Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Obejrzałem dotychczas ok. 180 z 3960 minut meczów na KMŚ, ale boję się napisać, że włączę dziś być może na mecz Juve - City, bo wyskakuje tu jak diabeł z pudełka pewien nawiedzony policjant z LR i atakuje mnie, że jestem zainteresowany turniejem.
4
Oby to nie był kolejny Rokłe
0
@Konradowskyy Ale z tych nieprawdziwych Polaków.
9
Wierzycie, że ten Polak naprawdę poleciał w kosmos? Przecież to śmierdzi fejkiem na odległość. Włączcie myślenie.
3
@Pomimo27 Cos przeciwko prawdziwym Polakom - to oczywista oczywistość
3
@Chinaski Kapitalizm ma swoje ciemne zaułki, jest przeciw czemu protestować.
Kapitalizm w dobie globalizacji pokazuje szczególnie brzydką postać, z ogromnym kapitałem, który jeszcze powiększa swoją dominację i wpływa na szanse obywateli, prowadząc nawet ujednolicenia kulturalnego na świecie, co mnie szczególnie brzydzi.
Dobrze zachować w sobie trochę zdrowego buntu i nie brać wszystkiego za pewnik.
2
@barcelonaLM Ty się zajmujesz gierkami, które są uskutecznianie, bo dostaliśmy burdel prawny po rządach PiSu, a mnie interesuje stan faktyczny.
W Polsce nie ma legalnej instytucji, która może stwierdzić ważność wyborów.
Szkoda, że tak wielu ludzi ignoruje genezę takiej sytuacji. A geneza w dłuższej perspektywie rodzi takie skutki. Czyli partyjniackie naparzanki.
3
@barcelonaLM
Jeśli istnieje stan bezprawia to ma on charakter obiektywny. Stwierdzenie, że stan jest zależny, od tego, że ktoś sobie coś uważa w celach propagandowych, nie ma wpływu na ten stan.
2
@Karol145 Zdecydowanie to co głoszę, ma 99% wspólnego z tym co wyznaję.
Mylnie, jak wielu, mnie kwalifikujesz i wyciągasz błędne wnioski. To częste zjawisko, szczególnie wśród konserwy - fałszywie mnie opisują i sami z sobą dyskutują.
Bardzo dobrze, że się oburzasz, skoro jesteś młody. Gdyby krew w Tobie nie buzowała w wieku studenckim, to nawet źle by o Tobie świadczyło.
Pamiętam kiedyś w liceum, moja koleżanka, podobnie nieracjonalnie/emocjonalnie (tak oceniam Twoje wpisy) oburzała się, ze po zmianie ustrojowej w 1989 roku na ulicach pojawili się bezdomni. Ale się rzucała na niesprawiedliwości nowego systemu. "Za komuny tak nie było" krzyczała dramatyzując. A potem wykształciła się, zdobyła wykształcenie ekonomiczne, świetną pracę i jej zapał antydemokratyczny i antykapitalistyczny się wyczerpał.
Ciekawe, czy będziesz takim bojownikiem za 20 lat? A przykład walki o ułomny babski futbol, pokazuje, że naprawdę mamy chyba mało problemów, skoro to akurat tak Cię wzrusza.
1
@Karol145 Mogę sobie być kim mi się podoba, i nikt nie ma prawa mi zabrać głosu.
Pamiętaj, że wypowiadasz się nie w imieniu społeczeństwa, tylko jego części i to prawdopodobnie mniejszej. W sumie mógłbym Ci zadać to samo pytanie, kim jesteś by wypowiadać się za wszystkich?
Ale ja nie bronię Ci walczyć o utopię. Mówienie o tym, że może być lepiej nic nie wnosi, bo zawsze może być lepiej. Zresztą możliwe, że najlepiej to już było.
Nawet Rzym upadł, a każda cywilizacja ma swoją dynamikę, więc nie zamierzam narzekać na wyrost, doceniając to co mam, a nie jest tego mało.
1
@Karol145 Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że Ty narzekasz w kraju, w którym poziom życia jest w szerokiej czołówce najwyższych na świecie.
Pomyśl, ilu ludzi na świecie żyje w złych warunkach, to miliardy.
Poza tym, w Polsce wiele osób nie skrobie od 1 do 1.
2
@Kgorecki2500 Dzieci z dys kur*a czym?
2
@Karol145
Pobudka, witamy w realnym życiu. Powinno, trzeba, należy, nie wypada.
Nie ma innego świata - a świat nie należy do sprawiedliwych. I w tym właśnie świecie, większość ludzi w Polsce żyje nieźle i godnie. Min dzięki tym, którzy dają im możliwość pracy.
Ja Ci nie bronię marzyć o własnej utopii, ale to raczej jałowe zajęcie.
3
@pt9 Nasz kolega chyba nie słyszał o przedsiębiorcach, którzy ponosili klęski i zostali bankrutami. On nie ma pojęcia o biznesie, brzmi jak typowy gość na etacie, który przychodzi do pracy na 8 a wychodzi o 16.
Osobiście znam gościa, który odniósł sukces w budownictwie (nawet międzynarodowy) , ale opowiadał o tym jak w przeszłości lizał rany i ledwo się podniósł po nieudanym biznesie, zastawiając majątek. Tylko tych przegranych sie nie widzi.
6
@Karol145 Widzę, że jesteś na misji.
Tak, futbol kobiet i mężczyzn jest inny i dlatego na tę żeńską odmianę niewiele osób się nabiera.
Nie wiem, jak zasady kapitalizmu obowiązujące w naszej demokracji, plasują mnie z moimi komentarzami wśród pisowców, ale widać, że masz tak potężny chaos w głowie, że mieszasz wszystkie możliwe porządki.
Są zawody, które zawsze będą słabo opłacane i tego nie da się zmienić. Ale przynajmniej są pożyteczne, w przeciwieństwie grania w piłkę przez kobiety. To nie jest dziedzina niezbędna, potrzebna komukolwiek do szczęścia.
Biznes is biznes, niech zarabiają na siebie. Jeśli masz zacięcie charytatywne, przelewaj im na konto stałą sumę co miesiąc i zachęcaj do tego ludzi, może znajdziesz paru naiwniaków. Brzmisz jak obrońca beztalencia artystycznego, który domaga się by płacić miliony za jego obrazy.
2
@mmaciass Wzór patrioty i obywatela, tylko dla skrajnych konserwatystów.
Marszałek, który nazywa migrantów odpadami, to mierny format człowieka, ale nie dziwi, że budzi poklask wśród bardziej prymitywnego elektoratu.
Poza tym, ten wzór obywatela, niedawno mataczył, że nie podjął studiów na Collegium Humanum, a przyznał prawdę przyciśnięty do muru. Już sam fakt, że podjął studia na tym tworze, wystawia odpowiednio świadectwo temu WZOROWI.
6
@Karol145 Nie ma jak wybronić Twojej egzaltacji na temat kopaczek.
Nie generuja dochodu, nie prezentują odpowiedniego poziomu.
To tak jakbyś oburzał się, że 100 kebabowni prowadzonych przez mężczyzn, oferujących doskonały produkt świetnie zarabia, a ta jedna prowadzona przez kobietę, która nie umie robić kebaba nie umie się utrzymać.
Chcą kasy, niech ją zarobią. A jak nie są w stanie przyciągnąć kibiców, to niech nie narzekają na niskie zarobki. To nie są instytucje charytatywne.
A porównanie do 15-latków pokazuje, jak nędzny jest ten produkt.
1
@kamiVeB Nie widzę ich w starciu z zaprawionym w bojach i zgranym OKC. Poza tym Cooper to świeżak - w następnym sezonie raczej w play-offs nie zrobi wielkiej różnicy.
0
@draxidox Fuj, co za ohyda. W tej chwili bierz się za robienie kaszodzieci ze swoją próżną bejbe.
5
@IamBeauty Lokalnie, robią tu naloty. Ale to też ciekawe, że masz przez 7 lat 6 komentarzy, i wlatujesz tematycznie, jak te szury, co robią nalot na LR.
2
Podróż fanów Arsenalu do 2050 roku. Mnie rozbawiła ta rozmowa.
0
Jesteście przywiązani do swojej płci?
@Popitek12 @VegetaPolska
6
A moim zdaniem Raphinha zawiódł w zeszłym sezonie. Gdyby Auba albo Sorloth byli lewoskrzydłowymi, to wyciąnęliby lepsze statystki za mniejsze pieniądze.
3
@Vurt Co Ty mówisz, @wpwelement wprost zrywa sobie boki, kiedy czyta moje dowcipy
5
Pilne! Poprzedni Polak w kosmosie to Niemiec - Herr Maszewski.
2
Z tej piątki miliarderów Barca i Arsenal dotarły do półfinałów LM. Mamy jakościową kadrę i nie da się tego ukryć. Naturalne, że skoro zalicza się tak doskonały sezon, a trener rozwija wielu piłkarzy, i ich eksponuje na arenie międzynarodowej, musi to znaleźć odzwierciedlenie w wartości zawodników.
A jeszcze czeka Bernal na wzrosty, potencjalny nabytek Nico równiez moje zyskać, no i zobaczymy, czy Flick wyciągnie kolejnego czarodzieja ze szkółki.
1
@RosjaninBut Ja nie odnoszę się w tym wpisie do tematyki. Migracja migrają, rodzi problemy i należy je monitorować.
Jednak rynsztokowy język, nasycony pogardą czołowego polityka w kraju, jest świetnym odbiciem upadku standardów w domenie publicznej. Dla mnie fakt, że takiego miernotę popiera spora część społeczeństwa to dramat. Obecnie większy, niż problem migracji.
2
@Roobo Chyba nie do końca zrozumiałeś wymowę mojego wpisu.
1
@RosjaninBut Już ta pierwsza odpowiedź Bosaka tak nasycona nienawiścią i brakiem szacunku do drugiego człowieka, że aż trudno uwierzyć, że to jeden z wicemarszałków.
I potem ja krytykuję takiego miernotę politycznego, i dostaję burę od konserwy za nietolerancję. Naprawdę takie wypowiedzi Bosaka da się tolerować. To się nie mieści w ramach żadnej kultury politycznej.
A beton jeszcze mówi, że to delikatne słowa.
Zresztą czego się spodziewać przy combo Bosak - Warzecha-Niemcy?
17
To ciekawe, że światło wysyłane przez gwiazdy, które są najdalej od Ziemi we Wszechświecie może do nas nigdy nie dotrzeć bo tempo rozszerzania się Wszechświata może osiągnąć wartości wyższe niż prędkość światła.
Ciężko to sobie wyobrazić zwykłemu zjadaczowi chleba.