4

Jezu, no co za kretyńsko stracony gol... Inna sprawa, że sędzia dał im ten faul za darmo

0

Nie ma sensu przyspieszać powrotów po kontuzjach, to się nigdy dobrze nie kończy. De Jong jak de Jong, na pewno lepiej mieć takiego zawodnika na pewne fazy meczu, niż nie, ale to Rapha jest prawdziwa stratą.

2

@JimMorrisonFCB A dzięki, w sumie wyszedł spoko tekst :D Niech kolega korzysta!

0

@Misiusessi No ale właśnie próbuję powiedzieć, że ja też się w każdej z tych sytuacji bałem i wstydziłem. To było dla mnie zawsze trudne. Spróbuj - tak naprawdę najgorsze, co może się stać - tak urealniając - to że nie będzie zainteresowana i Ci podziękuje, powie, że jest zajęta, albo coś. A jeśli zrobi coś, co będzie miało Cię ośmieszyć - to nie będzie świadczyło źle o Tobie, a o niej. Więc i tak nie byłaby warta Twojego czasu czy uwagi :)

0

@K1ngKong7 O matko, to prawda! Z tym się absolutnie zgadzam, powinno się to robić regularnie co kilka lat. W ogóle poleca wszystkim kamerki z tyłu i z przodu, bo nigdy nie wiadomo, kto będzie próbował odwalić jakieś hamowanie na autostradzie, albo inny rage.

3

@Misiusessi Totalnie Cię rozumiem. Zawsze miałem tak samo. Mega ciężko jest to przełamać, ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że nie ma innej opcji, niż po prostu to zrobić. I każde takie przełamanie się ułatwia kolejne, serio.

Ja np. kiedyś podszedłem do naprawdę pięknej policjantki, która miała szkolenie na skrzyżowaniu i zacząłem flirtować, choć zawsze turbo się bałem i wstydziłem to robić. Po prostu jakiś czas wcześniej obiecałem sobie, że jak tego nie przełamię, to zawsze będę sam.

Z tego flirtu nic nie wyszło poważnego, bo mieszkała daleko od mojego miasta, choć rozmawiało nam się super i widziałem, że ona też miała z tego fun. Natomiast pamiętam, ile mi to dało pewności siebie na kolejne sytuacje. Niecały miesiąc później poznałem moją obecną żonę i jestem pewien, że bez poprzedniego doświadczenia nie czułbym się tak pewnie.

Jeśli nie wiesz, jak zacząć (no bo pewnie najlepiej podejść z jakimś fajnym tekstem, który przełamie dystans, rozbawi, ale to jest trudne), to podejdź do niej po prostu i powiedz coś w stylu "Przepraszam, ciągle spotykamy się oczami, widzę tu Panią codziennie - może w końcu zaczniemy rozmawiać, bo z samych oczu to tak za wiele się o Pani nie dowiem, a chciałbym".

Powodzenia! To nie musi być Twoja żona, wystarczy, że będzie krokiem do przełamania nieśmiałości :)

1

@Huck E tam, myślę, że trochę przesadzasz. To, że ktoś przejedzie łuk albo nie przejedzie, nie znaczy, że może czy nie może wyjeżdżać. Niech sprawdzają te same umiejętności na drodze, w konkretnych warunkach, wiadomo, że egzamin jest obecnie odklejony od realnych warunków jazdy na drodze.

3

Bernal ma jeszcze tę przewagę, że jest bardzo młody i może się poduczyć wielu atutów Frenkiego, aby łączyć swoje mocne strony z niektórymi elementami gry Holendra, podczas gdy de Jong to już zaprogramowany piłkarz.

Na ten moment, obstawiam, że wybór będzie zależał od rywala, fazy meczu, ale i wagi spotkania, bo Bernal w LM widać, że jeszcze potrzebuje ogrania.

3

Żaden test, nikt nie jest w stanie zastąpić Raphinhii. Nawet jeśli Rashford zastąpi liczby Brazylijczyka w ofensywie (co już będzie trudne), to nie zastąpi go nawet w połowie w inteligencji taktycznej, waleczności i pracy defensywnej. To trzeba uzupełnić kolejnym zawodnikiem, ale to znowu jest strata potencjału w innym sektorze boiska.

Nie oszukujmy się, pokonanie Atleti bez Raphinhii będzie bardzo, bardzo trudne

2

@orgazm44 nie wszyscy, taki Gavi dużo się od niego nauczył. Poza tym pisanie „jaki mentor” o 37-letniej legendzie futbolu jest co najmniej śmieszne.

3

Lewy oczywiście nie daje tyle, co kiedyś, ale chciałbym, żeby został na jeszcze jeden rok na niższym kontrakcie choćby po to, jaką wartość da w szatni złożonej z takich młodych graczy. To jest idealny mentor, bo jest wzorem profesjonalizmu i też ma już trochę życiowego doświadczenia, którym się może podzielić.

1

Pożyjemy, zobaczymy, bo u nas i z tym naszym FFP to nigdy nie wiadomo XD

Trzymam kciuki za ten transfer, lewonożny stoper, który ma warunki fizyczne, przegląd pola, gra twardo, ale inteligentnie. Do tego nie łapał dotychczas długotrwałych urazów, co jest ogromnym plusem.

O grę w parze stoperów bym się nie martwił, to jest zawodowy piłkarz, nauczy się nowej taktyki.

To na każdym polu jest świetny transfer, bo Cubarsi miałby w końcu lidera obrony, od którego będzie mógł się uczyć.

Pytanie tylko, czy w tej sytuacji kogoś się pozbywamy? Ja liczę na exodus Araujo, Gerard Martin to świetny zmiennik, a Garcia to potencjalnie drugi najlepszy stoper u nas.

0

@Krystiansigma2734 wydaje mi się, że to martwy przepis. Chyba wszyscy już omijają ten krok, ale tak - zgodnie z prawem najpierw powinniśmy mieć zaakceptowaną ofertę przez Inter, żeby móc negocjować z piłkarzem.

3

@Vince37 dokładnie, nie wiem po co wyciągać Real, a poza tym o kolanie Rudigera to się wiele mediów rozpisało

11

I słusznie, że go krytykują. Wchodzić tak ostro w meczu o nic to trzeba nie mieć piątej klepki.

Zmęczony jestem Araujo, naprawdę. Od momentu, kiedy zawalił nam mecz z PSG i Gundogan powiedział o jego błędzie, stał się moralizatorem i generałem zasad. A jednocześnie nie mógł wytrzymać presji po kolejnych numerach.

Szkoda mi, że mierzy się z depresją, to jest okropna choroba, ale Barcelona nie musi za to cierpieć. Są inne zawody, są inne kluby, z mniejszą presją. Naprawdę, niech już stąd zniknie i przestanie plamić opaskę kapitańską

0

@derus no tak :D

8

I łamać nogi rywalom, co Ronald? Pierwszy do moralizowania, a ostatni, który powinien

8

Wchodzić tak brutalnie w meczu o nic to też trzeba być odklejonym…
Czerwo i kilka meczy zawieszenia za coś takiego powinno być z miejsca

2

Akurat o Pedriego jestem spokojny, od dziecka jest fanem Blaugrany, jest tu najważniejszym piłkarzem, kochają go trybuny, a póki co szanse na trofea ma nie mniejsze, niż w Realu. Gorzej, gdyby Barca była średniakiem ze słabym trenerem, ale wtedy prędzej odszedłby do jakiejś Premier League czy PSG

0

@basuza W takim razie powinni oddzielić sezon klubowy i reprezentacyjny. Bo to jest absurd, że zbliżają się najważniejsze mecze dla klubów, ale piłkarz wypada, bo selekcjoner chce sobie coś sprawdzić

8

Bez Raphinhii moim zdaniem mocno spadają nasze szanse na pokonanie Atleti. Najgorzej, że przez takie gunwo-granie reprezentacyjne

32

Jezu, jakie te mecze towarzyskie to jest niepotrzebne badziewie… Po co, po co w kalendarzu napakowanym pod korek gramy mecze O NIC w środku sezonu. A jeśli już gramy, to czemu kluby nie mogę blokować wyjazdu swoich gwiazd na tak idiotyczne spotkania, jak to.

5

@Kismeth jaki wychowanek? Przecież
on jest z Valencii

4

Na Atleti to naprawdę nie ma co liczyć, jak są potrzebni xd

0

Wyjątkowo często w tym sezonie (jak na nas oczywiście) gramy o 16:15 lub 14:00.

Nigdy te mecze nam dobrze nie wychodziły, ale przez to, że w tym sezonie jest ich więcej, to chyba lepiej chłopaki się ogarniają.

Mam nadzieję, że to będzie spokojna wyrgrana

2

Rashford jest niezły i doświadczony, ale dla mnie to jest opcja na ławkę. On może nam wygrać mecz strzałem z dystansu albo dobrym wyjściem na pozycję, ale on nie rozumie naszej gry.

Virgili to ciekawa opcja, ale też niewiadoma, tak naprawdę potrzebowalibyśmy ich obu.

2

No spoko, tylko jak my widzimy bliźniacze sytuacje na naszą niekorzyść to też jesteśmy pierwsi do mówienia „a im gwizdnęli, a nam nie”.

Dla mnie z karnego sędzia by się wybronił, ale cieszę się, że tego nie zrobił, bo takie miękkie karne psują grę.

A Cancelo musi uważać, bo to było niepotrzebnie ryzykowne

8

Szczęście w nieszczęściu, że dwa tygodnie wypadają na kadrę. Ale niepokojące są te jego kłopoty ze zdrowiem.

21

Bez kitu, tego człowieka powinno się trzymać za kratkami

21

Myślę, że czas najwyższy, aby Guardiola przestał udawać, że ma pomysł na ten zespół i poszedł odpocząć. Niepotrzebnie robi tylko nadzieję kibicom.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?