Cochise
Dołączył/a: wrzesień 2011
158 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
36
Bracia barceloniści, siostry barcelonistki!
Opowiem Wam pewną historię, która wygląda na science-fiction, ale wydarzyła się naprawdę. Otóż, kilka lat temu założyłem konto na notatniku. Oczywiście miałem taki sam nick jak tutaj. No właśnie, miałem… Rzadko tam zaglądałem, napisałem może dziesięć, może dwadzieścia komentarzy przez te wszystkie lata. Sam nie pamiętam dokładnej liczby, ale oscylowała w tych granicach. Chyba ponad rok temu zostałem przez tamtejszych kibiców wywołany do tablicy jako przykład hejtera-miernoty z fcbarca.com. Poczułem się w obowiązku skonfrontować z kalumniami, więc zalogowałem się i w tonie żartobliwym, ale wciąż kulturalnym, przedstawiłem swoje stanowisko. Nawet z niektórymi madridistas przybyliśmy sobie piąteczki. Nie otrzymałem żadnego bana, upomnienia, nic z tych rzeczy. Było, minęło, o całej sprawie zapomniałem. Jakiś czas temu chciałem się ponownie zalogować na stronę, ale okazało się, że nie dam rady. Cudowałem nad hasłami, bo być może, że coś mi umknęło, sami wiecie, jak to z tymi hasłami bywa. No nic, trudno. Wysłałem automatyczną prośbę o przypomnienie hasła – do tej pory nie przyszła mi na e-maila. Niektórzy narzekają na poziom tutejszej Moderacji. Bzdura. Potraktowano mnie jak Józefa K. z „Procesu” Kafki. Nie wiem, czym zawiniłem, wszak nikogo nie obraziłem. Byłem zarejestrowany i nagle mnie nie ma. Zostałem wymazany z pamięci, ewaporowany jak w „Roku 1984” Orwella. Łapię się za głowę, wyrywam włosy, zęby mi dzwonią jak sygnaturki kościelne. Psychiatryk to za mało powiedziane. Jeszcze bym zrozumiał, gdybym został wypierniczony z notatnika, tak jak inne nicki zbieżne z tymi na fcbarca.com, bo ktoś tam kiedyś trollował. Jednak konto miałem założone kilka lat temu, a nie w owym czasie. Data rejestracji chyba w tym przypadku ma znaczenie? Jeśli ktoś zgniótł mnie jak robaka tylko dlatego, że nie podoba się mu, co wypisuję tutaj, to jest po prostu żałosny, chory. To są oddzielne strony. Żaden regulamin nie uwzględnia banowania drugiej osoby, za to co napisała poza „macierzą”. Dramat.
26
Łał. Świetna robota. I to jest dziennikarstwo pełną gębą. Podziwiam za kwerendę, za styl, za kulturę. Gratulacje!
2
Powiem Ci, kolego serdeczny. Do sztucznie wytworzonej unifikacji. W człowieku, w całej naszej rasie, piękne jest to, że jesteśmy inni. I możemy garściami z tej odmienności czerpać. Brzydzę się sprowadzaniem wszystkiego pod jeden mianownik. Każdy jest na swój sposób wyjątkowy. Wśród ponad 7 miliardów mieszkańców Ziemi, bardzo ciężko jest znaleźć dwa identyczne umysły - choćby w drobnostce, ale będą się różnić. Oj, nie chciałbym się kiedyś obudzić w takim uniwersum Equilibrium. Tak kreatywne stworzenie jak człowiek, stałoby się do bólu nudne. Istnienie przestałoby mieć jakikolwiek sens.
3
A ja myślę, że czym innym są emocje bezpośrednio przed i po, jak i w trakcie meczu, a czym innym życie codziennie. Mocno wątpię w to, że ludzie, którzy znają się od tylu lat, razem grają w reprezentacji Hiszpanii, w dzień powszedni po kryjomu palą sobie koszulki, strzelają do tarcz z wizerunkiem rywala, szydełkują swetry z karykaturą przeciwnika czy szpileczkami przekłuwają laleczki voodoo. Nie demonizujmy ich. Nawet jeśli to była tylko kurtuazja ze strony tych panów, to po stokroć ją wolę, niż nieustanne szczekanie i ujadanie od świtu do nocy, z małymi przerwami na sen i regenerację. Spójrz jak daleko niektórzy dochodzą w tej nienawiści - wystarczy zaakcentować tutaj jednego z redaktorów wiadomej witryny. On później ceduje swój jad na kibiców, ci tym przesiąkają i za pomocą rozmnażania wiatropylnego głupota i zacietrzewienie niosą się po tym malowniczym świecie. Po co, na co to komu?
11
O jejusieńku. Kobiety, które są poruszającym się pięknem tego świata, ciepłem, serdecznością, klasą, w myśl równości płci powinny siedzieć w ziemiankach i nie wychylać dziubków na światło dzienne. Zaś mężczyźni, symbol siły, ostoi, bezpieczeństwa, w żadnym wypadku nie powinni być stereotypowo przedstawiani w prasie, telewizji, internecie czy reklamach, jako testerzy pił łańcuchowych, młotów udarowych, a już na pewno nie jako obleśni konsumenci śmierdzącego piwska. Dyskryminacja! -acja! -acja! Precz z -acjami! Precz z preczem!
15
... Jehowy.
18
Messi tak zaorał sędziego w przerwie, że ten boi się przyznać, iż taka sytuacja miała miejsce. Crack.
0
Kto jest jeszcze zaproszony?
Mam nadzieję, że poziom dyskusji będzie wyższy niż ostatnio.
7
Zgadza się. MMA i Pinball.
7
Załóżmy, że Jan Koller, Peter Crouch albo jakiś piłkarz w lidze okręgowej (chory na akromegalię) rzuca się szczupakiem. Pięty ma na wysokości obrońcy, ale dyńka jest dwa metry za obrońcą. Idzie bajeczne dośrodkowanie - bach, bramka. Co z tym zrobisz?
16
Dokładnie tak. Graliśmy w osłabieniu, a wpuszczenie beznadziejnego w defensywie Dembele, oznaczałoby rozłożenie nóg przed Realem. Całe szczęście, że to Valverde jest trenerem, a nie amatorzy z La Rambli.
1
Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź. O taką informację z pierwszej ręki mi właśnie chodziło. Pokój z Tobą, bracie :)
1
Okej. Dziękuje za odpowiedź. Przechodząc do konkretnych spraw. Jak uważasz - dzięki swojej religijności i wiedzy - czy taki Salah musi przestrzegać Ramadanu, czy może ma szansę na dyspensę? Czy gdyby Ramadan "szkodził przygotowaniu fizycznemu" sportowców w ramach MŚ np. z Egiptu, Arabii Saudyjskiej, Maroka, Iranu czy Tunezji, to jest możliwe, że będzie dla nich jakoś odłożony, lżej potraktowany?
2
No jak już dzisiaj się rozjechałem i chwalę legendy tego portalu, to nie może zabraknąć i Ciebie. Bodaj jesteś statystycznym Mistrzem strony fcbarca.com. Bardzo Cię podziwiam za własne rubryki etc. Żyj nam wiecznie :)
P.S. W sensie było to do wspaniałego hen0xa. Cosik mnie źle dodało. Robertinho, przeprogramuj te błędy :)
1
Dziękuję Ci za odpowiedź. Część spraw, z których napisałeś, podejrzewałem, że tak wyglądają. Jednak info z pierwszej ręki, to coś zupełnie innego. Fajnie, że jesteś na tej stronie i sporo wnosisz :)
A czy prawdą jest, że Ramadan można w wyjątkowych sytuacjach przełożyć w czasie, czy to tylko mit?
16
Z tego co ostatnio obserwuję - szczególnie dzięki fantastycznym wpisom ViscaBarca123 (ów użytkownik to skarb dla naszej strony, bo nie tylko informuje nas o postępach Arthura, ale i o zmaganiach Barcy B - dlaczego do tej pory nie został redaktorem takiego działu? Chyba nikt nie wnosi tyle do dyskusji co on, no może BaroPoderatos), to Arthur naprawdę zapowiada się na mega pomocnika. Osobiście w ogóle nie oglądam jego poczynań, więc sam piłkarz jest dla mnie tajemnicą, ale skoro wykręca takie liczby, to naprawdę może być konkretnym wzmocnieniem dla naszej drużyny. Czekam na niego z wypiekami na twarzy. Na gwałt potrzeba nam nowego Xaviego. A pozwolę sobie przypomnieć, że część użytkowników, nawet tych dość mocno na stronie respektowanych, w czasie ostatnich sezonów Xaviego, jechało po nim jak po łysej kobyle. A tu się okazuje, że jednak się mylili i tęsknią. Bo brakuje zwornika zespołu i regulatora tempa gry. Arthurze, liczę na Ciebie! Może naiwnie, a może za kilkanaście miesięcy się okaże, że rozwiałeś wszelkie wątpliwości. Tak czy siak, czekam!
7
Te wypowiedzi nie mają znaczenia. Ludzka natura jest egoistyczna. Marcelo i Butragueno to tylko zwykli hipokryci. Takich samych można znaleźć na pęczki w każdym klubie, nie wyłączając Barcelony. Inną sprawą jest, że rozbieżność poglądów w tak krótkim czasie wyjątkowo łaskocze po oczach. Brak słów.
8
Suarez, aby utrzymać korzystny wynik symulował. Wybili, nie wybili, ich sprawa. W 88 minucie finału LM, jeśli Real będzie przegrywał, a zawodnik Liverpoolu się rozłoży z kocem na piknik, zrobią to samo - nie wybiją piłki. Zaś jeśli Królewscy będą prowadzić, a Ramos lub Casemiro w akcie utraty kończyny złapią się za takową, tłumaczenia hipokryzji przejdą do historii. Czasami milczenie jest złotem, a mowa srebrem. Tyle.
2
Nie. Wystarczy, że zgodnie z prawdą dostałby również czerwo. I tyle.
22
Tak plugawie krytykowany Valverde, zasługuje za ten mecz na noszenie na rękach. Granie przez ponad 45 minut z Realem Madryt w osłabieniu i dowiezienie remisu to coś godnego pochwały. Jak dla mnie w drugiej połowie nasz trener pokazał charakter. Jestem mu za to po stokroć wdzięczny.
1
Po dzisiejszym meczu o arbitrażu nie wypada rozmawiać żadnej ze stron. Po prostu. Sędzia zasługuje na kryminał i wywóz kibitkami do Segunda.
9
Moim zdaniem nie było spalonego, w myśl zasady, że premiuje się akcje ofensywne. Tam różnica była milimetrowa, więc gol mógł być uznany. Aczkolwiek sędzia może się z tego na spokojnie wybronić, z innych kontrowersji już będzie ciężej.
6
Zgadzam się z Tobą w stuprocentach. Nawet, gdyby Roberto go nie trafił (w bark, twarz) to i tak zasługiwał na czerwo za samo usiłowanie. Może to trochę kontrowersyjnie, ale w kodeksie karnym, z tego co pamiętam, kara za usiłowanie jest tożsama z tą za dokonanie.
Korzystając z okazji, że jesteś dostępny. Wczoraj były pytania o Ramadan. Ja również wypowiedziałem się w tej kwestii (możesz przejrzeć historię moich komentarzy), mam do Ciebie pytanie. Jak to wygląda z dyspensą wśród muzułmanów, a uściślając, wśród muzułmańskich sportowców? Z góry dziękuję za odpowiedź.
0
Ale zanim to nastąpi, muszę mieć z Tobą jakiś kontakt, więc przynajmniej do tej pory - zostań :)
4
Cudo :)
4
Masz rację. Pokazał, że lekka (lub większa) dysfunkcja umysłowo-psychiczna nie jest przeszkodą do bycia (w miarę) sprawnym uczestnikiem życia społecznego. Premierze, wiesz co robić, trzeba mu przyznać adekwatny do stanu zasiłek dla niepełnosprawnych.
53
Niestety lub stety, ale po wiekach poszukiwań ateistów, wierzących, naukowców, spierających się o istnienie lub nieistnienie Boga, znalazłem dowód ostateczny.
"Wyrzucenie gracza Barcelony przez to coś, bo to nawet nie jest śmieć, jest największym szokiem mojego życia. Piszę to na poważnie." by El_Jarek.
Gdyby Bóg istniał, natychmiast by go spopielił. Przypominam, to nie jest bezimienny prowokator, to jest redaktor jednego z największych sportowych serwisów w Polsce. Jednocześnie dziękuję Wam redaktorzy fcbarca.com, że jesteście bardziej oszczędni w emocjach. Pokłon.
0
Prosta sprawa. Jeśli masz firmę, twoje produkty mogą być co do sprzedaży numer 2 w danym kraju, ale w Europie lub na świecie już jako nr 1. I taką sytuację tutaj mamy. Kropka.
0
Racjonalny komentarz. +
2
Wykasuj te kasowanie konta, bo w przeciwnym razie przejadę się tam do Ciebie. Takich ludzi jak Ty tutaj potrzeba :)