2

@Kurkmen A słyszałeś o osobach schorowanych, lub takich, które z niezależnych od siebie przyczyn nie mogą na siebie zarobić?
Co do zasady zgadzam się - jestem za tym by każdy na siebie zarabiał. Ale wiesz, czasem zdarzają się wypadki losowe i proszę, nie zapominajmy o tym.

0

@masq Każdym wpisem udowadniasz, że empatia i szacunek dla innych są ci kompletnie obce. Jakbyś miał głowę ściśniętą w imadle. Wyobraźnia na temat spraw społecznych zerowa, widza o życiu społecznym na bruku. Strasznie odpychająca z ciebie persona.

4

@Bobo25 Może śmieszna, ale w uzasadnieniu podano, że są kobiety, które są tak fatalnie sytuowane finansowo, że muszą z czegoś rezygnować. I to co jest śmieszne i żenujące dla innych, dla niektórych jest zbawieniem.

17

Jednak co postęp i miasto progresywne to Poznań:

W Poznaniu pojawiła się pierwsza skrzynka menstruacyjna. Można w niej znaleźć podpaski i tampony. To inicjatywa Fundacji Akcja Menstruacja i partii Lewica Razem.

Można? Można, a prawicowi patrioci kazaliby się modlić, żeby przestało cieknąć.

0

@pt9 Żebyś wiedział, że z gawiedzią, która nie szanuje kobiet oraz mniejszości jest mi nie po drodze. Dlatego uważam, że jestem na wyższym poziomie rozwoju społecznego niż większość luda tutaj. I szanuję tych, którzy wbrew większości myślą podobnie do mnie.

0

@regatta52 Wreszcie ktoś kto na mnie nie szczeka, tylko pisze ciekawie. Ale zwróć uwagę, że kadencje Valverde i Koemana zastały trenerów na innych etapach klubu. Valverde miał grać o wynik, wtedy nie było Pedriego a i Fati był za młody (ale trochę już grywał). Lenglet z Pique przy wysokim poziomie byli nie do wygryzienia.
Koeman miał wprowadzać młodych i wprowadza, ale w sporej części wymuszają to okoliczności (czy Mingueza grałby przy zdrowym Roberto?)
Ja uważam, że ruchy prezesa powinny być spokojne, czyli albo zostawia Koemana, albo postawi na kogoś rozwojowego z najwyższej półki (typu obiecujący Nagelsmann). Ale nie wiem czy finanse pozwolą na jakiekolwiek ruchy. Zatem nastawiam się, że może być tak że Koeman zostanie i pozostaje mi tylko trzymać za niego kciuki.

0

@tobiasson92 Rzeczywiście, wchodzę na www.tagesschau.de" i czytam "die Affäre um Maskengeschäfte"

I potem dziwić się, że ludzie podważają istnienie pandemii. Ona jest, ale przez takie patologie usłyszymy, że to pandemia sterowana. I jak tu potem rozmawiać, skoro politycy sami dostarczają paliwo do teorii spiskowych.

3

Chcę wziąć kredyt 100 tys. na obstawianie zakładów bukmacherskich, który bank lub parabank polecacie?

0

@masq Na szczęście z reguły ludzie są bardziej elastyczni niż Twoje "kobieta do garów i pilnowania tradycyjnych wartości"

5

To jest ciekawe. Zarzucałem Koemanowi, ze nie umie grać z topowymi zespołami.
No to Koeman odpowiedział i ograł Sevillę 2 razy uciszając mnie.

Zerkam na 5 ostatnich meczów Sevilli a tu 4 porażki. Zawsze pojawi się jakieś ale, czyli okoliczności, tzn. dobry zespół w minikryzysie.

Ciekawi mnie jak do Koemana podejdzie Laporta. Będzie miał się nad czym zastanawiać, ale np. dobre występy przeciw Atleti i Realu byłoby asem w rękawie Koemana. Asem wytrącającym jakiekolwiek argumenty przeciw.
A nawet nieudane występy Barcy z Madrytczykami kazałyby poruszyć inną kwestię, czy regularność Barcy to jest coś co wystarczy Laporcie, bo uzna kontrakt Koemana za pewien etap.

W gronie moich znajomych, a obserwujemy piłkę nożną od 3 dekad, jest duża powściągliwość co do Koemana. Podobną powściągliwość widzę w redakcji fcbarca.com, i trudno też dostrzec zachwyty w świecie dziennikarskim.

Jednak ostatnio znacznie łatwiej o uśmiech niż 1 miesiąc temu.

2

@Zoker To ciekawe, bo mam dokładnie odwrotne wrażenia. Mecz Manchesterów strasznie mnie wynudził, a szczególnie słaba i w mojej opinii ślamazarna gra City. No ale o gustach się nie dyskutuje.

1

Jak na stosunkowo niski poziom jaki prezentują zespoły La Liga w tym sezonie, wczorajsze derby Madrytu były bardzo dobrym widowiskiem. A Zidane mimo wielu słabych meczów Realu, potrafi przygotować zespół na konkretne mecze. Warto było spędzić 90 minut przed ekranem.

0

@masq Nie, ta prymitywna forma występów mnie odrzuca. Wolę jakieś niuanse, czyli coś co Ty z definicji lubisz odrzucić

2

@masq Gdyby na pewnym etapie rozwoju człowieka, pewni ludzie nie dostrzegali różnych problemów np. społecznych, to dziś siedziałbyś w pracy po 15 godzin/dzień bez prawa do urlopu. Musisz uznać, że są ludzie o szerszych horyzontach, którzy widzą coś, czego Ty się nawet nie domyślasz. Dziś to walka o szacunek do kobiet, 100 lat temu o szacunek do pracownika. Szkoda, że tak wąsko myślisz

13

Komentarz usunięty

2

Dziennikarstwo: gdzieś dzisiaj podawali, że u Olejnik i jakiegoś dziennikarza, chyba z RMF-u kobiety stanowią 8 i 13 % wszystkich gości.
Tymczasem w programach gdzie skład gości ustala się z politykami, udział kobiet wynosi ponad 20%.
Także gratulujemy wspaniałym dziennikarzom. Na pewno łatwiej szczekać na polityków niż wymagać standardów od siebie.

0

Liczę, że pierwszą decyzją Laporty będzie przedłużenie kontraktów z Albą, Busquetsem i Messim oraz sprowadzenie z powrotem Suareza. Niech ten super kwartet odkurzy wspomnień czar.

5

@clyde Mnie ciągle prześladuje myśl, że jesteś facetem, który podaje się za kobietę. Co zrobić by pozbyć się tej uporczywej i niepokojącej myśli?

6

@Eoren @juliacicha Wszystkiego najlepszego z okazji dnia kobiet i oczywiście gratuluję doskonałego wyboru płci wiele lat temu!!!

1

Serdecznie gratuluję. Dziś jeszcze czas poświętować, potem odespać świętowanie a następnie brać się do odbudowywania Barcy.

5

Najważniejsze, że nasz okręt przestał dryfować. A dokąd popłynie to zobaczymy za jakiś czas.

12

@juliacicha Dzień dobry Julio. Nie pozostaje nic innego jak przeniesienie portalu fcbarca.com na La Ramblę

9

@norbi77 Nawet taka rola ma swoją wagę i jeśli okazałby się zawodnikiem zdolnym to dźwignąć, byłaby to wartość dodana.

1

@Firestone Ja nie jestem zwolennikiem Koemana, sporo go krytykowałem/krytykuję ale jak mówisz, że są powody żeby go docenić, to masz rację. I doceniam pewne zmiany, które zaszły po klęsce z PSG. Do meczu z Paryżanami niewiele wskazywało na postęp.
Oczywiście, nie będę tułał się w swoim zdaniu od ściany do ściany, ale nie da sie ukryć, że po meczu z PSG, niespodziewanie powiało optymizmem. Więc należy Koemana za to docenić. Może i on się uczy na żywym organizmie? Oby.

25

To regularne punktowanie w lidze przez Barcę Koemana zaczyna na mnie robić wrażenie. Oczywiście można mówić ogórki, średniaki czy słabiaki dostają w plecy, ale ogrywanie ligowej drobnicy bez strat punktowych jest trudne nawet dla absolutnych dominatorów z całkowicie ułożonym składem walczącym o trofea w LM. Zawsze zdarzają się potknięcia, dekoncentracje i wpadki. A Barca w lidze równo, miarowo i do taktu. Na polu La Liga, dla mnie to jednak zaskoczenie. Bardzo miłe zresztą.

0

@Tomek54321 Te zastrzeżenia o holowanie masz jak najsłuszniejsze. Messi ma tak ogromny potencjał, że zaliczając 2 asysty potrafi w 5 innych sytuacjach tak okropnie zamarudzić, dokonując złych a wręcz fatalnych wyborów. Nie wiem skąd to mu się wzięło, ale to faktycznie plaga w tym sezonie. Może stąd "tylko" 6 asyst na jego koncie. Na pewno mogło być więcej

5

@barteq 2 asysty na koncie

0

@Wojcio Nieco gorzej dziś wypada, też to zauważyłem w odrębnym wpisie. Ale jest jeszcze 2 połowa, a asysta była godna geniusza

3

Gol Alby cudo, ale asysta Leo jeszcze większe cacko. Poza tym mnóstwo złych rozegrań piłki przez Leo.
Koledzy chyba chcą by Stegen dostał w notach kolejną "9" na fcbarca.com. Z jednej strony świetnie, że Niemiec tak znakomicie się spisuje, z drugiej nie najlepiej to świadczy o kolegach.
Tak czy owak, w ligowej orce, każda wygrana na wyjeździe jest cenna, więc wynik do przerwy bierzemy w ciemno jako końcowy.

0

Komentarz usunięty

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?