7

Nie rozumiem oceny Messiego, serio warto robić z niego świętą krowę nawet na portalu którego on ani jego otoczenie w życiu nie przeczyta?
Pierwsza połowa w jego wykonaniu była bardzo dobra, ale po wyjściu na drugą kompletnie się zmienił, olał pracę defensywną, notował masę nieodpowiedzialnych strat bo koniecznie potrzebował mieszać się w drybling z 5 obrońcami, po stracie nawet pod własnym polem karnym kompletnie odpuszczał pressing, podejmował masę złych decyzji. Ogólnie występ mocno przeciętny. Dużo udanych dryblingów które przeważnie kończyły się pod nogami obrońców bo właśnie przez złe decyzje, zamiast podawać wchodził w kolejne dryblingi. Kompletnie zmarnowana sytuacja po podaniu Busquetsa gdy Messi miał autostradę do bramki a nawet strzału nie oddał... Dużo tego, a patrząc sucho na statystyki, to ma je gorsze od Griezmanna który nie dość że jest powszechnie krytykowany mimo tego, że dalej on jest głównym czynnikiem dzięki któremu przeszliśmy Sevillę i w ogóle mogliśmy się w tym meczu znaleźć, to jeszcze dostał niższą ocenę.
Serio, Messi całą swoją karierą sprawił, że nie musi niczego udowadniać, nie trzeba go jeszcze na siłę promować na portaliku fanowskim, trochę obiektywizmu.

1

@LeoMessiah Raczej trzeba być niezwykłym ignorantem, żeby w takie życie nie wierzyć.

34

Jakby ktoś się zastanawiał czy PiS w ogóle panuje nad czymkolwiek i czy ci ludzie w ogóle mają jakikolwiek plan to bieżący przykład tego jak mają zakute łby i nie potrafią przewidzieć najprostszych rzeczy.
Jakaś knajpa wywiesiła plakat, że nie obsługuje policjantów i ich rodzin. Policja zaatakowała, że to łamanie 135 k.w. czyli braku możliwości nieuzasadnionej odmowy sprzedaży.
Problem w tym, że w 2019 roku pan Ziobro z PiSowskim TK na szybko, bez zastanowienia nad możliwymi konsekwencjami postanowili ochronić pana drukarza przed homokomandami. Ziobro złożył wniosek, TK sprawę rozstrzygnęło po myśli pana Zero i się okazało, że drukarz miał prawo odmówić wydruku tęczowych plakatów.
Zadziałało w drugą stronę, i dziś można bez problemu odmawiać sprzedaży policjantom.

4

Widać jak na dłoni, że sędziowie w Hiszpanii to dzbany od pokoleń.
Iturralde najpierw gada, że powinien być karny dla Sevilli bo Lenglet dotknął piłki ręką pomijając kompletnie co mówią przepisy a mówią wyraźnie, że w przypadku rykoszetu od ciała obrońcy albo niespodziewanego zagrania z bliskiej odległości od innego gracza a oba te punkty zostały spełnione, w takim wypadku co ma do tego "naturalność" ułożenia ręki? Nic, przepisy o tym nie mówią ale "karny powinien być".
Ale już w drugą stronę, Sevilla zagrywała ręką i pan Iturralde nie ma z tym problemu, że dokładnie taka sama sytuacja jak z Lengletem, tu się karny nie należał bo przepisy.

Druga żółta dla Minguezy - a gdzie tam była szansa na bramkę? Złota zasada, piłka może przejść ale zawodnik już nie, Mingueza zablokował drogę, napastnik wypuścił piłkę i to doprowadziło do faulu, bo nasz obrońca zamiast w nią to trafił w nogę, ale gdyby w tamtej sytuacji nie doszło do faulu, to dalej napastnik miałby przed sobą obrońcę którego musiałby wyminąć licząc, że pojedynek z Minguezą zajmie mu mniej czasu niż Ter Stegenowi czy Pique podjęcie interwencji.

No i jeszcze kartka dla Desta, oczywiście że mógł ją dostać, tylko akurat tutaj sędzia się popisał prawidłowo i stosował podobne zasady dla obu drużyn, Dest nie dostał kartki za taką samą interwencję za jaką chwilę wcześniej nie dostał kartki zawodnik Sevilli więc nie wiem skąd to zdziwienie. Z drugiej strony, jakoś żaden się nie zdziwił, że Sevilla praktycznie kartek nie dostawała, wyłapali 5 żółtych kartek z czego 2 za dyskusje przy ręce Lengleta i 3 z gry czyli tyle samo co my z tym że my popełniliśmy 2x mniej fauli.

0

@LuisSalvano Powodów do nieodgwizdania karnego było sporo, ale wszędzie poza tym portalem (a nawet i na nim) dowiesz się, że była ręką i Uefalona znowu kupiła mecz.

6

Jakby wam ktoś się pultał, ze powinien być karny za rękę, to poniżej wklejam link, którym nie dość, że zlepicie tace temu komuś, to jeszcze możecie mu wytknąć że nie zna się na piłce nożnej.
https://www.theifab.com/laws/chapter/32/section/92/

1

@fart Nie wierzę w to za bardzo, ale przynajmniej dzięki niekorzystnemu wynikowi mamy szansę obejrzeć zaciekły mecz a nie męczenie buły jak przy każdym dobrym wyniku przez ostatnie 4 lata.

21

Piękny widok, jak frajerzy grający od 45 minuty autobus i na czas teraz się irytują z gry na czas

0

Jezu, Messi mnie dziś tak wkur... Braithwait jak nie on opanował trudną piłkę, Messi za wolna noga i stracił a potem nie podążył za zawodnikiem który był już koło pola karnego.

0

@halfnolife Odbił piłkę klatką piersiową najpierw, widać to na jednej powtórce. Rykoszet to brak ręki.

0

Odbiła się od klatki Lengleta. Rykoszet oznacza brak kartki.

1

@MasnyTed Jak dojdziemy to kurs na dogrywkę w finale niski.

0

I znowu strach przed stratą, dlatego nikt nie strzela.

0

No i fajnie, Dembele out pewnie do końca sezonu...

1

@Lionello Powinni po prostu stopować zegar w trakcie wstrzymania gry jak to ma miejsce w nowoczesnym sporcie.

2

Gdyby nie nazwisko, gość z 10 na plecach powinien zostać zmieniony. Za wolno, za dużo kombinacji, złe decyzje. Leo jak za najgorszych momentów sezonu.

0

Boje się, że zejście Busquetsa będzie na duży minus i stracimy kontrolę.

0

Szkoda że zmarnowaliśmy swoją szansę w pierwszej połowie, teraz będzie mordęga, faule, walenie w mur.

0

@Konias4318 Kliknij przewijanie na dole, bo może ci się cofnęło.

0

O bańkę mógłbym się założyć, że za takie pchnięcie w wykonaniu Lengleta sypnęła by się kartka.

2

Warto zwrócić uwagę na ten strzał. Zła pozycja, ruch od bramki, strzał "na ślepo" i piękna bramka. A jak ma idealną sytuację, prosto, blisko, biegnie na bramkę, wszystko widzi i wali w trybunę. Jeden z najdziwniejszych piłkarzy jacy obecnie grają.

0

Nawet Dembele się nie spodziewał tego strzału.

0

Mądre ustawienie Sevilii, mogą sobie pozwolić na wysoką grę, bo Barca pewnie będzie Barcą i zahamuje każdą kontrę.

0

@ProMILs Nie zrozumiałeś mojego postu w którym jasno ci nakreśliłem, że sprawa jest dużo głębsza a ty widzisz tylko tylko to co propagandówka PiS nakreśla swojemu głupiemu elektoratowi? Nie, taśmy Obajtka nie są o przeklinaniu, przeklinanie wyciągane jest przez polityków i klakierów PiSu, rzeczywiście chodzi o to, że Obajtek prowadził agresywną działalność biznesową będąc wójtem, czyli po prostu popełnił przestępstwo. Razem z tym idą inne przestępstwa ale ty widzisz tylko to co PiS chciał żebyś zobaczył, czyli wulgarny język a jakbyś był jeszcze odpowiednio głupi, to byś uwierzył że typ ma Touretta.
Tak samo było z taśmami Morawieckiego, tak samo było z wieżami Srebrnej (przecież to tylko fakturka niezapłacona a nie cały szereg korupcji, matactwa, nepotyzmu i szemranych interesów), tak samo było z wyborami, zakupem maseczek, respiratorów i setkami innych rzeczy które wychodzą praktycznie każdego tygodnia, sprawy są za każdym razem grube, a ty byś każdą olał widząc tylko fikołki jakie PiS robi żeby odwrócić uwagę od meritum.

8

@ProMILs No i właśnie pokazujesz, jaki ten naród jest głupi i nie zasługuje na nic. Według ciebie afera z wieżami to nic.... Afera w którą umoczony jest były premier a obecnie parlamentarzysta i lider partii rządzącej a w której chodziło nie tylko o niezapłacenie faktury ale także pokaźną korupcję, gdzie pozwolenie na budowę miało być tylko na podstawie politycznej woli ludzi z PiS a wbrew przepisom zagospodarowania (PiS chciał 130 metrowy budynek, według zasady dobrego sąsiedztwa w tamtym terenie można było wybudować nie więcej niż 40 metrów, PiS odmówił i chciał złamać prawo przy użyciu swoich ludzi do czego na szczęście nie doszło), wymuszenie przez Kaczyńskiego łapówki dla księdza który miał podpisać się pod uchwałą inwestycji, dziwne kontakty z bankiem czy ogólnie bardzo podejrzane prowadzenie interesów spółki przez osobę obcą, bo Kaczyński oficjalnie nie pełni w Srebrnej żadnej funkcji i nie może rozmawiać o jej interesach ani jej reprezentować. Oczywiście z politycznego nadania prokuratura nie zajęła się żadnymi zawiadomieniami które miały zbadać tą sprawę, Kaczyński nie doznał też żadnych konsekwencji składania fałszywych zeznań i matactwa którego dopuścił się w sprawie niezapłaconych faktur, gdyż jego zeznania były sprzeczne z nagraniami ale prokuratura to olała.

To samo z Obajtkiem, jak tylko to że przeklinał jest istotne, a nie to że prowadził działalność gospodarczą będąc wójtem co jest absolutnie nielegalne a do tego chciał albo wykorzystywał stanowisko do celów biznesowych w tym walce ze swoim wujkiem który stanowił dla niego konkurencję (gdy przypomnę - nie mógł pełnić żadnych prywatnych funkcji). Do tego korupcja, ukrywanie dochodów, fałszowanie oświadczeń majątkowych, nepotyzm i nie wiadomo co jeszcze.
Rzeczywiście, pikuś, on sobie tylko przeklnął kilka razy.

3

@LeoMessiah Jak dla mnie Mbappe do Messiego nie podskoczy. Po pierwsze to nie ma na to w ogóle mentalu, widać że mu odbija i już czuje się najlepszy i nie chodzi tylko o tą sytuację z Albą choć ona też pokazuje jego psychikę, ale już w 2018 na mundialu było widać, jak zaczyna pajacować. Taka presja psychiczna i wmawianie mu ze wszystkich stron jaki świetny już nie jest potrafi wyniszczyć, co widać na przykładzie Neymara który odchodził z Barcelony jako mega gwiazda przekonana o swojej świetności i talencie a potem upadł i sobie głupi ryj rozwalił, że z zawodnika z realną szansą na złotą piłkę stał się człowiekiem, dla którego TOP 10 to za wysokie progi.
No i do tego Mbappe najpierw musi coś udowodnić w innej lidze, bo to że sobie wykręcił w młodym wieku ładne liczby grając w żałośnie słabej L1 czy poobijał ogórków w fazie grupowej LM może zostać szybko zweryfikowane w dużo trudniejszej Hiszpanii czy Anglii, gdzie nawet doły tabeli mogą stawić większy opór niż górna połowa tabeli we Francji, historia piłki nożnej usłana jest talentami które nie odnalazły się w innej lidze a choćby najnowsze przykład Hazarda, Coutinho czy Dembele którzy nagle całkowicie zjechali z formy po przesiadce.

71

6

Isak wygląda tak, jakby zaraz miał zostać kupiony do Barcy za 20 milionów.

5

@Cobra303 Dzięki, mam teraz dwa domy.

3

@Gh0st Sprzedawcy internetu podają prędkość w megaBITACH nie BAJTACH. To oznacza, że prędkość dzielisz prze 8, 600 megabitów to 75 megabajtów.
2. Prędkość WiFi zawsze jest daleka od znamionowej to po pierwsze, po drugie liczy się to co masz po drugiej stronie, jeżeli twoja karta odbierająca WiFi nie obsługuje takich prędkości, to router nie ma nic do gadania.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?