@peetwithbarca Tak samo jak Jovic czy Hazard. Jak masz gościa na nieadekwatnie wysokim kontrakcie i nikt go nie chce kupić to nic nie poradzisz choćbyś był Perezem na sterydach. Edit: koledzy już wymienili ich w swoich komentarzach.
@maroon Z przykładem z Polski się zgadzam, ale co do procenta w przypadku z warku to nie. Ten sam procent to nie ta sama kwota. To jest matematyka. Bogaty płacąc 5% np z miliona zapłaci 50 tys, a mniej majętny np 5% z 2000 zapłaci 100. Czy według Ciebie płacą tyle samo? Płacą ten sam procent, ale kwota kosmicznie różna na niekorzyść lepiej zarabiającego.
@SteuerFreiMoney Lewy niby ogórkom tylko strzelał w niemieckiej, ale u nas bez karnych też został królem strzelców. Haaland wbijał ogórkom w niemieckiej, a teraz wbijał jak szalony w Anglii. Nie ma reguły.
@Uukasz_93 Chlopina nie ma motywacji bo co sezonu doprowadzał PSG do zwycięstw w LM. Wypalił się sukcesami w Europie. U nas na pewno miałby głód zwycięstw.
Mam nadzieję, że nie trafi do Valencii. Zarządzanie tym klubem niestety jest dalekie od optymalnego o czym dobitnie świadczy walka o utrzymanie. Trenerzy też nie pracują tam zbyt długo co nie wpływa dobrze na stabilizację formy zawodników.
@BoRoWieC Nie oszukiwalbym się ;) Jeśli nie będzie znaczących sprzedaży to będzie kicha. Chyba, że Laporta wyjdzie z Superligi to pewnie będzie się dało na coś przymknąć oko :D
@molibden Sprawiedliwość społeczna polega na tym, że bogaty za to samo wykroczenie musi oddać wielokrotność tego co biedniejszy? Jeśli było dwóch ziomków w klasie, jeden się rozwijał i doszedł do fajnej kasy, a drugi był leniem i zarabia mało to dlaczego ten pierwszy ma płacić więcej za to samo wykorczenie? Co w tym sprawiedliwego?
@barcelonaLM Guzik prawda. Grzechem było zrobić widełki płacowe z kosmosu mimo, że drużyna coraz bardziej się kompromitowała w Europie. Zespoły, które nas demolowały wydawały na pensje dużo mniej. Później pandemia odcięła dochody i to był początek domina.
@AlexDark00 Zobaczymy. Każdy kij ma dwa końce. Mając w składzie Leo będzie trzeba znów kombinować coś bardziej z obroną. Dużo zależy od pomysłu Xaviego. Wg mnie Leo nie jest gwarancją awansu. My odpadliśmy w głównej mierze przez beznadziejną gra w obronie.
@Bagsik88 Oczywiście, że trener ma znaczenie. Wiele składowych ma. Chodzi mi o to, że sama obecność Leo w składzie nie da gwarancji wyjścia z grupy. Grając padlinę w obronie Leo może i 10 bramek strzelić w grupie i możemy odpaść.
@PeterMaro Często będziemy grać 3 stoperów plus Balde wysunięty. Biorąc pod uwagę fakt, że każdy ze stoperow co jakiś czas ma kontuzje to praktycznie gwarant gry dla Ndicki. Lepiej grać gościa, który się będzie bił o podstawę i nie jest bez szans niż kogoś kto z automatu godzi się na bycie rezerwowym. Moim zdaniem Inigo też będzie o skład walczył. Bycie lewonożnym na lewym poł stoperze czy jako lewy SO to od razu mała przewaga nad Christensenem.
@AlexDark00 W tym sezonie prawdopodobnie wyszlibyśmy, gdyby nie parodia w obronie. Brakło też ławki w pomocy. Z Leo nie daliśmy rady wygrać La ligi w ostatnim sezonie, a w tym się udało. Jeden zawodnik sam nic nie ugra, liczy się zespół. PSG miało Mbappe, Neya i Leo i guzik w LM ugrali.
@molibden To była kalkulacja. Chciał zagrać na mundialu. Wygrał złoto. Ciekawe czy teraz jest zadowolony z decyzji czy jednak by ją zmienił gdyby mógł.
@Frozen A czemu mieloby robić? Przecież to jest kwestia dochodów i wydatków. Barcelona sztucznie pompuje przychody wyzbywając się zysków z przyszłości (dźwignie finansowe). Gdyby nie chore widełki płacowe,.które zafundował Bartomeu (Laporta też daje wysokie kontrakty młodym bez doświadczenia jak Ansu) to nie byłoby problemów. W pewnym momencie pensje zawodników stanowiły coś około 90% budżetu o ile pamiętam. Potem spadły dochody z powodu pandemii i to zatopiło finansowo klub.
0
@Herato Nie wiem czy to prawda, ale ponoć Kane nie jest zainteresowany Bayernem i liga niemiecką.
2
@Emhyr Nie jestem fanem Laporty jak i Forma, ale niech mu patrzy na ręce. Nie zaszkodzi.
0
@peetwithbarca Tak samo jak Jovic czy Hazard. Jak masz gościa na nieadekwatnie wysokim kontrakcie i nikt go nie chce kupić to nic nie poradzisz choćbyś był Perezem na sterydach.
Edit: koledzy już wymienili ich w swoich komentarzach.
1
Pewnie już było, ale Ndicka idzie do Romy.
1
@Comentateiro Czyżby ten post był klątwa na Pepa? xD
0
@Uukasz_93 Motywacja zależy od zawodnika.
0
@maroon Z przykładem z Polski się zgadzam, ale co do procenta w przypadku z warku to nie. Ten sam procent to nie ta sama kwota. To jest matematyka. Bogaty płacąc 5% np z miliona zapłaci 50 tys, a mniej majętny np 5% z 2000 zapłaci 100. Czy według Ciebie płacą tyle samo? Płacą ten sam procent, ale kwota kosmicznie różna na niekorzyść lepiej zarabiającego.
0
@pax Super odpowiedź. Dzięki wielkie za czas poświęcony na wyjaśnienie :)
0
@La Pulgaa Cisza przed burzą
0
@SteuerFreiMoney Lewy niby ogórkom tylko strzelał w niemieckiej, ale u nas bez karnych też został królem strzelców. Haaland wbijał ogórkom w niemieckiej, a teraz wbijał jak szalony w Anglii. Nie ma reguły.
0
@Uukasz_93 Chlopina nie ma motywacji bo co sezonu doprowadzał PSG do zwycięstw w LM. Wypalił się sukcesami w Europie. U nas na pewno miałby głód zwycięstw.
0
@MOLESTA Chciałbym go zobaczyć w miejsce Busquetsa. Choć Xavi pewnie będzie naciskał na Zubimendiego.
5
@jacob345 Z Fabregasem było grubo. Z kolei se queda było najbardziej męczące jak dla mnie.
1
Mam nadzieję, że nie trafi do Valencii. Zarządzanie tym klubem niestety jest dalekie od optymalnego o czym dobitnie świadczy walka o utrzymanie. Trenerzy też nie pracują tam zbyt długo co nie wpływa dobrze na stabilizację formy zawodników.
2
@pax Po kontuzji grał lepiej? Dlaczego tak uważasz? Najlepszy sezon u nas miał 10/11.
1
@johny11 Gość siedzi w gabinetach lekarskich PSg częściej niż Dembele w Barcelonie. Tego nam trzeba? ;)
0
@nexxo Dla mnie priorytet do zastępstwo Busquetsa. Tanio nie będzie. Na PS jest Dembele i Raphinha.
0
@BoRoWieC Nie oszukiwalbym się ;) Jeśli nie będzie znaczących sprzedaży to będzie kicha. Chyba, że Laporta wyjdzie z Superligi to pewnie będzie się dało na coś przymknąć oko :D
0
@Szmulek Jak wrzucasz link z tt to wywal wszystko od ? do końca :)
0
@Riguelme Po co Neymar? Teraz gramy 4 pomocnikami, lewoskrzydlowi to głównie się kisza na ławce.
0
@molibden Sprawiedliwość społeczna polega na tym, że bogaty za to samo wykroczenie musi oddać wielokrotność tego co biedniejszy? Jeśli było dwóch ziomków w klasie, jeden się rozwijał i doszedł do fajnej kasy, a drugi był leniem i zarabia mało to dlaczego ten pierwszy ma płacić więcej za to samo wykorczenie? Co w tym sprawiedliwego?
0
@barcelonaLM Guzik prawda. Grzechem było zrobić widełki płacowe z kosmosu mimo, że drużyna coraz bardziej się kompromitowała w Europie. Zespoły, które nas demolowały wydawały na pensje dużo mniej. Później pandemia odcięła dochody i to był początek domina.
1
@Emhyr Trzeba dzwonić na płokułatułę.
0
@AlexDark00 Zobaczymy. Każdy kij ma dwa końce. Mając w składzie Leo będzie trzeba znów kombinować coś bardziej z obroną. Dużo zależy od pomysłu Xaviego. Wg mnie Leo nie jest gwarancją awansu. My odpadliśmy w głównej mierze przez beznadziejną gra w obronie.
0
@Bagsik88 Oczywiście, że trener ma znaczenie. Wiele składowych ma. Chodzi mi o to, że sama obecność Leo w składzie nie da gwarancji wyjścia z grupy. Grając padlinę w obronie Leo może i 10 bramek strzelić w grupie i możemy odpaść.
1
@PeterMaro Często będziemy grać 3 stoperów plus Balde wysunięty. Biorąc pod uwagę fakt, że każdy ze stoperow co jakiś czas ma kontuzje to praktycznie gwarant gry dla Ndicki. Lepiej grać gościa, który się będzie bił o podstawę i nie jest bez szans niż kogoś kto z automatu godzi się na bycie rezerwowym. Moim zdaniem Inigo też będzie o skład walczył. Bycie lewonożnym na lewym poł stoperze czy jako lewy SO to od razu mała przewaga nad Christensenem.
0
@AlexDark00 W tym sezonie prawdopodobnie wyszlibyśmy, gdyby nie parodia w obronie. Brakło też ławki w pomocy. Z Leo nie daliśmy rady wygrać La ligi w ostatnim sezonie, a w tym się udało. Jeden zawodnik sam nic nie ugra, liczy się zespół. PSG miało Mbappe, Neya i Leo i guzik w LM ugrali.
0
@Deviler Fajnie jakby jakaś oferta za 15+ wpadła po zakończeniu przyszłego sezonu.
0
@molibden To była kalkulacja. Chciał zagrać na mundialu. Wygrał złoto. Ciekawe czy teraz jest zadowolony z decyzji czy jednak by ją zmienił gdyby mógł.
1
@Frozen A czemu mieloby robić? Przecież to jest kwestia dochodów i wydatków. Barcelona sztucznie pompuje przychody wyzbywając się zysków z przyszłości (dźwignie finansowe). Gdyby nie chore widełki płacowe,.które zafundował Bartomeu (Laporta też daje wysokie kontrakty młodym bez doświadczenia jak Ansu) to nie byłoby problemów. W pewnym momencie pensje zawodników stanowiły coś około 90% budżetu o ile pamiętam. Potem spadły dochody z powodu pandemii i to zatopiło finansowo klub.