Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Stinger_ Czyli nie umiesz wyjaśnić jakiej żadnej okazji nie przepuszczę?
"A na koniec nie zapomnij napisać, że kluby europejskie przegrywają tylko dlatego że im się nie chce grać." - właśnie o tym mówię, nie mam co wchodzić w niuanse, bo komentarz a'la trol czai się za rogiem. Albo czarne albo białe. Byle przywalić, a nie ustalić.
0
@Stinger_
Co masz na myśli pisząc absurdalne "żadnej okazji nie przepuścisz" - o czym Ty piszesz?
0
@Stinger_ Nie wiem jak rozmawiać z kim, kto w danej dyskusji bardziej przypomina czepialskiego trola, niż rozmówcę, który chce cokolwiek ustalić.
Nawet nie chce mi się wchodzić w niuanse różnic poziomów pozaeuropejskich zespołów oddzielając zespoły z Brazylii i Argentyny oraz całej reszty z Azji, Afryki i Ameryki Płd, bo znowu dostanę niekonstruktywną odpowiedź.
O Twoim negatywnym, paskudnym nastawieniu świadczy ostatnie zdanie. Co to jest za durny komentarz? O co ci chodzi człowieku?
4
Ten Olise to był naprawdę bardzo udany zakup potężnego Bayernu. Robi grę i robi liczby. W lidze 12/15, w LM 5/2, teraz na pseudoturnieju na razie 3/2.
Podobna ścieżka do Raphinhi. Olise nabytek z Crystal Palace, a Rapha z Leeds, czyli niezbyt mocnych drużyn z Premier League. No i obaj spisują się dobrze.
0
@Stinger_ Czyli jakbyś zrozumiał o czym piszę wczoraj rano, to nie zadawałbyś idiotycznych pytań, bo z nich jasno wynika odpowiedź.
0
@Stinger_ Że Tobie zadawanie tych idiotycznych pytań się nie nudzi.
0
@Czajka90 Nie sądzę. To turniej towarzyski, nic nie wnosi do mojej wiedzy i życia kibica.
0
@Stinger_ Właśnie zilustrowałeś i wzmocniłeś mój ostatni wpis o klubach europejskich na wakacjach.
Botafogo w pełni sezonu a PSG po. Miarodajne porównanie.
Chyba jednak nie rozumiesz niespójności swojego oryginalnego wpisu.
1
@Stinger_ Nie sprawdziło się. My sceptycy, nie przewidzieliśmy, że europejskie zespoły będą grały po sezonie w trybie piknikowym.
Na pewno wyniki w tym turnieju są wymierne i nie ma żadnej różnicy poziomów między Realem a jakimś Al Ahly czy czymś tam.
Albo piszesz to na poważnie i rzeczywiście kluby spoza Europy coś pokazują Europie, a to na sens tylko przy założeniu, że wszyscy grają serio, albo Twój oryginalny wpis w 1 akapicie jest totalnie pozbawiony sensu.
Inaczej można to zrozumieć tak: może zespoły z Europy są w trybie wakacyjnym, ale tamci im pokazują, że ....
Przecież tu logiki nie ma żadnej.
0
@kanver_ Ale Twoje liczby są wybiórcze, a gdzie dryblingi, progresywne podania, kluczowe podania, oraz inne liczby opisujące wpływ na zespół?
Ja weźmiesz suche liczby, to wyjdzie, że Maradona to był gracz jakich wielu.
0
@Stinger_ Poza opiniami, są czynniki bardzie obiektyne.
Nie muszę tego udowadniać, to przekonanie wielu kibiców, dziennikarzy sportowych. To samo w sobie jest dowodem.
Jeśli ignorowanie turnieju przez większość poważnych kibiców nic Ci nie mówi, to żaden argument do Ciebie nie trafi. Trudno o coś bardziej wymownego.
0
@Gibbon_FCB Jemu to przypomnij, albo tej influencerce.
3
Mam nadzieję, że Yamal w nowy sezon wejdzie z hukiem, jak w tę o 11 lat starszą influencerkę.
0
@Douglas Nawet tego nie przypominaj, nawet jeśli te stawki są przybliżone, to skóra cierpnie na człowieku.
0
@Stinger_ Jednak podejście do turnieju ma znaczenie kardynalne. To nie jest tłumaczenie, tylko czynnik, który sprawia, ze coś na sens albo go nie ma.
Tak przynajmniej ja to widzę.
Może nieeuropejczycy mają powód do świętowania, to całkiem możliwe. Może masz rację, że turniej jest ciekawszy. Ok, ale dla kogo, skoro gros poważnych kibiców ma ten turniej w tyłku w sensie nie nabiera się na niego.
Widzę, że nie forsujesz jednej słusznej opinii, i bardzo dobrze, ale nawet w tym wątku, nie ma jednej osoby, która chciałaby się wypowiedzieć przychylnie.
2
@kanver_ No nie jest ta sama półka w moim przekonaniu. Przez wszystkie 9 sezonów, które razem rywalizowali w La Liga, CR7 nigdy nie był w stanie wyprzedzić Leo na sofascore czy whoscored.
Nie ma takiej możliwości, by rywalizując na tym samy poziomie, CR7 choć ze 2, 3 razy Messiego nie wyprzedził. A przecież CR7 został przestawiony na napastnika, gdzie łatwiej o wysoko punktowane gole.
Nie mówiąc o tym kim Leo jest dla reprezentacji, a jaki wpływ ma/miał CR7 - tu widzę niemal przepaść. Sama LM Cristiano to zdecydowanie za mało.
Nigdy nie zgodzę się na stwierdzenie, że gracz, który jest alfą i omega w zespole, jak Leo, decydujący o architekturze gry teamu jest z tej samej półki, co zawodnik, który przez wiele sezonów zajmuje się finalizowaniem akcji.
1
@Stinger_ Problem w tym co piszesz jest taki, ze Ty analizujesz na poważnie te wyniki, a wielu kibiców wyśmiewa ten piknikowy turniej po zakończeniu sezonu w Europie.
Jak to możliwe, że pośród moich znajomych, kibiców z wieloletnim stażem, których mózgów przecież nie zmanipulowałem, ocena tego zjazdu piłkarzy jest miażdżąca?
Inne kontynenty potrafią grać w piłkę, na tle klubów europejskich, które wyglądają często jak na sparingu. I co z tego wynika? Nawet ja tego nie wziąłem pod uwagę przed tym turniejem, a podejście Europejczyków tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że ten turniej niczemu nie służy. Poza zarabianiem pieniędzy.
11
No to na deser gol Messiego ze spektakularnego ujęcia kibica:
15
Messi znowu MVP meczu. Za chwilę skończy 100 lat a mimo to dalej zgarnia nagrodę dla najlepszego grajka.
4
Co do MŚ 2026, to właśnie marzy mi się taki scenariusz, że Leo Messi w paru meczach strzeli jakiegoś gola z wolnego, doda karniaczka, załaduje coś z akcji i dorzuci jakąś asystę.
Życzę mu żeby w klasyfikacji wszech czasów umocnił się na prowadzeniu w kanadyjce i zachował margines przewagi nad mającym dobre perspektywy Mbappe.
11
Dla przypomnienia, Suarez jest zaledwie 1 rok starszy od Lewandowskiego.
29
@July_6_BcN Sorry za brutalność, ale co ty pitolisz? Smoleńsk został wyjaśniony dość szybko, a wyjaśnienia są absolutnie spójne.
Ja rozumiem popularyzację ciemnoty w 21 wieku, w dobie netu, ale jeśli w komisji zasiadają najwięksi spece od awiacji, a oszołomski lud dalej wie lepiej, to na takich typów nie ma żadnej rady.
6
Ale skoro jest taki utalentowany, a ma już 19 lat, to dlaczego nie puka do drzwi pierwszej drużyny? W tym wieku naprawdę zdolni gracze dostają szanse w zespole seniorskim.
1
@Pawel13sz Ciekawy jest ten pomysł na skrzydło. Nico wygląda lepiej w lepszym otoczeniu a w Athletic miał team nie sprzyjający robieniu wielkich liczb.
Troche martwi niska nota na whoscored i sofascore bo aż o 1 punkt niższa od Yamala, ale z drugiej strony gdy pojawia się w reprezentacji zawsze gra minimum dobrze.
Pamiętam mecz z zeszłego sezonu, przegrany sromotnie z Man Utd u siebie, gdzie Bilbao wypadło źle, ale w tym wszystkim Williams był aktywny i robił grę.
Sądzę, że w Barcy będzie miał znacznie łatwiej, ze względu na lepszych kolegów, rozkładanie odpowiedzialności na większą liczbę graczy.
Wiele meczów Barcy pokazało, że Yamal musi brać zbyt dużo obowiązków na siebie, kiedy nie ma wsparcia Raphy w tym zakresie, a przez ostatnie 2 miesiące Brazylijczyk nie robił gry. Miał liczby, ale słabo napędzał ataki. No i właśnie takiego problemu nie ma z Nico. On daje drugi silnik na skrzydle, alternatywę, odciąża Yamala, no i stanowi zagrożenie sam w sobie.
Przeskok będzie ogromny, zatem spodziewam się eksplozji w numerkach przy nazwisku Williams. Ostatnie dwa sezony ligowe to 5g/11a i 5g/5a. To był sufit w Bilbao, w Barcy ten sufit jest na innym pułapie.
I dla porównania Rapha - za Flicka 18/9. Wcześniej? 11/3, 7/7, 6/9, czyli śmiało możemy powiedzieć, że dopiero przyjście fachowca na naszą ławkę odmieniło Brazylijczyka. Zatem moim zdaniem, powinniśmy spodziewać się i oczekiwać od Nico min. 10/10 w całym sezonie ligowym. Ale oprócz gołych statystyk, da nam aktywność, skoncentruje wokół siebie obrońców, da więcej przestrzeni na prawej flance.
Podobnie jak z Garcią, bądźmy optymistami.
6
Zrywają kwiatki, co jest niszczeniem przyrody, a potem rozrzucają celowo na ulicach.
Mam nadzieję, że policja się tym zajmie i aresztuje te dziewczynki z koszyczkami za wandalizm.
1
@Pawel13sz To mało powiedziane. Już miałem dosyć tego niemieckiego geniusza między słupkami. Teoretycznie między nimi są tylko 4 cm różnicy, nie znam też zasięgu ramion obu, a to ma znaczenie, ale najgorszym co można zrobić, to trzymać się starego niesprawdzonego rozwiązania.
Stegen od lat nie daje mi poczucia, że daje coś ekstra. Ba, nawet czasami nie dojeżdża do granic przyzwoitości. Nie gra wielkich meczów w LM, nie wygrywa jednoosobowo spotkań. Skoro moim ostatnim skojarzeniem pozytywnym ze Stegenem jest sezon z Messim w składzie, to znaczy, że coś poszło nie tak.
Poza tym jest już wiekowy i nie będzie jak van der Sar, czyli im starszy tym lepszy.
Jest po kontuzjach i swoją szanse miał, nie specjalnie ją wykorzystując. Nadszedł czas na generacyjną zmianę. I Garcia to zapewnia. Jest stosunkowo tani, ma dobrą reputację, potrzebuje okna wystawowego na świat, a Barca potrzebuje nowego impulsu. Oby okazał się natchnionym bramkarzem, a gdyby nie wypalił, no cóż.
Koszt jest niski i trzeba szukać dalej.
Ale bądźmy dobrej myśli, Barca odchodzi na dobre od kiszenia w klubie, starych zgranych kart.
2
Ten mecz jest tak śmieszny i niemiarodajny jak ten cały turniej. Mecz piknikowy, nawet nie za bardzo jest sens go oglądać, widząc, że Real gra nawet nie na pół gwizdka.
4
Jaki przypadkowy gol, szkoda, ze mu się jeszcze o ten madrycki łeb piłka nie odbiła
5
Zaraz mecz, ale się jaram naszym nowym trenerem.
Ups, w sensie, jaram się bo jest upał, a trenera jestem ciekawy
1
@Batys Klasyk, panie