@Pingwinek ok, żeby było mniej absurdalnie, co jeśli ta zawodniczka stałaby przy zawodniczce Realu po przeciwnej stronie pola karnego, tak samo byłaby blokowana, to też jest spalony? Przy strzale jaki padł nie miałaby możliwości zagrania piłki, tak jak i obrończyni blokowana przez Hansen, ale gdyby strzelczyni piłka zeszła mocno, to mogłaby tam rzeczywiście dojść. Jest to spalony? To jak piłka została uderzona MA znaczenie, czy tego chcesz czy nie, przez to ocenia się czy była możliwość zagrania piłki. Gdyby tu nasza zawodniczka przyjęła piłkę, obrończyni Realu nadal byłaby blokowana i wtedy padłby strzał, a Hansen nadal by blokowała na spalonym, to byłby spalony, ale tu padł strzał i to ma znaczenie.
@Pingwinek poza tym, czepiasz się wyrazu "szansa", gdzie w samych przepisach zacytowanych przez Ciebie jest użyte słowo "możliwość" czyli dosłownie główny synonim słowa szansa. Równie dobrze osoba tłumacząca te przepisy z angielskiego mogła użyć słowa szansa i by na to samo wyszło XD
@Pingwinek ale przecież nie wiesz jak piłka poleci? Oj kolego, coś ci się teorie plączą ;) Ja jedynie używam twojej logiki. Skoro nie wiemy jak piłka poleci, to musimy w takiej sytuacji zawodniczki w narożniku gwizdnąć spalonego. Bo co jeśli piłkarka Barcelony tak uderzy piłkę, że wyląduje ona pod nogami zawodniczki Barcelony w narożniku (skoro zakładamy, że mogła uderzyć ją do tyłu w kierunku obrończyni Realu) ? No sorry mistrzu, albo jedno albo drugie
@Pingwinek linia piłki była tutaj z nami od początku naszej dyskusji ;) Mój komentarz sprzed 4 godzin: "to nasza zawodniczka jest za piłką, a nie można być na spalonym będąc za linią piłki"
@Pingwinek nie mówię, że jest takowy przepis, mówię że jeśliby piłka była kopnięta w nich była kopnięta do tyłu to oznaczałoby, że znajdowałyby się one za linią piłki (i tak też było tutaj), więc to wyklucza spalonego. I tak, jest oczywiście szansa że kopnie do tyłu (choć znikoma i absurdalna). Jest też szansa, że kopnie w aut, albo zrobi fikołka, ale ani jedno ani drugie ani trzecie się nie stało
@Pingwinek ale piłka nie poleciała magicznie do tyłu. To jak piłka poleciała ma znaczenie, a przy tym jak poleciała zawodniczka Realu nie mogła tej piłki zablokować
@Pingwinek przepis mówi o utrudnianiu zagrania piłki. W jaki sposób Hansen przeszkadza zawodniczce Realu zagrać piłkę? Gdyby Hansen blokowała ją w narożniku boiska to też by był spalony? Przecież ewidentnie utrudniałaby jej grę
@Pingwinek co ty pieprzysz? W momencie podania - tak był dalej od piłki, ale zawodnik Rayo nie uderzał jej, tylko dopiero oczekiwał podania. Tutaj "spalony" następuje w momencie mocnego strzału w światło bramki, a nie podania. Przecież to są dwie zupełnie inne sytuacje. Robisz fikołki chłopie niesamowite. Inigo w meczu z Rayo był blokowany NIELEGALNIE w momencie podania, co utrudnia mu dojście do strzału, dlatego był tam spalony. Tutaj zawodniczka Realu jest blokowana LEGALNIE w momencie podania i ewentualny spalony jest dopiero analizowany w momencie strzału, gdy wcześniej LEGALNIE zablokowana zawodniczka już jest za daleko aby zainterweniować
@Pingwinek Czemu nie miał Inigo szansy dojść? Skoro zawodnik Rayo źle sobie piłkę przyjął i musiał ją poprawiać. Co innego gdyby tam zawodnik Rayo uderzył z pierwszej piłki. Wtedy gwarantuję, że bramka byłaby uznana. Jest to oczywiście subiektywna ocena arbitra. Ale jeśli sędzia ocenia, że zawodniczka znajdująca się za zawodniczką uderzającą piłkę ma szansę zablokować uderzenie lecące do przodu, to ta osoba nie powinna mieć prawa sędziować
@Pingwinek no na pewno piłka nie poleci do tyłu. Jest o utrudnianiu w zagraniu piłki, a żeby komuś utrudnić zagranie piłki, musi mieć najpierw szansę, chociaż teoretyczną, ją zagrać. Tu takowej (o ile nasza zawodniczka nie kopnęłaby piłki do tyłu, a wtedy nie byłoby mowy o spalonym) nie było
@Pingwinek nie utrudnia zagrania, bo zawodniczka nie ma szans na zablokowanie strzału. Jak wyobrażasz sobie blok strzału, gdy zawodniczka jest pół metra za strzelczynią i ma obie stopy na ziemi. Fizycznie jest to niemożliwe, nawet jakby tam stał najlepszy ŚO męski. To ty tu gdybasz, robisz fikołki i szukasz usprawiedliwienia skandalicznej decyzji sędziów
@Pingwinek tam miał szansę interweniować Inigo, bo zawodnik Rayo sobie jeszcze piłkę poprawiał i źle ją przyjął, a sam moment spalonego nie był liczony od momentu strzału, tylko od momentu podania, więc porównanie kompletnie nietrafione. Tutaj spalony jest liczony w momencie strzału, a z takiej pozycji w jakieś stoi obrończyni Realu jest to niemożliwe, aby zareagować tak, aby ten strzał zablokować.
@Pingwinek no jak to nie analizujemy czy ma szansę? Jeśli nasza zawodniczka stałaby na pozycji spalonej przy narożniku boiska to też byłby spalony? Oczywiście bierzemy pod uwagę czy miała szansę na interwencję, bo jeśli nie miała (a tu obrończyni nie miała), to nie brała udziału w akcji.
@Pingwinek najłatwiej jest sobie to zobrazować w ten sposób. Bierzemy pod uwagę moment strzału, usuwamy z obrazu nasza zawodniczkę, która blokuje piłkarkę Realu i teraz powiedz mi. Czy w tym momencie samego strzału, zawodniczka znajdująca się dobre pół metra za nasza zawodniczka, ma szansę wyciągnąć nogę i zablokować strzał naszej zawodniczki? Jeszcze raz przypominam, w momencie dokładnie strzału, a nie zamachu, czy kiedy indziej, stricte w momencie kontaktu piłki z nogą naszej zawodniczki. No, kurde szans nie ma na to żadnych. Mógłby tam stać Van Dijk, i on by nie miał tu szans piłki zablokować. Już oczywiście abstrahując od tego, że nasza zawodniczka nie była na spalonym, to nawet gdyby była, bramka powinna być uznana, ponieważ nie uniemożliwiła żadnej zawodniczce realnej interwencji przy tym strzale https://zapodaj.net/plik-VBWTgjhNu4
@Pingwinek znajduję się przed nią, ponieważ wcześniej legalnie ją blokowała. Natomiast w tym ułamku sekundy, gdy piłka zostaje uderzona, zawodniczka Realu nie ma już żadnych szans na zablokowanie strzału, więc nie wpływa na sytuację. Co innego gdyby znajdowali się przed piłka ewidentnie i zawodniczka Realu w momencie strzału miałaby szansę na blok, to ok. Tutaj obie są za naszą strzelczynią i szansy na zablokowanie strzału nie ma
@Pingwinek ale nie brała udziału w grze. Moment spalonego jest ewentualnie brany pod uwagę w momencie strzału. Tam ani nie przeszkodziła żadnej zawodniczce w zablokowaniu strzału, ani nie przeszkadzała bramkarce
@Pingwinek no nie gwiżdże, bo blokując obrończynie nie jest na spalonym. Dopiero na ewentualnym spalonym (którego nie ma), jest w momencie strzału, gdy obrończyni Realu nie ma absolutnie żadnych szans na zablokowanie strzału, ponieważ jest za nasza zawodniczką
@Pingwinek zdajesz sobie sprawę, że za takie coś się nie gwiżdże spalonego, a jakby nawet się gwizdało, to nasza zawodniczka jest za piłką, a nie można być na spalonym będąc za linią piłki XD
1
@Pingwinek ja wiem, jaki jest pogląd twój z tą linią, tylko mi nie wmawiaj, ze nagle sobie linię ubzdurałem, gdy pisałem o niej 4 godziny temu
1
@Pingwinek ok, żeby było mniej absurdalnie, co jeśli ta zawodniczka stałaby przy zawodniczce Realu po przeciwnej stronie pola karnego, tak samo byłaby blokowana, to też jest spalony? Przy strzale jaki padł nie miałaby możliwości zagrania piłki, tak jak i obrończyni blokowana przez Hansen, ale gdyby strzelczyni piłka zeszła mocno, to mogłaby tam rzeczywiście dojść. Jest to spalony?
To jak piłka została uderzona MA znaczenie, czy tego chcesz czy nie, przez to ocenia się czy była możliwość zagrania piłki. Gdyby tu nasza zawodniczka przyjęła piłkę, obrończyni Realu nadal byłaby blokowana i wtedy padłby strzał, a Hansen nadal by blokowała na spalonym, to byłby spalony, ale tu padł strzał i to ma znaczenie.
1
@Pingwinek poza tym, czepiasz się wyrazu "szansa", gdzie w samych przepisach zacytowanych przez Ciebie jest użyte słowo "możliwość" czyli dosłownie główny synonim słowa szansa. Równie dobrze osoba tłumacząca te przepisy z angielskiego mogła użyć słowa szansa i by na to samo wyszło XD
1
@Pingwinek ale przecież nie wiesz jak piłka poleci? Oj kolego, coś ci się teorie plączą ;)
Ja jedynie używam twojej logiki. Skoro nie wiemy jak piłka poleci, to musimy w takiej sytuacji zawodniczki w narożniku gwizdnąć spalonego. Bo co jeśli piłkarka Barcelony tak uderzy piłkę, że wyląduje ona pod nogami zawodniczki Barcelony w narożniku (skoro zakładamy, że mogła uderzyć ją do tyłu w kierunku obrończyni Realu) ? No sorry mistrzu, albo jedno albo drugie
1
@Pingwinek linia piłki była tutaj z nami od początku naszej dyskusji ;)
Mój komentarz sprzed 4 godzin:
"to nasza zawodniczka jest za piłką, a nie można być na spalonym będąc za linią piłki"
1
@Pingwinek a i odnieś się proszę do tej teoretycznej sytuacji z zawodniczką w narożniku
1
@Pingwinek nie mówię, że jest takowy przepis, mówię że jeśliby piłka była kopnięta w nich była kopnięta do tyłu to oznaczałoby, że znajdowałyby się one za linią piłki (i tak też było tutaj), więc to wyklucza spalonego. I tak, jest oczywiście szansa że kopnie do tyłu (choć znikoma i absurdalna). Jest też szansa, że kopnie w aut, albo zrobi fikołka, ale ani jedno ani drugie ani trzecie się nie stało
1
@Pingwinek czyli zgadzasz się, że jeśli w narożniku boiska stałaby zawodniczka Barcelony na spalonym to gol nie powinien zostać uznany?
1
@Pingwinek dobrze i tutaj możliwość zagrania piłki nie jest utrudniona
1
@Pingwinek ale piłka nie poleciała magicznie do tyłu. To jak piłka poleciała ma znaczenie, a przy tym jak poleciała zawodniczka Realu nie mogła tej piłki zablokować
1
@Pingwinek super, i jeszcze raz, nic z tych rzeczy tutaj nie nastąpiło
1
@Pingwinek wynika to z fizyki. Żeby tutaj zawodniczka Realu zablokowała piłkę lecącą do tyłu, oznaczałoby że musiały się za tą piłką znajdować
0
@Pingwinek przepis mówi o utrudnianiu zagrania piłki. W jaki sposób Hansen przeszkadza zawodniczce Realu zagrać piłkę? Gdyby Hansen blokowała ją w narożniku boiska to też by był spalony? Przecież ewidentnie utrudniałaby jej grę
0
@Pingwinek co ty pieprzysz? W momencie podania - tak był dalej od piłki, ale zawodnik Rayo nie uderzał jej, tylko dopiero oczekiwał podania. Tutaj "spalony" następuje w momencie mocnego strzału w światło bramki, a nie podania. Przecież to są dwie zupełnie inne sytuacje. Robisz fikołki chłopie niesamowite. Inigo w meczu z Rayo był blokowany NIELEGALNIE w momencie podania, co utrudnia mu dojście do strzału, dlatego był tam spalony. Tutaj zawodniczka Realu jest blokowana LEGALNIE w momencie podania i ewentualny spalony jest dopiero analizowany w momencie strzału, gdy wcześniej LEGALNIE zablokowana zawodniczka już jest za daleko aby zainterweniować
1
@Pingwinek no dobrze, i co to zmienia? Kopnięcie piłki nie do przodu od razu wyklucza spalonego
0
@Pingwinek
Czemu nie miał Inigo szansy dojść? Skoro zawodnik Rayo źle sobie piłkę przyjął i musiał ją poprawiać. Co innego gdyby tam zawodnik Rayo uderzył z pierwszej piłki. Wtedy gwarantuję, że bramka byłaby uznana.
Jest to oczywiście subiektywna ocena arbitra. Ale jeśli sędzia ocenia, że zawodniczka znajdująca się za zawodniczką uderzającą piłkę ma szansę zablokować uderzenie lecące do przodu, to ta osoba nie powinna mieć prawa sędziować
1
@Pingwinek no na pewno piłka nie poleci do tyłu. Jest o utrudnianiu w zagraniu piłki, a żeby komuś utrudnić zagranie piłki, musi mieć najpierw szansę, chociaż teoretyczną, ją zagrać. Tu takowej (o ile nasza zawodniczka nie kopnęłaby piłki do tyłu, a wtedy nie byłoby mowy o spalonym) nie było
1
@Pingwinek nie utrudnia zagrania, bo zawodniczka nie ma szans na zablokowanie strzału. Jak wyobrażasz sobie blok strzału, gdy zawodniczka jest pół metra za strzelczynią i ma obie stopy na ziemi. Fizycznie jest to niemożliwe, nawet jakby tam stał najlepszy ŚO męski. To ty tu gdybasz, robisz fikołki i szukasz usprawiedliwienia skandalicznej decyzji sędziów
0
@Pingwinek tam miał szansę interweniować Inigo, bo zawodnik Rayo sobie jeszcze piłkę poprawiał i źle ją przyjął, a sam moment spalonego nie był liczony od momentu strzału, tylko od momentu podania, więc porównanie kompletnie nietrafione. Tutaj spalony jest liczony w momencie strzału, a z takiej pozycji w jakieś stoi obrończyni Realu jest to niemożliwe, aby zareagować tak, aby ten strzał zablokować.
3
@Pingwinek no jak to nie analizujemy czy ma szansę? Jeśli nasza zawodniczka stałaby na pozycji spalonej przy narożniku boiska to też byłby spalony? Oczywiście bierzemy pod uwagę czy miała szansę na interwencję, bo jeśli nie miała (a tu obrończyni nie miała), to nie brała udziału w akcji.
0
@Pingwinek najłatwiej jest sobie to zobrazować w ten sposób. Bierzemy pod uwagę moment strzału, usuwamy z obrazu nasza zawodniczkę, która blokuje piłkarkę Realu i teraz powiedz mi. Czy w tym momencie samego strzału, zawodniczka znajdująca się dobre pół metra za nasza zawodniczka, ma szansę wyciągnąć nogę i zablokować strzał naszej zawodniczki? Jeszcze raz przypominam, w momencie dokładnie strzału, a nie zamachu, czy kiedy indziej, stricte w momencie kontaktu piłki z nogą naszej zawodniczki. No, kurde szans nie ma na to żadnych. Mógłby tam stać Van Dijk, i on by nie miał tu szans piłki zablokować. Już oczywiście abstrahując od tego, że nasza zawodniczka nie była na spalonym, to nawet gdyby była, bramka powinna być uznana, ponieważ nie uniemożliwiła żadnej zawodniczce realnej interwencji przy tym strzale
https://zapodaj.net/plik-VBWTgjhNu4
0
@Pingwinek znajduję się przed nią, ponieważ wcześniej legalnie ją blokowała. Natomiast w tym ułamku sekundy, gdy piłka zostaje uderzona, zawodniczka Realu nie ma już żadnych szans na zablokowanie strzału, więc nie wpływa na sytuację. Co innego gdyby znajdowali się przed piłka ewidentnie i zawodniczka Realu w momencie strzału miałaby szansę na blok, to ok. Tutaj obie są za naszą strzelczynią i szansy na zablokowanie strzału nie ma
0
@Pingwinek ale nie brała udziału w grze. Moment spalonego jest ewentualnie brany pod uwagę w momencie strzału. Tam ani nie przeszkodziła żadnej zawodniczce w zablokowaniu strzału, ani nie przeszkadzała bramkarce
1
Jest srebro w sztafecie 4x400m!
1
@Pingwinek no nie gwiżdże, bo blokując obrończynie nie jest na spalonym. Dopiero na ewentualnym spalonym (którego nie ma), jest w momencie strzału, gdy obrończyni Realu nie ma absolutnie żadnych szans na zablokowanie strzału, ponieważ jest za nasza zawodniczką
1
@Pingwinek zdajesz sobie sprawę, że za takie coś się nie gwiżdże spalonego, a jakby nawet się gwizdało, to nasza zawodniczka jest za piłką, a nie można być na spalonym będąc za linią piłki XD
1
A czy ta akcja nie zaczęła się przypadkiem od nieodgwizdanego różnego?
26
@Pingwinek niezły spalony po zagraniu piłki przez zawodniczkę Realu
25
Hahahaha. Ale dziewczyny przekręcone. Kompromitacja sędziowska...
2
Gasly, Leclerc i Hamilton oficjalnie zdyskwalifikowani!