1

@norbi77 Plus 1, te dwie rzeczy też mnie zatrzymały w ocenach. Z resztą się zgadzam.

24

Może zanim zaczniemy marudzić, to poczekajmy na czas, kiedy to Barcelona w końcu awansuje do półfinału LM. Na razie Real jako jedyny utrzymuje La Ligę w Europie, robi to od lat regularnie, więc nic dziwnego, że idą im na rękę.

Tak powinno być, ja np. nie rozumiem, czemu Premier League nie przesunęła meczu City.

0

@LM10GOAT U mnie jednak Real nad PSG - Real to przynajmniej klub z tradycją.

2

@quritto Ale jakie konflikty? Czego nie wypada mówić?

Przecież każdy, kto skończył 10 lat i ogląda piłkę od roku widział, że to co odwalił Araujo i Cancelo to był debilizm i kryminał w obronie na tym poziomie.

Doatkowo, zanim zaczniesz pisać "spłakał się w mediach" to może sobie go obejrzyj, bo spłakał to się Xavi przed dziennikarzami zwalając wszystko na sędziego, po raz kolejny pokazując, że totalnie nie trzyma ciśnienia i szuka problemu na zewnątrz. Gundogan wyraził swoje zdanie ze smutkiem, ale z dużym spokojem. Szukał winy za porażkę w zespole i słusznie.

Na koniec - on nie powiedział "Araujo i Cancelo zawalili nam ten mecz", tylko powiedział, że na tym poziomie strata piłkarza jest nieporównywalnie bardziej bolesna niż strata gola i że to był błąd. Tak jak mówię, to chyba wie każdy.

Ja osobiście nie wierzę, że Araujo czy Cancelo mają do niego jakieś wąty, bo jakby mieli, to byliby jeszcze większymi dzbanami, niż pokazali, że są na boisku w tym meczu. A w to nie wierzę. No i jako kibic na pewno wolę piłkarzy o mentalu Gundogana, niż takich, którzy burzą się za prawdę w mediach.

1

@togi3222 No jasne, rozumiem. Żeby nie było, Flicka nie chcę skreślać, czy coś, ale myślę, że znów - wiele osób upatruje w nim zbawcę. Ja byłbym ostrożny w ogóle z takimi określeniami, po prostu musimy wybrać kogoś kto potrafi z młodego zespołu zbudować mentalnie i taktycznie silną drużynę.

39

Ale się uwzięli tego Gundogana, który nie powiedział nic kontrowersyjnego.

1

@togi3222 Myślę, że powodem są pieniądze, tylko nikt nie chce głośno o tym mówić.

A inna sprawa, że dla mnie Flick na ten moment jest podobną niewiadomą, co Marquez. Jasne, z Bayernem grali świetnie, ale on miał tam kompletną kadrę i mógł kupić kogo chciał. U nas nie jest tak kolorowo, a czy Flick umie pracować z młodymi, na których my - chcąc nie chcąc - musimy budować? Ja nie jestem pewien.

Marquez oczywiście też jest niewiadomą, ale jest tani i dobrze mu idzie z Barcą B. Jednocześnie też nie ma doświadczenia i może być gorszy niż Xavi. Ale mniej z nim ryzykujemy.

0

Nie ma to znaczenia i tak dostaniemy wpierdziel.

18

@normasubiektywna A widziałeś chociaż jego wypowiedź? Bo jak ją obejrzysz, to zobaczysz, jakim tonem on to mówi - po prostu analizuje spotkanie. Każdy, kto oglądał ten mecz, widział to co on, po co mamy udawać, że wszystko jest okej?

Gundogan jest jednym z liderów, poprzez swoje doświadczenie, mental i umiejętności. Dobrze, że zabiera głos, bo jak widać nikt inny nie potrafi.

0

No ale ma rację. Ja nie rozumiem, jak po takim meczu można się czepiać, Xavi zachowuje się jak Koeman, tylko zamiast zwalać na piłkarzy i brak kasy, zwala na sędziów. No dramat.

1

Moim zdaniem potrzebny jest nam ktoś o takim zaangażowaniu i sercu, zwłaszcza, kiedy mamy problemy finansowe i nie możemy sobie kupić kogo chcemy.

0

Cała nadzieja w Bayernie, oby Kane zdobył LM w tym roku.

2

Araujo dalej uwielbiam i myślę, że będzie naszą opoką, ale też nie zamiatajmy pod dywan tego, że piłkarz na takim poziomie nie ma prawa popełniać takich błędów. Po to zarabiasz takie pieniądze i po to całe życie poświęcasz na kopanie piłki, żeby w takiej sytuacji umieć dobrze wykalkulować, a nie ponieść się emocjom.

Niech to będzie jedyna taka sytuacja w jego karierze, bo to była masakra.

5

Media to naprawdę muszą szukać sensacji wszędzie, a madryckie to najbardziej lubią w naszej szatni.

Wystarczy sobie posłuchać tego wywiadu po meczu, jest na Twitterze (czy tam X) - widać, że mówi to bardzo spokojnie i analitycznie, stwierdza fakty. Przecież taki Araujo czy Cancelo też to doskonale wiedzą i chyba nie są idiotami, którzy próbują malować trawę na zielono.

Wszystko co powiedział jest oczywiste dla każdego, kto ogląd piłkę dłużej niż rok i ma więcej niż 10 lat. Więc robienie z tego ultra-sensacji jest sztuczne i śmieszne.

0

@MrCental Nie no, bez przesady XD 4 bramki to nie przypadek, ale wszystkie strzelili, jak graliśmy w 10, więc akurat uważam, że PSG nie pokazało zębów, zanim nie mieli przewagi piłkarza.

1

Mądry artykuł, dobrze, żeby do Araujo doszły też takie głosy, a nie tylko hejt.

2

2

@Campeon87 Żadnych niefortunnych przypadków, tylko debilnych decyzji i amatorskich błędów.

1

Zachowanie Lewandowskiego w sytuacji przed rożnym to kryminał. Nie ma prawa po takim zachowaniu machać więcej łapami.

Cóż, Araujo do spółki z Cancelo spieprzyli nam ten mecz i to koncertowo.

Przegrać z PSG - okej, dopuszczałem to, ale przegrać w taki sposób, jak ostatni idioci - masakra. Mieliśmy ten mecz w kieszeni po pierwszych 25 minutach, ale Urugwajczyk zagrał jak największy amator.

10

Ci komentatorzy też idioci "Taka to jest moc drużyny Enrique" - ta potężna drużyna Enrique nie liczyła się, póki graliśmy 11 v 11.

4

Cancelo od początku grał super niepewnie, masakra. Najpierw Araujo, teraz Joao - jak można zachowywać się tak amatorsko.

0

Kolejny dzban, no nie wierzę co oni odpieprzają.

0

Kuźwa, Xavi też mógłby zamknąć mordę i skupić się na swojej pracy.

0

Dobra, jak oni tak kryją przy rzucie rożnym, to chyba im się nie chce

5

Spoko, że Lewy dostał ze trzy razy w twarz bez żółtej dla rywala.

1

Kuźwa, ale no nie mogą tak tracić w środku pola jak teraz, niech się w końcu skoncentrują!

0

Zacznijmy w ogóle od tego, że to Araujo podawał niecelnie i naraził nas na kontrę. Niestety, w obronie grał solidnie, ale w rozegraniu już kilka błędów wcześniej.

0

@Arnokk A widzisz, co się dzieje na boisku? My nie gramy z Almerią, PSG w 11 na 11 mogłoby nam wrzucić 3 gole, a co dopiero teraz.

2

@BISHBASHBOSH Nikt raczej nie wiesza psów, ale to był fatalny błąd i pewnie tragiczny w skutkach.

1

@szyper To prawie zawsze jest zasada, jaką wpajają trenerzy swoim piłkarzom. A już na pewno w takim meczu i przy takim wyniku. No dramat.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?