1

"Ponadto nie chce podejmować drastycznych środków i nie uważa, by zwolnienie Abidala miało pomóc klubowi zmierzyć się z kluczowymi miesiącami trwającego sezonu."
Ta, jakoś to nie przeszkadzało w połowie stycznia wywalić na zbity pysk trenera w takiej atmosferze, że pół futbolowego świata aż się odezwało.

1

@Patry10 Ta, Abidal widział, bo sam maczał palce w utworzeniu tego szamba. Można sobie mieć pretensje do Valverde czy piłkarzy, ale pierwszym krokiem do dobrej formy jest okres przygotowawczy, którego za sprawą władz klubu nie było w ogóle. Zamiast treningów objazdowy cyrk po 3 kontynentach a potem powiedzmy, że piłkarze byli niezadowoleni i mało intensywni.

4

@kerouac Właściciele jakiejś pizzeri popisali się na FB takim tekstem do klientów komentujących jakość. Nie wiem czemu temat został podłapany, bo to nic jak tylko zwykłe chamstwo januszów jakiego pełno po internecie.

0

@koksik2700 Dostał zapewne za dyskusje i krzyk na sędziego, choć sama sytuacja kuriozalna.

0

@capm Nie ma takiej możliwości. Musimy załatwić jakiegoś napastnika, bo nie mamy rezerw. Jeżeli Ansu dozna kontuzji a to bardzo możliwe bo już kilka złapał w te pół roku bo jest jeszcze dzieckiem bez masy mięśniowej to zostajemy jedynie z dwójką napastników. Do tego z Ansu czy bez nie ma opcji odciążenia zawodników i Messi albo Griezmann musieliby grać od dechy do dechy do końca sezonu.
A w obecnej sytuacji granie z 4 pomocnikami też jest ryzykowne bo aż tak szerokiej kadry nie mamy. Poza Puigiem nie ma kogo dołączyć do składu jak na razie więc licząc nawet z nim to masz 6 zawodników na 4 pozycje, znowu ktoś będzie musiał grać od dechy do dechy bez możliwości zmiany.

0

@Piotrasz10 EV mówił o czymś innym, że on nie przykłada wagi do przygotowania fizycznego w presezonie by przy takiej intensywności spotkań to formę trzeba budować na bieżąco. I raczej była to wymijająca odpowiedź na ugłaskanie zarządu, bo jeszcze w wakacje narzekał, że nie ma kiedy trenować, bo tylko samolot i sparing a z piłkarzami w ośrodku treningowym widział się tylko kilka dni przez 2 miesiące.
Abidal otwarcie nie zrzucił winy na wszystkich, ale nie wskazał o kim myślał mówiąc o braku intensywności co rzutuje na całą drużynę, przed mediami i publiką teraz każdy jest podejrzany, nawet tutaj były już zarzuty, że Rakitić słabo pracował, gdzie do jego umiejętności można mieć pretensje ale profesjonalnego podejścia i zaangażowania odmówić mu nie można, nigdy nie robił problemów i nawet na boisku mimo marnego skutku to daje z siebie tyle ile jest w stanie.
A zrzucanie wszystkiego na garb Valverde to szukanie kozła ofiarnego, jego styl pracy był znany zanim tu przyszedł, jakie ma stosunki z piłkarzami i jaki futbol preferuje a także jego charakter i że nie zmieni się nagle nie do poznania czy coś mu odwali bo jest spokojny i ułożony. Więc do kogo pretensja? Że sam nie ustąpił skoro na siłę jeszcze zimą wciskali mu nowy kontrakt? Że odpowiada za słabe przygotowanie piłkarzy, mimo że to nie on odpowiadał za plany sparingowe po świecie? To zarząd na siłę go utrzymał na stanowisku a teraz znowu się wybielają, tłumacząc że oni już w lato coś tam planowali... Klub jak Barcelona po 2 sezonach trenera nie ma optyki na ewentualnego zmiennika? Obserwowali Setiena przez pół roku, który nawet nie prowadził żadnej drużyny? To oni odpowiadają za to co się w klubie dzieje, jeżeli to czyjaś wina z dołu, czy to trenera czy piłkarzy to i tak zarząd ma to na barkach bo powinien reagować gdy tylko problem zaczął się tlić a zrobili z tego klubu pośmiewisko i oczywiście oni nic nie winni, to piłkarze byli źli a Ernesto, Ernesto też był zły.

39

I Messi dobrze zrobił, nie powinno się prać brudów publicznie i Messi tego nie robił i by nie zrobił, gdyby Abidal pierwszy nie poszedł do mediów.
I ma świętą rację, zarząd pudruje wszystkie decyzje, udają nieomylnych i świętych a jak w końcu ktoś z góry zdecydował się powiedzieć coś nieprzychylnego, to zrzucił winę na piłkarzy i to nie wskazując konkretów tylko zrzucając na wszystkich.
A może powinni uderzyć się w pierś i przyznać do słabych transferów? Do złego planowania kadry? Do powolnego rozkładu La Masii? Czy winą piłkarzy jest też ich zła kondycja, bo zarząd w pogoni za dobiciem do miliarda euro zapomniał o sporcie i z drużyny w okresie przygotowawczym zrobił cyrk obwoźny, która zamiast ćwiczyć i trenować to spędziła 2 miesiące w samolotach i na sparingach? A może podyskutujmy, że nie mamy kim grać, bo zarząd jak już kogoś kupił to go oddał na wypożyczenie?
Nie, o tym oczywiście nikt nie powie, zarząd wszystko perfekcyjnie robił, tylko ci wstrętni piłkarze...

0

@DLFCB Se mogło i 500 milionów chcieć. Nie zmusisz piłkarza do odejścia jeżeli ten ma ważny kontrakt i się z niego wywiązuje, a Rakitić mówił, że chce zostać w Hiszpanii.

10

Niedawno w formie żartu pisałem, że zmiana trenera sprawi, że Dembele nie połamie się w pierwszym meczu jak zawsze a jeszcze na treningu... I ten uczuć, gdy się okazuje, że nie żartowałem.

1

@yla Czy to jest jakiś dom emeryta gdzie pierwszy skład dostajesz za zasługi, czy Barcelona która chce walczyć o wszystko?
Ivan ma zasługi dla klubu, podziękowania za to już otrzymał i koniec tematu, nie jest to jakaś legenda drużyny, grająca od 15 lat i trafił jej się gorszy sezon, on od kilku lat ma zjazd formy i nic nie wnosi do zespołu. W tym sezonie łącznie z wczoraj widziałem może z 3 spotkania, gdzie Rakitić grał dobrze, reszta była albo dyskretna albo wręcz dokonywał sabotażu. On nawet w meczu z Interem, gdzie obok siebie miał same dzieciaki wypadał przy nich najgorzej, wczoraj zagrał fajnie i co z tego, skoro 4 dni wcześniej w PK nie potrafił przyjąć piłki bez straty?
Tak grający zawodnik nie jest nam potrzebny i nie porównuj tutaj De Jonga, bo ten dopiero dołączył do zespołu, jest młody, jest walany po pozycjach i schematach gry których nie znał wcześniej a i tak przeważnie daje więcej drużynie niż Ivan, chłop grający tu od 6 lat.

1

Nie, żebym chciał się wpisać na listę krytykujących Messiego bo jego słaba gra w ostatnim czasie to i tak poziom na który większość piłkarzy nawet spojrzeć nie może.
Ale coś co wlecze się za nim od dawna - Barca potrzebuje kapitana.
Messi jest geniuszem, artystą a tacy ludzie nie potrafią być liderami i tak jest z Leo. Próbuje od jakiegoś czasu zmusić się do kapitanowania ale mu to nie idzie, można powiedzieć, że jest zbyt niestabilny emocjonalnie przez co ulega humorom. Jak jest chwila krytyczna, że nawet on staje się bez radny, to nie mamy co liczyć, że spróbuje zmotywować kolegów. Nie ten typ charakteru, liderem drużyny nie może być indywidualista, który jak się zeźli to zamiast opieprzyć kumpli obrazi się na nich i ze spuszczoną głową ruszy samemu wygrać spotkanie.
Gorzej, że nie mamy w drużynie nikogo z pola, kto mógłby taką rolę dostać, jedynie Ter Stegen na boisku się do tego nadaje, ale bramkarz kapitan jest problematyczny, bo z połową drużyny to nawet kontaktu wzrokowego nie ma bo są za daleko.
Ale mimo wszystko według mnie to on powinien dzierżyć ten tytuł.
Naszym głównym problemem nie jest taktyka czy umiejętności piłkarzy a właśnie motywacja, skupienie, zaangażowanie - w trakcie meczu ani psycholog ani trener nie pomogą w tych aspektach, to rola kapitana a my od kilku lat na tym polu leżymy.

0

Ciekawostka, Ansu ma tyle samo bramek w lidze co Vinicius, Rodrygo i Jović razem wzięci.
Co do Viniciusa to Ansu ma 2x tyle bramek ligowych co Vinicius od kiedy jest w Realu.

9

Dobra, spokojnie. Griezmann robi to specjalnie, potem trafi piętką z 40 metrów. Gest solidarności z Suarezem.

0

Brawo dla Nelsona. Jak na ogół pluje na jego umiejętności piłkarskie, to dzisiaj ofensywnie ładnie. Gdyby utrzymywał ten poziom, nikt nie miałby wątpliwości kto powinien grać na prawej.

4

Zadziwiające, jak Griezmann rozumie grę z pierwszej piłki, szkoda że reszta nie rozumie. Znowu podaje i zanim piłka doleci do adresata to wbiega za linię, gdyby tylko ktoś umiał mu podać w takiej sytuacji, to miałby dużo więcej akcji.

0

Jak kamera nie będzie miała dostępu do szatni to tak na prawdę po co ten serial? To były najciekawsze momenty, żeby zobaczyć jak naprawdę wygląda klub od środka w trakcie pracy, jak tego nie będzie to co? Cały sezon Messiego gadającego z Suarezem o dzieciach?

0

@Jacu327 komentatorzy to chwalili że jakieś postępy ma a typ przez całą akcję nawet głowy nie podnosi

7

@LoveValverde Mylisz przeszłość z teraźniejszością. UK oprócz wpływów kulturowych nie ma już prawie nic z kolonializmu. Pozostałe pod ich wpływami terytoria to albo wielka bieda, ale kraje o krok od pełnej niepodległości (szczególnie w przypadku Brexitu ten proces przyspieszy).
Poza tym, nie zwracasz uwagi na strukturę ich gospodarki. Są potężni a to głównie dzięki robieniu interesów z krajami Unii, które są ich głównym partnerem handlowym.
Do tego mają dość małą ilość surowców na wyspie, więc bez importów ich przemysł nie może funkcjonować, podobnie z produktami rolnymi, 60% zaspokojenia rynku własną produkcją jest niezłe, ale dalej 40% muszą importować.
I teraz wchodzi Brexit, a raczej już wszedł i Anglia znajduje na kolejce górskiej, nie ma scenariusza w którym na tym nie stracą, jedynym pytaniem pozostaje ile stracą.
A czemu na kolejce górskiej? Bo dalej nie ma umowy. Przez niecały rok będzie trwał okres przejściowy w którym prawie nic się nie zmienia we współpracy, potem Anglia na dobre opuszcza UE, jeżeli nie ustalą w ciągu tych 11 miesięcy warunków, to robią twardy Brexit a to będzie oznaczało potężny krach w ich gospodarce.

8

@IronSanHybrid Szczególnie dla nich. Prawda taka, że ich wyspa jest biedna, nie mają tam zasobów a żyli z głównie usług typu bankowość.
A przez wyjście z UE po pierwsze to stracili wiarygodność, ich polityka wewnętrzna jest już tylko ich zabawką więc nie są tak politycznie stabilni, po drugie odcięli się od rynku UE czyli ich głównego partnera handlowego. Oznacza to ni mniej ni więcej, że chcąc handlować z kimkolwiek z unii będą i tak musieli się dostosować do tych "głupich" przepisów które ponoć tak im przeszkadzały z tą drobną różnicą, że mieli kluczowy głos w sprawie tych przepisów a teraz będą mogli tylko patrzyć.

2

@BlaseR9 Drugi tydzień co chwila są jacyś pierwsi zarażeni a na razie nikogo nie wykryto.

0

@Hushovt Skoro można ocenić zawodnika o którego istnieniu jeszcze chwilę wcześniej się nie wiedziało, to ja z 40 minutami doświadczenia w meczach Herthy mogę się tytułować specjalistą.

0

Ehh, nigdy nie widziałem tak źle grającej Herthy

4

#tiki-taka podała info, że Umtiti miał zostać sprzedany.
Ani trochę w to nie wierzę, ale jeżeli na prawdę zarząd chciał zimą sprzedać Sama, to jedynie xD należy napisać. Rozumiem, że Setien w swojej taktyce nie przykłada uwagi do obrony, ale to nie oznacza, że trzeba sprzedać wszystkich obrońców.

1

@Chinaski Nie trzeba się rozwodzić nad tematem, żeby pokazać choć odrobinę szczegółów.
Przyrównam to do polityki: kandydat mówi, że Polska ma problem z ubóstwem i trzeba to rozwiązać.
Czysty populizm - powiedzieć coś co każdy wie i chce usłyszeć a nic nie mówi o zamiarach człowieka który to wypowiada.
A nie trzeba się napocić, żeby choćby w krótkim haśle określić się że:
-Chce podwyższyć podatki bogatym i dawać socjal biednym
-Chce zmniejszyć podatki, co pobudzi gospodarkę i zwiększy wynagrodzenia w sektorze prywatnym.
Trzecia opcja jest, że nie ma się żadnego pomysłu a gada się tylko dla gadania.
I tak samo w przypadku pana Fonta, krótkie hasła wystarczyłyby żeby uściślić co ma na myśli.
I tak, masz rację że nie znam konkretnych pytań i konkretnych odpowiedzi tylko tłumaczenia, ale to jest już któraś wypowiedź fonta w której coś zarzuca klubowi a ani razu nie wypowiedział się o swoim pomyśle.

0

@Chinaski Chciałem się rozpisać i dać kontrargumenty bo też uważam to za populizm, ale trudno się odnieść do czegokolwiek w merytoryczny sposób, nic nie powiedział wypowiadając dużo słów, rzucił hasłami o których od dłuższego czasu mówi każdy, polał to kilkoma truizmami politycznymi o długoterminowych projektach, przejrzystości i wierności Katalonii i tyle.
A nie, jedyną konkretną informacją jest to, że nie chce powrotu Neymara.

1

@klopx Szpakowski plecie często głupoty i jego wiedza o piłce zatrzymała się gdzieś koło 2000 roku, ale ma swój urok, szczególnie jeżeli chodzi o emocje i reakcje na boisku. Nowa szkoła komentatorów jest w dużej mierze z tego obdarta, przeważnie brzmią, jakby przed meczem zbierali na kartce ciekawostki z neta a potem to czytali nie oglądając spotkania. Wiele razy już spotkałem się z sytuacją, gdzie komentator opowiada swoje głupoty o jakimś piłkarzu gdy jest akcja bramkowa i zero reakcji, jakby jej nie widział.

13

@Grubson06 W Barcy miał lepszy bilans niż w Live a my myśleliśmy, że słabo gra

0

@Mati90fcb Kolego. Nie wysyłaj po pijaku zdjęć pitoka koleżankom (albo kolegom)

0

@LoveValverde No rzeczywiście, rezerwowi, gdyby nie puchar króla, to nigdy na boisko by nie wyszli. Rezerwowy Marcelo, rezerwowy Vasquez który grał w prawie każdym meczu jeżeli nie jest aktualnie kontuzjowany. James to też kompletnie przypadkowy zawodnik nie? Reszta powiedzmy że rezerwowi a i tak bramki poza "rezerwowym" Viniciusem strzelili zawodnicy podstawowego składu.
I jeszcze ta wstawka, że Saragossa, tylko dlatego że udało im się wygrać 5 meczów z rzędu nagle okazuje się wielkim przeciwnikiem, który od 8 lat nie potrafi wrócić do Primera Division, nie to co te gówniane Leganes, które od 4 lat się w niej utrzymuje.

1

@amanter Kto tam był rezerwowy?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?