0

@Avernand Literalne

0

@Dzemix111 Nie klepnie, ich szanse są tylko hipotetyczne.

10

Mi się marzy taki lockdown żeby był zakaz poruszania się między pomieszczeniami w domu. Każdy dom i mieszkanie miałyby zainstalowane kamery i obserwowały domowników.
Z kolei ja z centrali razem z Ziobrą mielibyśmy wgląd na bieżąco w obraz każdego mieszkania w Polsce i siły policyjne natychmiastowego reagowania w liczbie 500 tys.
Każdy kto przewini byłby niechybnie wsadzany do jednego z nowo wybudowanych więzień covidowych.
Piękna wizja, ale ludzie niestety chcą jakiejś demokracji.
A przecież można by uchronić każdego obywatela przed śmiercią czy chorobą, gdyby lepiej współpracowali

2

@MaxiLopez_84 Nie no tam raczej wrzeszczą wśród alkoholu

4

Miło się to czyta na goal.com, to w końcu medium obcojęzyczne dostrzegające Polaka na pierwszym miejscu rankingu Złotej Gały.

Ballon d'Or 2021 Power Rankings: A new leader emerges as Ronaldo slides again
(Dla nieznających języka tłumaczę: "Drzwi balonu, moc rankingu -2021: drabina unosi się jak Ronaldo zjeżdżalnie a zysk")

5

Mój znajomy pracujący na budowie też dostawia na pustaka, jak CR7 i nikt mu żadnej nagrody nie da. A przez jaki beton musi się przebijać wcześniej, ho ho. Co to za sprawiedliwość? Nie ma sprawiedliwości

1

@szela1899 A powiedz mi czym taktycznie zaimponował Ci do niedawna Koeman, że nazwałbyś go światłym taktycznie? Do niedawna wyglądał marniutko pod względem taktyki i nie wykorzystywał potencjału drzemiącego w zespole.
Na szczęście ustawienie z wahadłami zadziałało i nie wiem czy to kwestia szczęśliwego wyboru czy świetnej analizy Koemana i asystenta. W każdym razie na niego jako szefa spływa zasłużony splendor.
I oby to działało dłużej. Ja już wreszcie się uśmiecham na meczach i oby Ronald mi tego znowu nie odebrał, czyli taktyko działaj!

1

@ksobi Ja to wiem, ale moje założenie początkowe było inne, tzn, że Koeman to trener wyrobnik i dlatego o ile spodziewałem się, że ustabilizuje zespół na solidnym poziomie, to w życiu nie spodziewałbym się takich fajerwerków jak wczoraj. Ciekawe na ile to pomysł Koemana a na ile tego asystenta z Ajaxu. W sumie nie ważne, jako team wydaje się, że znaleźli dobrą formułę na zespół.

Oby to się utrzymało. Potencjał w zespole jest ogromny, wbrew temu co wypisywali zwolennicy Koemana przez 6 miesięcy (stąd moja frustracja wówczas i mocno niewykorzystanego potencjału czepiałem się najbardziej). Ale ok, jeśli będziemy szli w tym kierunku, poprzednie wpadki należy uznać za część procesu, czyli koszty rozwoju.

2

@ksobi W wersji od meczu z PSG i remisu z Cadizem, kiedy to można było stracić nadzieję, coraz bardziej podoba mi się to co widzę. Nie wiem czy pamiętasz otwarcie sezonu, ale pierwsze 2 mecze Barca zagrała koncertowo z mnóstwem prostopadłych podań i bardzo bezpośrednią grą (coś jak w 1 sezonie Lucho). Ostatnio wreszcie Barca zaczęła do tych meczów nawiązywać i efekt wizualny jest przedni.
Nie wiem co się stało po drodze, że otrzymaliśmy tyle ciężkostrawnych zakalców i zniknęła ta bezpośredniość, ale być może Koeman eksperymentował prze pół roku. Trudno powiedzieć.
Oby ten wzrost był stabilny i zespół utrzymał ten poziom. Mocno się rozpogodziło nad naszym zespołem ale jeszcze chwilę poczekajmy z odtrąbieniem sukcesów. W tych okolicznościach mecz z Realem będzie bardzo ciekawym testem weryfikującym moc zespołu.
Ogólnie Koeman wreszcie zaczyna dawać podstawy by mu zaufać.

0

@norbi77 Koledzy mają do mnie osobisty uraz więc ich zdanie nie ma znaczenia. Ty oczywiście też dodajesz dużo od siebie. Po lepszych meczach dałem kilka pochwał, a gdybym był zabetonowany nie zamieściłbym wpisu powyżej. Czyli masz klapy na oczach.

Najlepsze jest to, że powyższy wpis "że mnie zatkało" jest pochwalny w podtekście, a wy mi wmawiacie hejterstwo. Chyba macie jakiś problem

0

@damianex10 Zwróć uwagę, że jest wyraźna cezura. Do i od meczu z PSG. To był rodzaj lodowatego prysznica, po którym wydaje się, że albo coś dotarło do Koemana, albo może do tamtego momentu eksperymentował, a potem zaczął wdrażać coś co planował wcześniej.
A może przestawił się na nowe ustawienie, które zaczęło funkcjonować nadspodziewanie dobrze nawet na jego oczekiwania. Trudno powiedzieć ile tu planu, ile eksperymentu a ile szczęścia. Może to wszystko było z premedytacją?

0

Komentarz usunięty

0

@masq Przenośnia opisująca moje wrażenia z meczów Barcy to hejt? To co powiesz o pozytywnych wpisach po meczach, jakoś to się wymyka z definicji hejtu. Nie wmówisz mi nienawiści do Koemana.
Masz jakąś psychozę i osobiście nienawistny stosunek do mnie. Każdy wpis ostatnio to atak. I to jest hejt w czystej postaci. Więc odmelduj się hipokryto.

2

@aldewir No właśnie sporo podobnych zagrań do dzisiejszych pamiętam z tamtych 2 meczów, a szczególnie bezpośredniość zagrań. Co się stało potem?

0

Komentarz usunięty

0

@masq A to jest hejt? Nie mogę ocenić potencjału trenera na 3, 4 lub 5. Gdzie tu jest hejt? Czy ja odmawiałem Koemanowi szansy by mnie zaskoczyć pozytywnie?

Czy sezon się skończył? Czy Koeman coś wygrał? Poczekajmy i nie wmawiaj mi hejtu, tam gdzie jest sceptycyzm. Sceptycyzm to nie hejt. Naprawdę potrzebujesz korepetycji z polskiego?

1

@masq Muszę się nauczyć ignorować Twoje głupawe i głównie złośliwe wpisy. Nie ma uprawnionej krytyki, od razu jest hejt.
Mecze na jesień były słabe a w porywach przeciętne, te w CdR wręcz słabe, a na pewno zespół grał długo poniżej potencjału. A wypominanie tego ostatniego było odniesieniem do rzeczywistości a nie hejtem.Poczytaj sobie co to znaczy bo wiedzą to raczej nie grzeszysz.

36

Zatkało mnie dzisiaj. Jestem zatkany. I szybko się nie odetkam.

0

@Tales_Omletu Dużo jest w tym przewrotnej racji i to on zatrudnił Koemana.

12

Nigdy nie wiem czy wyżej cenię Messiego z akcji z Destem czyli asysty bezpośrednie, czy Leo z akcji a Albą/Dembele/Griezman, kiedy otwiera przestrzeń do akcji. Oba zagrania absolutnie świetne, ale niestety to sprzed gola Griezmana mocno niedoceniane. A szkoda bo dla mnie to kwintesencja Messiego.

5

@Ghotti Trzeba się zgodzić, że ostatnio oczy przestały krwawić. Jeszcze nie tak dawno miałem sporo do zarzucenia, ale teraz nawet wizualnie gra może się podobać. Jest ta werwa, ten nerw. I to może się podobać.

0

Tak się zastanawiam jak podejść do dzisiejszego meczu i czy bardziej oczekiwać dobrego wyniku czy dobrej gry. Najlepiej obu, ale zawsze przychodzi taki moment, że przy długiej serii bez porażek zdarza się zmęczenie materiału i gdzieś trzeba upuścić krwi by nabrać rozpędu od nowa (tak miał Bayern w tym sezonie).
Rzecz w tym, że ewentualne potknięcie po takiej serii jest wybaczalne a wręcz naturalne, jednak obecnie pod kątem walki o majstra straty punktów mogłyby się okazać kosztowne.
Pewnie Koemanowi osobiście zależy na pokazaniu się w meczach z Sociedad i Realem i udowodnieniu sobie, że jeśli trzeba potrafi dojechać z właściwymi pomysłami na newralgiczny mecz na tym etapie sezonu. Wyobrażam sobie, że Holender bardzo chciałby utrzeć nosa Zidanowi już wkrótce.
A szanse na pozytywne rozstrzygnięcia wzrosły po tym jak Messi wskoczył znowu kosmiczny poziom. Te krasnalek robi niewyobrażalną robotę.

0

@Murazor No tak, ale jego zakup nic nie zmienił na plus. Po prostu jeden napastnik zastąpił innego a zespół finalnie nie zyskał. A czy strzeli 5 goli więcej czy mniej nie zmienia obrazu zespołu. W każdym razie włodarzy Juve czeka dużo roboty, by przemyśleć problemy.

6

@kamzar Polecam przeczytać jeszcze raz, tym razem bez z góry założonej tezy.

3

@Kgorecki2500 Szto Ty gawarisz malczik?

67

CR7 był sprowadzony po to by dać Juve wygraną w LM, a zanosi się na to, że Juve po raz pierwszy od dekady skończy bez mistrzostwa. Ktoś błędnie zidentyfikował braki Juve 3 sezony temu. Ronaldo od wielu sezonów jest beneficjentem świetnie grających pomocników w swoich zespołach ale w tym sezonie jest z tym w Juve źle. Cristiano nie jest to gracz jak Messi, który cofnie się i zrobi akcję z niczego. On musi być czymś dokarmiony.
Wydaje się, że Juve jest w złym miejscu. Tam nawet nie bardzo widać perspektywy w postaci młodych gniewnych i zdolnych. Barca pod tym względem wydaje się być na zupełnie innym biegunie.

5

Sheffield Utd w ostatnich 5 meczach 3 bramki samobójcze. To już depresja Covidowa?

3

@lucas/catalan Można by rzec, trafił oryginał na godną siebie podszywkę.

21

Dla mnie podstawowym pytaniem jeśli chodzi o Mou jest to czy Tottenham jest ostatnim klubem, który dał się na niego nabrać?

0

@Kengo Wygrana z Sociedad w dobrym stylu byłaby sygnałem, że od meczów SPH zespół zrobił progres. Na oko wydaje się, że zrobił, ale potwierdzenie z tym rywalem byłoby miłe.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?