Arden
Dołączył/a: sierpień 2023
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@takisobiektos Przecież on jest wartością dodatnią w reprezentacji. To jest całkiem innym zawodnik niż w klubie.
0
@Goralkov Różnica jest taka, że Ferran w reprezentacji, to bardzo cenny zmiennik, który odnajduje sie w taktyce i stylu reprezentacji.
5
W 1955r. Sowiecki naukowiec Vladimir Petrovich Demikhov pokazuje Moskiewskiemu Towarzystwu Chirurgicznemu sukces w transplantacji głowy psa.
Radziecki naukowiec Vladimir Petrovich Demikhov przyczepił do szyi psa drugą głowę, uzyskaną od małego brązowowłosego szczeniaka. Zarówno pies, jak i ścięta głowa szczeniaka żyły i reagowały na bodźce. Ich nerwy nie zostały połączone. Pies-chimera przeżył trzy tygodnie. To nie pierwszy i nie ostatni eksperyment tego typu jaki uczony przeprowadził. W innym eksperymencie transplantacji głowy, pies przeżył 29 dni, zanim reakcja autoimmunologiczna spowodowała śmierć psa z przyszytą uciętą głową (nie istniały wtedy jeszcze leki supresyjne dla odrzutu transplantacji).
Vladimir Petrovich Demikhov ukuł słowo „transplantologia”, wymyślił szereg metod chirurgicznych utrzymujących krążenie krwi w czasie transplantacji i jako pierwszy przeprowadził skuteczny "bypass" dla serca psa (który przeżył 2 lata po operacji). Popularyzował idee transplantacji organów i w konsekwencji chirurg z RPA Christiaan Barnard, na podstawie jego badań przeprowadził pierwszą transplantację serca człowieka do drugiego człowieka. Doprowadziło to też ostatecznie do przeszczepu głowy u małp przez dr Roberta White'a, który został zainspirowany pracą Demikhova. Dr Robert White utrzymał też przy życiu mózg małpy bez ciała.
https://www.amusingplanet.com/2020/06/vladimir-petrovich-demikhovs-two-headed.html
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@vangoor Nie żyje od 14 lat, pytanie gdzie jest ciało?
0
@SelloutCrowd To chyba przed to, że wielu kibiców Barcelony jest kibicami Manchesteru City.
0
@Kapitan_SW Mało kto śledził tak naprawdę jego kariere. Chłopak jako jeden z nielicznych dostał okazję na pre-sezon z pierwszą drużyną na którym wyglądał bardzo dobrze. Mógł wybrać ławke w United, ewentualnie rezerwy lub Legie, w której ma monopol na minuty i puchary. Bardzo dobra decyzja Maxiego, bo on ma dopiero 19 lat, a w tym wieku najważniejsze są minuty na boisku. Pogra pewnie z rok lub dwa i ustawi sie po niego kolejka klubów z czołowych lig w Europie.
3
Nie widziałem nigdy Polaka z takim potencjałem jak Oyedele. Chłopak ma wszystko, żeby zrobić kawał kariery.
2
Wszystkiego Najlepszego Panowie.
0
@MOLESTA Co ty zmyślasz? Usunąłem odpowiedź do Dodiego. Skoro nie ublizales to dlaczego moderacja usunela twój komentarz? Czyżbyś kłamał i zaprzeczał sobie w co drugim zdaniu? Kto by sie spodziewał haha.
0
@Stinger_ Nie wytłumaczysz, bo on w każdej dyskusji sie gotuję i ubliża. Jego tokiem rozumowania, Real wczoraj przegrał, bo finansowe fair play. Nie bierze pod uwagę tego, że ma kilkukrotnie lepszych piłkarzy, a tego typu porażki zdarzają sie największym od X lat.
@MesQueUnClub96 ja jestem Dodi spokojny, kulturka jak zawsze.
2
@MOLESTA Nie zmienia to tego, że Betis piłkarzy ma kilka klas lepszych, a tego typu wpadki zdarzają sie największym. Co napisałem wyżej, a ty sie doczepiłes i ubliżasz, bo musisz sie wyżyć w internecie.
0
Oyedele wygląda jakby był kupiony za 40 mln i wypożyczony z Barcelony.
1
@MOLESTA Przecież tematem jest mecz Legii. Nie dodawaj sobie, bo każdy wie, o czym jest dyskusja tylko ty udajesz, że tego nie widzisz. Nie potrafisz normalnie dyskutować, tylko sie unosisz i dobierasz narracje pod siebie, żeby komuś ubliżyc albo zaczepić.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
9
@MesQueUnClub96 Takim tokiem rozumowania. Real ma słabszym piłkarzy od Lille, a Barcelona od Monaco.
4
@MesQueUnClub96 Przecież Betis ma o kilka klas lepszych piłkarzy.
1
@Stinger_ Tak wiem, mówię ogólnie o jego występach w Europie :)
3
Ktoś tam niżej śmiał się z tego Pekharta, a co oglądam Legie w pucharach to on strzela bramki.
1
dobry adwokat i chłop dostanie z 6-8 lat.
0
@Faro Też mi sie wydaje, że albo my albo oni.
0
Davies za każdym razem jak jest pytany o Flicka, powtarza, że traktuje go jak ojca i swój najlepszy okres miał właśnie za Haniego. Chłopakowi kończy sie kontrakt w 2025, a on jest kilka poziomów nad Balde. Mam nadzieję, że zarząd o nim pomyśli, bo ten transfer byłby możliwy, ze względu na jego relacje z naszym trenerem.
0
@Azazel_Pazuzu to odkop kontuzje Dembele, Depaya czy Pedriego. Też grali w tygodniu, a na zgrupowanie nie pojechali, bo nie byli gotowi na 90 minut. Jest to normalne, a wy szukacie afery na siłe.
1
Dzisiaj prawdziwy test dla naszego reprezentanta Maxiego Oyedele.
0
@Azazel_Pazuzu Ale to jest hipokryzja i dobieranie narracji pod siebie :D De Jong?
0
@mekston Pewnie nie jest gotowy na pełne 90 minut. Dembele kiedyś też wrócił, po chwili było zgrupowanie i został w Barcelonie, bo nie był gotowy na pełne obciążenie i 90 minut :) identyczny przypadek mamy teraz z De Jongiem, też wrócił a nie dostał powołania.
3
@KamQiX Trener reprezentacji ich nie powołał, bo wracają po kontuzjach. Podobnie było u nas np z Dembele, widać, że dbają we Francji o piłkarzy i zdrowie piłkarzy stawiają na pierwszym miejscu.
0
@NeroTFP1 Chyba, że Barcelona grałaby na najwyższym poziomie, to mógłbym się poświęcić, żyć tyle lat i srać pod siebie :)
1
@BorzyKrzys Interesujące. Skoro ktoś go molestował, to mógł iść na policje. Powinni ich wszystkich zamknąć, bo oni dobrze wiedzieli co sie działo na tych imprezach. Przeorane mózgi od narkotyków i alkoholu, bez kręgosłupa moralnego.
1
@mekston No dobrze, ale nie zmienia to tego, że jest najlepszym zawodnikiem tych rozgrywek. Napisałem tylko prawde, która boli zaślepionych kibiców :)