5

Frankie kolejny świetny mecz, brawo. W końcu.

1

Da się nie pajacować?

0

@Piotr,1985 chciałeś powiedzieć dwóch

0

Co oni robią? Grają jakby było 4-0

1

Brawo sędzia, nie daje się zastraszyć Wandzie

0

Absolutnie nigdy nie zrozumiem jak sędziowie mogą się tak nabierać na takie wymuszenia faulu jak teraz Alvareza

0

Raphinha na razie słabo, Fermina nie ma wcale

2

Koniecznie przydałaby się druga, jednak Atletico umie wyjśc z akcją z niczego

1

Ale Yamal spieprzył na pustaka, szkoda

1

Dobrze że sędzia reaguje przynajmniej, z Getafe byłoby bez kartek

5

Gdzieś jest napisane że za pierwszy faul nie może być kartki? Co za kretyn…

2

Pozwolę sobie wkleić na górę komentarz użytkownika @Dawid15 bo wiele wyjaśnia, ale mam 2 pytania które wstawię na końcu.

Badałem spółki jako jeden z członków zespołu audytowego (na zasadach uop, a nie msr) i od strony rachunkowej na pierwszy rzut oka wygląda na to, że audytor ma rację.
Wpłynęła kasa - powiększyła aktywa obrotowe (środki pieniężne) strona konta księgowego Wn
W normalnej sytuacji powinna powiększyć drugostronnie przychód strona konta księgowego Ma
Jednak tych miejsc VIP nie ma na dzień 31.12.2024, więc prawdopodobnie powiększa to rozliczenia między okresowe bierne (konto księgowe strona Ma), czyli nasz zobowiązanie bo etap budowy nie daje pewności, że miejsca te zostaną oddane do użytku.
Taka to wygląda od strony rachunkowej u deweloperów - do momentu w którym nie ukończysz jednego z kilku etapów budowy to środki wpłacone przez klienta są Twoim zobowiązaniem, a nie przychodem pomimo tego, że wpłynęły na konto.
Tak też wygląda przy kontraktach długoterminowych księgujesz przychód w wysokości % ukończenia etapów kontraktu, niezależnie od tego czy gotówka wpłynęła czy nie.

1. W takim razie jak La Liga uznała wcześniej te przychody i pozwoliła nam wrócić do zasady 1:1? Przecież cały problem z rejestracją Olmo i Victora nie wynikał z braku pieniędzy tylko z tego że wpłynęły one po 31.12?
2. Jak rozliczane są inne dźwignie? Przecież np sprzedaliśmy prawa telewizyjne na ileś tam lat w przód a też nie ma gwarancji że one będą. Barcelona może np zostać zdegradowana do 5. ligi a tam przecież praw TV nie ma. Kontrakt z CVC podpisany przez La Ligę to też sprzedawanie czegoś czego jeszcze nie ma.

0

To co w takim razie z tymi pieniędzmi które de facto są na koncie? Mamy je zwrócić? Unieważnić umowę na loże VIP?

3

@Pawlak1992 Zwłaszcza mając tyle okazji w końcówce, zamiast ich dobić oni tracą 2 gole w tym 1 po wylewie.

16

W przypadku ataku na Viniciusa zupełnie nie zgadzam się z Archivo. Takie wejścia powinny być bezwzględnie karane bo decydują tu centymetry które mogą spowodować ciężką kontuzję.

0

Przynajmniej porządny gol a nie jakaś szmata jak to Real ma w zwyczaju

1

Jak się tsk będą cofać to im wduszą na bank

0

Co by nie było to nikt nie liczył na Sociedad. Dobrze że Real wybiega kolejne 120 minut, szkoda tylko że następna w lidze Valencia która się wykartkowała

1

Po jaką cholerę ten Sociedad się cofa? Nie widzą jaki Real jest cienki w obronie?

0

Ale jaja :) szkoda że to jeszcze 10 minut

1

Co ci piłkarze Sociedad wyprawiają? Nie chcą wygrać?

1

Czyli rozumiem że Limak nie dość że nie zapłaci kar to jeszcze dostaje kasę za roboty dodatkowe?

4

Real odpada po dogrywce? Biorę w ciemno :)

1

@waletpl Bardziej chodziło mi o to że dajesz przykłady klubów które nie mają nad sobą żadnej kontroli finansowej (przynajmniej tej realnej) i nie muszą kombinować na każdym kroku. Laporta jest ściemniaczem ale żaden klub poza La Ligą nie musi się zmagać z takimi obostrzeniami. Z reztą jesteś pewny że inne kluby nie mają problemów z audytami? Ja np nie mam o tym pojęcia a tego prasa już tak nie nagłaśnia.

0

@waletpl A jakie „inne kluby” poza ligą hiszpańską mają nad sobą Tebasa? Jakby United, Chelsea, City czy np PSG chciały spełnić wymagania La Ligi to by nie mogły nikogo kupić przez najbliższe 50 lat

1

@filipo2002 Wystarczy że będzie wchodził an pół godziny w meczach ligowych, nawet na DMC.

3

@OrangeFcb Bardzo marna prowokacja

1

@DavidVilla7FCB E tam, na meczach Barcy nigdy nie było jakiejś nadzwyczajnej atmosfery, podobnie zresztą jak na meczach Realu.

7

@yoli No nie no, trochę pojechałeś. Ja rozumiem że Balde potrafi się czasem zapomnieć ale porównywanie Go z Martinem to niedorzeczność, już nie pamiętasz jaki był elektryczny na początku sezonu?
We wszystkich rozgrywkach Balde ma 10 asyst, tylko Yamal i Raphinha mają więcej. A w sumie ma 1 gola, 10 asyst i 6 asyst drugiego stopnia, więc bezpośredni udział w 17 bramkach w 35 meczach, nieźle jak na obrońcę.
A robienie z Martina jakiegoś tytana obrony na tle Girony która zrobiła słownie jedną akcję i to wynikającą z naszego dużego błędu to kolejne nadużycie.

9

I dobrze że posiedział te 2 mecze, widać było że na ławce jest lekko wkurzony. Myślę że na Atletico wyjdzie na pełnej (...) zwłaszcza że to bardzo "argentyński" klub a ma coś do udowodnienia.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?