Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Rakitic ma rozegrane mniej minut niż Busi. Zapewne zacznie właśnie na jego pozycji i wymienią się w trakcie meczu (chyba że wynik nie będzie tego wymagał). Obstawiam też wejście Mirandy oraz Alena/Munira - zależy od wyjściowej 11.
3
Suarez ma odpoczywać więc raczej nie ma opcji, żeby Leo nie zagrał. Nie wiem tylko cze Dembele nie dostanie kary za spóźnienie?
Obstawiam skład Cillessen - Semedo, Vermaelen, Lenglet, Alba - Rakitic, Vidal, Arthur (Alena) - Dembele (Munir), Messi, Cou
1
Totki grają o awans a do tego dochodzi spora kasa. Wiem, że masz problem z kojarzeniem ale to nie jest mecz towarzyski. Pomijam tak oczywiste sprawy jak wizerunek klubu, który mógłby oberwać gdybyśmy dostali ostry łomot wystawiając juniorów.
2
21 dostał w trakcie sezonu w LL - zapewne został zgłoszony do pierwszej drużyny w miejsce kontuzjowanego Rafy. Ale w LM to chyba nie przejdzie. Na liście powołanych ma numer 26. I zdaje mi się, że taki dostanie.
1
Alena będzie grał z numerem 26?
1
Przecież to FCB24 - nie wymagaj od niego za dużo ;)
0
Dlaczego uważasz że ostry łomot jaki Totki załatwiłyby naszym wychowankom podziała dobrze na ich rozwój? Dziwne masz fantazje.
1
Już pomijając fakt, że dostanie ostrego łomotu na swoim stadionie nie będzie odebrane zbyt dobrze wizerunkowo.
1
Dlaczego wina? Zwykle ustalają kto zagra w pierwszym składzie a kto w rezerwach. A w obronie zapewne zagra Vermaelen i Lenglet.
1
Poproszę! :)
0
Masz strasznie dziecinne podejście. Nie rozumiesz podstawowych rzeczy: że Valverde prowadzi topowy zespół, gdzie nie zdobycie LM i ligi będzie uznane za porażkę. Gdzie każda przegrana jest zwiastunem kryzysu zespołu. I on miałby wystawiać do składu 18/19 latków nie ogranych nawet z seniorami (że o poziomie LL nie wspomnę). Dzieciaki które potrzebują dużego marginesu błędu a nie totalnej presji typu "przez mój błąd stracimy bramkę i będzie katastrofa". Do pierwszego składu awansują tylko Ci, którzy mają naprawdę gigantyczny talent. A do takich zawodników nie zalicza się Oriol.
Łatwo po fakcie mówić że trzeba było wystawić rezerwy. Ale to jest jeszcze bardziej dziecinne. Żywcem z football managera, gdzie możesz sobie wczytać grę i jeszcze raz zagrać mecz. Tyle że w życiu tak się nie da. Ile razy męczymy się z ostatnimi zespołami w tabeli bo murują bramkę i nawet nie próbują grać w piłkę? Tak... Wystawny na nich juniorów.
Busi i Rakitic nie mają żadnego zmiennika. Vidal nie nadaje się do tej roli. Mógł tak zagrać z 3-ligiwcem ale LL to zupełnie inny poziom. Denis ma doświadczenie a i tak nie gra. Alena czeka na szansę ale też różnicy w trudnej chwili nie zrobi. Nie bądź dzieckiem (chyba że nadal nim jesteś). Popatrz realnie jak to wygląda i przestań myśleć w perspektywie najbliższych 5 min.
0
Gdyby wariantów było sporo to Busi i Rakitic nie mieliby rozegranych tylu minut ;)
Nie - wariantów nie ma wcale właśnie. Przynajmniej nie bez gruntownej straty jakości (Denis, Samper, Alena, Puig) lub zmiany stylu gry (Vidal).
0
Zważywszy na to że wymusił ten transfer swoją postawą to nie ma się co dziwić że wiedzieli. Zapewnie sami go do tego motywowali :D
28
Czytam te artykuły i komentarze i widzę jasno jedno: dopiero kiedy Rakitic opuści klub to duża część kibiców uświadomi sobie jak ważnym i dobrym jest zawodnikiem.
0
Zgadzam się. Ale tylko pod warunkiem posiadania sensownych zmienników. To jest LM i łomot od rywala, na swoim stadionie, nie będzie odebrany dobrze wizerunkowo. Jest to za to mecz do przećwiczenia różnych wariantów taktycznych. Dlatego możemy spodziewać się niespodzianek.
1
Na jakie stanowisko? Nie ma nic dziwnego w dwóch rozmowach. Często z pierwszej "przesiewają kandydatów" starając się wyłowić tych co naściemniali w CV a na drugiej już same konkrety. U mnie w robocie zwykle są testy, potem pierwsza rozmowa a potem zwykle druga. No chyba że to poważne stanowisko i jest mało kandydatów.
0
Semedo chyba faktycznie robi (wreszcie!) postępy - a ma co poprawiać przecież.
Valverde kilka razy wspominał, że widzi S. Roberto w pomocy a nie na obronie. Gra tam przecież tylko dlatego, że w drużynie nie ma nikogo lepszego na tą pozycję. Jeżeli jeszcze będzie mógł grać Wague (choć mam nadzieję że skoczy sezon jako obrońca Barcy B - musi się zaaklimatyzować) to nie widzę powodów dla których S. Roberto nie miałby zostać zmiennikiem środkowych pomocników. Na dziś to najbardziej obciążona pozycja (obok Alby) w zespole.
0
Podobnie jak Arthur jest stworzony do gry kombinacyjnej. Czy się sprawdzi - tego nigdy nie wiadomo. Może grac zarówno na pozycji Busiego jak i Rakitica czy Arthura. Grywał na stoperze.
0
Cillessen - Semedo, Vermaelen, Lenglet, Alba - Rakitic, Arthur, Vidal - Dembele, Messi, Cou
Busi ma rozegrane więcej minut niż Rakitic.
Zmiany:
Alba - Miranda
Rakitic - Denis
Arthur/Dembele - Munir (docelowo Cou cofnięty do drugiej linii)
0
Nabrał doświadczenia. I nie ma już tych samych zawodników do rywalizacji. A Busi i Rakitic już najmłodsi nie są. Jest też taka zasada: jak się nie ma co się lubi...
Do czasu transferu de Jonga (o ile się uda go ściągnąć) więc najwcześniej latem - musimy mieć rotacje w środku pola. W tym sezonie jest Arthur ale nie w PK musimy mieć kogoś więcej do rotacji.
13
podaj kod - sprawdzę czy działa :D
5
To byłoby zbyt piękne...
1
Busi ma rozegrane prawie 90 minut więcej niż Rakitic. W dodatku to Chorwat został zmieniony przez Denisa. Zakładam więc, że w środku pola zobaczymy Rakitica w miejsce Busiego, Arthura i Vidala.
3
Przypuszczam, że S. Roberto faktycznie będzie zmiennikiem - tyle że Busiego/Rakitica/Arthura. Jego obecność na ławce jest o tyle wygodna, że w razie potrzeby może zastąpić tez Semedo. Nie zajmie więc dodatkowego miejsca na ławce (zwykle jest jeden stoper i boczny obrońca, 2/3 pomocników i 1/2 napastnik + GK).
0
W meczu z Espanyolem Vidal bardzo mocno wspierał Semedo. Nie zmienia to faktu, że (wreszcie) widać progres w rozwoju Portugalczyka. Nadal zdarzają mu się dziwne zagrania (typu wycofanie piłki prosto do rywala czy totalne odpuszczenie swojej strefy) ale jest takich błędów zdecydowanie mniej i raczej wynikają z lekkomyślności. Co najważniejsze - nauczył się wreszcie radzić sobie w sposób zadowalający z pressingiem. To duża pochwała, zważywszy że jestem uważany za głównego hejtera Semedo ;)
2
Raczej nie masz racji. Przypuszczam że S. Roberto trafi w zimie do drugiej linii. Semedo faktycznie zrobił pewien postęp i dodatkowo dostanie nowego konkurenta w postaci Wague (zapewne będzie pierwszym prawym obrońcą na PK).
Busi i Rakitic nie mają zmiennika. W środku pola jest jeszcze Arthur + Vidal. Alena dopiero wchodzi do drużyny i raczej ciężko zakładać, że będzie w ważniejszych meczach zastępował któregoś z pomocników. Na Denisa nie ma co liczyć. Oczywistą rotacją jest wyłącznie S. Roberto. Dobrze byłoby, żeby Samper się wykurował, bo może dostanie szanse w PK na pozycji Busiego (Samper - S. Roberto - Arthur/Vidal nie wygląda źle).
4
To jest poważna liga. Ekipy walczące o awans do LE zazwyczaj radzą sobie z ostatnią drużyną w tabeli :P
1
Nie wiem czy Espanyol tylko wczoraj wyglądał tak źle czy ogólnie tak wygląda w tym sezonie. Chyba to pierwsze, bo w tabeli są wysoko. Błędy jakie wczoraj popełniali to mogą się przytrafić ekipie typu Cultural Leonesa ale nie ekipom LL.
Wielkie brawa dla naszych zawodników za wypunktowanie lokalnego rywala. Ale pamiętajmy, że kolejni rywale nie będą wyglądali tak źle.
0
Busi jest w słabszej formie - to na pewno. Ale nie pomaga mu też zmniejszanie liczby pomocników. W teorii jest Vidal ale on zajmuje zazwyczaj strefę dużo wyższą niż Arthur w efekcie przy ewentualne kontrze Busi pokrywa strefę o wiele większą niż zwykle.A Busi demonem szybkości nie jest.
0
Dlaczego Vidal miałby nie grać? To jest przecież mecz bez większej stawki (dla nas), więc idealny dla zmienników właśnie.
Arturo nie ma większych szans wywalczyć pierwszej 11 w rywalizacji z Busim, Rakiticem, Arthurem czy Cou/Dembele. Zakładając, że wszyscy wymienieni będą zdrowi, kolejny mecz w 11 rozpocznie zapewne dopiero w PK w styczniu.