Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Wiadomo że kluby kontaktują się z menadżerami zawodników (i odwrotnie). Muszą przecież dowiedzieć się czy jest zainteresowany grą w ich klubie - a nie jest to takie oczywiste, bo przecież często otoczenie zawodnika (szeroko rozumiane) ma bardzo duży wpływ na jego decyzje (np. sprawy rodzinne). Bez potwierdzenia zawodnika, że jest zainteresowany, żadne negocjacje z jego klubem nie mają sensu i są stratą czasu i środków. Jeżeli kontakty nie wpływają na postawę zawodników to nikt nie będzie sobie zawracał tym głowy.
Problem powstaje tylko wtedy, gdy zawodnik i jego obecny klub mają pewne ustalenia (np. warunki nowego kontraktu) a nagle okazuje się, że negocjacje zostają przerwane, bo włączył się klub X i podbił kontrakt. A tego już mu zrobić nie wolno, chyba że do końca umowy zostanie 6 m-cy. I o to właśnie nas oskarżają. Prawdopodobnie podobna sytuacja ma miejsce z Munirem, który nie chce podpisać nowej umowy - zapewne się z kimś dogadał na boku - cóż, życie.
Sytuacja z Rabiotem nie jest adekwatna do tej z Neymarem. Wtedy mogliśmy odmówić PSG negocjacji ale jeżeli zawodnik ma wpisaną klauzulę (bezsensowny przepis jeżeli nie jest powszechnie obowiązkowy) to nic nie poradzisz. "Wykup" Neymara to nie jest transfer w ścisłym znaczeniu tego słowa znaczeniu. To jest opłata za rozwiązanie umowy przed czasem. Jeżeli umowa przewiduje taką formę "rozwiązania" to oczywistym jest, że strona może z niej skorzystać nawet jeżeli to ktoś inny płaci.
9
Dobrze gada! Polać mu! :)
2
Zdaje się że taki był plan przy transferze. Miał pograć pół sezonu w rezerwach, co miało ułatwić aklimatyzację, a potem miał być włączony do pierwszej drużyny. Wyszło jednak jak wyszło - kontuzja i problemy z zarejestrowaniem zawodnika.
Wague to nie jest junior, który potrzebuje ogrania z seniorami. Ma doświadczenie z ligi belgijskiej i reprezentacji.
Problem stanowi też obsada prawej obrony. Semedo nie robi żadnych postępów i nie ma szans w rywalizacji z S. Roberto. Stanowi to duży problem, bo jego fatalna dyspozycja powoduje, że S. Roberto nie może dać trochę luzu zawodnikom środka pola. A przecież zaczynał sezon w drugiej linii.
0
Też już znalazłem. Dzięki :)
1
Ciekawe że Lenglet dostał tak wysoką ocenę. Arthur to wiadomo - gra jak Xavi, więc musiał wygrać. A Vidal nie dość że nie pasuje stylowo to jeszcze stroił fochy - a i tak dostał ocenę ponad przeciętną. Ale Lenglet? Nie grał źle ale też magii nie pokazał. W dodatku w pierwszych występach miał dużo pecha - piłka tak się od niego odbijała, że ciągle lądowała w siatce. No i szkoda, że nie napisali jaką ocenę dostał Malcom.
2
Przeczytaj uważnie jakie było pytanie.
14
Ale płacze w komentarzach. Cóż za radosny dzień :D
2
Nie jest powiedziane że to on strzelił :P
42
Denis nie ogłosił dziś przypadkiem, że chce powalczyć o miejsce w składzie?
17
Szkoda chłopaka bo to jeden z największych talentów jakie wyszły w ostatnich 5 latach z La Masii. Chyba niepotrzebnie wysyłali go na wypożyczenia. Nic z nich nie skorzystał bo to typowy produkt pod Barcelonę.
0
Nom. Strach pomyśleć co by było gdyby się spiknęła z tatuśkiem Neymara...
0
Józef Wojciechowski lubi to!
https://viralka.pl/wp-content/uploads/2018/01/laura-michnowicz.jpg
9
#napiwno!
Podobno Messi przechodzi w styczniu do GZ Evergrande bo bardzo tęskni za Paulinho a CR wreszcie pogodził się z faktem, że Leo jest jednak najlepszy w historii i postanowił od lipca zostać zawodowym aktorem.
1
Fajne zestawienie. Dziwi mnie trochę, że Wague nie trenował z pierwszą drużyną. Z drugiej strony długo leczył uraz a potem i tak nie mógł być zgłoszony.
Cuenca miał być faworytem na stoperze a stracił wyraźnie względy. Z drugiej strony ma trudniej bo jest lewonożny. Oriol stracił ponad pół roku przez uraz ale i tak zadziwia znikoma liczba treningów, choć Busi nie ma zmiennika - Samper najwyraźniej nie spełnia pokładanych w nim nadziei, a z tej dwójki większy potencjał ma (miał?) chyba jednak starszy kolega.
1
planszowe: monopoly
karciane: poker (texas holdem NL)
0
Xavi zapowiedział że kończy z graniem i skupia się na trenerce. Na dziś jedynym kandydatem, który dałby radę jest Pep ale nie sądzę aby był zainteresowany. Liczę że Valverde zostanie na następny sezon a potem zespół przejmie Xavi.
0
Nie sądzę aby przyszli obaj. Liczę na de Jonga.
Tak czy inaczej to kolejny krok w przebudowie zespołu. Mats (26), Cou (26), Dembele (21), Umtiti (25), Lenglet (23) i Arthur (22). Każdy powinien stanowić o sile drużyny w ciągu min. najbliższych 5 lat. Z miejsca widać jednak że wśród wymienionych prawie brak następców w środku pola (poza Arthurem oczywiście). Tutaj najlepszym miejscem poszukiwań byłaby La Masia ale trochę brakuje tam talentów na miarę poprzedników.
0
To raczej Malcom nakłamał w CV :P
0
Zawodnicy rezerw mają ograniczenie co do liczby występów w pierwszej drużynie. Bodaj do 5.
1
Nie ma sensu włączanie ich do pierwszej drużyny. To nieograni zawodnicy - muszą grać w rezerwach. Siedzenie na trybunach nie ma dla nich sensu. Już nie wspominając o tym, że nie ma wolnych numerów (został chyba tylko 25).
Niestety piszę z pamięci. Też szukałem potwierdzenia tych danych ale nic na razie nie znalazłem. Jak coś znajdę to dam znać.
0
Niech Malcom idzie do Chin. Najlepiej w pakiecie z Semedo.
3
Idę o zakład, że Wague będzie testowany jako lewy obrońca. Alba nie ma zmiennika a Miranda może zagrać jeszcze tylko w bodaj 3 meczach pierwszej drużyny.
1
Zawodnicy rezerw mogą wystąpić w ograniczonej liczbie spotkań pierwszej drużyny, w tym PK (bodaj 5 spotkań). Dlatego Miranda i Chumi zagrają w jeszcze max 3 spotkaniach PK.
Cruyff się w grobie przewraca widząc, że ktoś używa jego nazwiska jako nicku i piszę, że Malcom jest stworzony do gry dla Barcelony...
1
Dobre ale to lepsze:
13
Niezły Janusz biznesu jesteś :)
0
Z pewnością masz rację.
Roberto wygryzie Semedo - tylko, że tutaj nie ma się czemu dziwić. Mnie to smuci na przykład. S. Roberto potrzebny jest w drugiej linii. Nie jako wzmocnienie ale jako opcja dla rotacji dla Busiego i Rakitica, którzy nie mają żadnego zmiennika.
Semedo jest u nas 1,5 sezonu. Kiedy wydawało się, że wreszcie robi postęp to zagrał znowu tragicznie. Niestety ale w Barcelonie nie ma miejsca na poprawę niedostatków. A szczególnie gdy masz problem z ustawianiem się i grą bez piłki. Bo pod względem techniki i walorów fizycznych Semedo nie brakuje nic.
Wague to jeszcze dzieciak. Pograł trochę na peryferiach europejskiej piłki, zahaczył o MŚ. To niewiadoma - dostaje dziś swoją szansę i tylko od niego zależy czy ją wykorzysta. Na dziś jest niewiadomą. Albo zdoła przekonać do siebie trenera albo szybko się pożegnamy. Bo tak jak napisałem - nie ma u nas miejsca na systematyczny rozwój. Albo dajesz zespołowi coś więcej albo odpadasz jak Samper, Denis, Malcom czy niedługo Munir.
0
Wystarczy dać ograniczenie dla graczy spoza UE również dla drugiej drużyny. Nie wylewa się dziecka z kąpielą.
Wague nie ma potrzeby grać w drugiej drużynie. To nie jest nieograny w seniorach junior. Rywalizacja z dzieciakami albo z dużo słabszymi rywalami dużo już mu nie da. Jedyne co może zyskać to ogranie w systemie ale to jest odbieranie miejsca wychowankom. A rywalizacji na prawej obronie wielkiej u nas nie ma. S. Roberto może grać w drugiej linii a Semedo jest tak beznadziejny, że żadną wielką konkurencją nie do przeskoczenia nie jest.
0
Chłopie sam sobie porównaj jak masz taką potrzebę :)
0
Fajny zawodnik ale wolałbym dać szansę Mirandzie. Nie można go jednak zarejestrować w pierwszej drużynie (bezsensowne siedzenie na trybunach) a jako zawodnik rezerw ma ograniczoną liczbę występów w pierwszym składzie. Dla mnie najlepszą opcją (do końca sezonu, góra do następnego) byłby Adriano.
3
Warto jednak pamiętać o tym że w PK jest ograniczenie występu zawodników z rezerw (4). Co więcej zawodnik drugiej drużyny może rozegrać bodaj tylko 5 spotkań w pierwszej drużynie (moim zdaniem przepis jest idiotyczny ale cóż). Przypuszczam że LM nie jest brana pod uwagę.
W styczniu zarejestrowany w pierwszej drużynie może być Wague (prawy obrońca). Mamy trochę dziurę na tej pozycji, bo S. Roberto potrzebny jest w drugiej linii, gdzie Busi i Rakitic nie mają zmiennika. O Semedo nie będę wspominał bo czasem patrząc na jego grę nabijanie się z Douglasa traci sens.