Azi

19

Liczę że Gomes wróci do Valencii i pokaże się z niezłej strony co pozwoli wytransferować go za rok. Tym bardziej że zagrają w LM a Andre nie będzie miał problemów z aklimatyzacją.

Przed powrotem z USA nie ma nawet sensu rozważać dylematu Paco-Munir. Niech zdecyduje zdrowa rywalizacja lub prawa rynku - jeżeli pojawi się jakaś ciekawa oferta. A Munir niech przedłużyh kontrakt o np. 3+2 ewentualne sezony.

Dla Miny wyspy powinny być idealnym kierunkiem. Cena nie jest zaporowa a zawodnik jest perspektywiczny, więc liczę na ostrą licytację.

Azi

0

Ale byłby ubaw :)

Azi

0

nie wyłapałeś ironii ;)

Azi

0

Transfer na poziomie naszej ligi. Dobrze że jak się sprawdzi to go sprzedadzą ze sporym zyskiem za parę sezonów...

Azi

4

Leo ma strzelać i wygrywać wszystkie mecze właśnie :)

Żadna typowa 9 nie jest potrzebna. Messi może być fałszywą 9 jeżeli na skrzydłach będzie Cou i Dembele/Malcom. Problemem jest to, że Messi musi się cofać po piłkę i często jest głębiej niż nominalni pomocnicy. Liczę na to, że Arthur wspierany przez Busiego i Rakitica da radę.

Azi

2

Wyobrażam sobie jak dzwonią do Dembele - ten sobie akurat odpoczywa, może leży na plaży - i Ousmane zaczyna płakać do słuchawki jaki to ten Valverde zły. Nie wysłał smsa z gratulacjami i jeszcze konkurenta do miejsca w składzie sprowadził.

Azi

6

Nie

Azi

4

Bo jest wychowankiem Realu?

Azi

1

Jeszcze pewnie kilka razy. Zawsze mnie zastanawia kto kupuje takie głupoty ale przecież prasa typu Fakt czy SuperEkspres sprzedają się od lat, więc chyba nie ma się co dziwować.

Azi

0

Chyba szuka sobie klubu.

Azi

0

Przepraszam ale płonąca świnia na Łazienkowskiej była warta każdych $ :D

Azi

0

Suarez ;)

Azi

0

Operacja Pogba: oni nam płacą za Gomesa kokosy a my nie kupujemy od nich Pogby. Marzenie :)

Azi

10

A co jest nie tak z Digne i Paco. No chyba że się spodziewałeś że wygryzą Albę i Suareza? Jeżeli tak to przepraszam.

Azi

5

Bayern umie sprzedać...

Ich najdroższa sprzedaż to... Douglas Costa! W tym okienku za 40 mln. Następny jest Kroos (a już parę lat minęło) za... 25 mln. Mistrzowskie sprzedaże ;)

Nie oszukujcie się - Bayern nie chce się pozbyć Thiago bo jest on genialnym zawodnikiem ale nie pasuje do koncepcji. Thiago jest po prostu bardzo solidny ale przy tym mega kruchy. W ciągu 5 sezonów zagrał 153 mecze i odnotowano 20 kontuzji (opuścił 112 spotkań!!! O.o - dane transfermarkt). Z prostej statystyki wychodzi, że może grac średnio w co 2 spotkaniu. A ludzie chcą za niego płacić 70 baniek... No litości.

Azi

0

MatS - S. Roberto, Pique, Umtiti, Alba - Dembele, Busi, Rakitic, Cou - Messi - Suarez

Ale zakładając zmniejszanie udziału Suareza spodziewałbym się ustawienia MatS - S. Roberto, Pique, Umtiti, Alba - Busi, Rakitic, Arthur - Dembele, Messi, Cou

Azi

9

Roma może sobie badać ten transfer ale jak kogoś chcą pociągać do odpowiedzialności za poniesione straty to wyłącznie Girondins Bordeaux. Nam nic do tego.

Azi

0

Mam drobne obawy, że w poważniejszej lidze niż L1 może z początku może wyglądać trochę jak Deulofeu - tylko ze strzałem z dystansu (i jest lewonożny). Ale chłopak ma 21 lat i 150 spotkań w karierze. Ogólnie widać ciąg na bramkę i co ważne - nie ucieka od piłki.

Znając życie będzie przeplatał dobre mecze słabszymi ale ogólnie nie mamy zawodnika jego pokroju, więc uważam że to dość rozsądny transfer.

I wcale mnie nie zdziwi jeżeli będzie grał też na lewym skrzydle. Bardzo chętnie zobaczę go w grze. Zastanawiam się jak sobie poradzi z zadaniami defensywnymi.

Azi

0

O! Pan Jasnowidz! :D
Malcom i "Langlet" się sprawdzą? Jak tam "samosprawdzające się przeczucia"? ;)

Azi

0

Ja tam bym chciał wiedzieć coś więcej o Malcomie. Jaki był/jest jego ulubiony klub, ulubiony zawodnik itp. itd. Bo to, że zaraz będzie całował herb to nie wątpię ale chciałbym wiedzieć czy szczerze ;)

Azi

0

Oczywiście że może tak być. Ale jaki % ogromnych talentów faktycznie robi ogromną karierę? Nikły procent. Część zostaje solidnymi zawodnikami, część ma przebłyski a część niknie w odmętach.
Te chłopaki mają 17 i 18 lat. I jest ogromna szansa że sodówka uderzy im do głowy. Generalnie transfery nieogranych nastolatków to masakra. Dembele jest niepewny a ma 3 pełne sezony za sobą. Co tutaj mówić o dwóch małolatach z ligi brazylijskiej?

Azi

1

Dlaczego mieliby cokolwiek negocjować z Romą? O.o

Azi

1

Akurat Ronaldinho miałem na myśli

Azi

0

Ogólnie lubię transfery Brazylijczyków z ligi Francuskiej ;)

Azi

0

Szczególnie pokazuje przykład Alby i Neymara ;)

Zaraz po transferze sporo osób twierdziło że Dembele będzie grał na lewej stronie. Ale tak nie było i raczej nie będzie. Dość logicznym jest, że jest przewidziany na stronę prawą a jeżeli poprawi się taktycznie to zapewne zejdzie do środka.

Azi

0

Nie jest to do końca prawda. Dane Transfermarkt są bardzo zawodne pod względem tego, na jakiej pozycji w danym meczu grał dany zawodnik.

Taki przykład: Transfermarkt podaje że Dembele grał jako lewy napastnik (15 min) w meczu z Las Palmas (1:1). Heatmapa (link poniżej) pokazuje jednak że na lewą stronę w ogóle się nie zapuścił.
Nie radzę sugerować się pod tym względem danymi z transfermarkt ani z flashscore.

https://www.whoscored.com/Matches/1222261/Live/Spain-La-Liga-2017-2018-Las-Palmas-Barcelona

Azi

11

Jestem za transferem. Nie duże pieniądze za naprawdę solidnego grajka z perspektywą rozwoju. Nienaganna technika i dobry strzał z dystansu. Drugim Coutinho jednak nie jest - zupełnie inny typ.

Podoba mi się ten transfer bo pozwoliłoby to przetestować nowe ustawienie z Dembele na 10 i Messim na fałszywej 9. Z Cou i Malcomem na bokach pomocy rywale musieliby się sporo nabiegać bo piłeczka ładnie by chodziła od lewej do prawej.

Azi

0

A który obrońca nie zawalił? :D
Chłopie Puyol to nie Gattuso (o nim mówiono że nadrabiał charakterem). Żeś strzelił jak łysy z grzywy teraz...
To że Puyol był charakternikiem to nie znaczy, że mu talentu brakowało.

Azi

1

Niech się skupią na Spartaku Trnava zamiast marzyć o kolejnym rywalu. Coś czuje że gładko to nasz mistrz nie wygra.

Azi

0

Na dziś niech uporają się z Spartakiem Trnava. To zespół, który w poprzednich sezonach umiał porządnie nastraszyć takie ekipy jak Austria Wiedeń, PAOK czy Steaua Bukarest. Tam nikt przed Legią nie panikuje.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?