Azi

2

Gra Dembele na prawej stronie powodowałaby ponowne schodzenie Suareza na stronę lewą. Jest to też równoznaczne z powrotem do 4-4-2. Tego chyba nie chcemy?

Twoje założenie ma pewną nieścisłość. Cou gra w środku pola a nie na lewej stronie. To, że ma mniej zadań w defensywie niż Rakitic i Busi to nie znaczy że może sobie wejść na pozycję na której dziś gra Dembele. Jego przejście wyżej, w momencie konstruowania akcji, odetnie możliwości podań wyżej wymienionym.

Ja rozumiem, że wszyscy by chcieli grać mitycznym 4-2-3-1 ale to tak nie dział. W naszym wypadku 4-2-3-1 to właśnie zeszłoroczne 4-4-2 z Suarezem schodzącym do lewej strony. W środku pola musi być 3 zawodników (w zeszłym roku Iniesta, Busi i Rakitic - w tym za Andresa jest Cou). Zabranie jednego zawodnika to tak jakbyśmy chcieli oddać piłkę rywalom.

Azi

0

Też się nad tym zastanawiałem po pierwszych meczach tego sezonu. Nie znalazłem jednak takiego wyjaśnienia, którego sam nie mógłbym zakwestionować. Nie będę się więc dzielił przypuszczeniami. Ale nie zdziwię się jeżeli Dembele pojawi się na prawej stronie w meczach w których nie będzie grał Alba.

Azi

0

Tak. I Dudek będzie komentował.

Azi

8

Na bank Napoli - Liverpool

Azi

0

Alba mógłby dostać wolne. Niech na lewej stronie zagra Vermaelen (Miranda grałby 3 mecz w 7 dni przy czym ten trzeci na naprawdę wysokim stresie - nie ma co ryzykować).
Malcom nie dostał chyba jeszcze pozwolenia na grę.
Nie obraziłbym się gdyby zagrał też Lenglet za Pique - musi trochę się ograć na mecz z Totkami.

Nie obraziłbym się na Mats - Semedo, Lenglet, Umtiti, Vermaelen - Arthur, Busi, Cou - Messi, Suarez, Dembele
Tylko trochę dużo tych rotacji.

Azi

1

Dlatego że 4-2-3-1 i 4-4-2 to w zasadzie to samo ustawienie.
Tu nie chodzi o to jakie jest ustawienie tylko o to jakie zadania dostają zawodnicy. Cou i tak musiałby grać blisko środka boiska bo pozostawieni sami sobie Busi i Rakitic nie przebiliby się przez drugą linię rywali. Messi już wystarczająco głęboko schodzi po piłkę a potem brakuje zawodnika koło Suareza.

Otwórz na whoscored.com heatmay i zobacz w jakich rejonach boiska porusza się Messi. Wcale nie gra na środku, choć dużo ścina. Gra za to dużo głębiej niż Dembele.

Azi

11

MatS też czasem by coś poasystował a nie tylko bramki broni :P

Czasem mnie rozwala w jaki pokręcony sposób ci goście rozumują. O ile rozumują w ogóle. Kurde jakie to zadziwiające, że zawodnicy odpowiedzialni za ofensywę nakręcają grę...

Azi

2

Vidal, podobnie jak Paulinho, przyszedł bo ma dać możliwości taktyczne jakich nie daje żaden inny pomocnik. To typowy box-to-box i gadanie że wejdzie on w buty Rakitica albo Busiego jest przejawem ignorancji wypowiadającego.

Azi

2

MatS dobrze powiedział: "(Messi) Zawsze jest gotowy i decydujący. Jest jednak dziesięciu innych zawodników, którzy również przyczynili się do zwycięstwa."

Azi

0

Na tępotę nie ma lekarstwa.

Azi

7

Valverde out!! :P

Azi

4

Van Bommel to mądry facet. Co to za różnica czy przegrasz 0:1 czy 0:4? Jeżeli miałbym stawiać autobus a i tak przegrać to wolę zagrać otwarty radosny football i mieć trochę radości z gry. Nie jest wstydem przegrać z kimś lepszym od siebie ale ile radości daje, kiedy przez znaczną cześć meczu można powiedzieć że walczysz z nim prawie jak równy z równym? PSV podłamała dopiero druga bramka. A wcześniej stracili bramkę po przepięknym rzucie wolnym.

Azi

1

MatS się świetnie wypowiada. Nie zdziwi mnie jeżeli przejmie opaskę po Messim.
Mam nadzieję że zostanie u nas na długie lata i jak będzie kończył karierę to z pompą w stylu tej dla Iniesty :)

Azi

0

Czytam te bzdury o S. Roberto i Semedo i skomentować można to tylko w jeden sposób: przestań oceniać zawodników na podstawie tego co Ci się wydaje i swoich sympatii. Semedo robi błędy jakie nie przytrafiają się S. Roberto. Ma też duże braki taktyczne - i to pomimo pełnego sezonu w klubie. Nawet Dembele, który jest wielokroć bardziej chaotyczny taktycznie, zrobił większe postępy na tym polu niż młody Portugalczyk. Semedo nie jest i szybko nie będzie pierwszym obrońcą. A fakt że zawalił bramkę na Anoeta, nie dając nic w ofensywie, tylko obniża jego wartość.

Azi

2

Trener zauważa to czego Ty nie widzisz

Azi

0

Przecież napisałem że beznadziejny :p

Azi

2

Ale bramka dnia dla Dembusia
Takie wyróżnienie ;)

Azi

0

Właśnie miałem to napisać :)
Ale nie ma co nakładać presji. Ma prawo popełnić sporo błędów.

Azi

0

Taaak. Messi i Suarez bez formy :p

Azi

5

Ahh ten Suarez. Taki beznadziejny :p

Azi

1

Nie dostał bezpośredniej czerwonej więc pauzuje chyba tylko 1 kolejkę.

Azi

2

Będziecie mieli swoje rotację chociaż ;)
Nie pochwalając faulu to Umtiti skasował atak.

Azi

0

Słownik w tel. poprawia mi Dembele na Dennis. Pora go wyłączyć...

Azi

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

Azi

0

Vidal by się przydał.

Azi

0

Zmień przeglądarke. Dziś gramy z PSV a nie RSSS.

Azi

0

Możliwe. Ja w pierwszej chwili pomyślałem że mały całuje herb Barcelony :)

Azi

0

Po bramce pokazali (chyba Mateo) - syna Messiego, który na rękach u mamy cieszył się z bramki tatusia :D

Azi

0

Die Meister!
Die Besten!
Les Grandes Équipes!
The Champions!!!

Azi

0

To nie jest jakiś specjalny wyczyn...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?