0

@Hasszz
Alves to nie stoper Cancelo też do przodu mega ale z tyłu ......kounde świetnie gra w polu karnym rozumoe się z Yamalem potrzebny jest stoper minimum 190 biegajacy 34 km Anie stoper jak Cubarci 184cm to nie porozumienie.Cubarci to defensywny pomocnik.Tam graja niscy wolni .A on potrafi podać.Nie wiem jak z utrzymaniem piłki ppd presją czyli to w czym mistrzem jest de jong.Bo tego nie wiem.

0

@bartulek98 on jest wart 80 mln na rynku sorzedać i kupić kpgoś kto się nadaje.

0

@dariooo dokładnie tak było:)

0

@Hasszz cancelo to dobry atak słaba obrona a my mamy słabą obronę .Wczoraj 0 ma koncie to nie zasługa obrony a fenomenalnego bramkarza....

0

Nie można pisać o 0 z tyłu mając takiego bramkarza ;) to wypaczenie fatalnej obrony......jaką posiadamy.....

2

@michal26
Usa pozbawili Maduro władzy w 1 dzień....ko kretnue 2h :20 min;)
Rosja się buja 4 lata.Miało być 4 dni.....;)

Jeśli tyle posłali bombowców to wcześniej zaczbą spadać;) one latają z coraz dalszych lotnisk.


Szacunki strat w wyniku awarii i wypadków (2022–2026)
Choć precyzyjne oddzielenie zestrzelonych maszyn od tych, które spadły same, jest trudne ze względu na mgłę wojenną, dane z niezależnych źródeł (np. Oryx, wywiad brytyjski) oraz raporty z początku 2026 roku pozwalają na następujące podsumowanie:
Liczba wypadków niebojowych: Szacuje się, że od początku wojny Rosja straciła bezpowrotnie co najmniej 30–40 samolotów i śmigłowców w wyniku incydentów, które nie były bezpośrednio spowodowane ogniem przeciwnika.
Przyczyny techniczne: Głównym powodem jest tzw. "zmęczenie materiału". Rosyjskie samoloty latają znacznie częściej niż w czasie pokoju, co drastycznie skraca ich żywotność. Przykładowo, w grudniu 2025 r. ostatni operacyjny transportowiec An-22 rozpadł się w powietrzu z powodu zużycia.
Wypadki szkoleniowe i operacyjne: Część maszyn spadła na terytorium Rosji (np. w obwodzie biełgorodzkim czy rostowskim) podczas lotów na front lub ćwiczeń. Do połowy 2025 roku odnotowano ponad 100 przypadków przypadkowego zrzucenia bomb na własne terytorium przez rosyjskie maszyny z powodu wadliwych systemów mocowania.
Całkowite straty lotnictwa (stan na styczeń 2026)
Według danych Sztabu Generalnego Ukrainy na dzień 4 stycznia 2026 r., Rosja straciła łącznie:
434 samoloty.
347 śmigłowców.
Niezależna grupa analityczna Oryx, która dokumentuje tylko straty potwierdzone wizualnie (zdjęcia/filmy), potwierdza utratę co najmniej 150 samolotów, z czego kilkanaście to udokumentowane wypadki niebojowe (np. MiG-31, Su-34).
Kluczowe czynniki wpływające na awaryjność:
Nadmierna eksploatacja: Rosyjskie lotnictwo zużywa resursy maszyn w tempie, którego przemysł nie jest w stanie uzupełnić produkcją nowych jednostek (ok. 20–30 sztuk rocznie).
Błędy personelu: Wysokie tempo operacji i stres prowadzą do błędów pilotów oraz personelu naziemnego.
Sankcje: Brak dostępu do zachodnich komponentów elektronicznych i precyzyjnych części zamiennych utrudnia serwisowanie nowoczesnych maszyn, takich jak Su-35 czy Su-57.

Noech latają....

0

Dobry dk krzodu slaby obrońca....

0

@Vegeta88
No tak ciebie nie interesuję nic poza tym, aby się do błedów przyczepić..Maly człowiek z ciebie.....

0

@europejczyk chyba cię chlopczyku pogieło.W przyoadku każdej katastrofy pogodiwej o konkretnym nasilenou nikt nie jest w pełni przygotowany i nie znam takoego kraju aby był.Na dodatek opady są przewlekłe czyli np są przerwy ty cis wysypiesz i za chwilę padają.To noe dziala tak ze orzyvhodzi kaczor i wydaje polecenoa czy tusk.Tylko sa ludzie ktorzy mają okreslone procedury i wiedza jsk mają dzialać..A roznego rodzaju paralize na drogach to jest normalna rzecz w wielu krajach w ktorym snoeg występuje.

Slużby maja swoje procedury w Polscw też.

Służby drogowe w Polsce (np. GDDKiA) działają według ściśle określonych strategii, które łączą działania prewencyjne z interwencyjnymi. Nie czekają, aż wszystko spadnie – ich celem jest zapobieganie przymarzaniu śniegu do nawierzchni.
Główne strategie działania (stan na rok 2026):
Działania wyprzedzające (prewencja): Przed prognozowanymi opadami lub przymrozkami często stosuje się tzw. anti-icing. Polega to na posypywaniu jezdni solą lub solanką jeszcze przed opadem, aby stworzyć warstwę zapobiegającą wiązaniu się śniegu i lodu z asfaltem.
W trakcie opadów: Gdy śnieg już pada, pługosolarki wyjeżdżają na drogi, aby na bieżąco usuwać luźny śnieg i rozsypywać sól (najczęściej chlorek sodu). Sól obniża temperaturę zamarzania wody, co powoduje topnienie śniegu nawet w ujemnych temperaturach (najskuteczniej do ok. -7°C).
Standardy utrzymania dróg: Służby mają określony czas na przywrócenie drogi do pełnej przejezdności po ustaniu opadów, zależnie od kategorii drogi:
Standard I (np. autostrady, drogi ekspresowe): Śnieg luźny powinien być usunięty do 4 godzin, a błoto pośniegowe do 6 godzin po ustaniu opadów.
Standardy niższe: Na drogach lokalnych czas ten jest odpowiednio dłuższy (np. do 8-24 godzin), a dopuszczalna jest warstwa zajeżdżonego śniegu.
Dlaczego nie zawsze jezdnia jest „czarna” od razu?
Podczas intensywnych zamieci służby nie są w stanie całkowicie zapobiec zaleganiu śniegu. Strategią jest wtedy utrzymanie przejezdności, a ostateczne doczyszczenie jezdni następuje dopiero po zakończeniu opadu. Ponadto, przy bardzo niskich temperaturach (poniżej -15°C) sama sól przestaje działać, więc stosuje się dodatkowo piasek lub chlorek wapnia.


0

@Marusek chyba tak;)

1

@Marusek karim nie wraca;)

0

Pytanie jest czy to szybki zawodnik.Bo jak nie ma szybkości to będzie priblem ze stratą bramek jak z Cubarcim czy inigo.Musi być szybki inaczej nie ma sensu.Wzrost jest super.

0

@Lukas82 nie wiem, czy za 80 mln bo może uda się kupić 23 taniej i mieć kasę na jeszcze kogośStoper musi mieć jeszcze jedną cechę doświadczenie.Wuęc nie musi to być 18 latek.Klub musi wyszukać takoego zawodnika parametry są znane zobaczyć kwestie czy da się go wykupić....

0

@FanVictoraIbarbo on gra słabo z inigo straciliśmy 44 bramki obecnie to 20 bramek czyli 40 na koniec.To jest słabo.Klub ma długi i musi zarabiać i wygrywać zlM.Nie ma kasy na klasiqych obrońców wiec klubu nie stać aby go wypożyczyć i kupic kogoś klasowego.Jedyba opcja to sprzedać i zarobić na dobrego obrońce.Jeśli nawet nie będzie miał 18 lat a tyle ma Cubarci a miałby np 22 - 23 lara ale mialby wszystko to i tak na lata jest to rozwiązanie.Inaczej będziemy mieć pod górkę.Mozna trzymać młodego który ma warunki i potrzebuje adaptacji.Cubarci nie ma warunkow i nie jest to kwestia adaptacji.

1

@Vurt bo caly czas problem Cubarsiego i jest i nic się w tej sprawie nie zmienia Cubarsi nie jest ani wyzszy ani szybszy ani silniejszy i haryzmy nie ma .A tracimy 20 bramek na polmetku czyli 40 bramwk na koniec .....Jeśli sie to zmieni to napiszę albo ze Cubarci te parametry zmienil albo ze go sorzedali i w koncu kupia kpgoś przadnego na pozycje stopera.

1

@Losiex ja go wyceniłem transfermarkt wycenil ze jest mlidy mize sie rozwinie....wszyscy gadaja jak podaje tylko nikt nie zwraca uwage jak tragucznie broni wobec najlepszych zawodników jak Mbapoe ktory mu 3 vramki wpakował.Jego braki przykrywa atak.A ja nie chcę aby atak przykrywal obronę.

Dam prostą statystykę
Inigo Cubarci 44 stracone bramki obecnie to 20 czyli 40
Andteas - Araujo 20 bramek
Niech bedzie ze gramy wysoka obroną to powinno byc 30 bramek ale mie 40 czy 44 to katastrofa.
A powody sa te ktore napisalem.Z tym obrońca ligi mistrzow nie będzue a barca to poważny klub z aspiracjami.Jesli tych parametrow nie ma to wypozyczenie albo sorzedaż.Ja mowię sprzedaż bo problem nie jest z adaotacją tylko z fizycznymi możliwoścuami.Za tą kasę mozna kupić kompletnego gościa.To czy on jest wart 80 mln czy nie nue zmieni tego ze ma tylko 184cm sorlot 195 czy 3 zawodnikow interu 193.Mogli by wyceniać go i na 200 mln ale kompletnie nie zmieni slabych parametrów.Dla mbie on ma rozegranie i powinni z niego zrobic defensywnego pomocnika.Niech sprubuje powstrzymac Halanda 195cm to speed 36- 37km z czym do ludzi.....;) lubię chlopaka ale to nie jest chlopak na Barce na pozycje stopera .Na defensyzwnego tak ale konkurencja jest ogromna.

1

@Majdi
Napiszę ci dokladnie to samo co wyżej.
On nie urośnie jak Balde czy Yamal.
Nie będzue mial szybkości.I nie nabierze tez charyzmy jak Puyol.A zespoł buduję się od obrony.Barca to klub docelowy a nie poczekalnia.Niech idzie na wypozyczenie jak fermin i wroci jak będzie gotowy.Ale jeśli nie ma parametrów a wart jedt 80 mln to można znaleźć kogoś z parametrami.To moze rozwiazać problem a my mamy aspiracje na LM
On z inigo stracil 44 brameki
Andreas z Araujo 20 bramek to przepaść.Obwcnie straciliśmy 20 bramek idziemy na 40.Nie mowie aby bylo 20 ale 30 bramek w tym systemie byloby ok.Dlatego rozważył bym te 80 mln i sorzedap i kupil kogoś kto jest gotowy.

1

@FanVictoraIbarbo nie urośnie jak yamal , Balde i wiek nie da mu szybkości....charyzmy też nie nabędziw jak gavi.Bo to taki osychologiczny profil.A jeśli nawet móglby to mieć to nuech udzie na wypozyczenie jak fermin i wroci gotowy.Bo Barca to nie jest poczekalnia a klub docelowy.Tylko jeśli wart jest 80 mln yo można za to znaleźć faceta ktory to wszystko ma.

5

Sor:edać to trzeba Cubarsiego on. Ie ma zadnych argumentów na najlepszych zawodników
1 .jest za niski glowki z sorlitem nie wygra
2 jest wolny mbappe 3 bramki strzelił
3 brak mu charyzmy jaką miał puyol
4 nie siły jak chodzby Araujo
5 .najlepsi w spalonych się rozeznali
Wart jest 80 mln i sprzedać i kupić kogoś kto te oarametry ma .Wraz z inigo stracili w sezonie 44 gole i to jest dramat obecnie jest 19 idzue na 40 bramek.
Dawno tak źle nie było.
On powinoen grać na defensywnym pomocniku nie za wysoki nie za szybki tam by się odnalazł.
Jeśli grasz wysoką obroną musisz być szybki aby wrócić za zawodnikiem.Im dalej tym większa azansa aby go dogonić.Ale jeśli jeeteś wolny to idleglość nie pomoże.
Sprzedać póki jest coś wart i kupić obrońce który ma dobre parametry.Andreasa podpisać i uzależnić kontrakt od olosxi występów.

0

@Gall dziś jest trudniej sa inne systemy gry calw drużyny bronia w polu karnym ito inny sport.Cubarci nie jest prztgotowany na ten poziom.Puyol nadrabial haryzmą i przyspueszeniem i determinacją którą Cubarci nie miał.
Cubarci wobec zawodników o najwyzszych możliwiścuach noe ma brobi poza spalonymi.Jeśli zrobi steate co mu sie zdażało albo przeciwnik distanie pidanoe nie na go zadnej broni na to.
1 niw ma siły
2 nie na szybkości
3 nie ma zasięgów aby zrobić wśluzg jak Andreas czy Araujo
4.Nie ma wzrosty
5 nie na charyzmy jak puyal.
On ma to wszystko poza wzrostem na 70% zawodników przeciwników z którymi gra.Jednak te 30% to grają w zespolach w lidze mistrzów.Oraz sa to czolowi pilkarze ataku w la lidze ktorzy maja lepsze parametry.
Problem z nim jest taki że nie ma on wynikow też w la lidze.44 syracone gole obecnie 20 to dramat.Zesppl buduje sie od obrony....Gramy zawodnikoem ktory ma rozegranie.On moim zdaniem ma parametry na defensywnego pomocnika.Nie ma tam za wysokich bo to sa stoperzy albo napastnik.Nie ma mega szybkich bo graja na skrzydlach Być moze tu by się sprawdził.

0

@Gall z calym szacunkiem puyol byl szybszy od cubarsiego

0

@Gall chlopaku troche nie te czasy nie to przygotowanie fizyczne i nie ta charyzma u Puola canavaro i Cubarsiego nie zartuj tak nie ładnie;)

0

@Guillegavira
Alexander Sørloth strzelił 6 bramek w meczach przeciwko FC Barcelonie. Co ciekawe, jest to klub, któremu strzelił najwięcej goli w swojej karierze.
I to chyba jest najlepszy komentarz.
Obecnie hesreśmy na etapie 20 bramek w
Polowie sezonu.Idziemy na 40 bramek .
Tyle na końcu sezonu ma Andreas z Araujo.
A cubarci jak jest pofstawowym zawodnikoem
Jak beznasziejny system spalonych nie
Funkcjonuję.A druzynę tworzy się od obrony....

0

@Vegeta88 o widzę że nawrocki przyczynia się do propagowania szkodliwych ilości nikotyny.Jakoś mnie nie dziwi ze jego wpływ jest szkodliwy....

0

@Gall Duńczyka należy zakontraktować a kase uzależnić od minut od ilości występów i to zrobiono.Cubarsiego sorzedać wziąć to co jest wart te 80 mln i kupić stopera ktory nie będzie mial wzrostu 184 jak Cuvarci albo inigo 182cm.Bo nie wygraja z sorlotem 195cm.
Ani nie wygraja z Mbappe ktory bie 34km tyle biega Andreas.Mbapoe w meczu z nami strzelił 3 bramki.Trzeba porzucic krycie na soalone bo zawodnicy tracą instykt defensywny.Liczą że spalony to zrobi.A te soalone i tak są rozpoznane.Jest to błąd Flicka.Mimo wszystko Cybarci jest za wolny i za niski im dalej od bramki.Tym więcej czasu na dogonienie zawodnika z pilką i odebranie piłki.Sorint też bardziej męczy trudnoej wykończyć.ztylki Cubarci tego nie oferuje.Sprzedac za 80 mln póki można i kupić kogoś kto się nadaje.Jest orzereklamowany i to mocno.Póki zachwyca podaniem i nikt nie dostrzega że jest beznadzuejny na topowych zawodnikow a dobry na orzeciętnych to trzeba go sprzedać.Albo zmienic na defensywnego pomocnika.

0

@Guillegavira proste dane Mvappe w meczu z Barcą biega 34km
Cubarci i inigo są ponizej
Andreas biega 34km Mbappe wmontował 3 bramki.Im dakej od bramki to większa szansa na dogonienie zawodnika z pilką Mozesz mi powiedzueć jak ini 182 czy Cubarci 184 maja rywaliziwać z Sorlotem 195cm;) albo z 3 zawodnikami interu 193.Albo jak zakonxzył suę pościg Cuvarsiego za Martinezem? Był karny.Obaj oanoweie inigo i Cuvarci stracili 4 bramki w dwóch 1 polowach meczu z interem.
To katastrofa.Oni nie nadają się na zawidnikow pokroju Dembele czy Salah.Są za wolni.Sa dobrzy na 80% zawodnikow ake nie na tych co grają w zespolach na najwyższym poziomie.
Bład flicka to bazowanie na spalonych.Zawodnik traci instykt obrońcy i liczy że spalony to zrobi.Trzeba miec szybkich stoperów ktorzt znają się na obronoe.Nie liczę ze stracą 20 bramek ale 30 to spora zniana w stosunku do 44.ta liczba to katastrofa!!!!

0

Cubarci jest za niski za wolny da się przepychać wart jest 80 mln sprzedać i kupić kogoś za to kto się nadaje
Z cubarci z inigo strata 44 goli!!!!!
Andrwas Araujo 20 stracinych goli
To przepaść
Ter stegen bo jest za drogi i mamy bramkarzy.

0

@Vegeta88 e tam jest uroczystość i tradycyjnie wzioł snusika .Nie ważne czy jest w onz czy gdzieś snusik jest dla niego najważniejszy;)

0

@draxidox u slychać że snusik jakiś walnoł;)

0

@sokot to dam ci jedną statystykę do przemyslenia.Abstrachujac ze Cubarci ani nie bedzue szybciej biegal abi nie urośnie jak Yamal czy Balde.
Cubarci inigo z balde kounde - 44
Araujo Andreas - 20 straconyvh bramek to jest przepaść......nie wygramy z powodu Cubarsiego i bazowaniu na spalone bo dawno to rozgryziono o LM mozemy zapomnieć.....jesli jest mlody to niech go wypożyczą jak będzie wyższy i szybszy .Wtedy moze wrócić.....Trzeba kupić stopera .A z Andreaaem mozna podpusac kontrakt w zaleznosci od wydajnosci od czasow Dembele zrobili taką korekte przy kontraltach.Moze uczyć mlodych ma diswiadczeniw hak Szczęsny czy Lewy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?