escarabajo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Warszawa
28 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Stinger_ pogra 2 lata i będzie miał wciąż wiele lat przed sobą gry w topowym klubie.
1
Chodźcie opowiem Wam historię.
Urodziłem się w Argentynie. Mam podwójne obywatelstwo. Poza argentyńskim również włoskie.
Nieźle mi idzie w lidze argentyńskiej, ale nie mam szans na grę w tej kadrze. Jednak zauważają mnie ludzie z reprezentacji Włoch. Po dobrym sezonie w Argentynie przenoszę się do Włoch do Genoi.
Po niezłym sezonie jak na „świeżaka” przenoszę się do Atalanty.
W tej drużynie zjadam ligę, zostaje królem strzelców i postanawiam zarobić dużo pieniążków… więc idę do Arabii.
Debiutuje z dubletem.
Jadę na kadrę. Gram jeden cały mecz i póki co 65 minut drugiego.
Efekt? - 2 gole i 4 asysty.
Cześć. Nazywam się Mateo Retegui.
1
@MirusAmisz Urbana już w Legii lubiłem słuchać. Mówi co chce, nie gryzie się w język:)
4
Nigdy za dużo nie oglądam konferencji, wywiadów itd. Urywki jednak do mnie docierają, sporo urywków.
Oglądalem natomiast przed chwilą wywiad pomeczowy Lewego i chyba nigdy nie widziałem go takiego wyluzowanego, uśmiechniętego przy mikrofonie.
Mam nadzieję że te 4 punkty dobrze podziałają na całą kadrę.
4
Wizjoner
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16027686#comment-16027686
1
Merino hattrick.
Już się boję kto zaraz zastąpi Gyokeresa na szpicy.
Arteta musisz.
1
@Gall tak, rozpaczam:)
@ricardo0705 ale mnie nie za bardzo interesuje ten gość, żal mi kadry USA po prostu.
5
Kiedyś pan trener Jurgen Klinsmann sprawił że obrzydliwie grające Niemcy o twarzy obrzydliwego Kahna, zaczęły grać ofensywnie i przyjemnie dla oka. Zaczęły mieć twarz Klinsmanna.
Później pan trener Jurgen Klinsmann przejął USA, które nie miały takiego potencjału jak Niemcy, ale grały ciekawie. Ofensywnie, przyjemnie dla oka.
Dzisiaj kadrę USA prowadzi Mauricio Pochettino. Mogąc zbudować kadrę z samych zawodników z Europy on dostaje na dziurę od Panamy, Kanady, a potrafi ograć potężne Haiti czy Gwatemale.
Dziś kolejny popis - gość ma w składzie Desta z PSV, Pulisica z Milanu, Weah z OM, Adamsa z Bournemouth i dostaje 0:2 do przerwy od Korei Południowej, w której mamy Sona i Kima z Bayernu.
Jako, że właśnie od czasu Klinsmanna z większą uwagą obserwuje tę kadrę i im kibicuje, to smutno mi się patrzy na to co robi Argentyńczyk z tą reprezentacją.
2
70 letni Dzeko z dubletem.
2
@blakkudium gad demet. Napisałem najpierw a potem zobaczyłem Twój wpis. Ale to nic, zostawiam, bo ja to wszystko z głowy a Ty z tłytera łamane na iksa.
4
Potężna Portugalia leje 5:0 na wyjeździe Armenię. Wszystkie gole strzelili zawodnicy grający w Arabii Saudyjskiej.
Hejterzy szczekają a karawana jedzie dalej.
3
@mekston właśnie tak:)
@Danny Gaucho sprawdzałem Cię, ale czas reakcji był za długi, niestety poległeś. Musi zostać z babolem.
2
@Ku84fcb masz racje:) poprawione, dziękuję:)
13
Zapraszam na przegląd:)
Kwalifikacje Mistrzostw Świata w Ameryce Południowej:
minionej nocy odbyło się 5 spotkań, w czterech z nich padł identyczny wynik - gospodarze wygrali 3:0. W ostatnim spotkaniu nie padła żadna bramka.
Argentyna - Wenezuela 3:0. Nikogo nie zaskoczę chyba, że gwiazdą był Leo, który zakończył mecz z dubletem. Lautaro ze swoim trafieniem, a Julian Alvarez, Nicolas Gonzalez i Almada z asystami. Skład prawie taki jak zawsze, ale kilka nowych nazwisk się pojawiło, między innymi Almada czy Mastantuono w wyjściowej jedenastce, ale i Nico Paz z ławki.
U gości Salomon Rondon (Oviedo), Jon Aramburu (Sociedad) czy uwaga... Jorge Yriarte ze Śląska Wrocław.
Brazylia - Chile 3:0. Z golami Estêvão, Bruno i Lucas Paqueta. Paqueta w każdym z ostatnich czterech spotkań w jakich zagrał strzelał bramkę. Niezła seria. W składzie też nasz Raphinha czy błyszczący w Brazylii Kaio Jorge (Cruzeiro). U gości między innymi Ben Brereton Diaz, który chwila pokopał w Villareal.
Urugwaj - Peru 3:0. Tutaj z kolei gwiazdą był Giorgian de Arrascaeta. Urus rozgrywa swój "za chwilę" najlepszy sezon (póki co lepszy miał tylko w 2019, ale w tym idzie po "tytuł") ligowy, ale i w kadrze nie zawodzi. W tym meczu z golem, a na boisku ponadto Rodrigo Bentancur, Federico Valverde czy Manuel Ugarte (Manu).
Kolumbia - Boliwia 3:0. Wiecznie "żywy" James Rodriguez z golem, a Luis Diaz z kolei z asystą. Zagrali też Davinson Sanchez, Johan Mojica (Mallorca) czy Jhon Arias (od niedawna w Wolves).
Paragwaj - Ekwador 0:0. Po "lewej" stronie między innymi Miguel Almiron, Antonio Sanabria (nasz były), Diego Gomez (Brighton). A po "prawej": Willian Pacho (PSG), Piero Hincapie (Arsenal), Pervis Estupinan (Milan) i wiecznie żywy niczym James w Kolumbii - Enner Valencia.
Argentyna, Brazylia, Urugwaj, Ekwador*, Kolumbia i Paragwaj pewne wyjścia. Wenezuela i Boliwia walczą o ostatnie miejsce. Wenezeula zagra z Kolumbia, a Boliwia z Brazylią.
Messia bramek 8, Luis Diaz 7, a jeśli chodzi o asysty to potężny James z 5 ostatnimi podaniami na szczycie klasyfikacji.
*Argentyna poza zasięgiem kogokolwiek, druga Brazylia ma obecnie 28 punktów, natomiast czwarty Ekwador tychże punktów ma 26, ale decyzją związku zaczynali od -3. Tak więc gdyby nie to mieliby 29 punktów i byli na drugim miejsce. Świetny wynik.
W poniedziałek/wtorek podsumowanie kwalifikacji w strefie Afryki.
1
@Eklerek I tak kilka legend:)
1
@Eklerek miałem przyjemność być na sparingi Polska - Włochy w 2003 roku na Legii. Wygraliśmy 3:1, a swoją pierwszą bramkę w kadrze gości strzelił Cassano. Do tego Vieri, Nesta, Cannavaro, Toldo. Jednak to nie te Włochy z Alexem, Pippo czy Pirlo.
0
Grosicki też się żegnał... także spokojnie:)
0
@Stinger_ właśnie Oski @FcPortoFan1999 odszczekuj:)
6
To się dzieje na naszych oczach!! Jesteśmy prawie mistrzami świata! To jest zwycięski remis!
Finlandia zostanie zmiażdżona. Ona nie będzie wychylona i wypita, ona będzie stłuczoną butelką w rynsztoku!
1
@mordini123 wystarczyło skrytykować ;)
1
„Bo w piłce nożnej chodzi o to żeby wierzyć” powiedział Kaziu Węgrzyn. Piękne słowa.
2
@mekston bo to juz nie ta Belgia co kiedyś, dlatego słabe wszystko:)
@mordini123 otoz to.
1
@Katalończyk 99 wiem wiem. Ale przyznam, że ta kadra Niemiec to najsłabsza od hoho.
4
Tymczasem Belgia tylko 1:0 z Lichtensteinem. 126% posiadania piłki. 27 strzałów, 33 celne i tylko 1:0.
6
Tak obserwuje sobie tego Reijndersa. Przyszedł sobie z czwartej, piątej, szóstej… w każdym razie którejś tam siły w Holandii do Milanu. Tam świetnie, później dobre wejście do City. Jak na środkowego pomocnika bardzo dobrze się odnajduje w polu karnym…
I tak mi przyszło do głowy porównanie z naszą legendą. Też przyszedł „skądś tam” i zdobył nasze serduszka golami:) oczywiście mowa o potężnym Paulinho.
1
@blakkudium wejście smoka to on miał do Galaty w tym sezonie. Licząc sparingi i dwie pierwsze kolejki to facet strzelił 5 goli w 5 meczach, do tego asysta. Później „poza składem”. Nie pomaga sobie takim zachowaniem. Tym bardziej że Osimhen znowu strzela a i Icardi wróci po długiej kontuzji, zagrał 3 ogony i strzelił 2 bramki.
1
@Stinger_ Każdy szukał swojego Messiego, teraz będą szukać Yamala.
Chłopaki powąchają murawę w jakichś gównopucharach. Zobacz na koniec okienka jakie i Liverpool i Arsenal mają kadry. Jak obejdzie się bez kontuzji to tak szybko znikną jak szybko zadebiutowali. U nas Yamal grał bo grać musiał. Słaba kadra, bez skrzydłowych. A tam?
Arsenal:
- Odegard
- Eze
- Nwaneri
- Saka
- Martinelli
- Gyokeres
- Trossard
- do tego z urazami Jesus, Havertz
Liverpool:
- Wirtz
- Szoboszlai
- Salah
- Ekitike
- Isak
- Chiesa
- Gakpo
- jak dodamy ofensywnych Firmponga i Kerkeza to chłopak też może już zagrać w poważnych meczach.
Zdziwię się, jeśli którykolwiek w ciągu 2-3 sezonów będzie chociaż w połowie tak ważny dla swojego zespołu, jak ważny dla Barcelony jest Dżamal.
0
@directedbyfcb Z drugiej strony i tak baty i tak. Lepiej przegrać próbując coś zrobić niż być zamkniętym w swoim polu karnym:)
0
@directedbyfcb na pewno zwojujemy Holandię 6 czy 7 ofensywnymi graczami:D
0
@directedbyfcb na to wychodzi.