Bobo25
Dołączył/a: lipiec 2014
21 obserwujących
22 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Yoshi94 " za pisu pensję rosły szybciej niż ceny czy rachunki "
Tylko do 2020 i covidu a potem wojny. Wiem że to niezależne od polityków (choć akurat restrykcje covidove i zahamowanie gospodarki to wina PiSu).
Za PO też był globalny kryzys finansowy w latach 2009/10 bodajże.
Teraz też pensje rosną szybko, inflacja maleje więc teraz powinno Ci się żyć lepiej aniżeli w latach 2020/23, ale pewnie nie bo jednak rządzą ci co rządzą...
"Nie mogę się z tym zgodzić. Czy wg Ciebie poziom pensji, rachunków, cen żywności to czasem nie sprawa polityczna?"
poziom pensji zależy od gospodarki, rachunki podbnie, to jest właśnie wolny rynek. Coś czego najbardziej rzekomo chce Konfederacja....
Kwestia cen żywności też choć tu też ma znaczenie kwestie pogodowe, interwencje rządu (skupy) itd.
0
@maroon "wiele osób które nie głosuje za kimś a przeciwko komuś. "
I dlatego chciałbym żeby było coś takiego jak głos ujemny (poza II turą bo tutaj to bez sensu), gdzie np mógłbyś oddać głos bezpośrednio przeciwko komuś.
Np masz tych 14 kandydatów i nie chcesz by wygrał np Tusk/Kaczyński/Mentzen... to oddajesz głos negatywny na któregoś z nich, który niejako niweluje jeden głos pozytywny. więc np ty zgłosowałeś na Tuska ja oddałem na niego głos ujemny i wychodzi na to że od nas dwóch nie dostał głosu.
Chciałbym coś takiego.
2
@Yoshi94 "a że żyło się mi i moim bliskim lepiej."
No ale w jakim sensie?
jeśli 94 to Twój rocznik to jestem od Ciebie równo dekadę starszy i mogę spokojnie napisać że za PiSu (2015-2023) żyło mi się lepiej niż za rzadów PO (2007-2015), ale też teraz (za PO) żyje mi się lepiej niż za rządów PiS...
"że teraz możesz zarabiać więcej niż 4-5 lat temu, ale stać Cię po prostu na mniej."
No akurat to kwestia inflacji, która największa była właśnie za PiSu, choć nie do końca z ich winy a bardziej z czynników zewnętrznych (Covid + wojna). Więc teoretycznie najgorzej powinno by Tobie się żyć pod koniec kadencji PiSu...
Mam wrażenie że szukasz sobie jakiegoś argumentu na siłę bo ten o lepszym życiu kompletnie dla mnie nie ma sensu w powiązaniu z politykami bo jak pisałem wyżej to poporstu kwestie gospodarcze/ekonomiczne/geopolityczne (związane z sytuacją na świecie).
Żeby była jasność ja nie namawiam do głosowania na kogokolwiek, dla mniej obaj to hipokryci, którym zależy tylko na stołku/przywilejach a nie kraju.
Poprostu byłem ciekaw co znaczy że komuś się żyło lepiej za jakiś rządów a gorzej za innych.
Jeszcze bym zrozumiał jakbyś pracował np w budżetówce gdzie na poziom wynagrodzeń rząd ma bezpośredni wpływ, i np dostałeś więcej awansów/podwyżek od jednych niż drugich. Ale w innym wypadku to poprostu kwestia w małym stopniu związana z polityką.
"Nie chcę być kojarzony z aktualnie najbardziej zakłamana i zadufana w sobie grupa ludzi, którzy z tolerancja i prawda mają wspólnego tyle co nic."
Masz prawo do takiej oceny, tak samo ja mam prawo stwierdzić że ja nie widzę różnicy w takim podejściu u fanatyków każdej partii czy to PiSu czy to Konfederacji, PO i innych. Normalni ludzie nie podchodzą do tego tak emocjonalnie i skrajnie i nie są zakłamani i zadufani. Każda partia ma swój beton co widac nawet tutaj na tym forum. Jak czasami widze jak emocjonalnie się spierają na la rambli konfederaci z uśmiechnietymi to dla mnie to jest ten sam niski, żałosny poziom.
0
@Yoshi94 "ale ja nie mówią o ostatnim półtoraroczu, a o przedpisowskich czasach."
Ty tak poważnie????
Przecież to wynika po prostu z twojego wieku, większego doświadczenia zawodowego, większych umiejętności i tym samym większych pieniędzy, rozwoju gospodarczego kraju, który był i za PO i za PiS i dalej trwa. Gospodarka się rozwija, zwiększają się pensje to normalne zjawisko.
Ty wiesz ale ja też w latach 2008-2015 PO ( a właściwie od 2009 bo wtedy zacząłem pracę) też mniej zarabiałem, aniżeli w latach 2015-2023 (PiS)....
To nie ma praktycznie nic wspólnego z politykami. Nawet oni nie są wstanie aż tak napsuć w gospodarce, no chyba że zakażą działalności jak PiS za Covidu...
Idąc Twoją numenklaturą to teraz powinno Ci się jeszcze lepiej rzyć niż za PiSu, no chyba że obniżają Ci pensję a nie podnoszą....
0
@Yoshi94 "nie mam wątpliwości, że o wiele lepiej żyło się gdy jednak rządził pis."
A możesz rozwinąć? W sensie że więcej zarabiałeś za PiSu a teraz (za KO) obniżyli Ci pensje?? Pracujesz w budżetówce?
Co takiego się stało w ciągu ostatniego półtora roku że gorzej Ci się żyje???
0
@Encore przynajmniej są szczerzy ;)))))
0
@Encore ale to jest argument przeciwko KAŻDEMU politykowi.
0
@ProMILs za mało aaaa zrobiłeś...
1
@GTBTP a może to pokazuje że to nie będzie kolejny długopis i może nie podpisze wszystkiego co ten rząd wymyśli.
Choć oczywiście w te obietnice obojętnie w którą stronę i tak nie wierze, wszak to polityk czyli hipokryta.
0
@ArterkHD Solinę mogę polecić.
25
@ProMILs a to PO robi co chce?? Myślałem że są w koalicji z lewica i np Kosiniakiem który na lewicowe odpały się nie zgodzi więc co mogą strasznego zrobić mając prezydenta????
To nie to samo co za PiSu, tam mieli wszystko, sejm, prezydent, tK media.
0
@Roobo a tak swoją drogą skąd widomo że przez dwie godziny ciągnął te pieski jak kobieta która to nagrała rzekomo "natychmiast" zawiadomiła policję?
No chyba że służby 2 godziny jechały do zdarzenia.
Nie bronię gościa, tylko się zastanawiam.
2
@lajcior jeszcze nic, narazie rozważam ;)
1
A tak z czystej ciekawości. Gdyby tak dzień przed wyborami nagle jeden z kandydatów ogłosił że się wycofuje z wyborów. Z automatu drugi zostaje prezydentem?
0
@vangoor Czyli Mentzen jak każdy inny polityk hipokryta i oszust....
Nawet nie jestem zdziwiony. Tam wszyscy są tacy sami.
0
@Criss18Barca Tak było, nie zmyślam...
1
@Kgorecki2500 a wiesz że Zandberg wygrał wybory w Mongolii
2
@Starrk "będzie rządził PiS w koalicji z Konfederacją"
Nie no, przecież Konfederacje tego nie zrobi swoim wyborcom, oni mieli wywrócić stolik a nie przy nim się wygodnie rozsiadać...
0
@Danny Gaucho Gość pewnie zapytał człowieka którego zobaczył w lustrze i tak stwierdził.
0
@Trojanek23 No widzisz, sam to zauważyłeś ;)
0
@alone49 okej, to że sami będą gadać takie bzdury nie znaczy że ludzie ich usprawiedliwią. W przypadku wyboru prezydenta drugiej strony ludzie sami zobaczą że to nie do końca wina rządzących (patrz przykład obniżenie składki zdrowotnej dla przedsiębiorców).
3
@Jonyx a w tej bajce były latające krowy?
0
@arasz1819 "że Trzaskowski jest niewybieralny, bo zmienia zdanie... "
Może nie jest niewybieralny, ale tych wahań poglądów, czy zmian zdania nie możesz mu odmówić. Dla mnie to taki cwaniaczek co robi to co aktualnie potrzeba żeby zdobyć to czego chce. Nie jest ideowcem, nie ma stałych poglądów na część spraw.
0
@Death_voice W pierwszej turze głosowałem na Nawrockiego.
Poważnie. Pisałem już wcześniej z jakiego powodu.
Oczywiście mam jakiś pogląd, jakieś oceny, ale to dalej jest wybór mniejszego zła.
Dla mnie co powtarzałem już setki razy WSZYSCY politycy to hipokkryci i oszuści, czy to Tusk, czy Kaczyński czy cała reszta.
1
@partymaker Raczej nie. PiS już więcej samodzielnie rządzić nie będzie. Chyba że w jakiejś szemranej koalicji z Konfederacją, ale pełnia władzy to nie będzie.
0
@partymaker tak i każdy dostanie mieszkanie po nowych pacjentach ;)
3
Dobra, pora na moje "eksperckie" zdanie odnośnie 2 tury ;)
Jak zwykle zostaje wybór mniejszego zła. Czy było kiedyś inaczej...?
Albo nie chcemy oddać pełni władzy jednej stronie to głosujemy na gościa z szemranymi powiązaniami, który wyzyskuje starsze bezbronne osoby i kłamie w żywe oczy, czyli Pana Nawrockiego,
albo głosujemy na gościa który zmienia poglądy jak zawieje i nie do końca wiadomo w jaką stronę pójdzie, czyli Pana Trzaskowskiego.
Małe rozwinięcie:
Co do pierwszej opcji to też trzeba brać pod uwagę, nie to jak niektórzy piszą że oddamy całą władze w ręce Tuska to jednak tak nie do końca. KO nie ma pełnej władzy, to dalej jest koalicja i to dosyć trudna bo m.in. z lewicą. Tam skrajności nie przejdą ani w jedną stronę (lewą) ani w drugą (prawą). Dlatego też Prezydent z KO to dalej nie będzie pełnia władzy.
Dodatkowo jeśli zdecydujemy się na Karola to też trzeba brac pod uwagę że bierzemy też na siebie niejako odpowiedzialność za niezrealizowanie części wyborczych obietnic obecnie rządzących, ani też konkretnego rozliczenia poprzedników bo wiadomo że będzie weto i bedą ułaskawienia jak u poprzednika. Nic w tej materii się nie zmieni. Będzie status qwo.
Co do drugiej opcji, czyli zwycięstwa Rafała to wtedy już nie będzie usprawiedliwienia że Prezydent zawetuje, że nie ma na to sznas itd. Choć dalej skrajności nie przejdą (na szczęście) ze względu na koalicje różnych partii. Ale też nie do końca będzie wiadomo w co zagra Pan Trzaskowski. W jaką stronę pójdzie, czy się sprzeciwi koalicji w pewnych kwestiach czy też poprze wszytsko jak leci.
Także wybór należy do nas.
Albo można olać to wszystko i wyjechać w Bieszczady.
1
@kamiVeB Chyba taki będzie scenariusz. Jak zwykle mniejsze zło.
W pierwszej Batyr w drugiej Czaskoski.
0
@Benz nawet jeśli to i tak lepiej niż do Białorusi...
1
@Szakalaka12369 a skąd. W Stetinie mi bardzo dobrze.