był równie kluczowy w ważnych meczach.

0

@Frimpong żaden klub tak śmiesznie nie obciąża płac jak Barca przy tak mizernych wynikach w LM. Mamy chory system, który doprowadził klub prawie do ruiny, gdzie przez dobre 15 lat cieszyliśmy się gra najlepszego piłkarza na świecie, który otoczony był doborowymi piłkarzami.

0

@Encore tu się zgadzam, bo jest w top 3 piłkarzy Barcy. Trzeba obniżyć i nie kontraktować już na takie kwoty pensje Lewego, De Jonga czy Araujo (ten ostatni dopiero co podpisał, wiadomo)

0

@kanver_ cieszę się, że są tutaj jeszcze zdrowo-myślący :)

0

@Encore nigdy nie kumałem tego podejścia i za to szanowałem Pereza (tylko za to w sumie), że stawiał wyżej klub niż piłkarza - odejście Mesuta, Cristiano, nawet Ramosa.

My z kolei lecimy na wiecznym sentymencie i potem z amigosami 10 lat bez LM.

Yamal powinien dostać podwyżkę za dobry sezon, ale zrównoważoną. Chcieliście naprawiać system płacowy Barcy po tym dramacie, który nastał, jeden dobry sezon piłkarza i już dajmy mu wszystko? Co to za szkoła ekonomii?

0

@Kow_aLL ma swój charakterek, ale moim zdaniem my dopiero odczujemy hype na Yamala za jakiś czas. Jego ojciec, kibic Realu, okularki w tle, vibe gwiazdy, myśle, ze kwestia 2-3 lat i pojawia się problemy. Ale to tylko moje nihilistyczne podejście:)

Co do Raphy - miewa swoje odpaly, bardziej zasłużył na ZP, ale jest mniej popularny, bo dużo starszy niż Lamine

1

@Encore 100 milionów dla Yamala, teraz, zaraz, powtarzajmy błędy sprzed lat!

1

Ta ZP to zakała futbolu. Plebiscyt popularności, na którym zyskiwał przez lata Cristiano, a taki Lewy w swoim prime był niedoceniany.

Tak po prawdzie, pisałem o tym na dole - Rapha 34/25, Yamal 18/25, Dembele 33/13 (gole i asysty). Statystycznie najgorzej wypada w tym zestawieniu Lamine, z Rapha przegrywa aż o 16 goli. Cała trójka z wielkim wpływem na grę swoich zespołów w tym sezonie. Dembele w przypadku wygranej LM imo murowany faworyt do nagrody, a i tak w tej roli stawia się Lamine.

Odsuwając sympatie i animozje na bok, to o Yamalu zrobiło się najgłośniej po dwumeczu z Interem, gdzie rozgrywał ich jak chciał. A ten dwumecz jak wiemy był przegrany. To pokazuje też jak dużo waży LM, można przegrać mecz, odpaść, ale zagrać bajecznie i jesteś na ustach wszystkich.

Nie chce mu odejmować, bo muszę przyznać, że z Realem Lamine też w każdym meczu był jednym z ojców sukcesów, ale z drugiej strony Rapha.. też.

Także reasumując - dla mnie w przypadku wygrania LM ZP powinna iść do Francuza, a w przypadku porażki do Raphy za całokształt, niesamowite staty plus wpływ na zespół.

0

@A4ron Dembele po wygranej LM zdecydowany faworyt, 33/13 (gole asysty), mistrzostwo Francji wygrane w cuglach. Lamine 18/25, porażka w półfinale i świetny sezon w Hiszpanii. Rapha identycznie z tym, że 34/25 w statach. Moim zdaniem zdecydowanie Dembele lub ewentualnie w przypadku porażki PSG Rapha.

0

@Szlag Rapha 34/25 (gole asysty), Yamal 18/25.

Rapha lepsza jesień, słabe 2 miesiące od lutego/marca, Yamal przebłyski do stycznia i bardzo dobre ostatnie miesiące, gdzie swój peak osiągnął w przegranym dwumeczu z Interem.

W ważnych meczach każdy z nich kluczowy, jak nie pod kątem statystycznym, to ze względu na grę.

Moim zdaniem Yamal zagrał zbyt krótko na wysokim poziomie, by mówić o nim w kontekście ZP, aczkolwiek sam do końca nie wiem za jaki okres ocenia się w tym plebiscycie. Ogólnie uważam, że Rapha był lepszy.

0

@Bajson to Yamal na 100 milionów, dajmy mu to zamiast obniżać chore pensje pozostałych

0

@RumbleDelivery po czym wnioskujesz, że jest kumatym i ułożonym chłopakiem? Ja widzę w nim ultrautalentowanego chłopaka z pazernym ojcem.

14

Tak, jak kolega @ShawnC napisał - Fati jest idealnym przykładem na to, że w Barcelonie system zarządzania zarobkami jest tragiczny. A tych przykładów i Amigosow w tle było co niemiara. Kryzys kadrowy w naszym klubie spowodowany był nadmiernym obciążeniem systemu płac, przez co Laporta musiał ratować wszystko nie do końca transparentnymi dealami.

Jako kibic Barcy nie chciałbym powtórki z rozrywki i pomimo oczywistego faktu, że Yamal zagrał bardzo dobry sezon (a zwłaszcza okres od stycznia 25), uważam, że jego pensja powinna być uzależniona w takim wieku od bonusów. Dajmy mu krocie, ale za efekty. Leo - niekwestionowany goat - uzależnił klub od siebie doprowadzając do sytuacji, w której nie mógł wrócić za bezcen z powodów finansowych. Nie powtarzajmy błędów przeszłości, Yamal ma dopiero 17 lat, zdobył 18 bramek, a już mówi się o podwyżkach na miarę najlepszych zarobków. Naprawdę ludzie niczego się nie uczą.

A potem 10 lat bez LM.

0

Facet zagrał jeden bardzo dobry sezon i to tak naprawdę z mocnym wzrostem od stycznia (bo do grudnia najlepszym naszym piłkarzem i faworytem do ZP był Rapha) i już windowanie hajsu. Jak zaczynamy od 17latka, to szybko przebijemy Messiego. Tam też płaciliśmy, bo „się spłacał”. Zarządzanie pensjami graczy Barcy patrząc na to, że w dekadę nie wygraliśmy LM i nie byliśmy nawet w finale wygląda bardzo średnio.

1

@Nazio_87 dopóki nie powstanie inżynieria genetyczna takie osobniki będą zawsze występować.

0

Opowieści Podręcznej - ten serial skończył się na drugim sezonie, ale wytrwałem do końca i była to najgłupsza moja decyzja w ostatnich latach. Skala absurdów, nieśmiertelność głównej bohaterki i kopanie inteligencji widza przerosły moje oczekiwania.

0

@Filipem 50 milionów brzmi jak kompromisowa cena

1

Diaz - 28 lat, w tym sezonie 35 spotkań, 20 g+a z czego 13 bramek.

Plotki głoszą, że kwota ok. 85mln.

Ja to wychodzę z założenia, że to głupi bait,

3

@Kgorecki2500 głosowałem za granicą mieszkając na co dzień w Polsce. To 10 minut raptem, by zmienić miejsce do głosowania.

1

@Castro prezydent może zawetować ustawę, która trafia do niego przez senat, ale sejm może zawetować weto prezydenta, lecz musi być zdaje się 60% głosów posłów (frekwencja minimum połowa)

0

Jamie Vardy to był gość. Takich już niewielu.

0

@MOLESTA Trudno żeby Wilshere będąc pomocnikiem wyglądał jak Messi, w porównaniu chodziło o skalę umiejętności i wieszczenie wielkiej kariery. Ronaldo i Adriano według oceny wielu topowych trenerów mieli większe umiejętości niż Leo. Dobra, nie ma sensu rozwodzić się w necie, zobaczymy za 2-3 sezony gdzie Lamine będzie.

1

@Encore poza tym jak wspomniałem, w styczniu każdy widział w Raphinha lidera i zdobywcę ZP, dopiero kiedy spadł z poziomem, a Yamal zagrał bardzo dobre 3-4 miesiące rolę się odwróciły. Ja również dostrzegam w Yamalu kota i nie umniejszam jego umiejętnościom, myślę jednak, że wiele osób z kolei uwydatnia je i stawienie go w jednym rzędzie z Messim jest mocną hiperbolą

0

@Encore pewnie, ale karierę na razie prowadzi średnio, sukcesy w reprezentacji to bajka, ale klubowo imo nieciekawie.

0

@MOLESTA trochę poleciałem ze statkami, 18 bramek.

1

@MOLESTA Nie uprawiaj demagogii. Yamal strzelił ile bramek w tym sezonie? 28? To olbrzymia ilość jak na wiek, ale opisujesz go i stawiasz w jednym rzędzie z Messim, gdzie Salah potrafi wyrobić lepsze liczby. Mbappe w podobnym wieku też dominował i był top of the top. O Ronaldo z Brazylii nawet Mou wypowiadał się, że miał większy talent niż Leo, a w całokształcie pod kątem kariery mógłby stanąć w kolejce do audiencji u Messiego. Dajmy pograć Yamalowi kilka sezonów, bo jak wspomniałem taki Mbappe zapowiadał się tak samo, a może nawet i lepiej, bo Yamal „dopiero” jeden sezon bryluje, a na ten moment mimo świetnej gry Francuz uchodzi po prostu za bardzo dobrego piłkarza.

Ja rozumiem, że będę tutaj zakrzyczany, bo tak zazwyczaj działa psychologia tłumu. Jest euforia słuszna po świetnym sezonie, Yamal poniósł nas w kilku meczach i zagrał kapitalny dwumecz z Interem, i nagle wszyscy jak jeden mąż krzyczą, że jest lepszy lub równy Messiemu. Ale do stycznia każdy wręczał ZP Raphie, który zgniotł jesień, a Yamal był świetnym uzupełnieniem trio, a teraz nagle po ostatnich 3-4 miesiącu każdy wręcza mu ZP.

0

@MOLESTA Jasne, bo grali w erze Messiego i Cristiano, a Yamal gra w erze Haalanda czy Mbappe.

2

Rozumiem hype na Yamala, bo raz, że to dzieciak, a już kot, dwa, że utrzymuje poziom przez wiele miesięcy, a trzy - potrafi kreować swoją markę i ma ten vibe gwiazdy, ale stawianie go przy Leo (co wiele osób już robi porównując ich statystyki z okresu młodości Lio) jest profanacją zdrowego rozsądku. Było już wielu takich, którzy zapowiadali się na więcej niż gwiazdy. Naprawdę można by wymieniać godzinami: Pato, Bojan, Adu, Wilshere (mając 19 lat był kocurem w środku pola), Adriano, Halilovic.

Oczywiście zestaw nazwisk różny, bo taki Adriano był na topie przez kilka lat, gdzie Halilovic uchodził za nowego Messiego jedynie w Chorwacji, lecz w całokształcie każde z tych nazwisk zawiodło i rozczarowało.

Messi to absolutny goat, człowiek, który zjadł piłkę nożną i robił to regularnie przez kilkanaście sezonów. Oprócz Cristiano nikt nigdy nie zbliżył się do jego poziomu. Yamal ma za sobą jeden bardzo dobry sezon, za 5-6 podobnych będziemy mogli ich porównywać miarodajnie, bo oczywiście nikomu porównywania teraz zakazać nie mogę. Trzeba też pamiętać, że Yamal opiera swój kunszt o zejście do środka na lewą nogę - Robben - w końcu nauczą się tego ruchu i dopiero tak naprawdę zacznie się wyłączanie go z gry. Pamiętam, że Leo w najgorszych momentach kryty był strefowo przez 2-3 piłkarzy, a i tak potrafił sobie z tym poradzić. U Yamala na razie tego sobie nie wyobrażam.

Moim zdaniem, Lamine jest dużo bardziej ograniczony fizycznie niż Leo.

2

@MarFan na pisiora

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?