Borneo
Dołączył/a: maj 2018
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@fotohobby no i suoer gość nam nastrzelał 12 bramek .A cubarsi to noe jest na niego przeciwnik.Mbappe dostanie piłke za plecy Cubarsiego i tyle go widział.To juz wyglada dużo lepiej.
0
@Kazragore rzekłbym jestem w formie;)
Ale spueprzający miekiszon z kraju do kraju też pieknie;)
1
@barcanawieki tchórz....
0
@Aequlibre ja mam mieszane będą walczyć życie ludzi do gry im nie brakuje ale życzę naszym jak najlepiej:)
1
@Karol145 tylko zaraz wybory gdzie republikanie przegraja a pptem prezydenckie.... Zbigniew Z żyje po hotelach na waliskach;)
3
Poszukiwany Zbigniew Z . zwany 0 uciekł do usa.Przewidywalny czas pobytu wybory orezydrnckie;)
https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-nieoficjalnie-zbigniew-ziobro-jest-w-stanach-zjednoczonych,nId,23475294
0
@valdeq ja patrzę na skład i tu nie widzę faworyta wrecz uwazam ze Real ma bramjarza Mbappe i viniego my nie mamy Yamala i Raphinia może zagra 30 min.Dlatego to nedziecmega ciężki mecz .....wynik jedt nie wiadomo.Stana z tyłu i beda grać za obronęBo nie ma ich kibiców i mogą.
0
@Aequlibre to co innego i się zgadzam zadziwia mnie ten hurra optymizm....
0
@lucca87 kto dostarczy pilke naoastnikom?
Rooney pod formą, pedri pod formą Rushfird zależy od firmą, Balde nie potrafi , Ralhinia jak bedzie grał 30 mon to wszystko.Niewiadomo co z forma lewego Ferrana i .
Liczyć miżna na Fermina de jonga gaviego ze ci zagraja w miare na swoim poziomie.Tam bedzesz bramkarza viniego i Mvappe
0
@Aequlibre akurat
W 4 ostatnich meczch w Barcelonie jest remis nie jest to przewaga
Wyniki ostatnich 4 meczów w Barcelonie:11 maja 2025 (La Liga): Barcelona 4:3 Real Madryt28 października 2023 (La Liga): Barcelona 1:2 Real Madryt5 kwietnia 2023 (Puchar Króla): Barcelona 0:4 Real Madryt19 marca 2023 (La Liga): Barcelona 2:1 Real Madryt
Real może murować bramkę i atakować.Kibicecich nie zmuszą do wyjścia do wysokiego oresingu.Noe ma tu przewagi Barca.
A oni walcza o prace honor itp....my mistrzostwo mozemy miec w następnym meczu.
Nie wiadomo q jakiej formie jest Raphinia i czy nie zagra 30 min .......Bo nic jeszcze nie zagrał od kontuzji.
Konflikty uch zmotywuja bo osmieszyli klub
0
@mrboom
Nie w nim jest problem nawet bedzie pod budowany że urugwajczyk pojechal do szpitala..Mbappe strzelił w barwach Realu 7 bramek a z psg 12 .Potrafi to robić.Ktoś Robertowi czy Ferraniwi musi dostarcxyć piłke .Jesli Rafa zagra 20 min to jest to nie wiele. Nie ma Yamala .Rooney bez formy nie wiadomo co uRuhfordem.Może Cancelo dostarcxy piłkę.Może Pedri chodź też był slabszy .Wątpie abyśmy np odrobili 2- 3 bramki.Jest jeszcze vini.Mecz niewiadomych .Jeszcze w ostatnich klasykach u nas nie szło.
1
@Aequlibre a oni o pracę i honor sam Mbappe przeciw Barcelonie nastrzelal masę bramek. To nie będzie bułka z masłem.
Kylian Mbappé zdobył dla Realu Madryt 7 bramek w meczach przeciwko FC Barcelonie (stan na maj 2026 r.).Łącznie w całej swojej karierze (wliczając występy w barwach PSG) Mbappé strzelił Barcelonie 12 goli w 10 spotkaniach
0
@Bykunn u nich brakuje 7 graczy ale u nas brak Yamala i nie wiadomo co z Raphinią plus brak formy innych graczy studzi hurra optymizm.... klasyk rzadzi się wlasnymi orawami
0
@Lisek ale jak gral z inigo na Mbappe to ten im woakowal 3 bramk8.On nastrzelal 8 bramek Barcelonie.Nie wiadomo co z Raphinią nie masz Yamala .Roonej jest bez formy zpedri twz gra slabiej ostatnio.Dla mnie to nie wiadoma
1
@Aequlibre tylko że będa walcxyc o prace podrażniony honor.Część rezerwy będzie się pokazać.za u nas od edriego nie wuadomo w jakiej sa formie.To klasyk rządzi się innymi prawami.Dla mnie to noe wiadoma nie maja nic do stracenia.
1
@urbipl ukrqina powinna walczyc do pogonienia ruskich z ziem oni slabna a ci maja coraz lepsza broń w planach maja dostac Grippeny.
1
To nie jest zły skład jak na Real w teorii nievmaja 7 ludzi .
.Jeśli u nas nie zagra Yamal i Raphinia ( od początku) a Cubarsi będzie grał na Mbappe to ten skład nie wiem cxy nie będzie mocniejszy od naszego .Biorąc pod uwagę formę Rooneya, Pedriego i nie wiadomej formy Olmo Rushforda lewego , Ferrana.
Real Madryt: Curtois; Trent, Rüdiger, Huijsen, Fran García; Tchouaméni, Pitarch, Bellingham; Brahim, Vinícius i Mbappé
Pozostali dostępni: Łunin; Alaba, Asencio, Carreras, Camavinga, Gonzalo oraz Mastantuono.
0
@Kgorecki2500 ok źle zapamietałem to rządy się zgodziły czyli rada europy a nie Parlament.Parlament zglosił to do tsue.Jesli tsue to zablokuje to bedzie to glosiwal parlament..Jesli glosy będą na nie w parlamencie mercosur upadnie.i wycofaja tymczasowa zgodę.
Tu widzę dobrą rzecz tymczasowej zgody .Zobaczymy w praktyce czy mersour jest xagrożeniem i można scuagać surowce i żadkie minerały.A jak się okaże umowa negatywna to temat się zamknie bo przepadnie w parlamencie europejskim.Ale tsue musi rozpatrzyć czy dany tryb jest w porzadku.Generalnie można by wprowadzić okres przejsciowy i sorawdzić jakie będzie faktyczne zagrożenie.Mozd to był dobry po.ysł na testowanoe kontrowersyjnych umów.Nie napisałem na tym portalu niczego z chata gpt.
0
@Kgorecki2500 nastèpny który uważa że użtwam chata gpt:)
0
@Kgorecki2500 Jeśli chodzi o Mercosur decyduje glosowanie w oarlamencie Europejskim .W Europue kraje ze sobą rozmawiaja w kuluarach i decyduja co im sue oplaxa a co nie.Mecosur to nie tylko żywność.
O to zyski z tej umowy dka ue.
Oto kluczowe aspekty, które Mercosur oferuje poza sektorem spożywczym:Liberalizacja handlu usługami i inwestycjami: Umowa otwiera rynki usług, w tym telekomunikacyjnych, finansowych, transportowych i informatycznych.Ochrona własności intelektualnej: Zapewnienie lepszej ochrony dla unijnych produktów regionalnych (choć w Polsce podnoszono kwestię niewystarczającej ochrony niektórych specjałów, chronione są m.in. Polska Wódka i Żubrówka).Poprawa dostępu do zamówień publicznych: Firmy z UE zyskują łatwiejszy dostęp do przetargów publicznych w krajach Mercosur, co jest szansą dla polskiego sektora przemysłowego.Uproszczenie procedur celnych: Zniesienie wielu barier technicznych i celnych ułatwia wymianę handlową, co sprzyja polskiemu eksportowi, m.in. maszyn, urządzeń elektrycznych czy produktów chemicznych.Surowce i energia: Import surowców mineralnych i energetycznych potrzebnych dla europejskiego przemysłu.W kontekście polskim, umowa jest postrzegana jako szansa na wzrost obrotów handlowych w branżach innych niż rolnictwo, które od lat budują markę polskiej gospodarki za granicą.
Część krajów na tym zyska.
Co robi Polska.Ue podpisuje wiele umów zagranicznych aby obejsc Risje usa chiny i Arabów i np.Polsja podpusala umowę z Japonią i Australua na distarczenie wieprzowiny i drobiu.
Rozwiązanie jest takie aby umożliwić Polskim rolnikom eksport.Aby zmniejszyć straty Mercosur.Ue podpisuje umowy z indiami .m ameryką pldn , Afryką Tajlanduą , japonią , Australią.Robi to sukcesywnie.To nie jedt kwestia korupcji a tego ze to się innym krajom niz Polska opłaca .
0
@RosjaninBut niszczył orban i kaczyński. I reszta eurosceptykówZ powodu tego że niszczą praworzadność i odchodzą od demokracji a ue jest zbiorem państw demokratycznych.Dlatego ue musuała stworzyć mechanizmy aby chronic też ludzi w tych państwach.Muedzy innymi kasa za przaworządnośćBo też ue ma powierzoną kasę od państw i nie powieży oaństwu bez praworzadności kasę aby rzadzący tej kasy nie ukradli.Albo jak pis bez większości konstytucyjnej czyli bez wymaganego poparcia wuększiści Polaków łamiąc konstytucje łamał praworzadność.Noe ma tu prawa powołtwać się na suwerenność bo nie miał pptrzebnej większości.
Obecnie ue zmuenia Putin Chiny trump.Orzy czym chidź będzie ciężko Europa się z dywersyfikuje pod kontem energetycznym, wojskowym , gospodarczym podpisujśc nowe umowy gospodarcze z innymi państwami niż Chiny Usa , opec+( to energetyka) ale ta grupa w odniesuenou o gospodarke- wymiane handlowe , surowce.
Tu zrobi to zeuropue dobrze.
1
@Kgorecki2500
Sugerujesz że na Ŵegrzech , Ukrainie i w Rosji jest mniejsza korupcja nuż w ue wylączając Ŵegry ktore są w ue;))))
Wierzysz w to? ;))))))
Bo akurat problemem Ukrainy przy weǰaciu do ue jest korupcja jest to jedna z barier.Wpis twoj rzekłbym kompromitujący;)
Unia Europejska nakłada na Ukrainę bardzo surowe wymogi antykorupcyjne, czyniąc je absolutnym warunkiem postępów w procesie akcesyjnym oraz otrzymywania pomocy finansowej.Oto kluczowe zasady, jakie UE „nakazuje” Ukrainie w kontekście reform:????️ Korupcja jako bariera dla członkostwaWalka z korupcją jest częścią tzw. klastra „podstawy” (Fundamentals), który w negocjacjach akcesyjnych otwiera się jako pierwszy, a zamyka jako ostatni.Brak reform = brak członkostwa: UE jasno komunikuje, że bez skutecznej walki z korupcją Ukraina nie zostanie przyjęta do wspólnoty.Warunkowość pomocy: Wsparcie finansowe dla Ukrainy jest bezpośrednio powiązane z wymiernymi postępami w reformach.???? Główne wymogi i działania (2025–2026)Ukraina musi wdrożyć konkretne rozwiązania prawne i instytucjonalne:Strategia Antykorupcyjna 2026–2030: Ukraina przygotowała nową strategię państwową, która ma zapewnić systemowe podejście do problemu, a nie tylko doraźne działania.Niezależność instytucji: UE wymaga pełnej niezależności organów takich jak NABU (Narodowe Biuro Antykorupcyjne) i SAPO (Wyspecjalizowana Prokuratura Antykorupcyjna).Reformy prawne: Nakazano m.in. nowelizację kodeksu postępowania karnego, aby ukrócić nadużycia proceduralne, oraz usunięcie tzw. „poprawek Łozowego”, które pozwalały na automatyczne zamykanie spraw po upływie terminów śledztwa.Ochrona sygnalistów: Ukraina musi w pełni dostosować swoje prawo do unijnej dyrektywy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa UE.⚖️ Obecny statusW marcu 2026 roku odbyło się spotkanie Komitetu Stowarzyszenia UE-Ukraina, podczas którego oceniono postępy w reformach. Choć Ukraina poczyniła znaczne kroki (np. w zakresie deklaracji majątkowych), UE nadal naciska na:Realne skazania w sprawach o korupcję na wysokich szczeblach.Transparentną odbudowę kraju po wojnie, wolną od łapówkarstwa.
6
@Kgorecki2500 najbardziej skorumpowani w Europie byli Węgrzy Orbana.Co sami przyznali .idąc na wsch to ukraina i potem Rosja jedt bardziej korupcyjna.
Oceny.
Porównanie poziomu korupcji (wyniki za 2024/2025 rok):Unia Europejska (średnia): ok. 64/100 pkt. UE jest statystycznie najmniej skorumpowanym regionem świata, choć w ostatnich latach odnotowuje lekkie spadki formy.Węgry: 41/100 pkt. Od trzech lat są oficjalnie uznawane za najbardziej skorumpowany kraj w UE. W rankingu światowym zajmują ok. 82. miejsce.Ukraina: 36/100 pkt. Mimo trwającej wojny Ukraina odnotowuje powolny postęp dzięki reformom wymaganym do akcesji do UE (awans na 104. miejsce na świecie). Jest jednak wciąż postrzegana jako kraj o znacznie większym problemie z korupcją niż państwa członkowskie UE.Rosja: 22/100 pkt. To rekordowo niski wynik w historii tego kraju, dający mu odległe 154. miejsce na świecie. Korupcja w Rosji jest traktowana jako zjawisko systemowe, znacznie głębsze niż w pozostałych wymienionych krajach
1
@Karol145 ja dyskutuje i przynajmniej wiem co myśli druga strona .Taka wymiana jest wartościowa .Ścieramy się czasem słowa czasami sa mocniejsze.Móglbym otworzyć sklep z e slownikiem propozycji bylo nie mało;) ale czasem bywaja też symoatyczne slowa bez wrogości .Jest też dystans.Kibicujemy też temu saemu klubowi.Dla mnoe jest ok:)
0
@MessiForeverTheBest średnio mnie izrael imteresuje.W lwesti filmów ok , natomiast dka mnie rządzi tam skrajna prawica i generalnoe hezbolach, jemen, iran to jest prawica. obserwuje napierdalanke prawicy miedzy sobą. Ie bardzo wiem czemu piszesz z tymi butami so mnie.Nie prawica w tym chodzi..To ich bracua z ktorymi się napierdalaja.Ha nie mam nic wspolnego z prawicą.....
0
@A4ron
Trump chciał przeniesienia żołnierzy do polski w 2019r podczas pierwszej kadencji w 2019r tylko zablokował mu to kongres .On po prostu chciał to zrobić i prubuje to robić w tdj kadencji .Nawrocki tu nie ma nic do rzeczy.
Na dziś Nawrocki zawetowal Safe i cześć służb nie dista ie kasy
Czerwiec 2020: Trump ogłosił plan wycofania ok. 12 tys. żołnierzy z Niemiec, sugerując, że część z nich (prawdopodobnie ok. tysiąca) mogłaby trafić do Polski.Grudzień 2020: Kongres USA ostatecznie zablokował te plany w ramach ustawy budżetowej (NDAA), uniemożliwiając szybką redukcję sił w Niemczech i ich relokację.
Nawrocki też sabotował nominacje Generalskie
w procesie nominacji generalskich w maju 2026 r. wystąpiły wyraźne opóźnienia i tarcia na linii MON – Pałac Prezydencki, które media określiły mianem "politycznego przeciągania liny".Kluczowe fakty dotyczące opóźnień:Brak porozumienia do ostatniej chwili: Przełom w rozmowach nastąpił dopiero pod koniec kwietnia (ok. 29–30 kwietnia). Wcześniej współpraca była opisywana jako "szorstka", a nazwiska kandydatów były wielokrotnie skreślane przez BBN.Zredukowana lista: MON pierwotnie wnioskował o awans dla 18 oficerów, jednak prezydent Karol Nawrocki zatwierdził ostatecznie tylko 12 nazwisk, odrzucając kandydatury m.in. płk. Renarta Skrzypczaka i gen. bryg. Jana Wojny.
Także blokowała nominacje w slużbach wywiadowczych.
w obszarze służb wywiadowczych i kontrwywiadowczych doszło do bardzo poważnych i głośnych opóźnień, które trwały prawie pół roku.Przebieg sporu o nominacje w służbachListopad 2025: Prezydent Karol Nawrocki odmówił podpisania promocji na pierwszy stopień oficerski dla 136 funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) oraz Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW)..Skutki: Przez kilka miesięcy młodzi funkcjonariusze, mimo ukończonych kursów, nie mogli formalnie zostać oficerami, co premier Donald Tusk nazwał "działaniem na szkodę państwa" i "zemstą na funkcjonariuszach".
Jeśki on dba o bezpieczeństwo to chyba ylko poprzez trenin łapy z pydzuanem.....!!!!!!
Bo wojsko będzie wiedzieć kto zawetował Safe proponujac noe realną umowę gdzie nbp oglosiło straty.
0
Matko moglibyśmy mieć Real Madryft;)
0
@John_Doe moment obecna wladza przejela po pisie brak praeorzadnosci i nie ma prezydenta a stawka jest kpo na energetyke i masę innych rzecxy .Poza tym to pis z duda zkamal konstytucje do czego orzyznaka soe Pawlowicz ape byla oattyjna umowa oraz Piotrowicz z mównicy.Obecnoe konstytucje zlamal prezydent wybierajac sobie sedziow do tk i kierujac sorawe do tk bo sedziowietk nie sa od wybierania sędziow do tk.Jesli dalej bedzie blokowal sedziow saieczkowsko to zlamie konstytucje i wyrok strasburgu ktorego ma obowiązek sie zastosować.Tak naprawdŵ ko powinba przestrzegac prawa z lrzed zlamania przez pis tak naprawdę.Sa postawieni w sytuacji gdzue tej oraworzadnosci nie ma.Chodź jest z tym lepiej.Problem jedt tski ze ze za ko nie byly blokowane pieniadze z ue pis kradnoe i nlokuje kase z ue.....mogliśmy miedź enetgetyke dużo lepszą wczesniej gdyby nie orzejedli jasy z ets albo o 2 lata wczesnoej bylo kpo.Oni podanoa o zaliczke noe zlozyli bo nie wiedzieli...
0
@AlexDark00 itylko że wielkosc lotniska w tej wersji nie bedzie ostateczna.plan przewiduje rozbudowe lotniska wraz ze wzristem obłożenia.Pis chce wyjebać moloch i nie wie czy beda chetni.A koszty beda rosnąć.W berlinie zamkneli lotnisko zbudiwali moloch.Orzenieśli ze starego 18 mln miał być gigant a obsliguja 23 mln .My chcemy otwirzyć ba 30 mln a masz Radom i jeszcze tanie linie w modlinie które się rozbudowują.Na dodatek ludzie w Berlinie są bogatsi.Tanich lini ma cpk nie bedzie bo korzystaja z tanich malyvh lotnisk.
Berlin ma 3, 8 mln a Warszawa 2, 2 mln
A cutując pisowcow w ich planach to Wawa ma byc walcem napędowym a ma dużo mnie ludzi.
Urzqd statystycxny przewiduje soadek do 2060r liczby polaków do 30 mln z 37mln co juz sie zaczęło od 2020r.
Polpulacja sie staezeje i trudno qby dziadki więcej lataly z drogieho cpk .Oredzej pojada z Modlina.
Dalej wszystkie Polskue lotniska sie rozbudowuja poszerzajac swoja oferte.Szybkie pociagi beda jechaly z czasem do Oaryza i dalej i stana sie konkurencja dka samokotow bo taki twz jest projekt ue aby zmniejszyc liczbę samolotów.Mamy wzrist kosztow życia i powiedz mi czemu polak mialby sie decydowac latać czesciej?Jak Modlin będzie tańszy nie cpk.Z calej Polski nie będa jeździć raz orzyjada zobaczyc lotnisko.Beda miec u siebie blizej.Noewielki % lata gfzie dalej.
Opieramy biznes o brak umowy z Rosja dotyvzaca zwiekszenia lotów przez Rosje.Nie mamy gliwnego dokumentu i ten biznes jest zależny .....jest wiele innych rynkowych przyczyn gdzie to moze nie wyjść....
Propozycja jest racjonalna bo daje możliwośc rozwoju wraz z obłożeniem.
Propozycja pisu jest oderwana od rzeczywistosci.
Poza tym pis chce sprzedać udzialy w obce ręce.Tu mozesz potem dobudować za wlasna kase resztę portu.
Zebada to sa szprychy ludzie jezdza z miast do miast a nie kurwa na lotnisko....
Poza tym ten pociag sie nawet nie rozpędzi jak w kazdym miastecxku bedzie sie zatrzymywal .... ie bedzue spelnial norm szybkich kolei to bedzie pospyeszny pociag i tyle....
Na koniec pis zaczoł budowac od 2018r.... i wtdali kupe kasy plus walek z gruntami;) teraz tez nic nie zrobia.
Rząd Prawa i Sprawiedliwości (PiS) rozpoczął formalne prace nad projektem Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) w 2018 roku, kiedy to powołano spółkę celową oraz przyjęto specustawę.
1
@John_Doe to nie trzeba glosiwac na lepkie lapki pisiorkow wtedy nie bedzie problemu z praworzadnością;)
Trudno jest być przyzwoitym;)