0

Do ZP Messiego nie liczy się KMŚ ani Super Puchar Hiszpanii gdyż te trofea Barca zdobywała w 2011 roku a ZP jest przyznawana za rok 2012. Trzeba trochę pomyśleć. Poza tym co wy myśleliście że Mourinho powie że Messi jest super i powinien dostać ZP? W Real pewnie Ronaldo by się obraził i kłótnie by się zaczęły a tego chyba on nie chce. Do stycznie jeszcze może się zdarzyć wiele. Duże znaczenie będzie miał tegoroczny SP Hiszpanii.

0

piotu
Nie sądzę że Barca w budżecie zakłada że dojdzie do półfinału. Przeważnie większe klubu zakładają wyjście z grupy. Bo nie daj boże przytrafiło by się coś takiego jak ManU i budżet może się posypać.

0

Ogólnie to ManU nie powinien nawet połowy dostać z tego co dostali. Oni nie wyszli chyba z najsłabszej grupy. Nie wiem jak oni się targują z tymi sponsorami. Ostatnio podpisali kontrakt z General Motors na 30 mln funtów rocznie za reklamę na koszulkach czyli o 5 mln więcej niż dostaje Barca. I nie potrafię pojąć skąd oni biorą tych sponsorów z taką słabą grą jak w poprzednim sezonie. Dostali lanie od City w dwumeczu. Właściwie tylko Rooney się wyróżniał. Dziwne to.

0

Według tych co tworzą ten ranking to drużyna z Chile siała by postrach w LM :D

0

Arsenal już i tak pewnie nienawidzi Barcy :D Może lepiej go nie kupować.

0

D1OS
Ale podobno Barca bardzo się identyfikuje z Katalonią i walczy o jej niepodległość więc ważniejszy powinien być dla niej Super Puchar Katalonia a nie Hiszpanii. Teraz widać jak Barcelona ma w dupie katalonie.

0

Tyle że Real pewnie nie odpuści do końca. Wystarczy że dadzą z 60-65 mln i Neymar jest ich bo Barcelona tyle nie da. I nie warto wierzyć gazecie w jakieś zaliczki niby skąd ElMundo ma to wiedzieć ?

0

caminero
Według mnie Lahoz to najlepszy sędzia w Hiszpanii. Może i czasem pozwoli na zbyt ostrą grę ale gwiżdże w dwie strony. Mecze z jego udziałem są bardzo dynamiczne a piłkarze po kilku symulkach rozumieją że on się na nic nie nabierze i zaczynają walczyć.

0

Montoya zjebał tą bramkę. Ale cała Hiszpania zagrała słabo. A Japończycy mają niesamowitą kondycję.

0

Martinez i tak nie odejdzie. Ma jeszcze kontrakt chyba do 2016 więc długo. Baskowie są twardzi w negocjacjach. Myślę że cenę można zbić do 35 mln. Ale on sam powiedział że nie chce odchodzić.

0

pawcio1008
Tyle że z tego co przeczytałem UEFA nie liczy do oficjalnych statystyk "Puchar Miast Targowych".

0

pawcio1008
Nawet licząc te "Puchary Targowe" czy jakoś tak które barca wygrała to i tak ma mniej pucharów po zdobyciu ligi w tym roku przez real. Nie jestem pewien ale chyba Real ma 73 a Barca 72 puchary. Tyle że bardziej wartościowe czyli LM i LaLiga posiada Real i to dużo więcej.

0

*
O ile się nie mylę po "godzinie" od wpuszczenia ich do sklepów nie było już żadnej.

0

Monias
Ronaldo przez te 3 lata zwrócił im się i to z dużą nawiązką.
Po pierwsze koszulki które biły rekordy. O ile się nie mylę po od wpuszczenia ich do sklepów nie było już żadnej.
Ronaldo jak i Kaka jest uwielbiany w Azji i to otworzyło Realowi drogę do nowych sponsorów.
A po za tym nikt już tam sobie nie wyobraża jak by Real grał bez niego.

0

Z tego co mi wiadomo Real też ma lub miał prawo pierwokupu tego zawodnika. Przy zakupie bodajże Gago z Boca zapewnili sobie takie coś. Więc dziwna sytuacja by była gdyby nagle Real też chciał go kupić. Ale nie jestem pewien czy to jeszcze obowiązuje.

0

PaCo
Pewnie i tak go gdzieś sprzedadzą i może odkupią za kilka lat. A szkoda chłopaka bo widać że ma talent. Gdyby był piłkarzem Barcy pewnie grałby już w pierwszym zespole. Wydaj mi się że ma większe umiejętności od Telo czy Cuenki. Nie dość że jest szybki to ma b.dobry drybling i strzał. Widać że jest już dojrzałym piłkarzem i podejmuje dobre decyzje na boisku gra w drugiej lidze już niczego go nie nauczy.

0

Ale PSG się wzmocniło (już prawie pewne) Ibrahimovic i Thago Silva no no czyżby już w tym sezonie chcieli powalczyć w LM. Mają świetnego trenera więc kto wie. A pewnie z transferami nie koniec. Kolejny MC.

0

Barcelona się tylko ośmiesza. Nie rozumiem tego „nie zasługują na zaszczyt bycia rywalem pierwszej drużyny”. Kim jest w tej chwili Barca ?? Widać jak kibice Barcelony są krótkowzroczni. Już nie pamiętacie jak was ułaskawiono ? Powinniście być wykluczeni z Pucharu Hiszpanii a jednak was ułaskawiono. Real w tedy nie miał pretensji. Tak trudno to zrozumieć że Vilar gdy jest wybierany na stanowisko prezesa anuluje wszystkie kary? To nie jest żaden wybryk z jego strony on to robi już od dobrych kilkunastu lat. Ale skoro Real nie zasługuję żeby z wami grać... Barcelona po tych 14 zdobytych trofeach ma o sobie ogromne mniemanie i wielkie ego. A gdy jest się na samym szczycie to gdy się spadnie to z wielkim hukiem. Pamiętajcie o tym.

0

Powodzenia trzeba mu życzyć. Miał owocną karierę ale w jego wieku nie dziwie się że chce na koniec zarobić jak najwięcej.

0

Rafał20
Nikt w Madrycie nie myśli o wywaleniu Mourinho co więcej przedłużyli mu kontrakt do 2016 roku. Powód jest prosty ja drut. Mou to gwarancja sukcesu. Wydaje mi się że gdyby on nie przyszedł do Madrytu Barcelona w tym roku miała by potrójną koroną. Albo przynajmniej ligę i puchar i nadal Real dostawał by od waszego klubu po 5-0. Taka prawda, nie wiem jakim jest człowiekiem prywatnie więc go nie ocenia. Oceniam jego pracę która powoli owocuje. Tylko głupek nie doceni jak dobry jest w swoim fachu. Nie wiem czy najlepszy ale na pewno bardzo dobry.

0

Santana10
za to w LM od kilku lat dostajecie same prezenty. Ale nie uważam tego za jakiś spisek. Błedy były i będą dopuki nie będzie powtórek video. Piłka nożna bywa piękna a zarazem brutalna.

0

Ja nie przypominam sobie be w tym sezonie Mourinho jakikolwiek sposób atakował Barcelonę jako pierwszy jedynie odpowiadał na zaczepki które padały ze strony Xaviego i Alvesa.

0

Jese ładnie wkręcił obrońców. Dziwie się że nie jest przymierzany do pierwszego składu Realu bo widać że ma ogromny potencjał.

0

KacperFCB
Ramos był ostoją defensywy. Tylko w pierwszym meczu grał chaotycznie. Ogólnie to bardzo podobała mi się para stoperów Ramos Pique widać że dobrze się rozumieją. Gdy jeden biegł z akcją ofensywną drugi go asekurował. Ogólnie to mnie zdziwili tymi wypadami pod bramkę rywala. I Ramos ma potencjał do wykonywania dalekich wolnych ale w Realu nie ma szans nawet ćwiczyć bo tam tylko jedna osoba uderza z każdego wolnego. Według rankingu Castrol zajął pierwsze miejsce i miał najwięcej udanych interwencji. On musiał być w tej 11. A partnerem mógł być ktoś z 3 Pepe Pique Hummels. Jak przypominam sobie Pique i Ramosa w dryblingu pod bramką przeciwnika...

0

Nie idzie ułożyć idealnej 11 która by każdemu pasowała. Ale z Nanim to przesadzili... Reszta może być choć np. taki Hummels Ronaldo Ozil Piqe Coentrao i jeszcze paru jakby się znalazło również była by to najlepsza 11. Oni wybrali tak.

0

Barca i Real znowu niszczą pozostałych:D. Już nie mogę się doczekać GD

0

Jak na razie 4 kandydatów do ZP
Messi
Iniesta
Ronaldo
Iker
Nie wiem kto bardziej zasłużył ale jestem prawie pewien że 3 z nich będzie na podium.

0

Bartuś
Wiem jaki świetny sezon miał Leo ale chciałbym aby ZP dostał ktoś inny niż Messi i Ronaldo. Wielu pseudo fanom otworzyło by to oczy może

0

Bartuś
Tyle że Iker też bije wszelkie rekordy. I znowu dochodzimy do sytuacji że napastnik jest bardziej faworyzowany.

0

Bad15
Zgadzam się. Za dużo faworyzuje się strzelców.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?