1

@kretgwiazdonosy Jakbyś faktycznie przeczytał to co napisałem do końca to byś zrozumiał, że nie usprawiedliwiam ludobójstwa, ale ten konflikt nie zaczął się teraz, zaczął się dawno temu. Żydzi byli mordowani na skalę dziesiątek milionów ludzi przez setki lat, w pewnym momencie zareagowali jak zareagowali, ja tego nie popieram, ale szczerze mnie to nie dziwi. Jak ciebie to dziwi to nie rozumiesz podstawowych zasad rozwoju społeczeństwa. W Europie w średniowieczu im zabrano prawa do posiadania ziem etc. to się zajęli handlem i bankowością, a w Europie zaczęto ich za to piętnować, bo żyd to tylko żydzi jest chytry przebiegły i kojarzy się negatywnie. W 1948 ONZ tak na prawdę utworzyło im państwo dzieląc Palestynę i w tym samym roku kilka krajów arabskich oczywiście odmówiło akceptacji planu podziału i najechało od razu Izrael, ktoś kurwa z Europy im myślisz pomógł, ONZ? Nie, zaczęła się wojna Izraelsko-Arabska. Ty o tym pamiętasz? Nie, wyjebane masz, tak jak i oni wtedy. Teraz znowu im zaczęli mordować cywili, odpowiedzieli tym samym nie po jednym najeździe Hamasu, a po kurwa tysiącach lat prześladowań i oczywiście to oni są temu winni, a nie Europa w tym wszystkim która dążyła do ujebania ich od setek lat. Przecież to jest oczywiste, że społeczeństwo kształtowane prześladowaniami przez tysiące lat, w końcu będzie zepsute. To nie jest ich wina.

2

@poskus bo żydzi są po prostu j3bani jako grupa społeczna od tysięcy lat, nic się do dzisiaj nie zmieniło. Mi to jest na prawdę szczerze ich szkoda. Setki lat byli opluwani, wykluczani, traktowani jak zwierzęta, a teraz z tych, którzy to wszystko zaczęli robi się ich ofiary. Smutne to jest, jak wygląda ten świat po prostu. I powtarzam, nie usprawiedliwam tu ludobójstwa, ale zaznaczam kto je rozpoczął.

2

@Herbert No, ale kto rozpoczął cały ten konflikt po powstaniu Izraela w 1948 roku? Sąsiednie państwa Arabskie, które zaatakowały Izrael świeżo po jego powstaniu, a że to żydzi wygrali finalnie tę wojnę poszerzając terytoria, to już tylko i wyłącznie wina arabów, bo to oni ją rozpoczęli. Dla mnie to jest szczerze śmieszne, że robi się teraz z Palestyny uciemiężone przez żydów państwo, bo było dokładnie na odwrót. To Arabowie zaatakowali jako pierwsi.

2

@Eto'o9 R10 Nie mam zamiaru tu ich bronić, bo poszło to zdecydowanie za daleko, cywile nie powinni ponosić konsekwencji działań na które nie mają wpływu, ale trzeba pamiętać, że to Hamas rozpoczął to wszystko 7 października 2023 roku, również mordując cywili. Dla mnie jedni i drudzy są siebie warci, a skala mordowania cywili nie ma żadnego znaczenia. Jaka jest różnica, między tymi którzy zabili kilkaset niewinnych osób, a tymi którzy odpowiedzieli zabijając tysiące? To, że tamci zabili ich mniej, sprawia, że to oni są tą "dobrą" stroną? No proszę cię.. Przy czym należy pamiętać również, w jak chorym stopniu prześladowani byli żydzi na przestrzeni setek lat, mało mnie dziwi szczerze to, że ich konkretnie tam pop1erdoliło jak po tym wszystkim, gdy w końcu mają swoje państwo, zostali zaatakowani przez Hamas. Ludzie muszą przestać patrzeć na takie sytuacje zero-jedynkowo, bo to nie jest takie proste.

0

@TheKlucha Vitinha Mendes i Hakimi dzisiaj mieli szanse się wykazać na zamknięcie mojej tasiemki, to zagrali takie gówno, że zrobią mi przerwę od bukmacherki na dobre 3 miesiące xd

1

Palmer ósmy haha ciekawe

1

@Eklerek wielka chelsea klubowy mistrz swiata

4

CHŁOP WYJDZIE Z UNITED ALE UNITED Z CHŁOPA TEŻ

1

Ale cieszy człowieka Rashi, za te lata w United mu się należy chłopu xd

1

@ShawnC Laporta po prostu stawia cele nie do spełnienia i szczerze wierzy, że się uda. Ja jestem przekonany, że on nawet nie kłamie celowo, on serio wierzył, że damy radę na to CN wrócić jeszcze na puchar gampera xd

0

Szkoda, że Kairat o 21 gra, bo tego Satpaev'a to jestem ciekawy.

5

@bulo gdybyśmy mieli w tym czasie choć jednego poważnego trenera, który potrafiłby ich wziąć za mordy to byśmy mieli ze 2-3 uszate puchary w gablocie więcej. Przykładowo transfer Cou miał na prawdę ręce i nogi, no ale Valverde, który nie potrafił przygotować zespołu fizycznie i mentalnie go po prostu spalił. Fakt, że Rakitić wychodzi po latach i wspomina, że na rewanż półfinału ligi mistrzów wyszli jakby dwumecz już był rozstrzygnięty, jest po prostu śmieszny.

0

@malicinho pytanie tylko, czemu te błazny z zarządu robią tą całą szopkę z CN, a jednocześnie wysłali w sierpniu do kibiców z karnetami notkę, że wrócimy dopiero w styczniu. Jakby byli szczerzy od początku i od razu zapowiedzieli, że wrócimy w drugiej połowie sezonu to by nie było problemu, ale zamiast tego się wolą kurwa kompromitować. No niestety.

0

@LRey Memchester United i do niedawna Kotwica Kołobrzeg!!!!

0

@Stinger_ jakie kurwa za przeproszeniem brednie człowieku, bo nie mogę tego czytać. Turniej był rozgrywany po dłuuuuugim sezonie, w poprzednie wakacje byly ME, w stanach w co drugim meczu chłopy biegali przy 40 stopniach. Ty oglądałeś w ogóle te mecze? Bo jakbyś oglądał ze ZROZUMIENIEM, to byś widział, że wszyscy tam pykali na 60-70%. I ty myślisz, że zadyszka po kmś przyjdzie w pierwszych 2-3 miesiącach nowego sezonu? Nie, dopiero w trakcie i końcówce sezonu w fazie pucharowej lm gdzie mecze się gra na najwyższej intesywności to zaprocentuje. Zobaczysz, że będą padali jak muchy. Wszyscy eksperci, byli piłkarze, trenerzy mówią, że zorganizowanie turnieju po sezonie w takich warunkach to głupota, ale ty oczywiście wiesz lepiej :D I nie lekceważe Bayernu, po prostu mam oczy i widzę, że Bayern Kompanego nie rozwija się tak jak zakładano i nie jest tak silny jak 5 lat temu, gdy był maszyną. A Chelsea, przykro mi, na ten moment, nie może wygrać z każdym. To jest projekt w fazie rozwoju, wczoraj odstawali od Bayernu pod praktycznie każdym możliwym względem. I nie zmieni tego nawet to, jeśli by ograli Barcę, bo my też jesteśmy dopiero w fazie rozwoju i nie mamy na ten moment obrony na wygranie ligi mistrzów, a przynajmniej byłoby o to bardzo, bardzo ciężko. PSG w formie taką chelsea w meczu przykładowo ćwierćfinałowym, robi ich na miękko 3:0 u siebie. Oni się będą bili w PL o top 4, a nie o majstra jak te dzieciaki z X zakładają, no bądźmy poważni.

0

@Patrykk99 Madrycki agent

1

@buglikos te wygrane klubowe mś to był turniej towarzyski rozgrywany po sezonie w 40 stopniach, kiedy ludzie przestaną ten festyn traktować poważnie xD Szybko ich Bayern sprowadził na ziemię. Bayern Kompanego, który mnie szczerze nie przekonuje.

1

Co za idiota xd

1

Real nadal jest mega przeciętny.

1

w okregowce za cos takiego bys dostal opierdol xd

2

Co za asysta tureckiego Messiego

3

3 minuty debiutu w ucl i do bazy xD

6

gole w 56, 66, 76 i 86 minucie ciekawe jaki byłby na to kurs gdyby można było obstawić co do minuty xd

4

Wyrzucenie Flicka było przesadą, więc nie anulujemy mu dwóch meczów zawieszenia. Teraz tylko czekać, aż anulują hujsenowi i mogą wracać do szczekania o lidze Negreiry xD

0

@Patrykk99 nie zacząłem i nie wszedłem z tobą w żadną dyskusję agencie

0

@ali3gator zrozumiałbym ten argument gdyby mecz faktycznie toczył się o coś z poważną drużyną, a nie z Bułgarią i Turcją oba mecze 3:0 do przerwy, a chłop go tyra na przeciwbólowych do 70 minuty, przecież to jest chory łeb.

5

Po spadku ciśnienia muszę zadać jedno pytanie na chłodno, bo moja głowa nie jest w stanie pojąć jednej rzeczy, nie wiem, może jestem za głupi. Jak zawodowy trener i jego sztab, może podjąć tak amatorską decyzję w meczu, w którym ma tak gigantyczną przewagę jakości? Przecież 10 latek grając w Fife czegoś takiego by nie wymyślił, jak możesz katować 18 latka na przeciwbólowych w meczu z tak słabymi rywalami jak na topową reprezentację??? Jakie jest logiczne wyjaśnienie tego co tu się odjebało????? Czy takie w ogóle istnieje??

5

@add1337 to nie gavi zerwał więzadło tylko ta łysa pała mu je zerwała, idiota to jest mało powiedziane, trener z okręgówki ma większe pojęcie od tego wuefisty z niedowładem mózgu

3

Pierdolony debil no nie mogę patrzeć na tę mordę nieskalaną rozumem i nie przeklnąć

1

De la Zjebuente to jest kawał trenerskiego impotenta, co to jest za imbecyl, japierd….

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?