@krol211 Takiej partii nie ma, bo nikomu się ona nie opłaca. Pisząc nikomu mam na myśli sponsorów. W końcu ktoś musi wyłożyć pieniądze na kampanie. Zauważ, że poglądy skrajnie lewicowe, a więc dotyczące wolności światopoglądowych kolidują z wolnością gospodarczą, gdzie jest prawo dżungli. Jak taka partia miałaby dbać o równość płci, mniejszości, parytety itp. skoro jednocześnie pozwalałaby bogacić się mężczyznom prowadzącym własne biznesy poprzez niskie opodatkowanie.
@MesQueUnClub96 Ale tłuszcz nie spala się miejscowo - gubisz go równomiernie z całego ciała. Nie da się spalić tłuszczu tylko z brzucha. Dlatego najszybciej zmiany zobaczysz tam gdzie jest go mało (twarz) a najpóźniej tam gdzie jest go dużo (brzuch). Dodatkowo z brzuchem jest o tyle gorzej, że tam masz tzw. tłuszcz trzewny, który naprawdę opornie się spala.
A moim zdaniem Konfa nie przegrała przez Korwina i jego gadanie o pedofilii. Zauważcie że już miesiąc temu czy 3 tygodnie temu zaczęły pojawiać się sondaże z poparciem na poziomie 8-9% i sam pamiętam jak konfiarze pisali tutaj, że to niemożliwe. A tu okazuje się, że jednak te sondaże nie były takie z dupy. Jak dla mnie partię pogrążył Mentzen i jego zacięta płyta "podatki muszą być proste i niskie" oraz bzdury wygłaszane na tematy o których nie ma pojęcia. Był taki okres niedawno, że co chwilę na LaRambli widziałem filmiki z jego wypowiedziami, na których się ośmiesza.
Ciekawe czy mandatowo istnieją szanse by PIS miał mniej niż 185 posłów. Bo wtedy dałoby się przy pomocy Konfederacji uwalac prezydenckie weto np. przy zmianach w TVP czy SSP. Dla samej Konfy mógłby to być plus w postaci pozytywnego odbioru przez społeczeństwo i pokazania że za te 8 lat faktycznie mogą przejąć pałeczkę po duopolu POPIS.
Dla tych, którzy ciągle płaczą, że za Tuska była bieda i myślą, że to znowu wróci. W 2007 roku było 7,5 mln osób w wieku 18-29 lat i 6,9 mln w wieku powyżej 60 lat. W 2022 roku było 4,7 mln osób w wieku 18-29 lat i 9,8 mln w wieku powyżej 60 lat. Wniosek? Jak za czasów Tuska miało nie być pracy za 5zł za godzinę, skoro wtedy rynek pracy musiał wchłonąć 3 mln więcej młodych osób niż obecnie? To nie zasługa PISu, że mamy niskie bezrobocie, a zasługa ludzi, którzy przestali 20 lat temu się tak szybko rozmnażać lub wyjechali z kraju.
Ponadto teraz też mielibyście biedę, gdyby nie Unia, banki centralne, międzynarodowy fundusz walutowy, które pozwoliły na dodruk pieniądza na niespotykaną skalę po covidzie. Tusk w 2008 roku nie miał takiej możliwości, a pamiętajmy, że zachód Europy bardziej dostał po dupie, więc skąd Polska miała pozyskać kapitał na rozwój?
Bardziej po nowych rządach obawiam się zmian społecznych - jak w końcu to będzie z tymi imigrantami, czy czeka nas dalsza feminizacja społeczeństwa i rozdawanie wszystkiego kobietom, na jak krótkiej smyczy Brukseli będziemy.
@kamil9040 Wybory dużo zmieniają dla polityków. To jest taka furtka bezpieczeństwa, by przekierować nienawiść do wyborców i w zależności od sytuacji nadać jakąś sprawczość i odpowiedzialność. Jakaś partia źle rządzi i rozkrada kraj? To wina tych, którzy na nich głosowali, naród wybrał, więc niech teraz się męczy. Jakaś partia dobrze rządzi i lepiej się żyje? To dzięki partii, to ich zasługa.
@BorzyKrzys Mi chodzi o główny zarzut DO Boxdela - ludzie są w stanie przymknąć oko na obleśne smsy, bo faktycznie był młody i głupi, ale zatajanie wiedzy o pedofilii jest karalne. I to tłumaczył Boxdel, że miał bardzo szczątkowe informacje, z którymi nie mógł nic zrobić. Wychodzi na to, że miał rację - Konop nie ma twardego dowodu, że Boxdel krył Stuu.
Dla mnie słaby film Konopa. Nie było niczego mocniejszego od Stuu, nie podobał mi się montaż, strasznie szarpany, wszystko latało po ekranie, pokazywanie screenów i odpalanie jednocześnie głosówek, ogólnie jak na tematykę to za mało reportażu w tym wszystkim było. Dodatkowo nie odniósł się do ostatniego filmiku Boxdela - najcięższy zarzut wobec niego dotyczy tego, że wiedział i nie powiedział i tutaj nie było na to dowodu.
@siuuu Czemu tak często trafiam na argument, że "za PISu jest inflacja, bo na całym świecie jest, no co zrobisz", ale jakoś nigdy nie widziałem "za Tuska była bieda, bo na świecie był kryzys, banki upadały, ludzie bankrutowali"? Poza tym argument z covidem trochę nietrafiony, bo co z tego ze był covid skoro jednocześnie UE pozwoliła na masowy dodruk pieniędzy, znosząc warunek zadłużenia, by zrekompensować przestoje w gospodarce? Przecież wszystkie kraje wprowadzaly dodatki i inne tarcze antycovidowe. Gdyby w 2009 też na to pozwolono i na taką skalę, inaczej by to wyglądało, więc powiedziałbym bardziej, że covid PISowi z nieba spadł, aniżeli coś utrudnil.
@MesQueUnClub96 Tu nie chodzi o porównanie - jeżeli zarówno za PISu jak i PO w tamtych latach była bieda, to może ma to większy niż Ci się wydaje związek z ogólną koniunktura w Polsce i na świeciei partia rządząca nie miała takiego wpływu na to?
@siuuu Z tego sposobu nie skorzystał, bo skoro pisze, że PO "nic nie zrobiło" to nie mógł wiedzieć o Euro 2012, orlikach, budowanych autostradach, wzroscie PKB, wzroście pensji minimalnej. Po prostu Tusk przyszedl i Polska stanęła.
Co chwilę widzę użytkownika @DaPidejpi jadącego po PO, że przez 8 lat nic nie zrobilo czy tam pogrążyło Polskę. I się zastanawiałem na jakiej podstawie ktoś może takie bzdurne tezy wygadywać i się wyjaśniło - wg informacji z jego profilu kibicuje Barcy od 2006 roku jako "5-letni bąbel". Skąd zatem koleś wie jak rządziło PO, skoro w czasach ich rządów był 10-letnim gowniarzem, który jedyne czym się interesował to jaką gumę kulkę kupić w szkolnym sklepiku? Jak dyskutować z kimś takim na merytorycznym poziomie?
@TheNekro94 Ja też od kilku miesięcy się odchudzam i mi przy miesięcznych zastojach pomagała głodówka. Czyli trafił się dzień gdzie był zapierdol w pracy, człowiek nie miał czasu myśleć o jedzeniu i kończyło się tym, że nie jadłem obiadu, bo była 18.30, więc zaraz i tak kolacja. I jak po 2 dniach się wazylem to nagle pół kilo mniej. Dosłownie jakby organizm utrzymywał wagę na jakimś czopie, który się odblokowal i poszło lawinowo.
@arasz1819 Da się zrobić mieszkania tańsze o 30% tylko nikt raczej się nie odważy tego zrobić + byłaby to mała pula mieszkań. Gdyby kredytu udzielało ci państwo, a nie prywatny bank, wtedy można by zlikwidować marżę kredytu. W końcu to pieniądze podatników, więc nie muszą oni zarabiać na pożyczce. Dodatkowo teoretycznie gdyby państwo budowało mieszkania to nie musiałoby mieć z tego zysku, byleby koszty się zwróciły. Biorąc pod uwagę, że deweloperzy na GPW osiągają marże na poziomie 30% to chcąc z inwestycji wyjść na 0 to mieszkania byłyby tańsze o tą marżę. Tylko że budownictwo w Polsce ma duży udział w PKB, więc raczej nikt nie nadepnie na odcisk deweloperom, chyba że byłaby to znikoma, nie zagrażająca ich pozycji ilość mieszkań.
Lewy na 6 ligowych spotkań w 3 strzelał bramki w końcówkach dające 3 punkty lub dające tlen (jak dziś). Piszę informacyjnie dla tych, którzy podczas słabszego meczu nadal mają zamiar pierdolić "czemu nie ściągnie Lewego?".
Ludzie jak zwykle się zesrają, a mi się wydaje że Lewemu chodzi o takie rozgrywanie jak wczoraj. Branie udziału w klepkach jak przy pierwszym golu, zrobienie sobie miejsca tuż przed polem karnym by odegrać do lepiej ustawionych kolegów (podanie do Yamala czy gol Raphinii z Betisem). Barcelona w ostatnich 2 meczach strzeliła 10 goli, a Robert zaliczył 6 kluczowych podań. Ja tam "takie" rozgrywanie kupuję, póki padają bramki.
Redakcja podobnie jak sofascore zalicza asyste Lewandowskiego przy bramce Gaviego. Na stronie UEFA jednak zaliczają Robertowi tylko gola. Rozumiem, że wiodące pod kątem oficjalnych statystyk jest to co UEFA podaje?
Ciekawostka astrofizyczna: Kiedy słyszymy o planetach z grupy tzw. gazowych gigantów, laik mógłby pomyśleć, że w całości składają się z substancji w fazie gazowej. Nic bardziej mylnego. Na przykład na Uranie, za umowną „powierzchnię” planety przyjmuje się tą, na której ciśnienie wynosi 1 bar. Im bliżej jądra planety, tym mieszanina gazów staje się gęstsza do tego stopnia, że osiąga stan nadkrytyczny – stan, w którym zanika granica między fazą ciekłą i gazową. Płaszcz przechodząc stan nadkrytyczny tworzy wodę lodową – jest to dość myląca nazwa, bo ta woda lodowa występuje w formie gorącej, gęstej brei wodno-metanowo-amoniakalnej. Z kolei na Jowiszu czy Saturnie podejrzewa się, że wnętrze tych planet tworzy wodór metaliczny. Nazwa bierze się stąd, że wodór pod bardzo dużym ciśnieniem wykazuje dobre przewodnictwo elektryczne, a więc przyjmuje właściwości metali.
0
@krol211 Takiej partii nie ma, bo nikomu się ona nie opłaca. Pisząc nikomu mam na myśli sponsorów. W końcu ktoś musi wyłożyć pieniądze na kampanie. Zauważ, że poglądy skrajnie lewicowe, a więc dotyczące wolności światopoglądowych kolidują z wolnością gospodarczą, gdzie jest prawo dżungli. Jak taka partia miałaby dbać o równość płci, mniejszości, parytety itp. skoro jednocześnie pozwalałaby bogacić się mężczyznom prowadzącym własne biznesy poprzez niskie opodatkowanie.
4
@MesQueUnClub96 Ale tłuszcz nie spala się miejscowo - gubisz go równomiernie z całego ciała. Nie da się spalić tłuszczu tylko z brzucha. Dlatego najszybciej zmiany zobaczysz tam gdzie jest go mało (twarz) a najpóźniej tam gdzie jest go dużo (brzuch). Dodatkowo z brzuchem jest o tyle gorzej, że tam masz tzw. tłuszcz trzewny, który naprawdę opornie się spala.
6
@MesQueUnClub96 Od kiedy brzuszki redukują tluszcz? Tylko dieta + kardio.
2
@tristan87 Czyli jednak Tusk dzień po wyborach coś odblokował. Takiemu to można zaufać.
15
A tymczasem złotówka odrabia praktycznie wszystkie straty od czasu szokującej obniżki stóp procentowych z września i 1 euro kosztuje 4,42.
3
@Aragorn33 Czyli referendum było takim outstanding move by PIS. Chcieli zmobilizować swój elektorat a oberwali rykoszetem.
3
A moim zdaniem Konfa nie przegrała przez Korwina i jego gadanie o pedofilii. Zauważcie że już miesiąc temu czy 3 tygodnie temu zaczęły pojawiać się sondaże z poparciem na poziomie 8-9% i sam pamiętam jak konfiarze pisali tutaj, że to niemożliwe. A tu okazuje się, że jednak te sondaże nie były takie z dupy. Jak dla mnie partię pogrążył Mentzen i jego zacięta płyta "podatki muszą być proste i niskie" oraz bzdury wygłaszane na tematy o których nie ma pojęcia. Był taki okres niedawno, że co chwilę na LaRambli widziałem filmiki z jego wypowiedziami, na których się ośmiesza.
1
Ciekawe czy mandatowo istnieją szanse by PIS miał mniej niż 185 posłów. Bo wtedy dałoby się przy pomocy Konfederacji uwalac prezydenckie weto np. przy zmianach w TVP czy SSP. Dla samej Konfy mógłby to być plus w postaci pozytywnego odbioru przez społeczeństwo i pokazania że za te 8 lat faktycznie mogą przejąć pałeczkę po duopolu POPIS.
8
Dla tych, którzy ciągle płaczą, że za Tuska była bieda i myślą, że to znowu wróci. W 2007 roku było 7,5 mln osób w wieku 18-29 lat i 6,9 mln w wieku powyżej 60 lat. W 2022 roku było 4,7 mln osób w wieku 18-29 lat i 9,8 mln w wieku powyżej 60 lat. Wniosek? Jak za czasów Tuska miało nie być pracy za 5zł za godzinę, skoro wtedy rynek pracy musiał wchłonąć 3 mln więcej młodych osób niż obecnie? To nie zasługa PISu, że mamy niskie bezrobocie, a zasługa ludzi, którzy przestali 20 lat temu się tak szybko rozmnażać lub wyjechali z kraju.
Ponadto teraz też mielibyście biedę, gdyby nie Unia, banki centralne, międzynarodowy fundusz walutowy, które pozwoliły na dodruk pieniądza na niespotykaną skalę po covidzie. Tusk w 2008 roku nie miał takiej możliwości, a pamiętajmy, że zachód Europy bardziej dostał po dupie, więc skąd Polska miała pozyskać kapitał na rozwój?
Bardziej po nowych rządach obawiam się zmian społecznych - jak w końcu to będzie z tymi imigrantami, czy czeka nas dalsza feminizacja społeczeństwa i rozdawanie wszystkiego kobietom, na jak krótkiej smyczy Brukseli będziemy.
1
Myślę, że Konfie trochę podskoczy, bo widać ile studentów i ogólnie młodych ludzi jeszcze w kolejkach czeka.
0
@kamil9040 Wybory dużo zmieniają dla polityków. To jest taka furtka bezpieczeństwa, by przekierować nienawiść do wyborców i w zależności od sytuacji nadać jakąś sprawczość i odpowiedzialność. Jakaś partia źle rządzi i rozkrada kraj? To wina tych, którzy na nich głosowali, naród wybrał, więc niech teraz się męczy. Jakaś partia dobrze rządzi i lepiej się żyje? To dzięki partii, to ich zasługa.
1
Hołownia pokazał Tuskowi jak odpowiedzieć na to pytanie.
0
@BorzyKrzys Mi chodzi o główny zarzut DO Boxdela - ludzie są w stanie przymknąć oko na obleśne smsy, bo faktycznie był młody i głupi, ale zatajanie wiedzy o pedofilii jest karalne. I to tłumaczył Boxdel, że miał bardzo szczątkowe informacje, z którymi nie mógł nic zrobić. Wychodzi na to, że miał rację - Konop nie ma twardego dowodu, że Boxdel krył Stuu.
1
Dla mnie słaby film Konopa. Nie było niczego mocniejszego od Stuu, nie podobał mi się montaż, strasznie szarpany, wszystko latało po ekranie, pokazywanie screenów i odpalanie jednocześnie głosówek, ogólnie jak na tematykę to za mało reportażu w tym wszystkim było. Dodatkowo nie odniósł się do ostatniego filmiku Boxdela - najcięższy zarzut wobec niego dotyczy tego, że wiedział i nie powiedział i tutaj nie było na to dowodu.
1
@Albatros Dokładnie, to wygląda na ludzi na dachu odpalających fajerwerki w jakieś święto.
1
@Danny Gaucho Tutaj jest:
1
@kynio302 Przecież to fake konto.
1
@siuuu Czemu tak często trafiam na argument, że "za PISu jest inflacja, bo na całym świecie jest, no co zrobisz", ale jakoś nigdy nie widziałem "za Tuska była bieda, bo na świecie był kryzys, banki upadały, ludzie bankrutowali"? Poza tym argument z covidem trochę nietrafiony, bo co z tego ze był covid skoro jednocześnie UE pozwoliła na masowy dodruk pieniędzy, znosząc warunek zadłużenia, by zrekompensować przestoje w gospodarce? Przecież wszystkie kraje wprowadzaly dodatki i inne tarcze antycovidowe. Gdyby w 2009 też na to pozwolono i na taką skalę, inaczej by to wyglądało, więc powiedziałbym bardziej, że covid PISowi z nieba spadł, aniżeli coś utrudnil.
0
@MesQueUnClub96 Tu nie chodzi o porównanie - jeżeli zarówno za PISu jak i PO w tamtych latach była bieda, to może ma to większy niż Ci się wydaje związek z ogólną koniunktura w Polsce i na świeciei partia rządząca nie miała takiego wpływu na to?
4
@siuuu Z tego sposobu nie skorzystał, bo skoro pisze, że PO "nic nie zrobiło" to nie mógł wiedzieć o Euro 2012, orlikach, budowanych autostradach, wzroscie PKB, wzroście pensji minimalnej. Po prostu Tusk przyszedl i Polska stanęła.
2
@MesQueUnClub96 A pamięta jak się żyło za czasów PIS w 2006? Wtedy było lepiej, przyszedł Tusk i wprowadził biedę?
12
Co chwilę widzę użytkownika @DaPidejpi jadącego po PO, że przez 8 lat nic nie zrobilo czy tam pogrążyło Polskę. I się zastanawiałem na jakiej podstawie ktoś może takie bzdurne tezy wygadywać i się wyjaśniło - wg informacji z jego profilu kibicuje Barcy od 2006 roku jako "5-letni bąbel". Skąd zatem koleś wie jak rządziło PO, skoro w czasach ich rządów był 10-letnim gowniarzem, który jedyne czym się interesował to jaką gumę kulkę kupić w szkolnym sklepiku? Jak dyskutować z kimś takim na merytorycznym poziomie?
0
@tomek8756 Ja chyba zagłosuje na 3D, bo jak ktoś wcześniej wspomniał, jeśli nie wejdą do sejmu to PIS ma autostradę do większości.
1
@TheNekro94 Ja też od kilku miesięcy się odchudzam i mi przy miesięcznych zastojach pomagała głodówka. Czyli trafił się dzień gdzie był zapierdol w pracy, człowiek nie miał czasu myśleć o jedzeniu i kończyło się tym, że nie jadłem obiadu, bo była 18.30, więc zaraz i tak kolacja. I jak po 2 dniach się wazylem to nagle pół kilo mniej. Dosłownie jakby organizm utrzymywał wagę na jakimś czopie, który się odblokowal i poszło lawinowo.
1
@arasz1819 Da się zrobić mieszkania tańsze o 30% tylko nikt raczej się nie odważy tego zrobić + byłaby to mała pula mieszkań. Gdyby kredytu udzielało ci państwo, a nie prywatny bank, wtedy można by zlikwidować marżę kredytu. W końcu to pieniądze podatników, więc nie muszą oni zarabiać na pożyczce. Dodatkowo teoretycznie gdyby państwo budowało mieszkania to nie musiałoby mieć z tego zysku, byleby koszty się zwróciły. Biorąc pod uwagę, że deweloperzy na GPW osiągają marże na poziomie 30% to chcąc z inwestycji wyjść na 0 to mieszkania byłyby tańsze o tą marżę. Tylko że budownictwo w Polsce ma duży udział w PKB, więc raczej nikt nie nadepnie na odcisk deweloperom, chyba że byłaby to znikoma, nie zagrażająca ich pozycji ilość mieszkań.
25
Lewy na 6 ligowych spotkań w 3 strzelał bramki w końcówkach dające 3 punkty lub dające tlen (jak dziś). Piszę informacyjnie dla tych, którzy podczas słabszego meczu nadal mają zamiar pierdolić "czemu nie ściągnie Lewego?".
62
Ludzie jak zwykle się zesrają, a mi się wydaje że Lewemu chodzi o takie rozgrywanie jak wczoraj. Branie udziału w klepkach jak przy pierwszym golu, zrobienie sobie miejsca tuż przed polem karnym by odegrać do lepiej ustawionych kolegów (podanie do Yamala czy gol Raphinii z Betisem). Barcelona w ostatnich 2 meczach strzeliła 10 goli, a Robert zaliczył 6 kluczowych podań. Ja tam "takie" rozgrywanie kupuję, póki padają bramki.
0
Redakcja podobnie jak sofascore zalicza asyste Lewandowskiego przy bramce Gaviego. Na stronie UEFA jednak zaliczają Robertowi tylko gola. Rozumiem, że wiodące pod kątem oficjalnych statystyk jest to co UEFA podaje?
2
@Firestone Mi się podobało jak często próbował przyspieszać grę podając tyłem do wybiegajacego zawodnika.
12
Ciekawostka astrofizyczna:
Kiedy słyszymy o planetach z grupy tzw. gazowych gigantów, laik mógłby pomyśleć, że w całości składają się z substancji w fazie gazowej. Nic bardziej mylnego. Na przykład na Uranie, za umowną „powierzchnię” planety przyjmuje się tą, na której ciśnienie wynosi 1 bar. Im bliżej jądra planety, tym mieszanina gazów staje się gęstsza do tego stopnia, że osiąga stan nadkrytyczny – stan, w którym zanika granica między fazą ciekłą i gazową. Płaszcz przechodząc stan nadkrytyczny tworzy wodę lodową – jest to dość myląca nazwa, bo ta woda lodowa występuje w formie gorącej, gęstej brei wodno-metanowo-amoniakalnej. Z kolei na Jowiszu czy Saturnie podejrzewa się, że wnętrze tych planet tworzy wodór metaliczny. Nazwa bierze się stąd, że wodór pod bardzo dużym ciśnieniem wykazuje dobre przewodnictwo elektryczne, a więc przyjmuje właściwości metali.