luka1995
Dołączył/a: czerwiec 2023
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@tristan87 Opinię szanuję, ale mam zgoła inną ;)
Według mnie Pedri ją zdobędzie (nie podaję kiedy).
0
No to, jak to mówią "oczywista oczywistość", że musiał tak powiedzieć. Też mi sensacja...
xD
2
@Qaz123 Nie do końca zgodzę się z tym Haalandem.
Owszem "Haaland to potwór" - umiejętności piłkarskie ma ogromne, jednak nie zawsze jest tak, że musi dostać pilkę, "drużyna musi mu wypracować gola". Nieraz pokazywał, że nawet, kiedy drużynie nie idzie, on albo ustawo się gdzie trzeba i strzeli bramkę albo popisze się jakąś akcja indywidualną i odmieni losy meczu ;)
0
A co z takim Pedrim czy Gavim - oni (biorąc pod uwagę ich umiejętności w tym wieku) nie zdobędą nigdy Złotej piłki według Leo?
P.S. Oczywiście taki Pedri musi bardzo mocno popracować nad aspektem fizycznym, wzmocnić mięśnie, aby nie doznawał tak często kontuzji :)
11
Zaskoczenie, że Ronaldo ta decyzja o 8 złotej piłce najlepszego piłkarza w historii futbolu, nie przypadła do gustu?
Żadne...
Ronaldo owszem był (jest?) świetnym, rewelacyjnym piłkarzem - czy się to komuś podoba, czy nie, nie można mu odmówić umiejętności piłkarskich i bycia jednym (właśnie wyrażenie kluczowe: "jednym z") najwybitniejszych piłkarzy w historii piłki nożnej. Jednak nigdy nie zbliżył się on do poziomu piłkarskiego prezentowanego przez Messiego - jest to po prostu poziom nieosiągalny dla wszystkich (większości?) piłkarzy na świecie.
W historii futbolu było wielu wybitnych piłkarzy - magików, artystów, tych co osiągnęli bardzo dużo i wygrali naprawdę wiele trofeów reprezentacyjnych i klubowych - ale ŻADEN z piłkarzy kiedykolwiek grający w piłkę nożną nie był nigdy na poziomie "boga futbolu".
Umiejętności, cudowne akcje, magia piłkarska, ogromna - największa ilość trofeów zarówno w reprezentacji, jak i w klubie; wygrał absolutnie wszystko co było do wygrania, w futbolu osiągnął wszystko (nie wyłączając tytułu "najlepszego piłkarza w historii futbolu".
Uważam, że porównywanie jakiegokolwiek piłkarza do "boga futbolu" jest nie na miejscu i w najlepszym razie trochę krzywdzące.
Nie jest to z mojej strony żaden hejt odnośnie C. Ronaldo lub jakiegokolwiek innego piłkarza.
Taki Ronaldo - współczuję mu bardzo - do końca życia będzie musiał żyć z kompleksem "bycia jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, zawsze tym drugim po Messim" - nawet pomimo faktu, że kilka złotych piłek wygrał, ale umówmy się: złota piłka nie była (i nigdy nie będzie?) nagrodą przyznawaną dla "najlepszego piłkarza świata", gdyby tak było to, jak powiedział niegdyś Guardiola: "Messi co roku powinien złotą piłkę zdobywać" (no ale Ronaldo ją kilkukrotnie wygrał, bo był zawodnikiem bardziej medialnym i jak to powiedział Manuel Neuer:" reklamował majtki" ;)
0
@blondasek 2 kluczowe kontuzje? Chyba 5 kluczowych kontuzji, a z tego co kojarzę zaledwie 2 z nich są po kontakcie bezpośrednim z przeciwnikiem. Także no...
0
@Barcelonista94 Ergo zbyt dużo nieobecności, a co za tym idzie zbyt wąska kadra - co potwierdza moją tezę, że sztab medyczny do zwolnienia i koło się zamyka. Rzekłem...
1
@Chlebek23391 Dochodzą do tego młodzi Ferran, Kounde, Balde, Araujo i Felix oraz stosunkowo młodzi de Jong i Christensen ;)
3
@cyron1 Według mnie on powinien być co najmniej jednym z 4 kapitanów
1
@maciach Ja bym jeszcze dodał: Visca el Barca!!!
0
@Borneo Manita by była jak nic ;)
2
Nawet pomimo wczorajszej porażki (oczywiście porażka, a już zwłaszcza w Klasyku, a szczególnie tracąc gola w doliczonym czasie gry bardzo boli) należy wyciągnąć wiele pozytywów z tego meczu - a przynajmniej dla mnie:
1. Plan taktyczny Hiszpana na ten mecz był wyborny - dominowaliśmy całkowicie przez godzinę gry, gra wyglądała momentami wręcz idealnie, nieco pechowo nie prowadziliśmy wówczas 3:0 (niestety później złe, nic pozytywnego niewnoszące zmiany nas zgubiły).
2. Graliśmy bez niemal połowy podstawowego składu i w meczu z najbardziej utytulowaną drużyna w Europie "wielkim, absolutnie wybitnym Realem Madryt" graliśmy swoje, ba nawet byliśmy zdecydowanie lepsi... przez 60 minut.
3. Dobrze, że porażka (po ładnej grze, walce i stylu, minmalną różnicą goli - nie był to jednostronny łomot, jakiego niektórzy się spodziewali) przyszła w tym momencie sezonu (praktycznie cały sezon przed nami, a 4 punkty straty do lidera po 11 kolejkach to jest nic - podkreślam: na tym etapie sezonu).
4. Biorąc wszystko powyższe pod uwagę, a zwłaszcza to, że Barca przy takiej ograniczonej możliwości kadrowej zagrała taki świetny mecz, uważam, że FCB może w tym sezonie sporo namieszać zarówno w Hiszpanii, jak i w UCL - nie wykluczałbym nawet trypletu, choć na tym etapie sezonu jest zdecydowanie za wcześnie na gdybanie.
P.S. Oczywiście zwycięstwo we wczorajszym meczu byłoby znacznie słodsze ;)
0
@MrKozamm I jeszcze dwa pytania - może już nieco trudniejsze: 1 - widziałeś ten mecz (El Clasico, w La Liga w Barcelonie w sezonie 2023/24; w dniu 28.10.2023 roku)? i 2 - wiesz, że w artykule "najlepsze/najgorsze" w rubryce "najlepsze" należy pisać o jakichkolwiek pozytywach w grze FCB? Serio, nie dostrzegłeś absolutnie żadnych? Ale to żadnych?
P.S. Rzecz jasna wynik jest sprawą najgorszą.
0
@MrKozamm Proste pytanie: oglądałeś mecz (tylko szczerze)?
0
Panie Robercie, w futbolu nie zawsze (a wręcz często/bardzo często nie) wygrywa drużyna bardziej zasługująca na zwycięstwo.
P.S. Jeden punkt lub zero punktów w meczu na tym etapie sezonu to niewielka różnica - oczywiście teoretycznie, bo praktycznie bardzo boli przegrana i to po akcji w doliczonym czasie gry :(
0
@jacek905 Bardzo bolesne i smutne jest to, co napisałeś - bo takie prawdziwe :(
0
@Damian_Balde Tylko nie pie***lisz, bo w ryj dać mogę dać xD - jak to mawia klasyk :)
2
Moim zdaniem nie ma co panikować. Trzeba uczciwie powiedzieć, że mogliśmy prowadzić spokojnie 3 golami do 60 minuty. No ale coż - niewykorzystane okazje...
A RM nas zjadł taktycznie od 60 minuty, w czym niestety wydatnie im pomógł Xavi i jego zmiany.
Mieliśmy wygrany mecz praktycznie, dominacja całkowita. A tu się zmienia Fermina na Oriola i Ferrana na Roberta (będącego eufemistycznie mówiąc w słabej formie przed kontuzją i to było dzisiaj widać - biorę pod uwagę to, że wrócił po kontuzji).
Podsumowując: mecz na remis i jak zwykle prześcieradła wygrywają na farcie (nie wiem, czy ten ich fart się skończy za mojego życia :().
Nie jest to jednak wymówka - wygrały białasy tym razem, ale jak to mówi wyświechtane powiedzenie piłkarskie: " sezon się jeszcze nie skonczył, wszak był to tylko 1 mecz". Tak więc spinać poślady i gramy dalej. Ja wierzę w tryplet! Visca el Barca!!!
P.S. Pan Xavi po raz kolejny nie odrobił lekcji i swoimi zmianami walnie przyczynił się do naszej porażki...
0
@zxcvbnmasdqwe Zazdroszczę ;)
Ja jedynie Klasyk w tv obejrzę :(
Dwa razy byłem na Camp Nou, w obu przypadkach miałem nadzieję że zobaczę na żywo Messiego (i niestety obydwa razy się "zawiodłem" xD)
0
@kejdzi Jaki remis?
Nie biorę osobiście w ciemno żadnego remisu, jedziemy po zwycięstwo, Visca el Barca!!!
3
Xavi do Gaviego na 1 wspólnym treningu:
- Masz być jak Tommy Lee Jones w "Ściganym"
- Będę !!!
:)
1
@DamianPSV No i bardzo dobrze.
Pozory mylą. Barcelona zagra z kimś (teoretycznie możliwe) z kim jeszcze nie grała i rywale sobie wówczas pomyslą "e tam, taki chłopczyk, spokojny z wyglądu, dobrze mu z oczu patrzy, na boisku zapewne nie będzie stanowić zagrożenia" - a tu zonk;)
13
Nawet jeśli żaden z nich nie wyjdzie w podstawowym składzie - to fajnie gdyby choć dostali powołanie, warto mieć takie straszaki na ławce ;)
4
@Azi Ciekawe, kiedy powołanie dostanie Marc Guiu ;)
4
@Culers No, bo temu członkowi zarządu Barcy chodziło jedynie o jego sztuczki z piłką i sztuki dla sztuki, aby ukraść czas (przynajmniej ja tak to zrozumiałem).
Jak nie lubię Viniciusa, to w takim przypadku muszę przyznać, że ten członek zarządu zachował się jak "pajac" - co mu akurat do tego, jak Vinicius gra (chodzi mi stricte o styl gry, a nie o rzeczywiste pajacowanie i prowokowanie rywali bez piłki), toć wiadomo, że to Brazylijczyk a ich styl gry, zwłaszcza zawodników ofensywnych, z reguły opiera się na "popisywaniu się" i sztuczkami technicznymi?
1
@michal1899 Zgoda, ale mam jedno zastrzeżenie: nie "są zdecydowanie jednymi z najgorszych w Lidze i wśród topowych drużyn", ale zdecydowanie najgorszym :)
0
@nelson25 Mój błąd.
Dzięki za czujność ;)
8
@Bernard777 Tak samo jak biadolenie po łomocie 4:0 na Camp Nou w sezonie 2021/22 - płacz był w Madrycie, że przegrali wyłącznie dlatego, że nie grał Benzema, " bo jak by Karim zagrał Barcelona zostałałaby wbitą w murawę" xD
2
@BordowyPtak Mam nadzieje, że 5:0 od Barcy ;)
0
@Qaz123 Zakładając, że na El Clasico nie wróci ani Pedri ani de Jong - trzeba wyjść w pomocy Gavi - Gundogan - Fermin. Oriol Romeu (z całym szacunkiem do niego) pokazał, że nie nadaje się na mecze z groźniejszymi przeciwnikami.