2

@michalgajdek dzięki. swoją drogą, gdyby to się okazało prawdą, to trochę brakuje słów - ja bym zrozumiał, gdyby to był stadion wybudowany w 1913 zaprojektowany przez Gaudiego, ale blokowanie przebudowy "betonowego kloca" z lat 50tych jest trochę smutne

0

@Borneo myślałem, że nigdy tego nie napisze ale jednak - wyłącz tv włącz myślenie. zmieniła się tak "forma", że zawieźli go z więzienia do DPS. dobrze, że nie udusił tam żadnej pani Jadzi rozdającej obiady albo nie poszedł do Żabki narozrabiać

0

@Borneo od kiedy biegli ustalają, czy osadzony ma prawo wyjść na wolność? raczej nie masz pojęcia

0

@michalgajdek @MateuszDoniec dzięki za ten interesujący news i za trzymanie ręki na pulsie. Zaciekawił mnie jeden szczegół: "Drugiej trybuny nie można znacząco zmieniać, ponieważ jest ona objęta ochroną jako dziedzictwo historyczne" -

1. która to jest ta "druga" trybuna?
2. jeśli ta trybuna jest traktowana jako "zabytek", to wyburzenie jej/całego stadionu nie może nigdy wejść w życie?

3

Wiedzieliście, że kosmonautom NASA za każdy ponadplanowy dzień przebywania w kosmosie należy się dodatkowe 50 dolarów do pensji? :)

0

@Borneo i uznali, że najlepszą opiekę mordercy zapewni miejski ośrodek pomocy społecznej. Dzień później mu odbiło (można było się spodziewać) i wreszcie wywieźli go do zamkniętego psychiatryka gdzie jego miejsce.

0

@Eklerek zabił człowieka

3

@Azazel_Pazuzu każdy by grał jakby grał w 14 na boisku

2

Myślałem że to jakiś żart jak przeczytałem dzisiaj newsa, że mordercę skazanego na dożywocie wywieźli z więzienia do schroniska dla bezdomnych xD

1

@AssisMoreira dalej by narzekali ze Salah zasłużył bardziej xD

1

@draxidox e wcielają w życie czy nie? :)

1

Najlepiej już teraz zaklepać jakąś typową 9. Lewy jeszcze rok pogra, może nawet w pierwszym składzie ale później zaczną się poszukiwania na zapalenie płuc i inne kluby będą miały przewagę w negocjacjach

1

@Misiek22 Grimaldo nie przyjdzie siedzieć na ławce a my nie kupimy Grimaldo żeby siedział na ławce, do takiej roli wystarczy Gerard Martin

0

@escarabajo a kiedy ten mecz NHL vs Rosja?

0

@bartekvisca bo nie chce sobie spalić mostów i motywuje w ten sposób Niemca do dalszych intensywnych treningów. Wyobraź sobie najczarniejszy scenariusz, że Szczęsny łapie kontuzję.

0

W tym sezonie już się nic nie zmieni na bramce, ale w przyszłym sezonie oprócz sportowej rywalizacji, na pozycję pierwszego bramkarza mogą być spore naciski ze strony Ter Stegena i niemieckiego DFB, bo za rok MŚ a do momentu kontuzji to on był pierwszym bramkarzem reprezentacji.

0

@stone80 a ta cenna informacja, którą się podzieliłeś była poparta ankietami przeprowadzonymi na twitterze xD trzeba się pogodzić z tym, że cały zachód nie dostosuje się do warszawskich oskarków.

4

@Pedri16Future w Hiszpanii 1 kwietnia nie obchodzi się prima aprilis tylko 28 grudnia Dzień Świętych Niewiniątek

0

@Kapitan hawk i osiwiał w jeden dzień

0

@Eklerek a dlaczego oni się tak na niego rzucili za panenkę czy co?

0

@jacobFCB Narcos, Gomorra, 4 Blocks

1

@Natenczas a kto powinien wejść żeby kandydaci byli mocni?

3

@Astad to samo tyczy się naszych meczów z Leganes i Espanyol na wyjeździe

0

@LambiPL był okres gdzie Barca była krytykowana za brak twardej gry i same ciepłe kluchy, teraz widzę można krytykować za to, że ktoś jest waleczny i nie odpuszcza

1

@filipo2002 to te same Media, które pisały, że żona zdradziła Ter Stegena?

1

@stone80 bo kraje UE chcą ustalić jeden czas dla wszystkich krajów z tej samej strefy, po to żeby nie trzeba było przestawiać zegarków jadąc np z Polski do Niemiec. A co za tym idzie większość krajów leżących na zachód od Polski będzie raczej wolała czas zimowym. Np jeśli Hiszpania przyjęłaby czas letni, to 1 stycznia słońce np w Madrycie wschodziłoby o godzinie 9:37

0

@hugz ja już to mam przerobione, jak masz jakieś lepsze źródła to podziel się

Czy ja mógłbym prosić kogoś z @Redakcja @Darek_Maruszczak żeby trochę bardziej zagłębił się w ten temat, bo pojawia się kolejny news powtarzający tezy z linkowanego newsa poprzedniego (w którym znajduje się nadal niedziałający odnośnik do pdf z przepisem Fifa). A jak już dojdzie się do tego pdf pod adresem https://digitalhub.fifa.com/m/620d0240c40944ed/original/Regulations-on-the-Status-and-Transfer-of-Players-October-2022-edition.pdf/a" target="_blank" rel="nofollow">https://digitalhub.fifa.com/m/620d0240c40944ed/original/Regulations-on-the-Status-and-Transfer-of-Players-October-2022-edition.pdf" target="_blank" rel="nofollow">https://digitalhub.fifa.com/m/620d0240c40944ed/original/Regulations-on-the-Status-and-Transfer-of-Players-October-2022-edition.pdf to na stronie 58 jest napisane co następuje:

4 Injuredplayers
A player who due to injury or illness is unable to comply with a call-up from the association that he is eligible to represent on the basis of his nationality shall, if the association so requires, agree to undergo a medical examination by a doctor of that association’s choice. If the player so wishes, such medical examination shall take place on the territory of the association at which he is registered.

5 Restrictionsonplaying
A player who has been called up by his association for one of its representative teams is, unless otherwise agreed by the relevant association, not entitled to play for the club with which he is registered during the period for which he has been released or should have been released pursuant to the provisions of this annexe, plus an additional period of five days.

Jak wynika z powyższego, punkt 5 nic nie mówi o zawodnikach kontuzjowanych, tylko ogólnie o wszystkich zawodnikach powołanych na zgrupowanie - są zwolnieni z obowiązków klubowych na czas trwania przerwy reprezentacyjnej, plus dodatkowo 5 dni po (w domyśle w tym okresie zawodnik należy do Federacji a nie do klubu), unless otherwise agreed by the relevant association czyli federacja pozwala mu zagrać wcześniej niż 5 dni - i tu pojawia się pytanie, czy ten przepis jest stosowany, w sensie, czy kluby muszą za każdym razem pytać formalnie federacje poszczególnych krajów, czy ich zawodnik może zagrać wcześniej (?)

o zawodnikach kontuzjowanych mówi WYŁĄCZNIE punkt 4 - Inigo został powołany ale jest kontuzjowany i nie został zbadany przez lekarza federacji (takie były newsy, że nie pojechał do Madrytu na badanie)

podsumowujc>
punkt 4 nic nie mówi o konsekwencjach dla piłkarza, jeśli nie poddał się badaniu lekarza federacji, o konsekwencjach mówi tylko punkt 5

punkt 5 mówi, że WSZYSCY piłkarze powołani mają odpoczywać 5 dni po, chyba że federacja zezwoli im na wcześniejszą grę.

1

@Marusek napisałeś że od początku meczu Ferran na "fałszywej" w buty Olmo, ale Olmo nie gra na fałszywej 9 jak na boisku jest z Lewym (bo nie ma takiej pozycji jak fałszywa 9 i 9 jednocześnie, to jakiś oksymoron). Jak Olmo z Lewym grają razem, to Olmo jest 10 czyli rozgrywa, cofa się po piłki, buduje wspólnie akcje z Pedrim itd. Ferran tak nie gra.

0

@Marusek poraża mnie wasz geniusz trenerski, jeden wymyślił taktykę z 9 i fałszywą 9 a drugi wymyślił taktykę na dwie 9, i ustawienie 4-2-4

1

@RomanGroza najpierw wygrać na wyjeździe z Leganes, to nie będzie prosta sprawa

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?