60

@Chakalaka Jaś Kapela - poeta i pisarz. Autor takich książek jak "Stosunek seksualny nie istnieje", "Janusz Hrystus", "Warszawa wciąga. Tu byłem. Tu ćpałem. Tu piłem. Przewodnik po warszawskich klubach". Wydał 3 tomiki poezji, w tym wierszo-piosenkę, absolutny klasyk gatunku "Jesteśmy debilami". Jest także publicystą lewicowego think thanku "Krytyka Polityczna". Magister filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Myśliciel, autorytet moralny, figlarz, wpływowy człowiek prądu intelektualnego polskiej lewicy w mediach społecznościowych. Jak ktoś tak zasłużony i wybitny, może być niekompetentny?

9

Takie słowa Braun może wypowiadać popijając miejscową berbeluchę pod wiejskim sklepem w Wygwizdowie Mniejszym, a nie na sali sejmowej. A i to należy się liczyć, że tubylec da mu po mordzie. Przeczytał 293834749 książek i ma wspaniałą dykcję, no jaką polszczyzną operuje, cudownie się go słucha, miód na uszy, Panie Grzegorzu jesteśmy z Pana dumni, z kultywowania ojczystego języka, a nie potrafi zachować się przyzwoicie. Wszystko to hologramy, inscenizacja, żydostwo, manuskrypty, zlot czarnych kapturów w katakumbach i agentura. W rzeczywistości fałszywy prorok, wichrzyciel, warchoł oraz błędny rycerz. Słowem - niebezpieczny człowiek. Dziewiętnastowieczny folklor.

4

@Rewolucja123 Podanie, które przejmuje rywal to jak najbardziej stracona piłka.

16

I jeszcze odnośnie Alby. Miał być odpowiedzialny za lewe skrzydło i stanowić potencjał ofensywny. Co z tego wyszło? Jedno kluczowe podanie. Oprócz tego kompletnie bezużyteczny. 74% celnych podań, w tym 58% na połowie rywala. 1 na 8 celne dośrodkowanie. 0 celnych długich podań. 0 dryblingów. 0 wygranych pojedynków na ziemi i 2 w powietrzu. 24 stracone piłki. 1 przechwyt i 3 został przedryblowany. Obraz nędzy i rozpaczy. Jeżeli był kontuzjowany, nie miał prawa wystąpić w tym meczu.

2

@Janiama Zgadza się. O tej tiki-tace to piszę od czasów ostatniego sezonu Guardioli. Ta rzekoma filozofia i DNA klubu to tak naprawdę kij w szprychy, jeśli chodzi o rozwój.

16

Pierwsza bramka Bayernu:
Roberto, Pedri, de Jong, Busquets rozpykani grą kombinacyjną jak amatorzy. Dosłownie stali jak pachołki, tworząc dziury w kryciu. Brak agresji, truchtanie, odpuszczenie zawodników. Busquets nie biegnie za Mullerem, a środkowi obrońcy zamiast doskoczyć przed szesnastą, cofają się w pole karne. Garcia odwraca się plecami, rykoszet - gol.
Druga:
Frenkie na alibi kryje Daviesa, Roberto sobie stoi nie wiadomo gdzie, nie wiadomo po co, rykoszet, Goretzka i Musiala osamotnieni przed polem karnym, Busquets nie wie co się dzieje, Pedri bez żadnego zadania, Pique z Araujo pilnują Lewandowskiego, doskakuje Garcia, który odpuszcza Mullera, Araujo łamie linię spalonego - Robert dobija.
Trzecia:
Mingueza spaceruje, zamiast podbiec do Demira (?), ten głupio traci piłkę, Pique i Balde kryją na radar Gnabryego, słupek, piłka trafia pod nogi Lewandowskiego, co robią de Jong i Gavi? Oczywiście stoją i się patrzą. Gol.

Wniosek? Wyjście na Bayern trójką obrońców, którzy w takiej formacji nie potrafią ze sobą współpracować, przekazywać krycia, nie ma w defensywie lidera dyrygującego pozostałymi to idiotyzm. Dodatkowo źle ustawieni wahadłowi, środek pola nie odpowiedzialny za nic w fazie bronienia, brak uzupełniania się pomiędzy pomocą a stoperami, w wyniki czego powstaje luka, którą Bayern trzykrotnie wykorzystuje. Brak agresji, woli walki, spacerowanie. Koeman popełnił taktycznie harakiri.

24

Messi to najlepszy zawodnik w historii Barcelony i nadal największa gwiazda światowego futbolu. Uwielbiałem oglądać go w bordowo-granatowych barwach, podziwiałem i cieszyłem się z każdej bramki, asysty, dryblingu, niesamowitego zagrania itp. Zawsze będę miał do niego sentyment i kibicowskie uczucia. Jednak o wiele wyżej stawiam klub niż zawodnika. I powiem szczerze, że nie mam ochoty patrzeć na PSG. Średnio mnie interesują występy Leosia w tej drużynie. Nie chce mi się oglądać nawet skrótów, choć nie wykluczam, że to może się zmienić. Niech mu się wiedzie, niech będzie szczęśliwy, niech się realizuje w Paryżu, lecz nie życzę mu wygrania Ligi Mistrzów. Po prostu nie. Czy według panującej narracji czyni to ze mnie niewdzięcznika i hejtera?

24

Rywale Bayernu w tym sezonie:
Gladbach - 11 strzałów, 4 na bramkę
Dortmund - 8, 5
Koln - 10, 3
Hertha - 7,3
Lipsk - 10, 4
Barcelona - 5, 0
Bremer z którym wygrali 12-0: 7, 1.
Drużyna z piątej ligi niemieckiej oddała celny strzał, a Duma Katalonii na własnym stadionie nie. Nikt mi nie wmówi, że Gladbach, Koln, Hertha mają porównywalne kadry. Monachijczycy grali z nami oszczędnie, nie forsowali tempa. A nasza pomoc i wahadłowi nie byli w stanie zorganizować żadnej piłki napastnikom. Taktyczna rozpacz i pożoga.

5

Najgorsze jest to, że Barcelona będzie miała wielki problem z przyciąganiem klasowych zawodniķów. Argument "gra z Messim to wielki zaszczyt" odpadł. Finansowo koniec sporych kontraktów. Kadra przeciętna. Wyniki sportowe mogą stać się niezadowalające. Trener bez wyrobionej marki. O Haalandach i innych kozakach należy zapomnieć. Jedyny ratunek w młodzieży.

9

Tutaj nikt nie oczekiwał cudów, ale walki i zaangażowania jak Polski w meczu z Anglikami. Zapierniczania, asekuracji, wytrwałości, odpowiedzialności. Tymczasem w pewnym momencie motywacja siadła i Barcelona grała jak Polska z Japonią. Brak pressingu, zero ambicji, na alibi. Gdyby próbowali, chyba nikt nie miałby pretensji, bo wiadomo w jakiej sytuacji znajduje się klub i kadra.

5

Napastnicy zagrali słabo, jednak to pomoc i wahadłowi powinni im dostarczać piłki. Jak mają oddawać strzały, skoro tych podań nie ma? Brakuje kreatywności, przebojowości. Coś próbował Gavi, Balde, Frenkie. Ciężko analizować taktykę po stronie Barcelony, bo jej nie widziałem. Schematyczna klepanina. W Bayernie są piłkarze, którzy wchodzą w pojedynki, przyspieszają akcje, zdobywają przestrzeń np. Davies, Musiala. O różnych wariantach w rozegraniu nie wspominając.

2

Nudna pierwsza połowa. Barcelona słabo, ale Bayern też nic wielkiego nie pokazał. Przy odrobinie szczęścia można to wygrać.

4

@Szklaner Istnieją biografie piłkarzy. Polecam poczytać, zamiast w zmanierowany sposób kuksać anonimowe osoby w Internecie.

33

Większość konstrukcji psychicznej Cristiano bierze się z syndromu DDA. Zawsze chce być najważniejszy, błyszczeć w świetle reflektorów. Trenuje w absurdalnych rozmiarach, podporządkowuje wszystko by uważano go za najlepszego. Całe życie za ambicje. Musi być doceniany, uwielbiany. Kiedy nie jest perfekcyjnie, kiedy nie idzie, pojawia się frustracja, agresja, płacz. Ma obsesję na punkcie doskonałości i bycia numerem jeden. A przez to pojawił się i kompleks Leo, bo to jedyny piłkarz, który go przewyższył i nic nie był z tym w stanie zrobić. Na pewno traumatyczne dzieciństwo przekuł w olbrzymi sukces i dlatego jest wielki. A Messi? Zupełnie inny rodzaj człowieka. Problemy hormonalne, rzekomy zespół Aspergera, a na pewno skrajny introwertyk, który z biegiem lat się "zsocjalizował". Każdy z nich przeszedł wiele, nie poddał się i osiągnął Himalaje. Na swój sposób są mentalnymi gigantami z wadami i ludzkimi skazami.

1

@sebasek99 Mój poziom pikuje w dół? Conajmniej ze śmiechu można pęc.

P.S. W sumie przestańmy, bo jak ktoś już zauważy, to posądzi nas o analfabetyzm wtórny czy cuś. Ale pomysł miałeś zacny!

1

@sebo939 Nawet tak nie żartuj.

6

@sebasek99 Okres czasu, który spędziłem czytając większą połowę tego komentarza wogóle uważam za stracony. Poddaje w wątpliwość Twoje orginalne myslenie. Na prawdę kończ Waść wstydu oszczędź. Narazie.

13

100 lat temu urodził się Stanisław Lem. Futurolog, filozof, wynalazca, a przede wszystkim jeden z największych polskich pisarzy. Jego dzieła są ponadczasowe, a niektóre pomysły materializują się po dziesiątkach lat. Warto o nim pamiętać i czytać, czytać i czytać wspaniałe powieści, opowiadania, rozważania czy felietony.

1

@Ratamahatta Nie wierzę w tego piłkarza i jego przydatność dla drużyny. Jedynie jest obciążeniem budżetu. Miał mnóstwo szans i albo coś odwalał, albo się łamał.

1

@ElKamil Niech idzie. Najwyższy czas.

2

Mam nadzieję, że Laporta nie przedłuży umowy z Dembele. Jest już 5 rok w Barcelonie, a zapamiętałem go głównie z kontuzji, szczeniackich wybryków, niewykorzystanego potencjału, niskiej inteligencji boiskowej, kilku ładnych bramek i fajnych rajdów oraz zmarnowanej sety z Liverpoolem. Nowy kontrakt = nowe problemy w przyszłości. Szczególnie że jeszcze kilka miesięcy temu jego agent domagał się wyższego wynagrodzenia.

1

@macio_944 Pamiętam, że jeszcze rok-dwa temu KS Grabówka miała o wiele ciekawsze opisy od tych. Chyba na facebooku. Teraz nie wiem, bo już nie obserwuję od jakiegoś czasu. Z Klasy B awansowali do 4 ligi i całkiem dobrze sobie radzą.

1

@macio_944 Fajnie poczytać fachową opinię. Od siebie dodam, że ten teledysk jest parafrazą biblijnej Uczty Baltazara i dodatkowo warto go rozpatrywać w tym sensie. W nowoczesnej przenośni. Polecam poczytać, czym była Uczta Baltazara i jak się odnosi do obecnego świata według tego teledysku. Ale to już taki smaczek.

3

Wiem, że większość ludzi na tym forum to fani hip-hopu i bardzo dobrze, cieszcie się tym rodzajem muzyki, ale jak dla mnie 2021 pozamiatał nowy album Iron Maiden, a więc zespoł heavy metalowy. I ten wspaniały teledysk wykonany przez byłego pracownika Pixar. Co sądzą o nim graficy? W szczególności @macio_944


0

@Janiama To prawda, od jakiegoś czasu Lechici potrafią szkolić solidnych piłkarzy. Jak myślisz, ich szkółka piłkarska stoi na wysokim poziomie, czy może trenerzy mają jaja, aby stawiać na narybek?

0

Bardzo się cieszę, że Barcelona pierwszy mecz w Lidze Mistrzów gra z Bayernem. Im szybciej, tym lepiej. A szybciej się nie dało. Nagelsmann nie dopracował monachijskiej maszyny, wręcz uważam, że jest ona chwiejna. I to jest najlepszy moment, aby się z nimi zmierzyć i zdobyć trzy punkty. Na tym etapie sezonu, moim zdaniem, nie ma się czego bać, jest to akuratna chwila, żeby zgarnąć trzy punkty. I Barcelona może to zrobić. Im głębiej w rozgrywki, tym gorzej by było. Szczególnie że teraz doświadczyliśmy przerwy reprezentacyjnej, więc ten Bayern nie jest w gazie, nie jest w rozruchu, nie jest w seansie treningowym. To najlepszy czas, aby FC Barcelona sprawiła niespodziankę i zdobyła trzy punkty. A wierzę w nich jak cholera, jak skurczybyk. Dadzą radę.

0

@Jakchcesz Już prawdziwych cyganów nie ma.

8

Najbardziej na świecie nie lubię Reprezentacji Anglii. Tak to przyswoiłem z opowieści mojego kochanego tatusia, który mi opowiadał różne zdarzenia i fakty, a potem sam, już posiadając własny odizolowany umysł, doszedłem do podobnych wniosków (nie tylko czysto sportowych), oczywiście wciąż czerpiąc z historii, która jest nauczycielką życia. I jestem tak dumny, tak mi się podobała wczorajsza walka, że wydarliśmy im zwycięstwo, że nasz kapitan był dyrygentem orkiestry, która czasami fałszowała, ale starała się utrzymać tempo i linię melodyczną. Na tle wicemistrzów Europy? Doprawdy znakomity mecz. Każde spotkanie z Angolami, w którym im się stawiamy rozgrzewa moje polskie serce. Dziękuję Wam Panowie!

3

@osa91 I tutaj Cię popieram. Bardzo inteligentna i mądra wypowiedź. Masz wielkiego plusa.

0

@osa91 I o tym pryzmacie pisałem, więc po co klękają xD.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?