Azi

1

Chyba nie czytałem do tej pory żadnej wypowiedzi, gdzie Messi wyróżniłby w ten sposób zawodnika.

Kiedyś Bojan był podobnie promowany ale ten nie wytrzymał presji. Nie wiem czy Riqui jest równie utalentowany (na dziś wydaje mi się że mimo wszystko nie) ale liczę, że klub już nie popełni takiego błędu i nie będą młodziaka na siłę promować. Ale Valverde dość ostrożnie podchodzi do wychowanków. Na tyle ostrożnie że zalewa go fala hejtu. Na szczęście nie ma konta i nie czyta LR :D

Wiem że porównanie Riqui do Bojana nie jest adekwatne, bo to inna pozycja i Bojan miał 17 lat. Ale kiedy Krkic wszedł do drużyny presja wyniku była mimo wszystko o dwa stopnie mniejsza. Wtedy (sezon 07/08) cieszono się z każdego pucharu. Dziś sezon bez LM jest stracony. A ludzi sobie wyobrażają że 19-latek wejdzie to takiej drużyny, wygryzie doświadczonych zawodników i z miejsca udźwignie presję. Dembele ma problemy a ciężko go nazwać zawodnikiem bez doświadczenia.

Azi

0

Ale wiesz o tym, że dużo trudniej się gra, kiedy rywal broni się całą drużyną - i to dosłownie - tuż przed polem karnym?
Polecam porównać heatmapy naszych rywali (i nasze) z wczorajszego meczu i z Alaves.
Czepiacie się Suareza ale spróbujcie kiedyś zagrać lepiej od niego, kiedy w obrębie kilku (góra kilkunastu) metrów masz całą drużynę rywala. To naprawdę zadziwiające, że w takich warunkach ktoś jest niedokładny...

Polecam:
www.whoscored.com

Azi

0

Salah? ;)

Azi

0

I z którym nie zaliczyłby słupka/poprzeczki. Wali te rekordy jak szalony

Azi

1

Cracovia - Legia. 5 strzałów, jeden spalony i czerwona kartka. To musiał być mecz pełen walki...

Azi

1

90% skuteczność. Tylko Rakitic miał wyższy jeżeli nie liczyć obrońców.

Azi

0

Ale po co mają grać rezerwowi jeżeli pierwsza 11 jest do dyspozycji i nie ma oznak przemęczenia?
Ja rozumiem że składem się rotuje jak się gra co 3 dni i nie ma czasu na odpoczynek. Ale w takiej sytuacji jak dziś? Jaki to ma sens?

Azi

0

Sugerujesz że zawodnicy są przemęczeni po 3 meczach granych raz na tydzień?

Azi

0

Pora wreszcie pomyśleć nad pucharem pocieszenia dla tych co odpadli z pucharu pocieszenia.

Może Liga Mistrzów Outsiderów?

Azi

0

Ale mu się przytyło :D

Azi

0

Byleby uniknąć dalekich wylotów.
A najfajniej byłoby trafić na Romę, Lyon i Young Boys.
Na pewno nie chciałbym z kolei grupy: Tottenham, CSKA i Galatasaray

Azi

3

Ale jakiego? Gdzie jest argument w stwierdzeniu "Messi nie poradziłby sobie w Anglii". Pomijam bezsens tego zdania.

Azi

0

Gdzie ten argument?

Azi

43

Jeżeli nagle związek zacznie dbać o murawę - wytrącając naszym rywalom możliwość nieprzygotowania murawy - to chyba będzie znaczyło że ja śnię. Najpierw VAR a teraz to. Za dużo dobrego dla Barcelony. Nie przywykliśmy do tego, że coś się robi dla nas.

Azi

17

Dlaczego mam nieodparte wrażenie że Samper da więcej drużynie niż Denis?

Azi

0

Messi jest napastnikiem i powinien w pierwszej kolejności strzelać bramki. Bardzo podobała mi się jego gra na 9 i dlatego wolałby 433 z Cou i Dembele na bokach oraz Arthurem w środku pola. Zważywszy na to że nic się nie mówi o kupnie 9 a nadal jest temat kupna kolejnego pomocnika - możliwe jest że się doczekam.

I najważniejsze - ustawienie na boisku nie ma żadnego znaczenia. Szczególnie w grze ofensywnej gdzie jest duża zamienność ról. Nie ma znaczenia czy wyjdziemy 442, 532, 352 czy 433. Ważne jest to jakie zadania ma realizować zawodnik i jak chce grać drużyna. W drużynach Valverde widać pomysł na grę. Może nie jest to tiki taka jak za Pepa ale jest styl, którego często brakowało nawet Lucho (opierającego się na MSN wyłącznie).

Azi

0

4231 i 442 to niemal dokładnie to samo ustawienie. W zasadzie dokładnie te same role i zadania.

Azi

0

Dobrze powiedziane. Poker jest genialny.

Azi

1

Legia potrzebuje "specjalisty". Zapraszamy ;)

Azi

1

Mnie się bardzo podobała: "Wayne Rooney. Moja historia"

Azi

19

Leganes też ma kiepską murawę. Ale jeszcze poczekają 2 tygodnie :P

Azi

0

Nie no - co roku każdy kolejny rywal, z którym gramy na wyjeździe, wymienia murawę akurat przed meczem z nami. Czysty zbieg okoliczności :P

Azi

0

Niestety skutecznie

Azi

0

Ciężko ocenić grę Realu w tym sezonie. Drugi mecz i druga drużyna sama, nawet mocno nie naciskana, sama prowokuje dwie bramki...

Azi

0

Już taką zbudował.

Azi

0

Bo 4231 i 442 to dokładnie ta samą taktyka.

Azi

1

Jak co roku brudne gierki z przygotowaniem murawy. Jak nie zroszą to tak będą wymienili trawę żeby przypadkiem nie zdążyła się zakorzenić przed meczem z nami.

Kiedy doczekamy się nie tylko dokładnych wytycznych ale również ich egzekwowania w odniesieniu do murawy?

Var? Lubię to!

Azi

1

Trzyma formę.

Azi

0

Fallout 1 i 2.

Azi

0

Problem z Isco jest taki, że gra w złej drużynie ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?