0

@th@les ogladam Barce od kiedy w araku geal Romario nie widziałem tak slabwj obrony.Noe porownywakbym czasów gdzue grał Puyol bo przygotowanie fizyczne nie mialo takiego znaczenia.Czasy reakcji się skróciły.
AlE dam ci porownanie 2 stoperów.

Araujo i Andreas z kounde i Balde 20 bramek steaconych.
Cubarci Inigo Martinez na koncu sezonu 44bramku steacone- przeopść

Z puyolem nue ma co go porownywać bo tamten miał niesamowita energię był wulkanem energii.Cubarci jest orzeciwieństwiem ani szybkości ani wzrostu nie nabierze.Jak ma orzeochność 195 cm Sorlota orzy 184cm Inigo byl niższy.Albo jak ma wygrać z Mbappe który strzelil nam 3 bramki bo biegał 34km yyle co Andreas który w tym meczu nie grał.Zarowno inigo jak i Cubarci tyle nie biegają.Efekt 3 stracone bramki.Cubarci jest wart 80 mln sorzedać i kuoic za to kogoś kto na warunki na ten klub.


0

@michal26 kup mu metronom ma gwiazdkę;)

1

Oba kluby mają problrm Vini rozwala Real.
A my bazując na spalonyvh z Cubsrcim nie wygramy żadnej LM to mrzonki.Mamy szanse na la ligę i puchar króla.Ten facet nie nadaje sie na wybotnych zawodników jest wolny i za niski......

0

@Cule1797 dlayego pensja powinna być uxależniona od wydajności zawodnika i ten mechanizm wprowadzono za czasów Dembele.
30 letni stoper to doswiadczenie.I tak jedt szybszy i wyzszy od tych co są moze poza Bernalem 193cm.Ja widzę też jego rolę jako naukę dla mlodych perspektywicznych obrońców.W tej chwili Cubarci wart jest 80 mln sorzedałbym i kupiłbym dobrego obrońce z warunkami przede wszystkim taki ktory zabezpiecxy powroty przy stracie pilki albo kiedy zagrają za plecy obrony.Nie ma tego Eric i jest jedna z wad.Ale odnajduję sie przy grze głową i zdobywa bramki.Nie ma tego Cubarci.Osobą ktora tyły ratuje to Balde.Kounde tego nie robi.To jest za mało Andreas i Araujo w teorii są wstanie to robić.Ale Araujo skupia się na podnoszenou ręki .Powinien to robić Cubarvi a Araujo ratowac sytuacje.Tylko mam wrażenie ze Araujo nie jest w fizycznie optymalnej formie.Oczuwiście obronca musi umieć podac piłke w tym zespole.Obawism się ze nie ma szansy na LM jeśli w obronie nie rozwiąża problemów o ktorych piszę.Bo te wady pól finaliści LM wzwyż obnażą.A ich obrona wtrzyma atak na tyle aby przejść.Wystarczy jedem gorszy mecz ataku i nas nie ma..
Kwrstia Andreasa jest taka że to oprocz Araujo to jedyny facet ktory ma parametry na pół finał i finał LM.Taki Dembele , Salah , Mbappe ......jak wrzucą im piłke za obronę.To Eric ,Cubarci ich nie dogonią.....Jeśli Andreas byłby tani zoatawiłbym i szukał następce na lata a jego zostawiłbym w roli nauczyciela bo jest kompletny.Jedyna wada to kontuzje ale noe tego by uczył młodych .Ja bym go nie ruszał i mimo brakow szybkościowych nie sprzedawałbym erica.Gdyz gra na różnych pozycjach zdobywa bramki.W teorii Cubarci powinoen grać na defensywnym pomocniku.Tam sa nie za szybcy i nie za wysicy zawodnicy i ma rozegranie.Nie eiem jak z dryblingiem bo de jong z niego nie jest.Być może ta pozycja bylaby dka noego lepsza.
Tylko my mamy.
1 de jonga
2.bernala
3erica
Rezerwa
Andreas
Gavi
Potencjalnie to i fermin by dal radę.Nie w tym zespole.

0

@Cule1797 qle nawet w tej reorezentacji strzekal bramki cxy w pucharze strzelił ważbą bramkę.Flick stawia na rozegranie i tu wierzy w Cubarsiego ale jest to kosztem obrony .Problem jest w tym ze Cubarci w obronie potrafi grać przeciw 80% ludzi.Niesty ta 20% to sa ci co sa bardzo szybcy albo bardzo wysocy i graja w najlepszych drużynach .Trzeba orzejść na normalne bronienoe bo obrońcy licza na spalone a nie umiejetności w obronie.W efekcie zatracają instykt w obronie.
ANdteas gra swietnie glowa strzeka bramki tajze z poza pola karnego.Jest szybki i silny i ma oiswuadczenie.Jest za zostanoem Andreasa ale umowa musi być dopasiwana do wydajnosci.Zreszta jest cos tskiego wproaadzone od czasow Drmbele

0

@Cule1797 poza tym jestem przeciwny Cubarsiemu to jest blad flicka on go lubi ale on nie ma warunkow na wysoka gre barcy trzeba być szybki Andreas biega 34 km tyle co Mbappe w meczu z nami gdzie strzelił na 4bramki.Powiedz mi jak Cubarci ma wygrac glowke z sorlotem 195cm albo go orzepchnąć? Dodam inigo jest nizszy.Albo jak Cubarci ma wygrac gliwke z 3 zawodnikami interu 193 cm;) zja ogladam Varce od czasow Romario ale nigdy Barca noe musiala robic tyle remontad odkad ogladam Varce.I nie jest wymowka wysoka obrona bo im wiekszy dystans od bramki to wiecej czasu na dogonienie zawodnika z pilką.Jedt jedmo ale .Trzeba byc sxybki a nie wolny jak Cubarci.Niestety nie jest tak samo nie byl inigo syracilismy 44 bramek!!!!! I dupe tragicznej obrony ratowal atak.To jedt ich chwała.

0

@Cule1797 mówimy o pozycji stopera to jedt nasz najleosxy stoper popierwsze oprócz Araujo zaden stoper nie jest tak szybki jak Andreas.Ba opricz Araujo nie jest tak wysoki.
Obecnie yragiczny jest Cubarci a co do zerica to powiedz mi na jakiej pkzycji on gra;)na ten moment mozemy mowic o Araujo Cubarcim i Martinie.Eric gra na prawej defensywie jako defensywny pomocnik.Po pierwsze strzelił pomimo tak malych wystepiw 2 bramki dobrze gra pilką .Ma plan b.tzn jeśli wysoko stracą pilkę albo to in jestvwstanie dogonic rywala i wslizgiem wybic pilke co w meczach pokazywał.Jeśli wezmiemy np Cubarsiego to ten chlopak nie robi tego robi to Balde.Jak Cubarci z interem sue wrocil to na Martinezie zrobił karnego....
Ale jesli chcialbys danych
Weźmy tych samych bocznych obrońcow
Kunde i Balde.
Para Araujo Andreas z ter stegenem straciła 20 goli
Para
Inigo Cubarci 44 gole!!!!! To jest nokaut.
Obecnie na pól metku stracilismy 19 bramek.Idziemy na 40.Glowny stoper to Cubarci......

0

@draxidox No widzisz będę mieszał .Chcieliście poprawy to na gwiazdkę macie:)

0

@draxidox no widzisz .Gpt pewne rzeczy weryfikuje i podaje linki można go sprawdzać.Czasem trzeba wiedzieć jak zadać pytania i wyczuć że nie koniecznie "Niemiec" jest głownym powodem wyborem.A integracja z platformą i cena.
Poza tym to byłby absurd aby podatnik chodź nie w tym orzypadku miał przepłacać do projektu bo Polska;) i z obu stron jest Polski interes.

0

@Roobo jakoeś rozwiązanie :)

1

@Kozinho. Wszystko u mnie jak najlepiej:) pozdr:)

3

@draxidox Wybór firmy Lifor (oferującej urządzenia TraffiStar SR390 od niemieckiego Jenoptik) zamiast rodzimego PolCamu (Grupa WB) w przetargach finansowanych z KPO wzbudza dyskusje dotyczące wspierania polskiego przemysłu oraz obiektywności kryteriów przetargowych.
Poniżej przedstawiono kluczowe powody i aspekty tej sytuacji:
Dlaczego wygrał Lifor (Jenoptik)?
Kryteria punktowe i cena: W zamówieniach publicznych, w tym tych z KPO, kluczowym czynnikiem jest zazwyczaj najniższa cena lub najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości. Jeśli oferta Lifor była tańsza lub uzyskała więcej punktów w parametrach technicznych, zamawiający (GITD/CANARD) miał ustawowy obowiązek ją wybrać.
Doświadczenie i referencje: Lifor od lat współpracuje z GITD, modernizując polską sieć fotoradarów. Niemiecka technologia Jenoptik (TraffiStar) jest już zintegrowana z polskim systemem CANARD, co mogło ułatwić spełnienie wymagań dotyczących kompatybilności i stabilności pracy.
Gotowość technologiczna: Nowe fotoradary TraffiStar SR390 posiadają zaawansowane funkcje, takie jak automatyczne rozpoznawanie rodzaju pojazdu i odczyt tablic w trudnych warunkach, co było kluczowym wymogiem nowoczesnego "bata na kierowców".
Kwestia "uczciwego podejścia"
Pytanie o uczciwość często sprowadza się do konfliktu między patriotyzmem gospodarczym a unijnym prawem zamówień publicznych:
Zasada równego traktowania: Polska, jako członek UE korzystający z funduszy KPO, nie może wprost dyskryminować firm z innych krajów wspólnoty (Jenoptik to firma niemiecka). Preferowanie polskiego PolCamu tylko ze względu na pochodzenie kapitału byłoby złamaniem zasad konkurencyjności.
Skomplikowane śledztwa w GITD: Warto zauważyć, że działalność GITD w zakresie zakupów była w przeszłości przedmiotem kontroli i zawiadomień do prokuratury (np. w 2024 r. w sprawie zakupu pojazdów dla CANARD). To sprawia, że instytucja ta jest pod szczególnym nadzorem, co teoretycznie wymusza ścisłe trzymanie się litery prawa w nowych przetargach.
Podsumowanie
Dla wielu obserwatorów brak wygranej PolCamu (Grupa WB) jest rozczarowaniem, ponieważ polskie firmy technologiczne tracą szansę na budowę referencji we własnym kraju. Jednak z punktu widzenia urzędnika, odrzucenie tańszej lub technicznie lepiej dopasowanej oferty zagranicznej na rzecz polskiej mogłoby skończyć się oskarżeniami o ustawianie przetargu i koniecznością zwrotu środków z KPO.

0

@Cule1797 to kwestia obnizenia warunkow umowy i okteslenia zaleznosci od liczby występow w montrakcoe.Jak gra to nasz najleosxy defensor i nie potrzebuje czaau do piwrotu do formy.Zna zespół.

0

Przy obniżenou warunlow umowy i zależności od dostępu gracza to noe jest glupi pomysl .Jak gra to najlepszy obrońca w zespole.Trzeba tylko dobra umowe zrobic adekwatna do tego co daje.

0

@Krzysztof1987 związku z tym nie można lekceważyć Rosji i jej przywódcy który w dupie ma śmoerć wlasnych żolnierzy o ukraińskich nie wspomnę.I dla utrzymanua wladzy zrobi wszystko....Ma opcje schowania się w bunkrach w górach gdzie i w tym konflikcie schował wlasną rodzinę.A ma o tule dobrą okazje eyprobowania sojuszu bo jest noeoewny trump.Lepazych warunkow nie będzie.A celem jest reaktywacja CCCP.Co bylo widać na koszulce Ławvrowa na spotkaniu trump Putin.Zadna lodź przeznoczoma na morze srodziwmne Atlantyk morze pln morze Baltyckie nie zostala zniszczona..To co zostalo zniszczone nie zistalo by wypuszczone orzez turkow zgodnoe z umowami..Zatem potencjał na te akweny co wymienilem jest nienaruszony.Zniszczenie w 1 czasie tylu lodzi podwodnych jest niemożliwe....Mimo iz zagrozenie jest nieduże na ten moment.Rosja ma groźną broń i cxym posteaszyć.Noe należy tego lekceważyć.

0

@pluszek
Tzn Rosjanie caly czas uzywają lodzi podwodnych do prowokowania krajow Eurooejskich i dzialalność na Baltyku jest spora.Atlantyk i kable to druga odslona tej zabawy.Oraz dominacji na Atlantyku Brytyjczycy rozbudowują swoją flotę z powodu aktywności na Atlantyku.Podobnie jak Szwedzi i Polsja budują swoje okręty podwodne.Natomiast obecny etap to prowokacje dywersja( kable)

Natomiast Rosjanie maja czym postraszyc w przypadku konfliktu.Natomiast ukraince zniszczyli im 3 łodzie podwodne przeznaczone na tamten akwen.

Turcja ogranicza przepływ rosyjskich jednostek przez cieśniny Bosfor i Dardanele (w tym przez Stambuł), opierając swoje działania na Konwencji z Montreux z 1936 roku.
Co oznacza że straty zadane przez ukrainców nie wplywaja na zasoby floty w odniesienou do Bałtyku , Morza płn , Atlantyku czy morza Śródziemnego.Ta część floty jest nie naruszona.Chodź ukraincy na morzu środziemny zaatakowali teraz tankowiec.Być morze będą inne akcje dywersyjne.Na dzis uderzają w flote cieni.

rosyjskie okręty podwodne regularnie podejmują działania o charakterze prowokacyjnym wobec państw europejskich, co w 2025 roku jest postrzegane jako element szerszej wojny hybrydowej.
Główne przejawy tych prowokacji to:
1. Aktywność w pobliżu infrastruktury krytycznej
Rosyjskie jednostki, zwłaszcza te należące do tajnego Głównego Zarządu Badań Głębinowych (GUGI), są monitorowane pod kątem mapowania i potencjalnego sabotażu kabli podmorskich oraz rurociągów.
W grudniu 2025 roku szef brytyjskiej marynarki ostrzegł, że rosyjskie siły głębinowe mogą celowo zakłócać europejską infrastrukturę energetyczną i komunikacyjną.
Na Bałtyku i Morzu Północnym regularnie dochodzi do "przypadkowych" uszkodzeń kabli, o które kraje europejskie (m.in. Polska, Niemcy) podejrzewają Rosję.
2. Regularna obecność na Bałtyku
Marynarka wojenna Szwecji raportuje, że spotyka rosyjskie okręty podwodne na Morzu Bałtyckim niemal raz w tygodniu.
W październiku 2025 roku szwedzkie i duńskie siły monitorowały rosyjski okręt klasy Kilo, który wpłynął na Bałtyk przez Wielki Bełt.
Rosja wykorzystuje te manewry do demonstracji siły oraz zagłuszania systemów nawigacyjnych jednostek państw NATO (np. Danii).
3. Śledzenie grup uderzeniowych NATO
W sierpniu 2025 roku rosyjski okręt podwodny śledził lotniskowiec USS Gerald R. Ford na Morzu Norweskim przed manewrami Zapad-2025, co doprowadziło do szeroko zakrojonej operacji poszukiwawczej sił NATO.

Wielka Brytania w 2025 roku podejmuje intensywne działania w celu rozbudowy i modernizacji swojej floty, argumentując to bezpośrednio zagrożeniem ze strony Rosji oraz potrzebą utrzymania dominacji na Północnym Atlantyku.
Główne powody i kierunki tych zmian to:
1. Program "Atlantic Bastion"
W grudniu 2025 roku brytyjskie Ministerstwo Obrony ogłosiło program Atlantic Bastion, będący odpowiedzią na wzrost rosyjskiej aktywności podwodnej o 30% w ciągu ostatnich dwóch lat.
Cel: Ochrona infrastruktury krytycznej (kabli i rurociągów) przed rosyjskim sabotażem.
Technologia: Tworzenie "hybrydowej floty", łączącej tradycyjne okręty wojenne (fregaty Type 26) z autonomicznymi jednostkami bezzałogowymi i sztuczną inteligencją (AI) do śledzenia okrętów podwodnych.
2. Rozbudowa floty podwodnej i nawodnej
Zgodnie z Strategicznym Przeglądem Obrony (SDR) z 2025 roku, Londyn planuje znaczące wzmocnienie potencjału morskiego:
Okręty podwodne: Planowane jest zwiększenie liczby uderzeniowych okrętów podwodnych o napędzie atomowym (SSN) do 12 jednostek w ramach programu AUKUS.
Okręty eskortowe: Strategia zakłada wzrost liczby niszczycieli i fregat o blisko 78%, aby sprostać globalnym wyzwaniom.
Budżet: Wielka Brytania zobowiązała się do zwiększenia wydatków na obronność do 2,5% PKB do 2027 roku, z ambicją osiągnięcia 3% w kolejnej dekadzie.
3. Sojusz z Norwegią
W grudniu 2025 roku Wielka Brytania podpisała historyczny pakt obronny z Norwegią. Kraje te utworzą wspólną flotę co najmniej 13 nowoczesnych fregat (Type 26), których głównym zadaniem będzie polowanie na rosyjskie okręty podwodne na Północnym Atlantyku i w Arktyce.
4. Ryzyko utraty przewagi
Pierwszy Lord Morski, generał Gwyn Jenkins, ostrzegł pod koniec 2025 roku, że brytyjska przewaga na Atlantyku, utrzymywana od końca II wojny światowej, jest obecnie poważnie zagrożona przez miliardowe inwestycje Rosji w jej flotę podwodną. Według brytyjskiego dowództwa, modernizacja floty nie jest już wyborem, lecz koniecznością dla zapewnienia bezpieczeństwa narodowego.

0

@pluszek natomiast Warszawę od niedawna chronią Patrioty w Sochaczewie.

0

@pluszek dodatkowo maja 14 lodzi o napedzie atomowym ktore mogą strzelać pociskami balistycxnymi uzbrojonymiw glowice nuklearne.A glowice nuklearne zostaly dopaspwane do wielkośc przeciętnego i kraju.

0

@pluszek glupcze jak nievmasz pojecia to się nie wypowiadaj.

rosyjskie okręty podwodne posiadają
szerokie zdolności do rażenia celów lądowych i morskich na dystansie 500 km, a w wielu przypadkach znacznie go przekraczają.
Główne systemy uzbrojenia o takim zasięgu to:
Pociski manewrujące Kalibr (wersja 3M14): To podstawowa broń do atakowania celów lądowych. Ich zasięg operacyjny wynosi od 1500 do 2500 km, co pozwala razić obiekty położone głęboko na terytorium przeciwnika, daleko poza wspomnianą granicę 500 km. Są one odpalane zarówno z atomowych, jak i konwencjonalnych okrętów podwodnych (np. typu Kilo/Warszawianka).
Pociski przeciwokrętowe P-700 Granit: Przenoszone przez duże okręty atomowe typu Oscar II (np. Orieł). Zostały zaprojektowane do niszczenia grup lotniskowców na dystansie około 500 km.
Pociski Oniks / Cyrkon: Nowoczesne rakiety naddźwiękowe i hipersoniczne, w które wyposażone są okręty typu Jasień-M. Ich zasięg w zależności od wersji wynosi od 300-500 km (Oniks) do ponad 1000 km (Cyrkon).
Torpedorakiety: Starsze systemy rakietowe wystrzeliwane z wyrzutni torpedowych mogą razić cele nawodne i podwodne na dystansach rzędu kilkudziesięciu do stu kilometrów, jednak do rażenia lądu na 500 km Rosja używa wyłącznie wymienionych wyżej pocisków manewrujących.
Podsumowując, dystans 500 km jest w pełnym zasięgu większości nowoczesnych rosyjskich jednostek podwodnych dzięki systemom Kalibr i Oniks.

0

@sokot co do tej napinki to też nie prawda gdyby zachód nie pomagał Ukrainie to Putin, bylby dużo dalej.Gdyby ue się nie wziela za pomoc bylby problem.Sa 2 osoby odpowiedzialne że trzeba się zbroić.Putin i niestabilny trump.Nie ma zadnej gwarancji że za kilka lat jak Putin uzbroi się ponownie nie zaatakuje ponownie.Wcale nie musi atakować ukrainy a wejść i sprawdzić sojusz.Eurppa nie ma wyboru i musię się zbroić.Zwlaszczą ze chiny , trump i Putin chcą rozwalić ue po to ,aby rozgrywać każdy kraj z osobna.Z ue walczyć jest trudniej.Bo ue jest silniejsza od każdego pojedyńczego kraju.Jest takze bogatrza.

0

@sokot Jeszcze jedna rzecz, gdyby pisowcy nie zawiesili program orka to 3 łodzie podwodne bylyby miedzy 2022 - 2023.Mamy rurociąg do ochrony, gdzie ciągniemy gaz z Norwegii, Gazoport, porty , budujemy energetykę na Bałtyku.Oraz do pilnowania jest Kalingrad.Obecnie Łodzie podwodne dostaniemy po 2030- 2035r i trzeba osiągnąć gotowość bojową.Obecnie mamy starą jedną lodź podwodną dostaniemy starą do szkolenia. A naszą granice na Baltyku patrolują niemieckie łodzie podwodne zaopatrywqne w Gdyni.Plus jedna stara lodź podwodna.
Budowany ma być port kontenerowy....

https://dziennikbaltycki.pl/niemiecki-okret-podwodny-z-robocza-wizyta-w-gdyni-wplynal-do-portu-wojennego-gosci-w-nim-nie-pierwszy-raz/ar/c1-18793557

0

@sokot Nie pieprz chłopie że tekst jest nie zrozumiały.90% tekstu jest przekopiowane z danych dotycząch rosyjskich łodzi podwodnych;)

2

@sokot w teorii tak ale jest jedna rzecz bardzo niebezpieczna a zniszczono tylko 3 sztk.W teorii jeśli chcieli zadać straty moga to zrobić a hiszoania portugalua są bardzo słabe....
Rosja posiada jedną z największych flot podwodnych na świecie, liczącą około 60-63 okręty podwodne (stan na 2025 rok) — zarówno atomowe, jak i diesel-elektryczne, co plasuje ją w czołówce globalnej, tuż za USA i Chinami, z różnymi projektami i nowoczesnymi jednostkami typu Borej i Jasień. Dokładna liczba może się wahać w zależności od źródeł i aktualnej gotowości operacyjnej poszczególnych jednostek.
Kluczowe liczby:
Szacunkowo 63 okręty podwodne (2025): Według danych z ciekawestatystyki.pl.
W światowym rankingu: Rosja zajmuje 2. miejsce po USA, wyprzedzając Chiny.
Typy okrętów:
Atomowe nosiciele strategicznych rakiet balistycznych (SLBM): Np. Borej (Projekt 955/955A) z rakietami Buława, w tym najnowsze wersje.
Atomowe okręty wielozadaniowe (SSN/SSGN): Jasień (Projekt 885/885M) i inne typy z rakietami manewrującymi.
Okręty diesel-elektryczne (SSK): Nowoczesne jednostki Projektu 677 Lada oraz starsze Kilo (Projekt 877/636).

0

Zdecydowanie sprzedałbym Cubarsiego .Jest za wolny i za niski jak na granie w Barcelonie . Jest dobry na 80% zawodnikow grających przeciw Barcelonie ale nie na wybitnych zawodników ktorzy graja w poł finalach ligi mistrzów.On jest wart na rynku 80 mln sorzedsć i kupić obrońce ktory się nadaje.Andteas ma wszystko co potrzeba a kontuzje nie wplywaja na formę Andreasa ma wzrost jest szybki .Ma tez diswuadczenoe.qsystem Flicka psuje obrońców. Liczą że spalanony załatwi sprawę.qzatracają instykt w defemsywie.qzostawiłbym Andreasa i kupilbym kogoś na miejsce Cubarsiego.Na Barce jest za słaby.Jeśli Baeca nie zdobędzie za Flicka ligi mistrzów to orzyczyną będzie system obronny i Cubarci.Strata przez inigo i zcubarsiego na koniec roku to 44 bramki!!! To jest dramat .Strata Araujo i Andreas z ter stegenem przy balde i kounde 20 bramek .Jesli ktoś nqpusze ze system jedt zly to niech zrezygnuja zwyczajnie z teho systemu spalonych i bronią normalnie.

0

@Murazor
To niech zmieni styl w pierwszym meczu Mbappe lapali jak dziecko .W ostatnim z inigo Mbapoe strzelił 3 bramki. Dkaczego bo naucztł sobie radzić z tym systemem.
Pynkt drugi Cubarci biega 33 Inigo jeszcze wolniej a Mbappe 34 w tym akurat meczu .Tyle biega Andreas 34 km i Araujo.

Kolejna rzecz to wzorst 184 Cubarci inigo 182 jak oni maja walczyć z Solotem 195cm albo z 3 zawosnikami interu 193cm nie zartujmy;)Cubarci potrafi w obronie prawie wzzystko jest male ale nie na przeciwników wyzszych i szybszych a tacy graja w pól finalach ligi mistrzów.
Im dluzej jest od bramki to szybki obronca moze dogonic z piłka zawodnika wejśc przed niego zrobić wslizg.Ale dla Cuvarsiego to nie jest opcja bo chłop jest wolny i s
faulował na karny Martineza z interu.Co innego Araujo i zandreas i szybkość i wzrost.Araujo powinoem bronić z Andreasem bo sie rozumieją.
Kolejma rzecz obroncy orzy systemie flicka zatracaja instykt obrońcy liczą ze spalony to za nich zrobi.Efekty są oplakane .44 bramki para inigo i Cubarci para Araujo Andreas 20.Obecnie na nie ma 2 cz sezonu mamy 20 bramek straconych.Na poziomie pólfinalow LM to nie przejdzie.To najslabsza obrona od czasów Romario .A to byly początki mojego ogladania Barcy.To co widzę to nie porozumiwnie....

0

@derus mtślę że Araujo musi grać w parze z Andreasem i bronić trzeba normalnoe a nie liczyć na spalone.Raz że wszystkie ekipy juz to rozpraciwaly czytsj mp Mbappe...i obrońca teaci instykt obrońcy .Liczy że sprawę zalatwi spalony.Trener każe sygnalizować soalony aby wymuszać na sęsziego .Spalonego nie ma jest bramka.Tęki powinien podnośić boczny obronca a Araujo z Andreasem sa szybcy i powinni skupiać się na powrocie.Ale dka mnie ten systempsuje defensywny instykt obrońcy i ibniża umiejętności.To co oni traca za Cubarsiego czy z inigo 44 gole na koniec sezonu to katastrofa.. Ovaj wolni i dużo za niscy....

1

@derus a jaxna Cubarsiego grq caly czas pod forną.Mamy sracone 20 bramek jak gral Araujo z Andreasem strata była też 20 bramek alwcna końcu sezonu.Andrwas powinien grać za Cubarsiego

0

W tym sezonie zmbapoe trzyma Real i faktycxnie obrócz bramkarza to jedyny zawodnik na ten klub tak uczciwie.Vini to jakaś parodia się zrobiła.Ma talent ale rozmienił na głupoty....

0

@Hawajczyk tzn ono grali dzisiaj w poprzek.Problem jest taki że grali trocje w eksoerymentalnym skladzie gdzie yamal grał na 10, fermin na skrzydle Casadobna boku obrony Nowy drugi boczny obrońca z drugiej strony nie ogramy bernal, Tushford na 9.Trochę tych znian bylo .Jeszcze Andreas ter stegen .Sporo zmian.Zawsze z drużynami 2- 3 ligowymi jest ciezko bo graja mecz zycia ci maja wyjazd na orliku.Te mwcze sa wurowname i zobaczymy vo jutro Teal pokaże.Bo tam mogą się różne rzeczy dziać.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?