Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@neymarjr_143 No ale już od kilku lat siada a okresy słabej gry się wydłużają. Jeszcze nie tak dawno odpalał na zimę i kończył razem z sezonem, ostatnie 2 lata to było sporo bramek zimą i piach reszty roku (ostatni rok w Realu to 4 bramki do stycznia, masa bramek od stycznia do marca, 4 bramki od kwietnia do końca sezonu).
0
@neymarjr_143 A mnie już to nie jara. Poszedł do dużo słabszej ligi a jeszcze w ostatnich sezonach Realu odpalał na styczeń/luty/marzec a potem znowu gasł. Nie chwalmy dnia.
0
@Krychaaa10 Ja tam go doceniam. Nie dość, że nie gra na swojej pozycji, to do tego jeszcze musi grać na lewym skrzydle będąc lewonożnym a z tej pozycji strasznie trudno strzelać na bramkę. Do tego jeszcze cała drużyna pogrążona w chaosie, najpierw musiał przestawić się z całkowicie odmiennego stylu na styl Valverde by po pół roku uczyć się jeszcze innego stylu, jeszcze bardziej oddalonego od tego co robił całe życie.
A mimo to ma 11 bramek, 4 asysty i fenomenalna pracowitość na boisku.
A mimo to i tak znajdą się dzbany co będą twierdzić, że daje mniej niż Coutinho, który w 1,5 roku strzelił raptem 20 bramek.
0
@student97r A ja na nich pluje. Rzeźnicy i nic więcej, nawet nie udawali że interesuje ich piłka, dobrze że bez poważniejszych kontuzji się obyło. A sędzia jeszcze lepszy, do 60 minuty kompletnie olewał takie zachowanie, potem co druga decyzja zła.
0
@masa11 Też wliczmy doświadczenie na tym gównianym boisku. To ich dom więc są nauczeni a nasi nie mogą grać po ziemi bo piłka hamuje i odbija się jak na kartoflisku.
2
Czemu sędzia nie daje kartek za takie coś? Ciągnięcie i przepychanie zawodnika bez piłki a łysy nic.
4
Nie usprawiedliwiając naszej żenującej postawy, to czemu w ogóle na tym poziomie dopuszczają do rozgrywania spotkań na tak gównianych stadionach? Małe boisko ze sztuczną nawierzchnią a przy tym w słabym stanie, piłka toczy się gorzej niż u mnie na improwizowanym boisku, gdzie ktoś po prostu na łące postawił dwa słupki.
0
@ProMILs La Rambla: milczy do następnego spotkania
0
Dobrze że nie zamówiłem pizzy do meczu. Odechciało mi się jeść.
0
Ja pier**le... Pierwsza składna ofensywna akcja w której Ibiza zaczęła się gubić w obronie, to Rakitic musiał oddać tego swojego kapcia co obroniłby nawet pachołek treningowy.
0
@SonBarcaGoku Żartujesz. Co dawał Coutinho na boisku?
0
Świetnie, pierwsza żółta w 60 minucie dla zawodników, którzy każdy kontakt z przeciwnikiem kończą faulem.
0
Czy Semedo wygrał choć jedną główkę? Neto ciągle na niego gra a on żadnej piłki nie odebrał.
1
@insp1re Nie żartuj sobie. Jak na razie to my nie możemy 3 podań do przodu wykonać bez straty a oni nie mogąc "wymienić 3 podań" właśnie wbili by nam 2 bramkę a my strzału nie oddaliśmy.
1
@vaco Klep-klep-klep-klep-strata-odbiór-klep-klep-klep-klep-strata-gol-klep-klep-klep
10
No, za Valverde rezerwy Inter z ligi mistrzów wywalały.
3
@klemens100 Komorowski na nic nie wszedł.
Tam stał podest podwyższający dla pozujących do zdjęcia z drugiego rzędu, to na niego Komorowski stanął, czyli na czymś, co służy do tego żeby na nim stawać. 5 lat minęło a dalej nie wypleniono tej wierutnej bzdury którą serwował PiS przed wyborami.
0
@socha Patrząc jak wybitnie radzą sobie te brazylijskie wymysły Pereza śmiem wątpić. Neymar mając 20 lat był już za wielki na Brazylię a rok po przyjściu do Barcy zdobył potrójną koronę będąc jednym z głównych ogniw drużyny a taki Vincius to półtora roku uczy się kopać piłkę prosto i żadnych postępów nie zaliczył.
12
@Artsss To dobra wiadomość. Jedne urodziny u Neymara i będą musieli wystawić dzieciaków z Castilli.
2
@klopx Oddając posiadanie rozciągasz szyki obronne rywala, który mając piłkę będzie atakował i się odsłaniał a do tego męczył bieganiem, wtedy masz szansę skutecznie zaatakować, gdy całkowicie zdominujesz rywala to ten po prostu się zamknie w autobus i próbuj szczęścia. Stąd ten wynik, przypomnę że graliśmy na Camp Nou więc rywal był pod większą presją a do tego bramka padła dopiero po czerwonej kartce, do tego momentu Granada też mogła strzelić bramkę nie posiadając w ogóle piłki w meczu. Dla przykładu inne mecze Granady, Eibar strzelił im 3 bramki mając raptem 51% posiadania, Getafe strzeliło im 3 bramki mając 43% posiadania, my mając 83% ledwo wcisnęliśmy jedną na własnym stadionie. Wiesz dlaczego? Bo oni nie przyszli atakować tylko się bronić. Myślisz, że jeżeli taka gówniana Granada dała radę bez większych trudów wybronić się przez 75 minut meczu to drużyny z topu nie dadzą rady? Naszym rekordem chyba dalej pozostaje mecz z Celticem, 89% posiadania i przegrana 2-1. Celtic był przy piłce 6 minut i zdołał wbić 2 bramki tracąc tylko 1. Niczego to nie nauczyło? Koncepcja tiki-taki zaczęła kuleć jeszcze za Guardioli, potrzebna było ewolucja tego konceptu żeby dostosować się do świata a jeżeli Kike jest takim konserwatystą za jakiego go uważają i nie będziemy mieli różnych wariantów gry oprócz przetrzymywania piłki, to zapomnieć możemy, że wyniki się zmienią.
0
@contowsky Według opinii ludzi z PL będzie. Co sezon łapie kontuzje i każda kontuzja jest coraz poważniejsza a ma dopiero 26 lat. Za taką kasę zawodnik, który ma problem z przetrwaniem sezonu może być problemem.
0
@Epean Vinicius jest już 2 sezon, braki w wykończeniu ma takie, że chłop nie nadaje się nawet na 2 ligę, jak na zawodnika 19 lat to to nie jest normalne, bo gość po prostu nie potrafi kopnąć piłki i tu nie ma dyskusji bo po 1,5 roku intensywnego treningu nie widać nawet najmniejszej poprawy a raczej regres w jego grze.
Rodrygo owszem, jest młody ale ile trzeba czekać na opinię o zawodniku kupionym za wielkie pieniądze a który już był stawiany w pozycji przyszłej złotej piłki? Szczególnie, że właśnie wygasł po tym, jak narzucono na niego ogromną presję przyszłej gwiazdy. A więcej luzu na boisku ma Fati, który wcześniej nie grał w żadnej profesjonalnej lidze i jest jeszcze dzieckiem a nie dorosłym facetem. Rodrygo jest zbyt wycofany na stanie się gwiazdą przy takiej presji, chyba że ma mentalność jak Messi, ale to się rzadko zdarza.
Z Militao to się pomyliłem, bo właśnie chodziło o Mendiego. Reguilon był najlepszym zawodnikiem poprzedniego sezonu w Realu, najbardziej aktywny, intensywny a przy tym konkretny w przeciwieństwie do Viniciusa, nad którym się wszyscy spuszczali a który nie miał absolutnie żadnego wkładu w grę drużyny. Co dostał w nagrodę? Wywalenie na wypożyczenie a w jego miejsce kupili równolatka Mendiego, który jest solidniejszy w obronie niż Marcelo, ale kompletnie w ataku sobie nie radzi na pozycji od której wymaga się dobrej ofensywy. Z resztą to widać, z Marcelo kreują akcję, z Mendym nic. Po co w takim razie wywalali 50 milionów na niego? Po nic, Reguilon nie jest już młodzieńcem, ma 23 lata, Mendy 24 więc też dużego rozwoju nie zaliczy, 50 baniek w błoto bo Mendy to nie jest zawodnik do profilu Realu.
Dalej, kontuzja którą obecnie ma Hazard owszem, wynika z faulu ale to nie był jakiś potężny faul, zawodnik całkowicie techniczny powinien być odporny na takie zagrania bo przecież jak ktoś drybluje, to najczęściej zatrzymany zostanie faulem. Messi prawie zawsze jest tak faulowany i jakoś dziwnym trafem od lat nic mu się nie dzieje. A czy 2 poprzednie kontuzje, którymi ominął 4 spotkania też wynikają z fauli?
Z resztą o nie tym, bo jeżeli mówisz o profesjonalizmie to przychodzisz do nowego klubu, na piłkarski szczyt który ponoć był twoim marzeniem od lat, ściągnięty jesteś bo chce cię trener którego wielce podziwiasz. Pojawiasz się na pierwszym treningu spasiony jak świnia a potem przez 3 miesiące nie możesz wrócić do prawidłowej wagi. To jest ten profesjonalizm? Tak jakbyś pierwszego dnia pracy przyszedł pijany i nazywał się profesjonalistą.
0
@OskaRM Sam spory brak obiektywizmu wykazujesz. Jedynym transferem, który się udał Realowi to Valverde a i wydali wiele kasy nie kupując w sumie nikogo.
Mówisz, że tylko Jović nie gra jeszcze na odpowiednim poziomie? Rodrygo zabłysnął na początku sezonu po czym zgasł i teraz trudno jest zauważyć jego obecność w większości spotkań, Vinicius nigdy lepszym piłkarzem nie będzie, oprócz biegania nawet już dryblingi nie robią takiego wrażenia a po półtora roku gry w Madrycie i ponoć morderczych treningach strzeleckich jakie on przechodzi, to nie ma absolutnie żadnej poprawy (nawet ta jedna bramka z dystansu którą zdobył to przypadek, bo gdyby nie rykoszet to strzelał prosto w bramkarza).
Do tego jeszcze Odriozola 30 milionów a nawet Militao, którego kupili mając Reguilona, który jest bardziej kompletnym zawodnikiem na tą pozycję, bo potrafi i bronić i atakować, czego brazylijczyk już nie robi.
Pewnie by się jeszcze ktoś znalazł, nie pamiętam wszystkich transferów jak co sezon ściągają po kilku zawodników.
Ale jak mówisz o profesjonalnym podejściu i dyscyplinie, to przypomnę, że Real wydał 100 milionów na Hazarda, który rozpoczął sezon z ogromną nadwagą i zaliczył już 3 kontuzje, które łącznie wykluczyły go z 16 spotkań.
15
@Remi1899 Zmarnował nie więcej okazji niż Messi, który sam próbował kończyć zamiast podać do Francuza który miał czystszą pozycję.
1
@PatrykBarca Ansu sam się rozrośnie, przed nim jeszcze 4 lat rośnięcia, wzrost się zatrzyma to zacznie przybierać na masie i wyjdzie dobrze.
Gorzej z Puigiem który już ma 20 lat a jest mniejszy od Fatiego i ma aparycje kobiety, 1,69 i około 55 kg wagi, bardziej techniczni obrońcy będą go przestawiali jak lalkę.
0
@Azi Busi wczoraj zagrał świetnie i nawet kilka błędów nie mają znaczenia, bo każdy je popełnia. Inna sprawa jest jak to będzie wyglądać w bardziej żywych meczach. Nie ma co liczyć, że po tej ubogiej Grenadzie na własnym stadionie nagle wszystkie mecze będziemy mieli 80% posiadania, co będzie gdy Busi będzie musiał więcej biegać? On na prawdę się źle starzeje, jego motoryka nigdy nie był dobra a z każdym miesiącem będzie tylko gorzej a nie lepiej. Przyjdzie ktoś z intensywnym pressingiem jak Liverpool i nagle się okaże, że Busquets nie będzie miał nawet możliwości zaprezentowania swoich atutów, bo zanim się ruszy to będzie już miał rywala przy nodze.
2
@BarcaFan2001 Roberto jest zajebiście uniwersalnym i elastycznym piłkarzem, który może wybitny nie jest nigdzie, ale solidny potrafi być w każdej roli. Trzeba dać mu trochę czasu w takiej formie a i granie środkowego obrońcy przyswoi na wystarczający poziom, żeby włączyć kreatywność, bo cały czas z tyłu nie siedzi.
1
@masq Na czym polega? Na tym, że mamy prawie końcówkę stycznia a ludzie dalej gadają o wystąpieniu z września, zastanawiasz się także nad merytorycznymi aspektami jej wystąpienia. Nie wiem jak w twoim przypadku, ale w przypadku wielu ludzi jest to otwarcie furtki do zapoznania się z tematem a na tym to przedstawienie polegało - nagłośnieniu sprawy.
Bo wiesz, podstawowym problemem jest to, że możliwe rozwiązania są przedstawiane przez setki naukowców od wielu lat, tyle że nikt o tym nigdy nie mówi, temat GO nie ma żadnej medialności bo ludzie nie rozumieją zjawiska i konsekwencji. Jaki był medialny przekaz po COP24 w Katowicach? Że prezydent nazwał węgiel naszym strategicznym surowcem który będziemy wydobywali. Czy jakieś media wspomniały gdzieś o Globalnym Ociepleniu? No nie. Coś tam o klimacie burknęli bez wyjaśnienia o co chodzi i tyle.
A to jej sławetne wydarzenie, wiesz gdzie się odbyło? Na radzie klimatycznej ONZ, wiesz ile osób by w ogóle wiedziało, że ten szczyt się odbył, gdyby nie wystąpienie Grety? Prawie nikt.
I to jest właśnie jej cel, propagowanie. Ona nie jest naukowcem i nawet w tym wystąpieniu zaznaczyła, że ona nie przyszła tam prezentować żadnych rozwiązań a chwilę wcześniej mówiła o tym, że od 30 lat naukowcy nie mają żadnych wątpliwości a politycy odwracali wzrok od rozwiązań które im dawali.
56
Świetnie się czyta kłapaczy z notatnika. Setien słaby, Barca słaba, po tym meczu nie widać, żeby cokolwiek się zmieniło i nie będzie lepiej. Bardzo łatwo przyszło im zapomnieć, że ich łysy Rubik potrzebował 8 miesięcy, żeby jego drużyna przestała przegrywać co drugie spotkanie a teraz i tak mają "świetną grę" dzięki której utracili lidera z początku sezonu a teraz nie potrafią go odzyskać mimo tej słabiutkiej Barcy, która jest w takim kryzysie, że aż musiała pierwszy raz od 20 lat zwolnić trenera.
0
@ściah Drugi też zasłużony. Trudno jest powiedzieć, że atak był na piłkę, skoro piłka była już całkowicie poza jego zasięgiem zanim jeszcze wystawił nogę. Dywagować można jedynie, czy zrobił to nieumyślnie nie wiedząc gdzie jest piłka odruchem, ale nie ma absolutnie żadnej podstawy twierdzić, że był to atak na piłkę. O tej grze na pograniczu przepisów też za bardzo mówić nie ma co, bo u nich to nie była czysta ale mocna gra a po prostu bandytyzm. Co praktycznie 4,5 minuty zatrzymywano grę przez ich faul a było jeszcze kilka takich nieodgwizdanych, szczególnie widać to było po Fatim czy Puigu którzy co chwila leżeli nawet nie mając piłki przy nodze, bo obrońcy po prostu ich atakowali, żeby odcinać od gry.