- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1260 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
56 odpowiedzi
Marcelinho99
3
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
gumaz
1
Jak macie do wyboru to zimno czy komary ?
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1260 Culés
6
Nie mogłem wczoraj oglądać całego meczu a jedynie 10-15 minutowe fragmenty dlatego chciałem sobie zobaczyć grę tak wychwalanego Dembele.
Muszę przyznać, że chłopak ma niebywałe wręcz umiejętności - lekkość dryblingu, dostrzeganie przestrzeni, precyzja podań. Wydaje mi się, że jedynym aspektem do poprawy jest odpowiednia decyzyjność lecz ona naturalnie przyjdzie wraz z doświadczeniem i regularną grą.
Tak też sobie myślę nad transferem Griezmanna i jego sensem pod kątem taktyki. Widząc jak Valverde zmienił Barcę widać na jakich rzeczach się skupił przede wszystkim i mówię tu o organizacji pressingu oraz grze w obronie.
Widać wyraźnie, że Barca jest nastawiona na nakładanie wysokiego i zorganizowanego pressingu a jeżeli to nie pozwoli odzyskać piłki to kompaktową obronę dwiema liniami i graczami z przodu, którzy zakładają pressing. Taki system okazał się skuteczny jednak wymaga pracy całej drużyny. I tutaj dochodzimy do sedna sprawy czy Messiego. Wiemy dobrze, że Argentyńczyk nie może biegać cały mecz w pressingu bo straci na tym jego efektywność. Dlatego Valverde przesunął go bliżej środka i zwolnił z zadań obronnych. To spowodowało, że Suarez musiał grać bliżej lewej strony co automatycznie angażowało go bardziej w grę wzajemną niż gra na szpicy. Uwydatniło to mankamenty Urugwajczyka w dynamice, technice podań oraz orientacji w ataku pozycyjnym. Chyba nie tylko mnie Suarez strasznie irytuje swoją grą w tym sezonie (mimo, iż liczby wykręca świetne - taki case jak CR7). Dlatego uważam, że Ernesto chce skutecznego napastnika, który potrafi cały mecz zakładać pressing a do tego lepiej radzi sobie bliżej bocznej linii boiska oraz w środku pola a lepszego gracza o takiej charakterystyce niż Griezmann nie ma.
Nie chce pisać o ustawieniu na boisku w systemach bo to jest zależne od fazy meczu oraz danej akcji ale Messi grający jako fałszywa 9 chyba będzie standardem a Griezmann, Dembele i Suarez będą na zmianę częściej grali jako schodzący napastnicy. Cou wejdzie raczej w buty Iniesty i będzie etatowym pomocnikiem.
Podsumowując ten przydługi tekst - Griezmann będzie raczej alternatywą dla Suareza i nie wpłynie on jakoś krytycznie na rozwój Dembele. Tak mi się wydaje przynajmniej.