PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Eh, straszna szkoda tego meczu z Francją wczoraj, dzisiaj zagraliśmy o niebo lepiej. Mamy brąz, co oczywiście cieszy, ale złoto / srebro było bardzo blisko.
Mamy sporo do poprawienia przed IO, ale mamy szansę na medal.
1
250 mln pewnie bardzo by nam pomogło teraz, ale jest szansa, że Lamine Yamal naznaczy w piłce epokę, a o za tym idzie - zacznie przyciągać gigantyczne kontrakty sponsorskie samym swoim nazwiskiem. Więc nawet z finansowego punktu widzenia to mogłoby się nam nie do końca opłacać w dłuższej perspektywie.
3
Część z Was to już chyba krytykuje z automatu.
Niech wszyscy krytykujący geniusze biznesu wytłumaczą mi w takim razie, jak by sprzedali piłkarza z takimi zmiennymi:
1. Kontuzją, która eliminuje go z gry na jeszcze pół roku (a patrząc na przypadek Modera może i dłużej)
2. Urazem, który może sprawić, że nie będzie już grał na takim samym poziomie, co przed
3. Kontraktem, który kończy się PO TYM SEZONIE, co oznacza, że w zasadzie w momencie, kiedy ten piłkarz zacznie wracać do treningów, to będzie można go pozyskać za darmo
Oczywiście, że inaczej by było, gdyby nie odniósł tego urazu - taki pech, no co zrobić. W tym wypadku uwalniamy jego pensję i nie musimy już myśleć o Descie i wypychaniu go z klubu.
0
@Rhaan @Safrani W Polsce muszą Ci udowodnić winę, a nie Ty swoją niewinność. Oczywiście w oczach prawa, bo w oczach społeczeństwa już samo oskarżenie potrafi zniszczyć Twój wizerunek.
Tyle że takie fałszywe oskarżenie o gwałt nie jest kwestią takiego, czy innego prawa, a chorej kobiety, która chce Ci spieprzyć życie. Jeśli ktoś jest gotów posunąć się do takiego okrucieństwa, to żadne prawo jej nie przeszkodzi.
Wiecie, ja też mimo wszystko myślę (może to niepopularne), że każda łóżkowa zabawa z kimś randomowym wiąże się z ryzykiem. Młoda laska, z którą gość chce się przespać na imprezie, może być za młoda (często dzisiaj młode dziewczyny wyglądają dużo starzej, przez makijaż np.), może być chora na AIDS, może próbować złapać Cię na dzieciaka, może nagrywać taki seks pod szantaż, a może potem oskarżać Cię o gwałt.
Ja osobiście nie widzę z tą zmianą tak dużego ryzyka, a jeśli sprawi to, że przy doborze potencjalnej łóżkowej partnerki faceci będą ostrożniejsi - czy to coś złego?
Dużo bardziej niebezpieczne byłoby zniesienie domniemania niewinności - to by było mega niebezpieczne i rzeczywiście dało narzędzie kobietom. Ale tutaj - serio uważam, że to może pomóc ofiarom bardziej niż zaszkodzić dobrym facetom.
5
Ja z Roberto mam tak, że jako uzupełnienie składu i za nieduże pieniądze mógłby zostać. Ale nie jako kapitan - jesteśmy w takim momencie, że potrzebujemy silnego kapitana na boisku, pewnego i osadzonego.
Dodatkowo Casado ewidentnie ma przejąć rolę Roberto w tym sezonie i być jednym z pierwszych z ławki. To dobry moment na pożegnanie się z Sergim.
I ogólnie dal nam kilka wartościowych bramek, uważam, że nie pomogła mu ta opaska kapitańska w oczach kibiców, ale nie wolno mu odebrać zaangażowania i tego, że skubaniec w meczach z Realem zawsze wrzucał inny bieg.
Mam nadzieję, że pożegnamy się z nim w należyty sposób - zasługuje na to, nawet nie jako kapitan, ale jako osoba, która jest w tym klubie całe życie i nigdy nie sprawiała problemów, zawsze była gotowa pracować dla zespołu i jednak przeżyła oraz zapewniła kibicom miłe momenty.
0
@La Pulgaa Dlatego napisałem "może być", a nie "będzie".
0
@Faro No oby nie pojechał na te IO. Potrzebujemy go. Ale podziwiam też jego dojrzałość w tym wieku. Z resztą to widać na boisku.
1
@Kapitan hawk To samo pomyślałem
5
Ale comeback w meczu z Brazylią. Rozpoczęliśmy słabo, a Brazylia fenomenalnie, ale z każdym setem łapaliśmy coraz lepszy rytm. Super mental i niesamowicie wyglądaliśmy pod koniec.
1
@mrboom Też to dziś widziałem, znakomita informacja! Piszczu może być pierwszy polskim trenerem w Europie, a w konsekwencji (za wiele lat) pierwszym topowym selekcjonerem na poziomie europejskim.
5
Mam nadzieję, że to prawda, bo to by była świetna informacja. Jeśli obaj będą blisko współpracować, to po pierwsze - wchodzenie młodzików będzie dużo łatwiejsze, bo będą ograni pod taktykę i sposób gry Flicka, a po drugie - Marquez może się dużo nauczyć i kiedyś samemu objąć stery pierwszej drużyny.
1
Dopiero zobaczyłem za co Barak dostał czerwo - serio? Ja rozumiem, że mają dawać za stemple, ale na Boga - każdy arbiter podkreśla, jak ważne jest podejmowanie decyzji z duchem gry. Jeśli spojrzeć na to w ten sposób, to ten arbiter zrobił dokładnie przeciwieństwo tej zasady. To jest porównywalny absurd, jak niezaliczenie Argentynie bramki za to, że wcześniej ławka rezerwowych wbiegła na murawę (gdyby tak się stało, bo na szczęście Marciniak nie jest kretynem).
Pomijam fakt zabicia tego meczu, ale widać przecież, że to czysty przypadek, że tam decydował ułamek sekundy. Gdyby to była pierwsza żółta - jak najbardziej. Ale w takim meczu na EURO druga za takie coś?
Ale nawet nie to mnie najbardziej wnerwia - ile razy widzieliśmy faule dużo ostrzejsze, dużo bardziej chamskie, niż to. Uderzenia w splot słoneczny, łokcie, podcięcia, kopnięcia - i tam często nawet nie było faulu, a co dopiero żółtej kartki.
To jest największa plaga tego sportu - cholerne "interpretacje" sędziowskie, które sprowadzają się do tego, że w każdym meczu mierzysz się nie tylko z rywalem, ale i z jakąś chorą loterią, gdzie jednego dnia możesz kosić ile Ci się podoba, a drugiego za dwa faule dostaniesz czerwo i do widzenia.
Do zaorania to wszystko, ja mam nadzieję, że za X lat to technologia będzie podejmować decyzje, a nie ludzie.
0
No i mamy punkt. Nie powiedziałbym, że akurat z Francją go wyrwiemy, no ale się udało. Super. Ale też nie zachwycałbym się przesadnie - bardzo odstajemy od Europy, za bardzo. Dobrze, że są rodzynki pokroju Ziela, Lewego, czy Urbańskiego, ale bez zmian systemowych to się nigdy nie zmieni.
1
Kiwior gra dziś mega słabo. Głupie straty, teraz ten bezmyślny faul w polu karnym - ja rozumiem, że ma talent i gra u Artety, ale trzeba zacząć dostrzegać jego chimeryczność, bo nie pamiętam u niego meczu, w którym czegoś by nie schrzanił.
1
Austria zdecydowanie najtrudniejszy rywal. Póki co Francja gra najbardziej miałko. A u nas naprawdę fajnie wygląda Urbański, Szymański (choć niektóre zagrania nie wychodziły), także no trzeba grać na tych, co umieją grać w piłkę, a nie "siłaczy".
0
@waletpl Grał od pierwszej minuty z Mallorcą i pamiętam, że nie był w stanie dużo dać. Niecelnie odgrywał, był trochę ciałem obcym.
Ale to jednocześnie jego jedyny występ od pierwszej minuty w La Lidze. Także mówię - po prostu nie wiemy, jakby było, gdyby na niego stawiać.
5
@sokot Widziałem, ale Neymar robił to w Brazylii. Yamal robi swoje rzeczy w Ekstraklasie Hiszpańskiej i na EURO. To jest naprawdę niesamowite, bo trzeba też wziąć pod uwagę presję, jaka wiąże się z tymi rozgrywkami, a z tymi w Brazylii.
1
Yamal to jest najbardziej niesamowity talent, jaki widziałem w życiu. On ma dopiero 16 lat... To jest niesamowite, jak on dojrzale gra. Gdzie on ma sufit - chłopak naprawdę może naznaczyć epokę w piłce. Oby u nas i oby w zdrowiu.
1
Nie dziwię mu się, a z jego warunkami fizycznymi może się dobrze czuć w Anglii, a my na niego nie stawialiśmy. Miał przed sobą Lewego, Ferrana i Roque.
Pytanie oczywiście, jak przy nowym trenerze.
Potencjał ma, ale potrafił też znikać w meczu i nie włączał się do gry pozycyjnej. Być może jak twardo byśmy na niego stawiali to okazałby się kocurem, ale ewidentnie nie mamy takich planów, więc lepiej dla wszystkich, żeby poszedł robić karierę.
Dla mnie ważniejsze było, żeby został Casado. Tylko niech gra.
0
Bardzo bym chciał Nico u nas, ale priorytetem po prostu musi być pivot. Nic nam po lewym skrzydle, jeśli środek pola będzie dziurawy i niekompletny.
8
Dobra, jak tak go boli tyłek za to, że Gundogan powiedział prawdę, to nie chcę go tutaj. Widziałem w nim ostoję obrony i kapitana, ale jeśli jego mental to obrażanie się, to niech idzie do Bayernu, droga wolna - podreperujemy finanse na pewno.
0
@Pawel1985 No to prawda. Jak widzę na to, co odwala Michniewicz, gdy tylko ktoś wyrazi odmienne zdanie niż on, to jak te betony mają się rozwijać w swoim fachu, jak nie potrafią nawiązać prostej, kulturalnej rozmowy.
8
40 milionów mieszkańców, a my nie potrafimy od 50 lat wychować 25 facetów, którzy całe życie kopiąc piłkę nie spalą się na wejściu i będą umieli celnie podać albo dobrze przyjąć. Żenada.
1
Ten Anthony Taylor jest chyba jakimś psychopatą. Pozwala na brutalne wejścia od tyłu, patrzy się jak idiota, jak kopią chłopaka na ziemi - co za absurdalny człowiek na miejscu sędziego. I jeszcze dostaje ważne mecze w Europie.
0
Probierz wg mnie podjął fatalne decyzje w kontekście zmian.
Wejście Grosickiego absurdalne, zdecydowanie zbyt późne wejście Urbańskiego, złe ustawienie lub brak asekuracji dla Modera (to nie przypadek, że w obu meczach był odpowiedzialny za puszczoną strefę przy golach na 1-2). Zmiana obu napastników w tym samym momencie też zbyt ryzykowna - zanim weszli w mecz, to już przegrywaliśmy 1-3.
Środek pola i obrona dziurawa właściwie od momentu pierwszych roszad. Wcześniej, w pierwszej połowie, byliśmy w stanie grać jak równy z równym, bo był balans na boisku.
No i niestety, znowu zero zagrożenia ze stałych fragmentów gry. Nie zasługiwaliśmy na nic więcej.
0
Czemu oni zawsze podnoszą tę piłkę? No ale przynajmniej składna akcja
4
Dobrze grał Salamon, to musiał wpuścić Dawidowicza. Jak można stać 2 metry za takim piłkarzem momencie dośrodkowania.
0
Mega się jaram tym meczem, ale szkoda, że Szpakowski komentuje. Miał kończyć karierę, ale jakoś nie umie się pożegnać z tymi meczami. Zdecydowanie wolę więcej emocji np. Borka czy Świętego.
0
@D0mxnxk Zainteresowanie jest bardzo duże, oczywiście na drodze stoi kasa.
0
Cucurella to niezły wariat. Szkoda, że go tak łatwo puściliśmy