Azi

2

A gdzie ja napisałem że to była łatwa piłka?

Azi

4

Pierwsze dwie podobne ale Rakitica jednak ładniejsza. Jak znam życie to wygra pewnie bramka Dembele.
Nie mam natomiast pojęcia czemu nominowali bramkę CRa. Ładna ale nie umywa się w żaden sposób do konkurencji.

Azi

3

Dokładnie. Warto też dodać, że Rabiot to nie jest zawodnik stworzony do gry kombinacyjnej. Ma umiejętności żeby tak grać ale równie dobrze może skończyć jak z Gomes. Prawdziwą weryfikacją jest LM a nie L1. Rabiot grał z wieloma trudnymi rywalami ale zdecydowaną większość dwumeczy przegrali przecież. Dodajmy też, że nie jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji oraz fakt że z taką pensją nikt go od nas nie wykupi. Jaka jest więc szansa, że okaże się zawodnikiem topowym w Barcelonie? Moim zdaniem bardzo nikła a gra nie jest warta ryzyka.

de Jong nie powinien mieć problemów z przystosowaniem się do stylu Barcelony. Nie dostanie też tak wysokiej pensji, więc ryzykujemy w gruncie rzeczy stratą jakiejś części kwoty transferu. To nie jest ogromne ryzyko, więc inwestycja pożądana, tym bardziej że w pakiecie :)

Azi

1

Pewnie że tak. Lubię jak rywale się sami osłabiają.

Azi

35

Mam do niego ogromny szacunek. Nie tylko za pracę jaką wykonuje ale też za słowa jakie wypowiada. Bardzo zapadła mi w pamięć jego wypowiedź o nowych strojach reprezentacji Niemiec: "Podobają mi się, pomimo tego, że są białe."

To nasz człowiek. Chociaż Niemiec ;)

Azi

1

ManUTD wzmacnia się mocno przed fazą pucharową. PSG drżyjcie!

Azi

0

Legia

Azi

0

Zapewne do Chin. I nie wypożyczy tylko sprzeda.

Azi

5

Na poniedziałkowy wieczór i z daleką jeszcze perspektywą wiosennej Ligi Mistrzów. Na apetyt :)
https://vimeo.com/306919784

Azi

34

Seba,
najłatwiej będzie jednak zapytać u źródła, znaczy w szkole.

Azi

109

Manchester United - Paris Saint-Germain
Szkoda że obie ekipy nie mogą odpaść...

Azi

12

Utd na 2 miejscu? Niezły żart :)

Azi

1

200 baniek to dostaliśmy za Neymara a nie kolesia który grał tylko w średniaku przereklamowane ligi francuskiej i nic nie znaczy w kadrze Brazylii.

Azi

7

Nad czym się zastanawiać? Z tą kasą transfery de Jonga i de Ligta wydają się dużo realniejsze.

Słownik poprawia mi de Jong na dr Kong :D

Azi

0

Najbardziej chciałbym Rome a najmniej ManUTD. Chętnie zobaczyłbym dwumecz z Ajaxem, Liverpoolem czy Lyonem. Najnudniejszym przeciwnikiem byłoby zapewne Schalke.

Azi

0

Zwróciłeś uwagę że Rakitic nie gra w środku pola?

Azi

1

Dobrze że to nie Suarez walczy o złotego buta :D
Zresztą nie dziwne że już nie walczy ;)

Azi

0

Za nazwisko najpewniej

Azi

0

Najbardziej rzuca mi się w oczy kaleczenie gry Alby. Jeżeli nie podejdzie bliżej Busi to Alba nie ma z kim klepać. Vidal zaliczył też najmniej kontaktów z piłką z zawodników z pola...

Azi

0

Na drugą połowę za Vidala Arthur czy Cou? Obstawiam Cou.

Azi

1

Oby Vidal wrócił na ławkę. Wyłącznie Busi, Rakitic i Arthur.

Azi

1

T-Mobile jest dwie kategorie gorszą siecią. Przenosiłem do nich numer z plusa. Czekałem dwa miesiące do końca starej umowy a T-Mobile na dzień dobry zablokowali mi numer...

Za co? Za dwie nieopłacone faktury, których nie mieli prawa wystawić. I których nie wysłali, więc nie mogłem o nich nawet wiedzieć. Po skardze powiedzieli mi żebym zapłacił a potem pisał reklamację to MOŻE ją rozpatrzą. Sprawa zakończyła się tak, że zapłaciła kobieta z którą podpisywałem umowę. Po dwóch tygodniach przepychanek bez tel. Bo było jej wstyd za swojego pracodawcę...
Oczywiście T-Mobile nawet nie pomyśleli o jakoś przeprosinach. Polecam unikać jak ognia. Jestem od kilku lat w Play i jestem bardzo zadowolony.

Azi

17

Ciekawe czy odpadnie Denis czy Alena. Bo jest 6 obrońców, więc Miranda raczej usiądzie na ławce.

Azi

0

Nie sądzę aby na treningach trenowali jakiekolwiek schematy całych akcji.

Azi

1

Odpowiedz jest bardzo prosta: dlatego że nasz styl wymaga bardzo mocnego środka pola. Ciężko o kontrolę nad meczem mając dwóch pomocników z czego jeden nie nadaje się do gry kombinacyjnej (Vidal) a drugi jest najwolniejszym zawodnikiem LL. Sam pomysł jest więc bezsensowny w samym założeniu.

Nasza gra z Leo w składzie wygląda dobrze tylko wtedy gdy Messi dostaje piłkę między linią obrony i pomocy rywala. Zbyt mała liczba pomocników powoduje że Leo cofa się zbyt głęboko skąd praktycznie nie ma zagrożenia. Nasz atak nie wymaga wzmacniania. Wymaga aby mieć graczy, którzy dadzą radę dostarczyć piłkę w odpowiednie miejsce i w odpowiednie tempo. Dlatego lepiej mieć dwóch napastników i 4 kreatywnych pomocników (a reprezentancja Hiszpanii gra często nawet z 1 napastnikiem i 5 pomocnikami) niż 4 napastników którzy nie dostaną piłki albo będą musieli grać piłkę angielską (długie piłki i dużo wrzutek).

Azi

1

Messi ratuje sezony od lat każdemu kolejnemu trenerowi. Sami fartownie amatorzy...

Azi

9

Dobre. Dużo dobre. Ale idę o zakład, że Isco w tym zestawieniu szybko zająłby miejsce 1 lub 2 ;)

Azi

5

Nie wierzę aby ktokolwiek w klubie chciał się pozbyć Rakitica. Albo żeby on sam chciał odejść. Choć zapewne chciałby lepszą umowę. Tyle że Alba jest pierwszy w kolejce.

Azi

0

Coś czuję że to się skończy sprzedażą Cillessena. Nie widzę innych opcji. Będą jakieś środki za Paco i Gomesa. Być może coś za Denisa. Ale to pewnie i tak będzie za mało. Zastanawiam się czy klub nie sprzeda np. Semedo (choć nie sądzę aby była po niego kolejka chętnych) lub Malcoma.

Tyle dobrego, że odchodzi Vermaelen i zapewne Munir i Samper. Do tego Denis i możliwe że Rafa jak się wyleczy. Trochę zwolni się budżet płacowy. Ale potrzebny byłby jeszcze rezerwowy bramkarz.

Azi

1

Strasznie przekombinowałeś.
Na dziś do środka pola mamy: Busiego, Arthura i Rakitica + Vidal, który nie jest opcją do zastąpienia żadnego z nich, bo to zupełnie inny typ zawodnika (box-to-box a nie zawodnik do gry kombinacyjnej). I nie ma nikogo więcej. Alena dopiero się uczy, Puig musi nabrać masy i ograć się w Barcelonie B. Samper i Denis są za słabi.

Jeżeli chcemy grać naszą piłkę to nie możemy opierać się na tym, że ktokolwiek zagra w drugiej linii. Bo u nas druga linia jest najważniejsza.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?