0

@Janiama To prawda, od jakiegoś czasu Lechici potrafią szkolić solidnych piłkarzy. Jak myślisz, ich szkółka piłkarska stoi na wysokim poziomie, czy może trenerzy mają jaja, aby stawiać na narybek?

0

Bardzo się cieszę, że Barcelona pierwszy mecz w Lidze Mistrzów gra z Bayernem. Im szybciej, tym lepiej. A szybciej się nie dało. Nagelsmann nie dopracował monachijskiej maszyny, wręcz uważam, że jest ona chwiejna. I to jest najlepszy moment, aby się z nimi zmierzyć i zdobyć trzy punkty. Na tym etapie sezonu, moim zdaniem, nie ma się czego bać, jest to akuratna chwila, żeby zgarnąć trzy punkty. I Barcelona może to zrobić. Im głębiej w rozgrywki, tym gorzej by było. Szczególnie że teraz doświadczyliśmy przerwy reprezentacyjnej, więc ten Bayern nie jest w gazie, nie jest w rozruchu, nie jest w seansie treningowym. To najlepszy czas, aby FC Barcelona sprawiła niespodziankę i zdobyła trzy punkty. A wierzę w nich jak cholera, jak skurczybyk. Dadzą radę.

0

@Jakchcesz Już prawdziwych cyganów nie ma.

8

Najbardziej na świecie nie lubię Reprezentacji Anglii. Tak to przyswoiłem z opowieści mojego kochanego tatusia, który mi opowiadał różne zdarzenia i fakty, a potem sam, już posiadając własny odizolowany umysł, doszedłem do podobnych wniosków (nie tylko czysto sportowych), oczywiście wciąż czerpiąc z historii, która jest nauczycielką życia. I jestem tak dumny, tak mi się podobała wczorajsza walka, że wydarliśmy im zwycięstwo, że nasz kapitan był dyrygentem orkiestry, która czasami fałszowała, ale starała się utrzymać tempo i linię melodyczną. Na tle wicemistrzów Europy? Doprawdy znakomity mecz. Każde spotkanie z Angolami, w którym im się stawiamy rozgrzewa moje polskie serce. Dziękuję Wam Panowie!

3

@osa91 I tutaj Cię popieram. Bardzo inteligentna i mądra wypowiedź. Masz wielkiego plusa.

0

@osa91 I o tym pryzmacie pisałem, więc po co klękają xD.

5

@FC1899Barca Szanuję Cię, że choć może w egzaltowany sposób wrzucasz informacje o Lewandowskim i dlatego, niektórzy biorą Cię za psychofana, ale prawda jest taka, że za 10-20-30 lat będziesz mógł mówić, iż przeżywałeś na bieżąco karierę największego z największych polskich piłkarzy. W minionych czasach podobnie mieli kibice z Deyną i Bońkiem. Niczym się nie przejmuj. Czas najlepiej recenzuje postawy i wartość.

8

Tak sobie dumam. Kazio Deyna i Zibi Boniek zajęli 3 miejsce w plebiscycie Złotej Piłki. A Robert Lewandowski jest o wiele lepszym i bardziej utytułowanym zawodnikiem niż oni, i jeśli mnie pamięć nie myli najwyższa lokata, jaką zajął to 4. Strasznie głupio by było, gdyby chociaż do nich nie doszlusował. A patrząc na wszystkie rekordy, puchary czy indywidualne osiągnięcia jest naszym polskim ZŁOTYM PIŁKARZEM, którego docenimy, gdy przyjdzie nam z przodu grać choćby Milikiem, Piątkiem, Buksą czy Świderskim. Z całym szacunkiem do nich, oczywiście. No niech te France Football nie wali ściemy, tylko przynajmniej Robercik powinien znaleźć się w TOP 3 w tym roku. Jeśli nie, należy zaorać ten cały magazyn i posadzić buraki.

39

Z tego klękania Anglików to mi się chce śmiać, i w sumie się śmieję. Idąc tym tokiem myślenia to Niemcy powinni leżeć krzyżem przed każdym spotkaniem. Nie ma narodu, który wyrządziłby większe szkody dla świata niż oni. Ale jak wiadomo w ich przypadku nie należy łączyć obecnego pokolenia z tym nazistowskim. Bo nie. I tyle.

9

Mnie się najbardziej podoba to, że w trzech ostatnich meczach Lewandowski zaskoczył każdego rywala tym, iż nie grał jako typowy lis pola karnego, lecz wracał się do rozgrywania akcji. 3 bramki i 3 asysty. Nie dość że fizycznie wygląda świetnie i przestawia obrońców jak amatorów, to dodatkowo potrafi zrobić różnicę przed szesnastką. Jak dla mnie ten facio niesamowicie się rozwija i nie widać szklanego sufitu. Reprezentacja Polski jest w grze głównie dzięki jego talentowi i umiejętnościom. No naprawdę, polski zawodnik znajduje się w ścisłej czołówce najlepszych graczy na świecie. A akurat za wczorajsze spotkanie chciałbym pochwalić blok defensywny, przypomniał mi się ten z Euro 2016, a więc szczelność, odpowiedzialność, agresja i poświęcenie.

28

Lewandowski świetna pierwsza połowa. Prawdziwy kapitan, lider na boisku. I chyba poradziłby sobie w tej fizycznej lidze angielskiej, bo przestawia ich najlepszych zawodników jak pachołki. Oby strzelił.

1

@Hosh Wielki nie jestem, ale stąd pochodzę. Wyjeżdzasz mi z knajpą z Kruszynian. No tak w porównaniu do reszty ludzi najważniejsza jest ona i jej biznes. Dobre sobie. Jak już pisałem, mam nadzieję, że dostaną rekompensatę. Gdyby nie głupoty opozycji, może i stanu wyjątkowego by nie było. Im podziękuj.

6

@Janiama Różnię się w poglądach, więc nie jestem już fajnym chłopakiem. To pokazuje jak poglądy piorą umysł. Nie wszystko co robi PiS jest złe. To akurat jest racjonalne, dobre i oczekiwane. Dziwi mnie, że zwolennicy opozycji uważają każdy pomysł Rządu RP za pomyłkę. To świadczy o zacietrzewieniu i krytyce dla krytyki.

2

@MarioVeB! Oczywiście, że Straż Graniczna. Tylko jest jej zbyt mało, więc doszło wojsko i policja. Wprowadzono po to, żeby nie było szopek jak z posłem Sterczewskim, który wbiegając na terytorium Białorusi mógłby dostać czapę. Doszłoby do prowokacji/interwencji. Co wtedy strona Polska powinna zrobić? Wypowiedzieć wojnę Białorusi? Chodzi tylko o to. O nic więcej. Ludzie żyją tam swobodnie, ale przeróżne media i organizacje nie podgrzewają atmosfery, a służby pracują w spokoju, szczególnie teraz, gdy nasila się liczba prób przekroczenia granicy. Pozdrawiam Mariusz!

@pax Wybacz pax, ale naprawdę muszę się już zbierać. Może wieczorem zajrzę na stronę i wtedy postaram się kontynuować dyskusję. Sprawy nadrzędne wzywają. Do zoba!

8

@MarioVeB! Jeśli chodzi Ci o garstkę imigrantów, czyli 30 osób, to sobie radzą i nie wpuszczają ich na terytorium Polski. Natomiast codziennie masz około 200 prób przekroczenia granicy imigrantów z różnych państw np. Iranu, Iraku, Afganistanu, Kamerunu, Ghany, Sudanu itp. To nie są uchodźcy, tylko nielegalni imigranci. Chciałbyś, aby bez problemu weszli do naszych przygranicznych miasteczek i wsi? Choć chwilę pomyślałeś o ludziach tam mieszkających???

12

@MarioVeB! Przybyłeś. I oto mamy pokera królewskiego. To nie są uchodźcy, a imigranci. To po pierwsze. Poza tym służby sobie radzą i udaremniają przekroczenie granic. Walczą o integralność państwa polskiego i jego granic. To godne pochwały. Dokładnie.

3

@Janiama Nie unoś się, szkoda nerwów i zdrowia. Oczywiście, że po to wprowadzili, żeby opozycja i dziennikarze nie pojawiali się przy granicy i bardzo mądrze zrobili i w tym ich w stu procentach popieram. Cieszę się życiem, ale dziękuję za troskę.

@pax Myślę, że jako szeroko szanowany naukowiec powinieneś wystosować do Rządu RP jakieś pismo, w którym podasz w wątpliwość ich działania. Jednocześnie zapytaj władz Litwy oraz Łotwy. I jeśli masz ochotę, również Komisji Europejskiej. Oni prędzej Ci odpowiedzą we właściwym tonie oraz przedstawiając konkretne przepisy niż ja, zwykły szaraczek. To raz. A dwa przepuszczanie nielegalnych imigrantów to złamanie prawa. Także buziaki, pozdrawiam cieplutko.

1

@Janiama Najpierw przeczytaj Rozporządzenie. Potem zadzwoń do Komendanta placówki Straży Granicznej. Obiecuję, że się dowiesz.

0

@pax Nielegalnych imigrantów? Jest to złamanie prawa.

@sebasek99 Nie odpisuje, powodzenia w kopalni.

1

@Janiama Iks de. Nie głosuję na Konfederację. Udowodnij mi, że nie mam prawa chodzić do lasu.

3

3 września wyszedł nowy album Iron Maiden - Senjutsu. Cały jest dostępny na ich oficjalnym koncie YouTube. Muzyka należy do kategorii progresywnego heavy metalu. Zespół się po raz kolejny rozwinął. Świetne wydawnictwo królów ciężkiego grania. Up the Irons!!! Fanom rockowych brzmień polecam zaiste mocno.

12

@masq Głupiś - tak bym napisał, gdybym Cię nie znał. A tak to wiem, że masz złote barcelońskie serce.

0

@sebasek99 Czekaj, bo ględzisz trzy po trzy. To jesteś za wpuszczeniem tych imigrantów ekonomicznych na teren Polski czy nie jesteś? Zamiast pisać jakieś Odyseje, odpowiedz wprost i myślę, że rozwiążemy problem kontynuowania dyskusji. Też czasu wiele na głupoty nie mam, bo dzisiaj kolejna rocznica mojego ślubu i jeszcze mam poważniejsze sprawy na głowie niż pisanie z Tobą i innymi poczciwcami.

4

@pax Jesteś demokratą czy nie jesteś? A gdyby poparli, to co?
Czyli jesteś zwolennikiem autokracji?
Nie masz pojęcia, co myślą mieszkańcy. A tych właścicieli agroturystyki jest garstka. Co popierają? Wprowadzony przez Rząd RP stan wyjątkowy. Dalej się będziemy tak bawić w głupoty?

@osa91 No nie masz racji. Ograniczenie kontroli przez media i organizacje pozarządowe - pełna zgoda. Nie chcą by ktokolwiek patrzył na ręce - zgoda. Słupki poparcia spadają? Kulą w płot. Spójrz na niektórych intelektualistów z tych organizacji pozarządowych, jak i samych posłów i pomyśl, co by się stało, gdyby przedostali się na teren Białorusi. Użyj wyobraźni. Dlaczego Litwa i Łotwa również wprowadziły takie stany wyjątkowe? Dlaczego KE to popiera? W tej sprawie zamęt sieje jedynie część opozycji i ich bezmyślnych wyznawców.

5

@pax Powtórzę się: nie widzę nic niewłaściwego we wprowadzeniu stanu wyjątkowego i większość mieszkańców tamtych ziem również nic niewłaściwego nie widzi. A jeśli chodzi o prawo, pytaj Rządu RP, a nie mnie.

@sebasek99 Tutaj nie chodzi, że zaczynałeś żartem, a pustosłowiem. No jak się miałem do tego odnieść? Piszesz o tym, że nie uszczypnąłem rdzenia problemu. Zaraz, zaraz. Chcesz mi powiedzieć, że typ z Warszawy, Poznania czy Wrocławia lepiej zrozumie mieszkańców tamtych ziem i to jak się czują? Szczególnie że jest to 3 km pas przygraniczny. Wybacz, ale populizmem są te biadolenia o ograniczeniu praw obywatelskich, o jakimś sianiu paniki. Ludzie widzą to jako dbanie o ich bezpieczeństwo. Nie staraj się być mądrzejszy od tych, których to bezpośrednio dotyczy.

24

@Bykunn Ależ Straż Graniczna jest wyposażona w odpowiedni sprzęt, w tym kamery.

8

@sebasek99 Czekaj. Napisałeś w pierwszym komentarzu jakieś pierdy z tyłka i myślałeś, że się będę do tego racjonalnie odnosił? No gratuluję intelektu. Ograniczenie pracy dziennikarskiej jest jak najbardziej w porządku. I przybycie takich idiotów jak jeden poseł, który próbował się przedostać na teren Białorusi, mogło skutkować nieprzyjemnymi konsekwencjami dla niego samego. Koluniu, przyjedź tutaj, pobądź troszkę i dopiero będziesz miał jakiekolwiek rozeznanie w sytuacji, a tak na śmiech mi się zbiera, gdy czytam Twoje niewieście marzenia senne.

@Bykunn Czyli chcesz powiedzieć, że gdyby nie stan wyjątkowy to na rozpiętości tylu kilometrów, przy każdym radiowozie stałaby kamera mediów? No raczej nie.

17

@Janiama Kocham myślenie opozycyjne. Po co wprowadzone? A potem, jak nastanie kryzys, dlaczego rząd sobie nie poradził? Uważnie obserwuję TVP, Polsat i TVN w przedstawianiu informacji. I TVN jako jedyny zmienił narrację, odkąd KE poparła Polskę. Iks de.

43

@pax Co zupełnie nie gryzie się z tym, że ludzie ten stan wyjątkowy popierają. Mamy demokrację. Skoro taki ekspert od spraw bezpieczeństwa jak Ty, nie wie po co wprowadzono stan wyjątkowy, to po co mnie pytasz? To Ty jesteś rzekomym autorytetem, nie ja.

34

@pax Miałbyś jakikolwiek obraz, gdybyś tam był. Ludzie się cieszą, że służby sprawnie działają i ich liczba jest zwielokrotniona. Mnie nie pytaj, pytaj Rząd RP. Nie jestem ich rzecznikiem. Stan wojenny a wyjątkowy to co innego, kolego.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?