0

Wybaczcie mi moje pytanie nie nawiązujące do tematu. Jest ono skierowane tylko do osób posiadających meczowe koszulki Barcy z tego sezonu. Otóż, w jak je pierzecie? :) Tzn, czy ręcznie czy w pralce. A jeśli automatem to w jakiej temperaturze i jak duży obroty? Nie chcę żebym już po pierwszym praniu, rozwalił koszulkę tak jak moj brat zniszczył sobie koszulkę Realu (napisy nadrukowane się odkleiły w wielu miejscach, co wygląda okropnie).

0

scunad

Więc podaj mi kilka drużyn światowej klasy, w których jako podstawowa para obrońców to albo dwaj wysocy, nie zwrotni piłkarze, lub mali i silni, którzy nie mają preferencji do wyprowadzania piłki.

PS. Czy dla każdego w obecnym świecie, znajomość realiów piłki nożnej głębiej niż to co podają media i prasa to już "za dużo FM" albo "wyłącz FM i zajmij się prawdziwym życiem"?

0

leoxxx

Nie wiem czy w ogóle znasz się w sprawie ustalania składu poza "zdolnością" kupienia 4 gwiazd piłki nożnej a dopiero potem trenera...

Pique nie może być następcą Puyola. Następcą Puyi'ego MUSI być gracz waleczny, niezbyt wysoki, skoczny, silny fizycznie. W środku obrony zawsze jest tak, że jeden gracz to "libero" to on jako ostatni zatrzymuje akcje przeciwnika. Drugim stoperem musi być gracz o profilu bardziej zbliżonym do defensywnego pomocnika. Musi on równie dobrze jak odbierać piłkę, wyprowadzać ją. Czyż nie tak jest też przykładowo w Manchesterze United?

Czy nie dlatego nie wychodziła na m w tym sezonie gra w obronie, gdy zestawienie stoperów było Pique& Bousquets? Było tak ponieważ obaj gracze to wysocy i mało zwrotni zawodnicy. Przy zawodnikach takich jak Rooneym nigdy by sobie w 100% nie poradzili. Ale gdy obrona wyglądała tak: Pique & Macherano, było o wiele lepiej.

0

TransferMAN

Moim zdaniem nawet Xavi w wywiadzie trochę przesadził mówiąc o nowych Xavim i Puyolu. Tacy zawodnicy się nie powtarzają (Ok, Muniesa też ma grzywę Tarzana) ale każdy piłkarz ma własną historię. Dla mnie Thiago jest bardziej typem gracza jakim jest Iniesta. Potrafi minąć z piłką gracza, potem uderzyć na bramkę lub podać do lepiej ustawionego gracza. Takim graczem był również genialny Figo. Na "następnego" Xaviego się nie doczekamy. Natomiast są gracze którzy mogliby go zastąpić. Są to m.in. Fabregas, dos Santos, Hamsik. Kto wie, może jeszcze wybuchnie jakiś talent?

0

Nawet nie powiem jak trudno jest wyobrazić sobie Barce bez Xaviego. To co dla każdego z nas stało się już codziennością, zaczyna zmieniać sie w głowie samego Xaviego. Jeśli jednak nie przydarzą mu się kontuzje, może spokojnie występować przez dwa najbliższe sezonu na wyśrubowanym przez siebie do granic możliwości poziomie. A wtedy my, będziemy gotowi.

0

Jeśli sądzić go po samych wypowiedziach, jest to dojrzały i ukształtowany piłkarz. Ale...

0

Ma racje. Fabregas jest wart tych pieniędzy. Czego nie można powiedzieć o zawodnikach za których oczekiwane są "magiczne" 50 mln, są to m.in. Neymar, Pastore, Bale czy Luka Modric...

0

lukasz222

Na uwadze miałem bardziej wykpienie Polskiego Sportowego "Wymiaru Sprawiedliwości" niż przesłanie jakoby Piszczek na ciągłej płaszczyźnie był lepszy od Philipa...

0

Obrońca który okazał się gorszy od Polskiego jedynego winnego sprzedaży meczy...

0

Ten chłopak żyje futbolem. Futbol żyje dla niego. Już dawno nie widziałem piłkarza tak zaangażowanego w to co robi.

0

Ja też nie czuję tej całej otoczki nienawiści do Figo.

Moim zdaniem duża część tych "hejterów" to zwykłe dzieci, przejmujące patos nienawiści jako wybicie się ponad tematy banalne oraz pewnik akceptacji w grupie.

Ostatnie zdanie jest takim podsumowaniem, jakim powinno na zawsze zakończyć się sprawę z Figo. Z wyrzutem ale bez niepotrzebnych egzaltacji.

0

Nieporozumieniem jest obecność na tej liście Xaviego. Człowiek nie ma już 25 lat by grać w klubie i reprezentacji. Do tego świeżo po kontuzji.

0

Zarząd dobrze zrobił rozwiązując kontakt. Zawodnik na tym zyska, przechodząc do klubu w którym będzie mógł regularnie grać + to jego macierzysty klub. A Barcelona zaoszczędzi na pensji gracza.

0

matt87

Tak, Barca wydaje najwięcej na pensje, ale jest to pochodną sukcesów. Od zawsze kluby które osiągały sukcesy, chcąc zatrzymać graczy, przy odnowieniu kontraktów musiały znacząco powiększać zarobki. Przykłady? Celtic po zdobyciu potrójnej korony, Manchester po zdobyciu potrójnej korony i Barcelona też po zdobyciu potrójnej korony. Taka skaza po tak wielkich wygranych.

0

Ale na czym opierał się BOOM w Irlandii? Czy aby nie na dofinansowaniach z Unii? To nie dofinansowania zniszczyły gospodarkę tego kraju, tylko ludzi, myślące że skoro jest tak dobrze to będzie tak zawsze. Brali wszystko na kredyt, żyli ponad stan, a władze budowali wszystko i wszędzie, nawet jeśli nie było to potrzebne.

Podobnie w Grecji. Przypominam że zyski z Olimpiady pokryły w nadmiarze poniesione koszta.

Z Euro 2012 może być jeszcze lepiej, może być jeszcze więcej zysku,, jedyne czego brakuje to propagowanie naszego reginu za pomocą reklam. Londyn na 2012 już wydaje dziesiątki milionów na promocje, bo wiedzą że to się zwróci. U nas narazie tego nie ma, co nie oznacza że stracimy na tej imprezie.

0

Tak, nie chce sprzedawać zawodnika, ale ciągle podbija cenę. To całe wymienianie "wielorybów" którzy są zainteresowani kupnem Neymara to tylko gra, by zwiększyć cenę zawodnika. Wkurza mnie to, ponieważ ostatnio stało się to normalne i wszyscy korzystają z tego na początku dziennym, utrudniając negocjacje między klubami, które mogłyby odbywać się za zamkniętymi drzwiami.

PS. Czy ktoś potrafi wymienić mi przynajmniej jeden wielki transfer, który został zamknięty "po cichu"?

0

Gdyby przeprowadzić ankietę wśród Polaków czy chcą wycofania się z zadłużonej Unii, zapewne znacząca część kraju odpowiedziałaby "tak". Ale gdyby w tej samej ankiecie zamieścić podpunkt traktujący o konieczności oddania wszystkich pieniędzy które dostali z Unii, nie wiem czy wynik mieściłby się w granicy błędu statystycznego.

Rozwój małych firm, rolnictwo, dofinansowania na dosłownie wszystko, teraz Polska utrzymuje się głównie dzięki temu. A co z Euro 2012? Myślisz że Polska zbudowałaby 10% tego co teraz jest w trakcie budowy, gdyby nie pieniądze z "Centrali"?

Proszę wszystkich tych ślepo zapatrzonych ludzi w wypluwane słowa przedstawicieli konkretnych partii politycznych w Polsce, o trochę własnego myślenia. Wyciąganie własnych wniosków, konkluzji z rządów.

0

: fanmessix

Nie chcę wyjść na impretynenta, ale jednak pisząc komentarze zachowuj podstawy pisowni. Albo pisz w Wordzie który poprawi błędy i dopiero wtedy wklej tu.

PS. Valdez to napastnik grający w Hérculesie Alicante. My mamy Victora Valdesa, bramkarza.

0

Może ktoś podać dokłądne transfery Barcy w tym sezonie? Chodzi mi tylko o graczy za których pierwsza drużyna Barcelony musiała zapłacić. Gracze którzy przyszli i Ci którzy odeszli. Ile zarobiliśmy na transferach itp. A może jest strona internetowa podająca takie podsumowania?

0

Culé a muerte

Mógłbyś się trochę częściej wypowiadać, bo ostatnio przewijam tylko komentarze w poszukiwaniu ludzi po których wiem że mogę spodziewać się dobrego komentarza. Tych ludzi jest 4, może 5...

Częściej :)

0

Kto strzelił tą bramkę "ze szczupaka"?

0

Tylko proszę was, zachowujcie się jak na kibiców przystało... A nie ciągle te obrazy w stosunku do jednego z najlepszych piłkarzy ostatnich lat... A potem się dziwicie że na stronach Realu, Manchesteru, Arsenalu i wszystkich innych mają nas za xxx ludzi...

0

W tym meczu najlepszy był komentator. Bez wątpienia.

po bramkach Messiego & Przyjaciół "gol. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL". Przypomnijcie mi jak On się nazywa. :)

0

Do tej pory sądziłem że Chrześcijaństwo to okrutna religia (ze względu na średniowiecze), ale ostatnio zmieniłem zdanie. Przebywam obecnie w Holandii i mam do czynienia z wielokulturowością. Jest to bardzo interesujące przeżycie, ale do tego potrzebne są szerokie horyzonty pojmowania wiary innych ludzi. Przykład? Muzeumanie w wypadku gdy ktoś "niegodny" (wyznawca innej religii) oczerni ich, będzie kłócił się bez powodu mają prawo wbić nóż w brzuch osoby która ma odmienne zdanie. Dodatkowo rozprucie go (brzucha) będzie postrzegane w tejże religii jako coś szczególnie godnego, dobrego.

0

Nie chcę się czepiać redakcji, ponieważ wykonujecie świetną pracę, ale czy aby na pewno vandetta jako określenie rewanżu pasuje? Tak, ale tylko w okrojonym kontekście, ponieważ słowo to oznacza zemstę, ale rodzinną za zabicie krewnych.

0

dm10

Obecność Pique trochę mnie zdziwiła. Gdzieś w środku odezwał się głos "Halo! Przecież Gerrard grał dosyć słabo w Lidze!" ale potem do głosu doszedł kolejny głos "No tak. W Champions League grał za to świetne zawody".

Do reszty.

Rozumiem że jesteście tak obiektywni że aż jest mdło, ale z całym szacunkiem dal Xaviego, Ronaldo bardziej zasłużył na 2 miejsce w tejże klasyfikacji...Nie wiem ile musiałby zrobić jakikolwiek piłkarz Królewskich żebyście docenili jego grę... Pierwsze miejsce Messiego jest bez wątpienia niepodważalne.

0

Dziwne że pod newsem w którym pan ten "obrażał" Messiego, było aż tyle wiadomości obrażających Jego osobę. Natomiast tu wypowiedziało się stosunkowo mało osób. Nikt nie przeprosił...

0

Oficjalnego newsa jeszcze nie ma... Ale swoją drogą ten transfer wiąże się z transferem Bojana do Romy, ciekawy jestem kwoty odkupu jaką Barcelna sobie zastrzegła i na przeciągu ilu lat może wykorzystać ten punkt. Transfer Alexisa jest ważniejszy niż Fabregasa. Napastnik był konieczny, a pomocnik? Niekoniecznie :)

0

Osobiście nie jestem członkiem Polskiej Penyi ale z samych newsów na tej stronie wiem, jak wiele imprez jest organizowanych. Od samego klubu Fc Barcelona, dostaje (FCB Polska) określoną liczbę wejściówek na mecze (Ligi Mistrzów, Ligi Hiszpańskiej). DO tego dochodzą zniżki w FC Botiga (oficjalny sklep Barcelony), zniżki na naukę jezyka Katalońskiego lub Hiszpańskiego, gadżety fanklubu. W tamtym sezonie w meczu z Deportivo la Coruna miało pamiętne wydarzenie związane z Camp Nou i FCB Polska. Oto link:

0

Jaki jest sens obwiniania pojedyńczych graczy, którzy na dodatek przegrali mecz w rzutach karnych? Piszecie że Higuain grał fatalnie, że nie powinien grać, ale kto zdobył najwięcej goli? Nieważne że były to bramki oczywiste, z 5 m, snajpera ocenia się na podstawie bramek. Higuain zdobył ich wystarczająco dużo by nie oceniać go indywidualnie. A mam wrażenie że robicie to ze względu Jego klubu. Messi? Gdyby był on pomocnikiem, byłby najlepszych graczem Argentyny na turnieju. Jest jednak napastnikiem, który siłą rzeczy musi grać jako pomocnik, ponieważ Albiseletsles brakuje graczy środkowej linii, ale również siłą decyzji trenera był zobligowany więcej podawać niż strzelać. Szkoda że Pastore grał tak mało, szkoda że Tevez grał aż tyle. Niestety ale tego gracza nie powinno być na turnieju.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?