1

@mierzeja11 I też bym się pod tym podpisał.

0

@Nazio_87 Oby. Bo Ćwiąkałe zawsze zajebiście posłuchać. Merytoryczny, ciekawy, z fajną barwą głosu. To trochę jakby się słuchało Wołoszańskiego o piłce nożnej

1

Boże. Nie dawajmy za tego Alvareza 100+ mln

0

@SirChuck Po takim sezonie Raph raczej nie ma co liczyć na taką ofertę. Tyle dają za zawodników w gazie.

0

@Korek365 Z tym przepisem odnośnie ustawienia metr od muru, różnie postępują. Ale też uważam, że by nie uznali.

0

@Natenczas Żyj dalej mrzonkami. Generalizuj. Przypisuj czyny na cały Naród. Sytuacja medalem pokazała, jak "mistrz" Załeski rozegrał Nawrockiego, jak chłopca z lasu. Duda wręczał ten medal ze słowami, że jest "Dla Narodu Ukraińskiego, za walkę i poświęcenie w wojnie z Rosją". A pochodzący z plebsu Nawrocki odebrał medal indywidualnie Załeskiemu. No to mu Ukrainiec pokazał ile dla niego ten medal znaczy indywidualnie. A swoim ruchem Nawrocki rozjebał to co było budowane od kilku lat. Natomiast od Zalenskiego należało się uczyć od momentu, kiedy zaczął wychodzić w mundurze do witających go w garniturach kmiotów. Bo możecie go oceniać jak sobie chcecie. Ale to On nie spier....z Ukrainy gdy Moskwa stała 20 km od Kijowa. To On nie uciekł z rodziną. To On stał groził politykom mocarstw prawdą, o tym co się stanie. I to On dostał dla Ukrainy prawie wszystko co chciała. A tu dalej będą się kibicowskim kmiotem tasować, co nawet nie jest świadom konsekwencji swoich czynów. Teraz ch..* zobaczycie POlskie kontrakty na Ukrainie. Teraz nawet nie zaproszą Polski na obrady o sytuacji w Rusi....wróć, już nie zapraszają. Ale tak to jest jak się ma bencwała za Prezydenta, który gra wyłącznie dla swojej kariery.

0

@ja8215 To tak jakby powiedzieć, że Totti zmarnował karierę w Romie.

1

@Mroziu Nawet nie powinniśmy chcieć tam awansować. Jak pokazał zeszły rok, mając 3 zespoły w LK jesteśmy wstanie nawalić na tyle dużo punktów, że za rok, albo dwa Mistrz POlski zagra w grupie LM bez eliminacji. Co później i tak odbije nam się czkawką. Bo ranking daje tyle samo pkt za pozytywne wynik z Barceloną, jak i Gwarkiem Pierdziszewo.

0

@Filipem Nie chodzi o to czy sprzeda czy nie. Tylko, że można tyle dać za to co prezentuje. Obecnie żaden praktycznie gracz nie jest tyle wart.
Może Vithinia i wlasnie Olise. Ale na pewno nie Albarez. Ja rozumiem że kupione go za 80 mln wiec sprzedanie za 80ktore jest realnie wart nie wchodzi w grę. Ale jak trafi sie na głupiego to mozna stracic

19

Po co? Na co?
Niby nie moje. Ale na boga. 150 mln to obecnie może za Olise by można dać, a nie za znikającego na pół sezonu Alvareza.
Gdyby tam był taki Forlan, El Tigre, albo El Ninio to ile byśmy musieli wyłożyć? 300?
Niech w tym naszym klubie się opamiętają. Za 150 mln to można zbudować pełną obronę złożoną z gwiazd.

3

Sklandal kurła. Mam nadzieję, że finałowe drużyny zgłoszą protest, a jeśli i tak do tego dojdzie to wyjdą we flagach i koszulkach Palestyny.
I oby wygrał Iran!!!

0

@kejdzi Zasadę kumasz dobrze, ale odniosłeś ją od razu do FFP i spłaszczyłeś Real do Barcelony i reszty ligi. A tu nie ma równości. Real po mimo wyższych płac na pensje może mieć je jeszcze dużo większe niż Barcelona. DLatego mogą sobie pozwolić na kontrakty Mbappe, za chwilę przedłużą Vinciusa. Kupią kogo będą chcieli, a miejsca jeszcze im zostanie.

0

Zwróćcie uwagę, że mowa o kwocie prowizji. 30mln.....netto.
Nie na darmo mówią ze obecnie te darmowe transfery są najdroższe.

0

@kosiarz92 Niestety skupienie całego kapitału niemieckich pilkarzy wyłącznie w Bayernie ogranicza ten zespol. Bo nawet w Bayernie nie sa oni juz wiadacymi postaciami.

0

@Comentateiro Tylko ten Mou potrafi przygotować zespol pod mecz. A w LL nie ma poza Barca większej konkurencji. Dawno tez nie mial tak silnej drużyny.
No ale zobaczymy co oni tam odwala.

1

Gra w repie to nie klub. Tam nawet Alisson moze strzelić bramkę aby wygrali MS.
Portugalia wygrywać ME nie wygrał meczu w regulaminowych 90 min. A przywiozła puchar.
Kogo bedzie obchodziło to czy Rafa pracował na Vinciusa, albo na odwrót. Jesli wygrają.
Natomiast jak rozegrają to lepiej dla Rafy zebh liczby mial. Bo go zjedzą medialnie

0

Skoro zawodnik powiedział takie słowa, to znaczy, że tam lekko w negocjajach nie było.
Już były przecieki, że chce zarabiać podobnie do MC, a wiadomo jak u Nas jest.
On widać chciał sprawę załatwić szybko. My często gramy w opery mydlane ciągnące się całe lato.
Wybrał jak wybrał. Powodzenia.

0

@Macior79 Całkowicie się zgadzam.

1

@Bombelek951 Z jednej strony zgoda. Z drugiej musimy spojrzeć na to, że żaden z tych zawodników nie miał szans na regularną grę.
Przykładowo chyba "najlepszy" z w/w Cucurella. Jak On miał rywalizować z Albą w erze prime i chwilę po nim? Nico? Puig? Kogo z pomocy mieli wysadzić z siodła?
Po prostu zły okres.
Tu można odnieść się nawet do Realu (nie koniecznie wychowanków ale młodych zawodników). Odegard, Kubo. Naprawdę wartościowi zawodnicy, ale bez realnej szansy na grę w podstawowym składzie cienie i nic nieznaczący gracze.
Przykład rozowuj młodych graczy można obserwować na podstawie Cubarsiego i G. Martina. Pierwszy, super wejście do drużyny. Stabilny, pewny, widowiskowy. A później bez wsparcia kogoś na kształt Inigo średnio dobry. Dla nas bezcenny jednak uwagi na niski kontrakt. Ale przeplata super okresy, z czasem stagnacji.
Martin? Wszyscy się śmiali. Kopał się po czole, ale miewał sporadyczne świetne mecze. Nagle z konieczności odnalazł się w ogóle nie na swojej pozycji, gdzie ciężko go kwestionować.
Ale nie ma sie co oszukiwać, że którykolwiek z nich grałby przy Puyolu. Pique, Albie, Alvesie. Po prostu pewnego poziomu wychowanek nie przeskoczy grając po 15 min w meczu.
A teraz jest jeszcze inny problem. Nasze transfery idą w dół. Bo sprzedajemy graczy IV ligi. Tu już nie działa magia La Masi. Cyk i 10 mln. Jak widać mamy problem ze sprzedaniem tych graczy na poziomie 5 mln. Ale to w dużej mieże problem szczebla na jakim ci gracze grają.

5

@Bogan Nie chce. Podpisuje umowę z innym klub3m i to z nim negocjuje swoj kontrakt. Chcę tyle na ile uwaza zasługuje. A Monaco uważa, że to za dużo albo po prostu chce zaoszczędzić na sytuacji Barcy i wysokiej pensji.
Opcje 3.
Doplacamy do transferu,
Wstrzymujemy transfer i zostajemy z Fatim,
Idziemy na pewniaka i na nic sie nie godzimy mówią "sprawdzamy" i liczymy, że Monaco sie dogada/bleffoowało. Nasza opcja jest wywieranie presji na Fatim, że czekają go trybuny jak zostanie w Barcie, bez względu na formę.

0

Patrząc na grupę Hiszpanii, może wyjść, że Ferran będzie top strzelcem po fazie grupowej. To niestety podbije jego możliwości negocjacyjne.
Choć i tak nie ma się co oszukiwać, że to świetny zawodnik.

1

@TR3YWAY Dla mnie to na trybunach mogłaby grac orkiestra górniczo-hutnicza, albo Anielskie Słowiki, byle Polska grała na MŚ.

0

Niechaj robi u Nas karierą choćby na marię Yerrego Miny i będzie pięknie.

1

Mówcie co chcecie, ale na razie Real imponuje na rynku.
Denzel Dumfries za klauzule około 20 mln, gdzie potrzebowali wzmocnienia na prawym skrzydle NA JUŻ.
Konate - obrońca topowej Angielskiej drużyny, po słabszym sezonie swoim jak i klubu, chcący coś udowodnić. A jednocześnie jednak cały sezon grający w najlepszej lidze świata. Za darmo to w dzisiejszych czasach nie jest tanio. Ale jednak łatwiej się dogadać z zawodnikiem niż negocjować z klubami.
Kosmiczna oferta za Alvareza. Świetny piłkarz. Ale obecnie poza może Vithinią, Joao Nevesem i Olise, nikt nie jest warty takich pieniędzy. Jednak
Jednocześnie Peraz dobrze wie, że głośne drogie transfery spłacają się najszybciej. A nie ryzykował wiele, wiedząc, że Atle raczej i tak odrzuci ofertę.
Z drugiej strony, jak Alvarez będzie chciał odejść, to nie sądzę, że nie skusza się na 150 mln, za które kupią 2/3 grajków pod swój styl.
DLa Nas najlepiej byłoby obecnie, żeby w ogóle oni nie chcieli go sprzedać. Bo jak łykniemy wywindowanie ceny, to jesteśmy skończonymi idiotami. Niech Real go bierze. Super transfer. Ale tam już w ogóle dojdzie do burdelu.
Vinicus-Alvarez- ----Mbappe na prawym skrzydle????

3

@Kismeth To akurat Messi miał na nodze piłkę na 1:2 (zdaj się) w samej końcówce 1 połowy. I to w sytuacji gdzie zazwyczaj pytał bramkarza gdzie mu tą piłkę posłać.
Po prostu Anfield zrobiło swoje. A te załamanie mentalne z niczego się nie wzięło. Jako drużyna nie istnieli i nie byli w stanie się podnieść.

16

@KrwawiaceoczyVEB
Thuramy też nie miały, aż ktoś dał im regularne szanse na grę.
Nie mówię, że będzie z niego gwiazda. Ale potencjał na sprzedaż z późniejszym odkupem/procentem kolejnej sprzedaży jest.
Uczmy się od Realu robić transfery (a w zasadzie ich warunki) z klubu młodych zawodników.

0

@redman83 Niech dadzą. Talent ma. Ale to nie massowy goleador, a nam takiego trzeba. I nie za 120mln+ bo nas nie stać.
Więc niech Real skupuje dream team i się rozsadzi od środka.
My kupujmy tych których możemy.
Dużo bardziej żal mi wolnego transferu Konate. Bo choć nie miał dobrego sezonu, to bardzo dobry piłkarz. A za darmo to dobra cena (tak wiem, że kontraktem nadrobi).

3

@RC28 Chce. Ale jest za drogi. Koleś zarabia 15 mln brutto. Nawet uwzględniając wysokie hiszpańskie podatki sprawia, że wielu chętnych nie będzie. 7.5mln + podatek. Które kluby na to stać? Anglia ok. Ale tam nie wezmą szrotu po 2 latach kontuzji. Musi coś pokazać, aby jego pozycja na rynku wzrosła. Ale aby coś pokazać trzeba gdzieś zagrać.
A jak nie zagra to 7.5mln i tak zarobi. Jak to wygląda mieliśmy przykłady z Umttitim, Balem, Hazardem.

1

@Cules69 Umiejętności nikt mu nie odmówi. Gdyby był w formie nie było by transferu Garci. CHyba, że po prostu chcieli go wypchąć, ale nie wyszło.
Podpisaliśmy, to podpisaliśmy. Nie ma co kopać się z zawodnikiem. Usiąść. Pogadać i pewnie gdzieś wypożyczać z płaceniem częściowej pensji do końca kontraktu.

0

Głupich nie sieją. A jak tracisz swoją pozycję i nagle rodzi się przepaść w tym co mogłeś uzyskać, a akualną mocą rynkową, to mamy problem.
Przecież jemu nikt nie da 7 mln brutto obecnie. A On głupi nie jest i z 7.5 netto nie zejdzie.
Z aktualną formą w kadrze nie pogra po MŚ, nawet jak Neuer odejdzie.
Więc będziemy po prostu mieli mega drogiego zawodnika trybunowego, albo rezerwowego. Nawet jak zostanie rezerwowym, to z jego charakterem spodziewajmy się małych dram.
Na prawdę nie ma dobrego wyjścia. A aż słabo patrzeć, że go gdzieś wypchnięmy i będziemy jeszcze płacić pensję.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?