1

@dontripe



Utwór Rape Me i taka muzyczka :D Przecież to jest pastisz najwyższej próby :D

9

Zapodam Wam typka, który przerabia różne utwory (często rockowe, ale nie tylko) na modłę swingowo-jazzową. Jak dla mnie bardzo oryginalne i naprawdę dobre!





@Colon @Odesseiron @Chakalaka @JimMorrisonFCB @Persyfl @sebasek99 @Ledsbourne @Nazija @Ratamahatta

1

@Odesseiron Temat wcale nienowy. W literaturze może to być Dorian Gray, Stawrogin z Biesów Dostojewskiego, twórczość Witkacego, Bukowskiego, życie Hemingwaya, Dicka i wielu innych. W historii np. słynne imprezy papiestwa, szlacheckie popijawy, mieszczańskie wystawne bale. Kwestia epoki i estetyki. Słuchałem z dwa razy. Mi się tekst nie podoba, bo na pierwszym planie jest pato, a nie inteligencja, czyli środkiem samym w sobie jest wprawienie się w stan odurzenia, a nie np. w wyniku tego, że burzy się twój światopogląd, coś się wydarzyło czy twój światopogląd jest nihilistyczny. Po prostu efekt uboczny dorastania z dostępem do konta rodziców. Ogólnie kawałek niezły, jednak nie moja bajka.

6

@Odesseiron Tak samo jak i demokratyzacja. Wprowadzanie szczytnych idei rewolucji francuskiej i październikowej oraz wielu innych praktycznie zawsze kończyło się rzezią. Pretekst do zerwania kajdan wewnętrznych demonów. Jesteśmy chyba najgorszymi ze zwierząt. W przeciwieństwie do reszty posiadamy rozum, mamy wybór, możemy zapanować nad pierwotnymi instynktami, ale jak pokazuje historia, tak często nam się to nie udaje. Grunt że tworzymy kulturę, obyczaje i inne narzędzia wzniosłe, aby się za tymi aktami strzelistymi maskować.

@HassanMubarak Zawsze nadinterpretacja idzie ze strony palących się do władzy potworów. Wystarczy że za tego szatana w dżihadzie kilku prominentnych imamów wskaże np. USA lub Europę i kosztem większości sprawiedliwych i normalnych muzułmanów na świeczniku lądują złe czyny tych pomylonych i zmanipulowanych.

60

Rakitić zagrał okropne zawody. 79 minut na boisku i środkowy pomocnik notuje 31 celnych podań. W FC Barcelonie! Vidal 11 minut i 10 celnych, Alena 17 minut i 11 celnych, Busquets 73 minuty i 44 celne, de Jong 90 minut i 52 celne podania. 13 strat przy 5 Busquetsa i 5 de Jonga. Sporo przegranych pojedynków, koślawe przerzuty, chaotyczne poruszanie się w formacji. Jednak co najgorsze to jego forma motoryczna. Albo biegał na pół gwizdka albo po prostu nie był w stanie. Bardziej prawdopodobna wydaje mi się ta druga opcja. Najpierw Valverde go trzymał w klatce, wpuszczał na końcówki meczów, a teraz znowu zaczyna go dojeżdżać. W ostatnich 6 meczach 5 razy wychodził w podstawowym składzie. Ivan siadł fizycznie. Nie chcę go widzieć w meczu z Realem. Na pewno nie w takiej dyspozycji.

10

Bardzo dobra pierwsza połowa... w wykonaniu Sociedad. Dłuższymi fragmentami prowadzili grę, pykali sobie podanka, a Barcelona bez sensu i przemyślanego ustawienia za nimi biegała. Do tego chaos w środku pola, przebitki. Real 56 % posiadania piłki, 277 podań przy 90% skuteczności. Barca 208 i 85%. Wypadałoby wpaść do szatni i sprzedać po liściu piłkarzom, może by się obudzili, bo grają na stojąco, głupio, bez ikry.

8

@xJLx Retoryka prawicowa nie różni się wcale od lewicowej. Każdy do czasu rozmawia złotoustnie, ale jak się podgrzeje atmosferę to jedni drugich wyzywają od faszystów, homofobów, rasistów, dziwadeł, dewiantów, pederastów itp.

@Serek Myślę, że w tych badań może tkwić sporo prawdy, natomiast idąc teraźniejszą logiką jest to dyskryminacja konserwatystów. Należałoby podnieść larum. Jak Korwin palnął coś podobnego o kobietach, to został zgnojony, a tutaj się duma, rozważa. Pokazuję podwójne standardy.

6

@xJLx Żart to żart, czy prawicowcy za każdym razem muszą bić w dzwony, kiedy Janek Urban strzeli żartem z ucha? No nie. Mnie one czasami bawią.

Patologia jest w każdej partii - to ci co kradną, oszukują, kłamią. Patologia istnieje na lewicy i na prawicy. To cecha ludzka, a nie konkretnych szyldów. Za każdą chorągwią, logiem kryją się twarze. Na końcu zawsze jest człowiek.

3

@HansLanda Wybacz, ale nie jestem już młodym człowiekiem, swoje lata mam. Gdyby mój głos miał zadecydować o tym, że uzyskają samodzielną większość, to bym ich nie poparł, bo nie chcę ich stuprocentowego programu. Natomiast jako ewentualny koalicjant forsujący obniżkę podatków, demontaż rozrośniętej biurokracji itp. - jak najbardziej.

10

@HansLanda Dlaczego zamordystycznych? Przeprowadzają w pełni demokratyczne prawybory na prezydenta. Poza tym to chyba nie jest partia, a luźna koalicja. Tak przynajmniej ją odbieram. Głosowałem na część ich postulatów ekonomicznych.

17

@xJLx Głosowałem na Konfederację. Jestem patologią?

UWAGA - Mentzen Ż-A-R-T-O-W-A-Ł, może nie na tak intelektualnym i wycmokanym poziomie jak p. Urban, ale jednak. Nie wierzę w to, że ktoś był w stanie potraktować ten wpis na serio :D

0

@Colon Nie, a co tam?

1

@Persyfl Baczyński, Tuwim, Brzechwa także mój ukochany Stanisław Lem i wielu innych - to wszystko wybitni Polacy pochodzenia żydowskiego.
Kilka razy byłem choćby w Kruszynianach - tatarska wioska z meczetem i wspaniałym przewodnikiem, który z rękawa sypie historiami i żartami.
Przez ostatnie wydarzenia w Białymstoku (marsz równości) niesprawiedliwie osądza się Podlasie, a jest to region, w którym mieszają się różne kultury - polska, białoruska, tatarska, żydowska, rosyjska, czeczeńska itp. Żyjemy tutaj ze sobą w zgodzie, nie przeszkadzają nam wyznania czy pochodzenie, szanujemy się. Dość powiedzieć, że moje małżeństwo jest "mieszane". Z drugiej strony w Białymstoku od zawsze istniał silny blok łysych panów, choć ostatnio i tak jest ich dużo mniej. Pamiętam licealne czasy, rockowe naszywki na kostce i tę obawę, żeby przypadkiem żaden kordialnie usposobiony miłośnik narodu mnie nie zaczepił.
Od wielu lat nie posiadam telewizora, więc niezwykle rzadko zdarza mi się oglądać programy (-dez)informacyjne. Nie potrafię się do tego odnieść, radia nie kojarzę.
Z nacjonalizmem też to jest sprawa na dłuższą debatę. Pojęcie przywiązania do narodu wykluło się stosunkowo późno, a więc wtedy, gdy chłopi zaczynali na własność otrzymywać ziemię. Wcześniej pracowali na pana, bardziej identyfikowali się z wiarą i lokalnym ramieniem władzy niż państwem. Uwłaszczenie chłopów wyzwoliło nacjonalizm, który np. w rozbiorowej Polsce był pozytywny i korzystny ku odbudowie zrębów państwowości i podtrzymania tradycji. Niestety później galopujący kapitalizm wraz z pojęciem własnej wyjątkowości europejskich mocarstw, które już nie miały gdzie się w miarę bezinwazyjnie rozrastać, doprowadziły do wybuchu I WŚ. Nic nie jest czarno-białe. Chyba tak jest ze wszystkim, no może poza naukami ścisłymi, ale tam też pojawiają się nowe technologie, odkrycia, eksperymenty itp.

0

@Colon Moon? Czyj?

0

@Colon Ostatnio nie, ale widziałem 3-4 razy i jak dla mnie jest to mega zajebisty intelektualno-mistyczny film. Oczywiście moje zdanie nic nie znaczy, ale polecam Ci, abyś obejrzał jeszcze raz. Nie zawiedziesz się, a pozostaniesz z plikiem rozkmin w dłoni.

0

@HassanMubarak Co sądzisz o terminie takijja oraz alawitach?

0

@HassanMubarak Odrzucając jad i nienawiść, mając we mnie brata, o czym chciałbyś pogadać, masz coś konstruktywnego, ciekawego do zapodania? Słucham, z chęcią wezmę udział w deliberacji.

1

@Colon Zawsze Cię chciałem o to zapytać - oglądałeś Odyseję Kosmiczną Kubricka? Nawet nie podejrzewam, że nie oglądałeś. Jakie wrażenia? Jak interpretujesz końcówkę? Co sądzisz o filmie? No temat rzeka. Słucham Ciebie, Colonku.

0

@HassanMubarak Rozumiem Twoje obawy, ale Ty jesteś nowy i nikt Cię nie napiętnuje. Nieważne, czy dlatego, że przedstawiłeś się jako muzułmanin, więc społeczność uważa, że musi być otwarta, czy dlatego, że boją się moderacji, czy może dlatego, że piszesz normalnie??? Zakładając, że jesteś muzułmaninem i wierzysz w to, co piszesz, to jak dla mnie masz jaja i to się ceni. Wparowałeś tutaj, nie owijałeś w bawełnę, zaskarbiłeś sobie szacunek wielu ludzi. W tym mój. Widzisz, tutaj nie chodzi o nowych użytkowników w ogóle, ale o charakter, osobowość. Owszem istnieje część userów, która może korzystać z braku doświadczenia nowych, ale zazwyczaj są to żarty. Naprawdę nie potrzeba mocnej psychy, aby pisać na La Rambli.
Jeśli Ci chodzi o dyskusje ad personam, zgadzam się, większość to pojazdy po innych, ale niestety tak już jest. To nie jest natura La Rambli, to nasza natura jako ludzi, człowieczeństwa. Nic tego nie zmieni.

0

@Persyfl Życzę dobrej zabawy, wypij moje zdrowie Prezesie :)

0

@HassanMubarak Trochę racji masz, ale uważam, że indywidualnie jesteś nadwrażliwy. CAŁY DZIEŃ tutaj nie ma jadu, w CIĄGU DNIA zdarza się kilka dyskusji na kilkadziesiąt lub więcej, gdzie tryska jadem, a więc jest to 5-15%. Uogólniasz temat, nie podchodzisz do niego sprawiedliwie, zaczynam się Ciebie obawiać. O społeczeństwie nie świadczą aktywne osobniki, bo reszta ma to gdzieś. Myślę, że swoim wpisem wprowadziłeś nieproporcjonalny do rzeczywistości zamęt. Po co? Jaki był tego cel?

0

@barteq To miałeś fajnie, gratuluję Tobie i jednocześnie zazdraszczam. Więcej się nie wypowiem, chyba że dopiero obejrzę ponownie większość meczu. Pozdrawiam. A młodego doceniam, jak powiedziałem - na 7 zasłużył.

8

@HassanMubarak Myślę, że Twoja diagnoza jest niesłuszna, a wręcz krzywdząca. CAŁY DZIEŃ ta strona nie jest opanowana przez nienawiść i jad do drugiego człowieka, aczkolwiek oczywiście zdarza się sporo tematów i rozmów, w których leje się frustracja i czarne emocje. Moim zdaniem mylisz skale. Jeśli w rzece płyną ścieki lub krew, nie świadczy to o całym nurcie, a jedynie części. Proszę, nie staraj się przypisywać wszystkim Ramblowiczom negatywnych cech, to nieprawda. Jeszcze krok i zaczniesz wieszczyć Apokalipsę, a wtedy uznam Cię za świra.

3

@Persyfl Szanowny Prezesie, jeśli mogę, chciałbym sobie pozwolić na kilka słów:
Żydzi w II RP to Polacy, Polacy pochodzenia żydowskiego. Tak jak obecnie niedaleko moich rejonów Tatarzy są Polakami pochodzenia tatarskiego. W II WŚ mordowano na naszym terytorium Polaków, w tym Żydów - ich najliczniej.
Skoro przed II WŚ poza USA najwięcej Żydów było w Polsce, a dodatkowo tutaj wymordowano ich kilka milionów, to ja się nie dziwię, że Polskę utożsamia się z antysemickim państwem. Jedno-dwa nagłośnienia i ta skąpana krwią ziemia przywołuje demony. Chociaż gdzie indziej tych demonów może tańcować więcej, to tutaj jest przelana krew, tutaj są kazamaty. To jest efekt psychologiczny.
Czy antysemityzm jest wspierany przez władzę? Nic mi na ten temat nie wiadomo, możesz coś zarzucić? Wiem, że Rząd RP wyprodukował debilną ustawę o IPN, a potem bardzo szybko ją zakopał pod ziemię. Co zresztą było normalną konsekwencją.

Jeszcze o antysemityzmie, przecież I RP była w owych czasach najbardziej wolnościowym państwem w Europie, gdzie Żydzi gremialnie przybywali i nie musieli się bać o pogromy, co zresztą gwarantowała Konfederacja Warszawska z 1573 roku. Jeśli mnie pamięć nie zwodzi, rok wcześniej w Paryżu doszło do nocy św. Bartłomieja i niespotykanej rzezi innowierców. Nie było tak źle z naszą wolnością względem innych, choć wad ten system oczywiście się nie wystrzegł.

1

@constantine16 Dzięki Tobie przypomniał mi się występ Samuela. Słaby.

0

@barteq To Twoje zdanie. Ja uważam, że był niepewny i kilka spraw zrobił na farcie. Jak już wspomniałem, musiałbym ponownie obejrzeć dłuższe fragmenty. Oceny Redakcji miały być w definicji wcześniej niż kiedyś, a po raz kolejny nie są, więc użytkownicy tracą na pamięci.

3

Jeśli ktoś z Was lubi literaturę rosyjską, a już szczególnie tę, która wnika w psychologię człowieka, to polecam ten fragment audiobooka Mistrza Lwa Tołstoja. Dzieło zostało wydane w 1889. Zanim ktoś tu zacznie seplenić i gardłować, warto wziąć na to poprawkę. Polecam serdecznie. Wspaniałości!


2

@Majsteer Wyjściową notą jest 5. Moim zdaniem Rakitić zagrał tak, jakby go nie było - w sensie niczym się nie wyróżnił. Występował jako kapitan, miał być opoką w środku pola, a z powodzeniem wyręczył go Alena, bo Vidal też zagrał przeciętnie.

4

Może będę kontrowersyjny, ale tak uważam: Todibo za wysoko, Lenglet za nisko. Rakitić za wysoko, Griezmann za wysoko. Może obejrzę jeszcze raz dłuższe fragmenty meczu, ale trochę nie rozumiem tej podniety z Todibo. On jako środkowy obrońca gra na granicy ryzyka, jest niepewny, akurat w tym meczu mu wyszło, ale podejmował takie decyzje przy ustawianiu się, że machnięcie oznaczałoby sam na sam dla rywala. Uważam, że chłopak ma potencjał i zagrał naprawdę dobre zawody, ale jeśli idzie o taktyczne zrozumienie pozycji środkowego obrońcy w Barcelonie jest jeszcze przed nim daleka droga . Na pewno dałbym 7 za rangę meczu i występ. Nie jest tak słaby przy czytaniu gry jak Mina i ma zadatki na złapanie pewności siebie... jednak kluczem jest czas. Albo więcej występów w pierwszej drużynie albo w zimowym okienku wypożyczenie do w miarę dobrego zespołu. Tu nie ma co czekać, bo chłopak się spali jeszcze w blokach. O wyprowadzaniu piłki itp. nie będę się rozpisywał, bo robił to po prostu bardzo dobrze.

1

@Vxb93 John Locke. Jedna z moich ulubionych serialowych postaci.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?