0

@AmigoBlancos Nie no, zależy pewnie kto - ja np. wcale nie uważam, że to będzie łatwa przeprawa, zwłaszcza, jak wypadnie nam Pedri lub Rapha. Ale po prostu ciężko się nie cieszyć z losowania.

2

@totalcrack póki co, to tylko my płaciliśmy komukolwiek związanemu z sędziowaniem, więc trochę się ośmieszamy pisząc takie rzeczy moim zdaniem

12

Ivan zaczarował :D Nasz człowiek!

6

Zawsze lubiłem Rakitica. Kapitalny deal Zubiego. 20 mln i grajek na lata. Praktycznie bez kontuzji, pracowity, potrafił walnąć z dystansu, inteligentny taktycznie, grający fair, świetnie dyktujący tempo.

Sporo osób go hejtowało, bo rzeczywiście Lucho przy MSN oczekiwał od niego odpowiedzialności taktycznej i mądrego zabezpieczania posiadania oraz tyłów, przez co wydawał się mało efektowny, ale ja uwielbiałem go oglądać. Myślę też, że łatwo było go skreślać, mając jeszcze Busquetsa i Iniestę pod koniec kariery. Dzisiaj taki Rakitić z ery Lucho byłby z Pedrim środkiem pola, który dominowałby 90% meczów. Zamieniłbym de Jonga na Rakitića bez mrugnięcia okiem.

10

Wiadomo, że Newcastle. PSG nas z taką obroną rozsmaruje

1

Otamendi geniusz, nie ma to jak podać przeciwnikowi na własnej połowie.

0

Dobry start, ale jeszcze 75 minut.

8

Czy naprawdę ludzie tam pracujący są tak głupi?

Przecież to jest kolejna zachęta dla takiego Getafe, żeby atakowało piłkarzy brutalnie, bo wyeliminują go na co najmniej minutę.

Naprawdę nie trzeba być Einsteinem, żeby zaadresować w pierwszej kolejności grę na czas poprzez opóźnianie wybić lub autów. Wystarczy karać żółtymi kartkami od razu i gra się upłynni.

55

Czyli, reasumując - jak nie ma dowodów i jest domniemanie niewinności, to i tak karzemy człowieka?

Ile razy już tak było z aktorami? Absurdalny jest ten świat.

17

Strasznie szkoda tych meczów z Gironą oraz Sociedad. Oba były naprawdę na luzie do wygrania.

5

Szczerze? To trochę pokazuje jednak różnicę między Lucho a Flickiem.

Flick nie ma przecież turbo szerokiego składu, a taki Roony, który naprawdę dobrze się pokazał praktycznie nie gra. To jest dla mnie niezrozumiałe.

Mimo wszystko Hansi wydaje się trenerem, który zwyczajnie nie lubi rotować sprawdzonymi grajkami.

5

@Ignareks A jednak w biznesie osiągnął sukcesy

2

Nie ma w ogóle takiej opcji, przecież my nie wrócimy do zasady 1:1. A nawet jak wrócimy, to niby w jaki sposób zdobędziemy ponad 100mln na transfery? Sprzedając Fermina, który jest dla nas kluczowy? To średni deal.

Okej, odejdzie nam kontrakt Lewego, ale to nie da nam nagle 100 mln do wydania plus pieniędzy na kontrakt.

No i Atletico nie ma żadnego interesu w tym, żeby się go pozbywać, a już na pewno nie do nas.

0

Spoko, spoko, bez stresu - nie zapominajmy, że wiszą nam milion za każdy dzień obsuwy! Jeszcze zarobimy na tym interesie

1

Strasznie nie lubię takiej narracji, ale widać nawet po komentarzach tutaj, że łatwo jest kupić taki populizm i w sumie tym wygrywają politycy.

Ja uważam, że tu nie ma wielkiego spisku przeciwko nam, uważam, że arbitrzy przede wszystkim są słabi, po drugie boją się hejtu i nagonki RM.tv, boją się nowych zasad wprowadzonych przez CTA i po prostu nie wychodzą na mecze z Realem i z nami wolni od polityki w głowach.

Natomiast wg mnie - jeśli to nasz klub odwalał coś takiego jak płacenie Negreirze, to naprawdę dziesięć razy wolałbym się zastanowić, zanim ogłaszałbym całemu światu narrację pt. „WSZYSCY PRZECIWKO NAM”.

I na koniec - jeśli już Laporta tak bardzo chce o tych sędziach gadać, to niech do c***a powie w końcu, za co były te przelewy do Negreiry i czemu pozwalał na taki proceder, bo przecież działo się to ZA JEGO KADENCJI XD

Ja bym chciał to usłyszeć np., bo jest mi jako kibicowi Barcy wstyd za te cyrki z przelewami i chciałbym prezesa z jajami, który umie wziąć to na klatę. Albo - jeśli już ma się zajmować problemem sędziowania - to niech wyjdzie i powie „mam pomysł, jak to zmienić, rozmawiałem z prezesami innych klubów, budujemy strategię wspólnej walki z nierównymi standardami sędziowania”. To byłby jakiś pokaz siły, bo powiedzieć „my jesteśmy biedni i świat się na nas uwziął” to potrafi każdy nieudacznik spod sklepu.

tl;dr - nie lubię takiego gadania, wg mnie zabieranie głosu przez Laportę w takich sprawach tyko niszczy nasz wizerunek

1

@Kimi88 wydaje mi się, że po prostu na mecz z nami włożyli całą motywację z tego sezonu i teraz grają, jak grają xd

Plus my bez Pedriego i bez Raphinhii to tak 60% potencjału tej drużyny

2

@luka1995 I zakazem gry dla wszystkich białych zawodników Barcelony :D

10

Nie no, sory, ale dla mnie to jest po prostu śmieszne i żałosne.

Możesz na boisku mówić o tym, że kupisz czyjąś całą rodzinę, że ktoś jest śmieciem, że ktoś jest „panią lekkich obyczajów”, obrażać partnerkę, wyśmiewać kraj, z którego ktoś pochodzi.

ALE - jak nazwiesz kogoś MAŁPĄ - to jest powód, żeby zrobić aferę XD

Wg mnie takie wybieranie sobie pojedynczego tematu do robienia afery jest żenujące i nie zmienia praktycznie nic.

Albo walczymy z trash talkiem i dbamy o to, żeby piłkarze po prostu szanowali się jako ludzie (ja osobiście jestem właśnie za tym) i wtedy karzemy WSZYSTKO.Albo nie róbmy se jaj i pozwalajmy na każdą formę obrażania.

Tym bardziej, że akurat jak ktoś tak macha łapami jak Vinicius no to ciężko nie mieć skojarzenia z szympansem.

1

Szkoda, że PSG wygrało. Pewnie przejdą to Monaco

37

To, że Valverde nie dostał czerwonej za uderzenie pięścią w twarz jest po prostu załamujące. Co za amatorzy siedzą na tym VAR-ze?

0

@KibicBarcy84 No oczywiście, że nie miał. On wygrał populizmem, ale Font nie ma takiej charyzmy, jak Laporta, więc jedyną (albo główną) jego bronią muszą być konkrety. Na razie dużo narracji jest anty-Lapcio, tylko co z tego?

7

Na własne życzenie. Gdyby nie Garcia, to przerżnęlibyśmy 4 lub 5 do 1.

1

Dobra, słuchajcie - nikt nie bronił Yamalowi wykorzystać karnego, nikt nie kazał nam tak marnować sytuacji, nikt nie kazał nam wpuszczać rywali na naszą połowę jakbyśmy prowadzili dzień otwarty na eksplorację bramki Garcii.

Czy tam był faul na Kounde? Był. Czy to jest frustrujące dla nas? Jest. Ale nie przegraliśmy przez sędziego - przegraliśmy, bo mamy krótką ławkę, jesteśmy nieskuteczni i mamy od początku sezonu fatalnie grającą obronę z bokami, które w obronie nie dowożą, a w ataku nie potrafią dać kilku celnych dośrodkowań, mimo że nasza gra opiera się na wrzutach przez większość meczu.

1

Dobrze, żeby Laporta miał konkurencję i musiał się trochę wysilić, natomiast Font nie ma żadnych konkretów póki co

1

@Chlebek23391 no to jest zgoda, jak najbardziej. Nie mam pojęcia co się stało z karami za symulki, które przecież miały być rygorystyczne.

Nic się nie zmieni, jeśli narracja będzie ciągle „my kontra oni”. Sędziowie naprawdę krzywdzą wszystkich swoją niekompetencją i każdy klub ma przez nich straty, więc powinni wszyscy się raz zjednoczyć i wytoczyć wojnę arbitrom, a nie tak, że każdy ciągnie w swoją stronę

4

Też nie popadajmy w paranoję, Vini ma szybką nogę i karny na nim sam w sobie nie jest niczym dziwnym. Dla mnie pierwszy karny prawidłowy, nie można mieć pretensji do piłkarza, że wykorzystuje wystarczający kontakt, aby upaść i mieć korzyść dla drużyny.

Drugi karny wygląda gorzej.

Mnie najbardziej niepokoi brak spójności. Niech wszystkim gwiżdżą tak samo miękkie karne albo niech nikomu nie gwiżdżą.

1

Bardzo dobrze zrobili, powiem więcej - gdyby każdy klub robił to co kolejkę, to w końcu coś by się ruszyło.

A już najlepiej, gdyby kluby wspólnie zaczęły walczyć z beznadziejnie amatorskim poziomem sędziowania

3

Ja nie wierzę, nie z tą obroną

2

Moim zdaniem małe szanse są na to i ja osobiście w to nie wierzę.

Czy możemy strzelić 4, 5 lub 6 bramek? Jasne, że tak! Jeśli wróci Raphinha i Pedri, Rashford, a nikt nowy z kontuzją nie wypadnie - mamy na to możliwości (choć wymagałoby ogromnej skuteczności, którą ostatnio też nie grzeszymy, więc to już pierwsza rzecz do poprawy).

Natomiast absolutnie nie wierzę w to, że Atletico mające zapas 4 goli i umiejące grać kapitalnie z kontry nie strzeli nam co najmniej 2 goli. Nasza obrona jest mega dziurawa i niepewna. Jasne - mecz może ułożyć się tak, że oni odwalą nas z Sociedad i obiją słupki i poprzeczki w każdej akcji, ale umówmy się - kto na to realnie liczy?

Atletico na pewno wypracuje sobie niejedną sytuację z kontry.

Dodajmy do tego jeszcze fakt, że na 99% sędzia będzie im przez 60 minut pozwalał na grę brutalną bez karania ich kartkami, bo każdy z tych sędziów po prostu boi się wyciągnąć kartkę przez 50-60 minutą meczu. To doprowadzi do tego, że nie złapiemy żadnego sensownego rytmu gry i będziemy grać w chaosie, czego nie umiemy i nie lubimy.

Także z tych powodów nie wierzę w wielką remontadę i mam ogromną nadzieję, że ten post będzie wyśmiany po naszym spektakularnym sukcesie :D

8

Ten sędzia to zwykły śmieć. Pozwalał na brutalną grę od początku, oszczędzał kogo się dało z Atletico, ale oczywiście to my kończymy z czerwoną. Kolejny milimetrowy spalony - okej, jeśli naprawdę był, to słusznie nieuznana bramka, ale czemu to ciągle my mamy nieuznawane gole przez milimetry? Nie mam żadnego zaufania do sędziów w Hiszpanii i ich kompetencji, nie mam żadnego zaufania, że dobrze wyrysowali linię i wybrali klatkę.

Atletico robiło w tym meczu co chciało, a sędzia pozwalał im grać w brudny i nieprzepisowy sposób. Ciężko z tym wygrać.

Nie zmienia to faktu, że pierwszą bramkę sami sobie strzeliliśmy jak amatorzy i tyle. Trzeba ich zmieść w półfinale.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?